Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

KTM 690 SMC žere olej

#21 16.08.2016 21:39:12

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


PAvelProvaznik:

já to pochopil to jen kolega Soikin trošku tápal usch 
Jak tu psal Blejdamint, a ty, mám podobné zkušenosti (to bude tím stejným příjmením), ale bylo to tak 50/50 a většinou ti "značkový" dělali ze mě blbce a ti "garážovi" byli OK, naštěstí u moto v cenách 30-40kkč, bejt to 1/4 mega by mě trefilo, stará by mě zabila...
už jsem se např. zařekl, že třeba od jednoho dealera v pardubicích nekoupím ani vůni do auta, ale na to vše člověk příjde až když něco koupí... a22 a problém mohl být taky jen v mechanikovi, kterého třeba za 1/2 roku vyhodili...
Na druhou stranu jsem slyšel na spoutu lidí co založili dealerství na svých sportovních úspěších a mají vztah k té či oné značce, spoustu protichůdných názorů, tak si pak vyber kde a od koho co koupit key (k pos#ání) 

na SMC 660tce se taky povolovaly šrouby jako na Yukinách, holt Loctite je Loctite a kontrol je třeba a2 


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#22 17.08.2016 17:21:31

Jiri
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 15
Založená vlákna
Motorka: TT600R, XT660Z
Věk: 52
0 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


blejdamint:

Přístup dealera je základ. 2 příklady z mých motorek:

1/ XT660R r.v. 2004 - koupená u německého dealera Yamahy, u kterého jí novou koupil starší Němec, a po roce mu jí dal na protiúčet, protože koupil choppera. Dealer jí prodal mně jako jetou, ale ještě v záruce (pozor u některých značek se záruka vztahuje jen na 1. majitele bez ohledu na dobu od koupě). Stříkačka cukala, na netu jsem našel dopis německého zastoupení Yamahy svým dealerům, že v případě stížností mají vyměnit CDI za 2005. Protože byla v záruce, obrátil jsem se na tehdejší Mari moto (dealer Yamahy) ve Vrbovce v Praze. O daném problému údajně nevěděl. Obrátil jsem se telefonicky na německého handlera, u kterého jsem koupil. Ten věděl a slíbil v tom něco podniknout. Pak jsem do Mari moto poslal mail s pdf dopisu německého zastoupení svým handlerům. Mari řekl, že tohle přesně potřeboval a že se postará. Čekal jsem pár týdnů a po telefonických urgencích německému dealerovi mi v Bayreuthu oznámili, abych přijel, že mi vymění CDI. Přijel jsem, pokecal s mechanikem, v polici bylo nové CDI s mým jménem, mechanik vyměnil, přeprogramoval všechny klíče včetně masteru - s úsměvem a gratis. Mašina běhala měkounce jako vyměněná (lítal jsem na ní vysmátej po Bayreuthu;). Po dalších pár týdnech volají z Mari, že mám přijet a vymění mi CDI. Řekl jsem, že je už hotovo od Němců, ale slovo dalo slovo, řekl jsem, že bych chtěl po výměně CDI přeměřit sondou složení směsi a případně přenastavit CO. Přístup p. Štumpy - tehdy šéf dílny Yamahy v Mari - perfektní. sonda do laufu, prohřátí, CDI přepnout do diagnostiky a hráli jsme si. Vysvětloval co co dělá CO, CO2, HC,... se vším jsme si zahejbali a nastavili. Vše zdarma. Pan Štumpa dělá šéfa v servisu ve Vrbovce dodnes i pro ostatní značky - frajer;)

2/ XT660Z - koupil jsem novou 2009. Lítal olej z odvětrání klikovky do airboxu a shromažďoval se tam. Na australském foru jsem našel že tím trpí více prvních kusů a po čase psali Němci, že jim dealeři mění labyrint na odvětrání a pak je s tím pokoj. Volám do Y-moto (nástupce Mari). Prý: "O ničem takovém nevíme" smile Tak jsem si nechal z Austrálie poslat pdf dopisu, který tam posílalo australské zastoupení dealerům, aby ten labyrint vyměnili. Napsal jsem mail do zastoupení Yamahy pro ČR v Čestlicích u Prahy s kopií toho australského dopisu, do kopie jsem dal ty frajery z Y-mota "co o tom nic nevěděli" a trochu se o ně otřel v textu - že tedy oni neví, ale v Austrálii vědí wink Z Čestlic mi odpověděli, že pokud je můj VIN v rozmezí xxx - yyyy, tak mi odvětrávací labyrint v Y-motu vymění. Zkontroloval jsem VIN, zavolal do Y-mota a najednou "věděli". Byli nepříjemný jak mohli, dělali to půl dne (museli sundat jen svody a vyměnit plastovou krabičku přisponkovanou na hadici odvětrání...), ale udělali.

Závěr - čeští dealeři se pořád učí jak se mají chovat k zákazníkovi...

 offline 

 

#23 18.08.2016 22:50:07

peeco81
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 363
Založená vlákna
Motorka: TTR + babeTTa :)
Věk: 2000
0 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


Hoši,

mám 690 enduro 2012 rok, teraz nejakých 16xxx km, kupoval som ju minuly rok na konci sezony s 97xx km, pri 10 000 som dal spravit komplet servis  v KTM, odvtedy do 15 000 km zozrala asi 1,7 litra oleja, v 15 000 som menil.
Potom motodovolenka cca 1500 km - jazda 50 - 90 cca, obcas rychlejsie s malym kufrickom - teraz som musel doliat asi 0,5 litra oleja.

Za necely rok som do "skoro novej " motorky nalial asi 700 € - servis+nutné doplnky aby som to uplne nerozdrbal v lese.
Na to kolko to má najazdené sa pokazili uplne nepochopitelne veci, ktoré by ste ani netušili že sa môžu pokaziť ak máte japonskú mašinu.


ready to race....

 offline 

 

#24 19.08.2016 08:52:18

blejdamint
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 536
Založená vlákna
Motorka: Honda xr 650r
Věk: 50
2 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


Jiri:

a budou jeste dlouho,mam i jine informace, ale sdelovat by je bylo irelevantni,ma je pouze ustni od spoluzaka, ktery dela na lince....., jen jak jsem napsal, novou/ve nee tady v Cr a23 

Editoval blejdamint (19.08.2016 08:52:43)


Kdo chce hleda jak, kdo nechce hleda proc

 offline 

 

#25 31.08.2016 08:05:27

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


Zdravím Pánové,

tak včera jsem holku dovezl do KTM sepsali jsme reklamaci. Servisák říkal, že se jim toho tedˇ v kratší době ozvalo více lidí ohledně vyšší spotřeby oleje smile
Psali do KTM a čekají na odpovědˇ, naštěstí né s opravou.

No tak uvidíme...

Na co jsem zvědavej je jestli mě naúčtujou výmněnu oleje. (mám skoro  10 000km takže je čas...) Jestli ano budu střílet a13 

 offline 

 

#26 31.08.2016 08:08:26

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


peeco81:

Ahoj no já krom toho oleje a mizejících gum big_smile problém nemám

Naše tempo na dovolených 100-130 a doléval jsem co tankování, tak jsem zvědavej.

 offline 

 

#27 31.08.2016 10:58:50

blejdamint
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 536
Založená vlákna
Motorka: Honda xr 650r
Věk: 50
2 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


PAvelProvaznik:
no to je snad jasny, ze nauctujou a29  heh2 napisou ze zavadu odstranili a ty budes jako dalsi v poradi, a prijdes znova a oni budou stale motat ty svoje zvasty... jestli ne tak se konecne neco zaclo menit........... . v Druhem pripade bych to nalozil na vuzek a nejlepe cela banda s tim problemem, si to dovedu zive predstavit..... 5 maniku, skryta kamera, napred  natocit v CR a pak primo v Matinghofenu, tvl ja mam zas otevrenej nuz v obou kapsach. musi se na ne organizovane, dnes chce kazdy zacinajici novinar nejakou pecku....... . tvl setris na novejsi moto a pak takovej darek a fabrika je v klidu a ty hlavu jak bednu od bananu, Lada se nikde neztrati.........

preju vam vsem kluci at dobre dopadnete,abyste meli za svoje draze vydelane love,motorku se kterou budete spokojeni. Proto jezdim Honda xr 650r, stara dobra funkcni masirka.

Bahnu zdar a drzim palce vsem.


Kdo chce hleda jak, kdo nechce hleda proc

 offline 

 

#28 31.08.2016 12:22:59

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


blejdamint:

Měli by to  do konce týne rozebrat a do konce příštího by měla být opravená. Mají mě volat, až zjistí co je špatně... Pokud se nepletu 3x stejná reklamace a můžeš zboží vrátit ne?

A co pak?? Nikdo podobnou mašinu nedělá. XR 650r asi není zlý. Ale už je to staará mrcha, je jich málo a výkon a podvozek je na KTM jinde... Jinak mám do lesa starý XT, do lesa super spolehlivost super, ale na silnici to nemá výkon....

 offline 

 

#29 31.08.2016 13:10:06

driftak
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 501
Založená vlákna
Motorka: XR650R FE 501
3 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


PAvelProvaznik:

Ještě jsi na XR650R nejel.. proti 600 je o dost dál  okok 

 offline 

 

#30 31.08.2016 13:21:09

Prďa1
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 416
Založená vlákna
Místo: Hodonín
Motorka: TM300 EN (Daytona955i)
Věk: 30+
Tel: 777593176
Web
1 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


PAvelProvaznik napsal(a):

blejdamint:

Měli by to  do konce týne rozebrat a do konce příštího by měla být opravená. Mají mě volat, až zjistí co je špatně... Pokud se nepletu 3x stejná reklamace a můžeš zboží vrátit ne?

A co pak?? Nikdo podobnou mašinu nedělá. XR 650r asi není zlý. Ale už je to staará mrcha, je jich málo a výkon a podvozek je na KTM jinde... Jinak mám do lesa starý XT, do lesa super spolehlivost super, ale na silnici to nemá výkon....

U motorky to tak není že to 3krát reklamuješ a dostaneš prachy zpět. Nevím jak se to přesně nazývá ale tak nějak "nezaměnitelná věc" budeš prostě reklamovat stále dokola než skončí záruka

 offline 

 

#31 31.08.2016 14:17:21

Re: KTM 690 SMC žere olej


Já jsem se rok rozhodoval mezi Duke, SMC a Hsq SMC, spousta slibů ohledně informací o rozdílech, o vyzkoušení, předvádění a nic. Nakonec jsem Mattighofen vynechal a asi jsem neudělal úplně špatně. V CZ je komunikace dost špatná, trochu mne překvapilo, že nikdo neví jaký je rozdíl mezi těmi motorkami a hodně mě překvapilo, že je jim úplně fuk že to neví

 offline 

 

#32 31.08.2016 15:00:43

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


jees:

A co jsi teda pořídil?

 offline 

 

#33 31.08.2016 15:57:03

Re: KTM 690 SMC žere olej


PAvelProvaznik: nakonec Street Triple. Je to sice víceválec, ale já už byl KTM tak otrávený, že bych koupil radši snad i ČZ 175 a nakonec to je dobrá volba

A výhoda je, že až odjedu první válec, mám v záloze ještě druhý a třetí válec, takže nemusím dělat GO

 offline 

 

#34 01.09.2016 14:05:26

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


Zdar Pánové,

Tak první komplikace. Po dvou dnech co jsem odevzdal motorku k Trojanovi do servisu se ozvali, že jsem o 20 dní překročil roční servis. Výmněna oleje a servis na 10 000km, nebo po jednom roce. 10 000km jsem nepřekročil, ale o 20 dní jsem neuhlídal rok. Preventivně jsem měnil na 5 000km ale ne v Hradci v KTM, a nemám doklad sad Uznávám moje chyba... Ale kvůli 20 dnům neuznat reklamaci super, hlavně, že jsem tam několikrát byl dříve a nic neřekli. Je to informace pro Vás pozor na to.

Opět začali omílat, že si to sedne a že od výrobce nemají info, že by byli nějaké problémy. Když jsem mu řekl, že tekoucí gufero si fakt nesedne tak mlčel...

Na reklamaci to kvůli těm 20 dní neopraví.

Řekl jsem jim, že napíšu do KTM a dám jim info, to mě taky přijde ftipný. Tak uvidíme jak se k tomu postaví výrobce. Vše jsem mu napsal včetně své chyb tak jsem zvědavej.

Jinak přístup servisu ne Už bych si tam motorku nekoupil a lituju, že jsem tak udělal. Motorka je fajn, krom toho oleje, ale tohle je moc!

 offline 

 

#35 01.09.2016 14:22:13

Re: KTM 690 SMC žere olej


PAvelProvaznik: tak to je blbý. Na překročený interval by se asi vymlouvala v motorkách každá značka, ale třeba ne každá by to shodila ze stolu úplně a navrhla by něco jako spoluůčast nebo kulanci.

Mě v Německu na 1.servis řekli, že můžu přijet i později (samozřejmě rozumně), ať klidně jezdím, že to bude OK. Měli v servisu plno a volný termín až za týden, tak abych mohl přes víkend zajezdit. Myslím, že v případě reklamace by to bylo OK, ale člověk samozřejmě nikdy neví.

Jinak na KTM Trojan jsem při výběru koukal také a přišlo mi, že zastoupení se tváří vstřícně, ale ceny moc vstřícné nejsou

Editoval jees (01.09.2016 14:27:32)

 offline 

 

#36 01.09.2016 14:31:19

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


jees:

Já tam byl tuším před dvěma týdny se objednat smile Takže jde asi o týden a kilometry jsem nepřekročil. Počkám jak se k tomu vyjádří KTM a podle toho se zařídím. Nicméně o problému jsem Trojana informoval podstatně dříve.

No nic tohle je moje blbost, ale nepřijde mě to jako fér jednání. ee3 

 offline 

 

#37 01.09.2016 14:49:02

Re: KTM 690 SMC žere olej


PAvelProvaznik: možná by stálo za úvahu trochu na ně zatlačit s tím, že překročení časového intervalu při ale dodržení kilometrového nemůže mít vliv na stav motoru. Byla by to spíš otázka na nějakého právníka který se v tomto vyzná, ale šanci by to mít mohlo.

A mail výrobci také není na škodu, to je fakt

 offline 

 

#38 01.09.2016 14:50:53

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: KTM 690 SMC žere olej


PAvelProvaznik:
Co s tím budeš dělat? Počkáš na výrobce a když se vyjádří negativně nebo ve smyslu - ať si to kluci vyřeší sami....


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#39 01.09.2016 15:00:50

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


Raduz TT600r:

Ahoj no počkám co vypadne z KTM a co mě napíšou k té spotřebě oleje. Na to jsem zvědavej.

No pak mám dvě možnosti budˇ soud, a nebo jim to zaplatit a už si on nich nikdy nevzít ani brzdovku a udělat jim dobrou reklamu. Případně zkusit ještě nějakou dohodu.

Nicméně další motorka KTM určitě nebude....

 offline 

 

#40 01.09.2016 20:21:07

Re: KTM 690 SMC žere olej


PAvelProvaznik: kolik vlastně toho oleje dolíváš? Já jsem to úplně nevyčetl. U těch 690 všichni prodejci přiznávali celkem velkou spotřebu oleje, ale nikdo jasně neřekl co to přesně znamená.

Jen pro zajímavost, jednou jsme chtěli reklamovat spotřebu oleje u auta a podle normy výrobce bylo pořád ještě v pohodě když to dělalo téměř jednu celou náplň na jeden celý servisní interval. Pak si to časem docela sedlo.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů