Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...

#181 25.08.2016 15:30:46

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Chlapi osobně vás obdivuju, co jste schopný do sebe rvát. Jsem taky celý dojebaný ( nebudu to tu znova psát ), ale nikdy jsem nebyl zastáncem prášků, aby si na to tělo zvyklo. Raději leduju,  nebo mlátil hlavou o zeď.
Běhání po špičkách  ano , ale raději jezdím na kole. Teď jsem koupil ( cca 2 měsíce )sedačku pro dceru 1.5 roku a jezdím s ní skoro denně,  super zápřah do kopců.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#182 26.08.2016 10:32:30

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


sirr:

Já žeru alavis triple blend pro koně,wobenzym a teď jsem dostal tip na mast pro krávy,koně lol Už jsem si namazal koleno na noc,je to taková černá vazelína.Je to protizánětlivé a prej extra účinné,tak budu informovat.

 offline 

 

#183 26.08.2016 20:54:31

Ditrow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1142
Založená vlákna
Místo: OSTRAVA!!!
Motorka: KTM 520exc
Věk: 30
Tel: nakousnutý
4 3

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Ja uz se z toho taky pomalu dostavam dnes jsem se byl poprve po 3mesicich co se mi stal uraz projet byla to nezkutecna parada hodne mi pomohly 2mesicni rehabilitace kazdodeni bazen a do toho cpu 3x denne alavis docela cumim jak to jde zpevnit byla mi navrhovana plastika vazu ale do toho zatim nejdu

 offline 

 

#184 27.08.2016 19:13:14

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Ahoj kluci, mám dotaz - zkušenost s vykloubeninou? Podařilo se mi vymknout si prostrednik na ruce v prostrednim kloubu do pravého úhlu směrem k malíčku smile hned jsem si ho nacloumala zpátky a potom na rtg bylo vše v pořádku. Uz je to týden a zatím žádná změna k lepšímu. Nosím dlahu a snažím se o nic nezavadit...
Ma někdo zkušenost jak dlouho to trvá než je vyhozený kloubek zase pohyblivý? Tohle jsem ještě neměla.
Teď s ním můžu tak leda ukazovat neslušné gesto.
Díky a nemehlum zdar  a1 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/306_20160827_185506.jpg


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#185 27.08.2016 19:35:39

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Klasika:

Ahoj
To ti neporadí ti Cvachové v nemocnici.
Mám tu stejnou zkušenost u tří prstů, ale po narovnání mě to tak dlouho nebolelo, ale ten kloub se mi, nevím jak bych to napsal, jakoby obalil asi nějakým rosolem  lol a prst vypadá v místě kloubu tlustší. U doktora jsem s tím nikdy nebyl a funkci živočicháře to neovlivnilo


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#186 27.08.2016 20:35:38

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Klasika:
Vem ho lepenkou ke 4. prstu, at to mas zafixovany a pocitej klidne mesic v klidu. Ono jsou pry prsty horsi jak vetsi klouby. Hlavne to budes mit i s poskozenim dalsich prvku u kloubu.

 offline 

 

#187 27.08.2016 20:37:51

Monix
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI, YZ250F/20
Věk: 50+
2 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Klasika:
záleží, jak moc máš poškozené tkáně okolo kloubu -  universální termín vyléčení není - 2 až v extrému 8 týdnů

 offline 

 

#188 27.08.2016 21:26:15

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Monix napsal(a):

Klasika:
záleží, jak moc máš poškozené tkáně okolo kloubu -  universální termín vyléčení není - 2 až v extrému 8 týdnů

Univerzalni termin vyleceni cca 6 mesicu, doktor doporuci min  mesic do sadry ....optal bych se u judistu, ty s tim maj zkusenosti

 offline 

 

#189 27.08.2016 21:54:43

Monix
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI, YZ250F/20
Věk: 50+
2 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Janek napsal(a):

Monix napsal(a):

Klasika:
záleží, jak moc máš poškozené tkáně okolo kloubu -  universální termín vyléčení není - 2 až v extrému 8 týdnů

Univerzalni termin vyleceni cca 6 mesicu, doktor doporuci min  mesic do sadry ....optal bych se u judistu, ty s tim maj zkusenosti

je to o velikosti poškození, kvalitě léčení a rehabilitace - na zkušenost nemusíš být judista smile 

 offline 

 

#190 27.08.2016 22:58:19

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Monix napsal(a):

Janek napsal(a):

Monix napsal(a):

Klasika:
záleží, jak moc máš poškozené tkáně okolo kloubu -  universální termín vyléčení není - 2 až v extrému 8 týdnů

Univerzalni termin vyleceni cca 6 mesicu, doktor doporuci min  mesic do sadry ....optal bych se u judistu, ty s tim maj zkusenosti

je to o velikosti poškození, kvalitě léčení a rehabilitace - na zkušenost nemusíš být judista smile 

Omlouvam se, mas pravdu, vyleceny to bude za 2 tydny, max v extremu 8  ano 

 offline 

 

#191 27.08.2016 23:59:50

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Tak nemá cenu se tu hádat, protože každý z nás se hojí jinak a hlavně záleží na rozsahu poškození a to ani jeden z nás nepozná. Klasika psala, že rtg v poho a nevím, jakou další léčbu jí navrhl doktor, asi klid a čekat, jak jinak, když nejsi min. ministr. Já měl 3 prsty vykloubený do prav. úhle a po narovnání cca 3 dní nešlo skoro nic, potom se to zlepšovalo, omezená hybnost a mírná bolest samozřejmě trvala déle, ale Klasika i po týdnu čůrá bolestí, při každém kontaktu prstu s něčím. takže tam má poškození větší. Já osobně bych šel k jinému lékaři, co by mi na to řekl, ale opět opakuji, nevím co jí po rtg řekl první lékař.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#192 28.08.2016 10:21:00

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Dekuju za reakce.
Doktor měl ještě mokrý diplom a moc důvěry nebudil... Zkoušel za prst tahat a řekl že vazy jsou v pořádku a dle rtg kosti taky. 14 dní dlaha a pak cvičit. Na kontrolu uz nemusím.
Zajímala me spíš osobní zkušenost jak je to v reálu a ne v učebnici smile
Samo o sobě to az tak neboli, i když o tom pořád vím, ale zavadit o něco je jiný kafe.
Nerada bych měla další nefunkční prst na pravé ruce sad . Zkusím se vloudit k jinému doktorovi.


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#193 28.08.2016 10:45:31

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Klasika:píšu o realu, doma jsem to za mlada řešili docela často hlavně u bráchy, co dělal vrcholově judo ....
poškození vazu pozná dobrý doktor třeba i podle podlitiny, tvar, barva otoku, bolestivost ... rtg i o vazech moc neřekne. Nemusíš být študovaná, abys věděla, že nějaký poškození - min natažení/lehký natržení u takovýho vykloubení bude a není potřeba se utěšovat, že žádný poškození vazů není.
Za mě si do budoucna pořiď homeopatika Arnica Montana a voz to všude sebou, kde se můžeš zranit - ihned po úrazu použij. Fakt to funguje ano  ano vyzkoušeno opakovaně hlavně u dětí, sám jsem na to lajdák a i když to vím, zapomínám na to a potom je léčení výrazně delší.
Dát si prst o 90 st. a čekat, že to bude za měsíc ok je logicky hovadina a nemusím být doktor. Pokaždý mi řekli a platí to - cca 6 měsíců, než to bude fakt ok jako před úrazem - více méně to platí. Že s tím budeš fungovat třeba po 8 týdnech neznamená, že je to doléčený. Jestli budeš hledat jinýho doktora, tak si ušetři čas ... stejně do splasknutí otoku ti nikdo nic neřekne a nebude s tím dělat, max fixace - lajcký názor založený na zkušenosti.
Kamarád si 2xběhem jednoho dne vykloubil palec - pokaždý jsem ho vezl do nemocnice, protože to nešlo nahodit ... je to cca 15 let a dodnes má následky ... jen si vykloubil palec ...

 offline 

 

#194 28.08.2016 10:49:03

Monix
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI, YZ250F/20
Věk: 50+
2 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Klasika napsal(a):

Dekuju za reakce.
Doktor měl ještě mokrý diplom a moc důvěry nebudil... Zkoušel za prst tahat a řekl že vazy jsou v pořádku a dle rtg kosti taky. 14 dní dlaha a pak cvičit. Na kontrolu uz nemusím.
Zajímala me spíš osobní zkušenost jak je to v reálu a ne v učebnici smile
Samo o sobě to az tak neboli, i když o tom pořád vím, ale zavadit o něco je jiný kafe.
Nerada bych měla další nefunkční prst na pravé ruce sad . Zkusím se vloudit k jinému doktorovi.

Pomůže léčba kvalitním laserem, denně pracovat s otokem, elektrostimulátor atd. Ideálně najít ortopeda, který na Tebe bude mít čas a chuť s tím něco dělat + kvalitního fyzioterapeuta na rehabilitaci + nic nepodcenit - následky jsou potom na dlouho. Mám za sebou letos léčbu kotníku a snad úspěšně. BTW včera jsem potkal na tréninku kluka, který jezdil poprvé po vykloubení palce - cca 1,5měs.

 offline 

 

#195 28.08.2016 11:58:19

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Janek: díky smile Arnicu i další homeopatika pouzivam a když je potřeba, dávám je i koni smile Dobrá věc.
Vidíš a ja jsem si právě myslela, ze za 2-3týdny není co řešit  usch  Moje klasická netrpělivost smile

Monix: díky. Bojím se toho, ze za měsíc prst neohnu a doktor řekne "no jo paní, teď je pozdě, to jste měla to a to a to a jak to ze to nevite...".  A ohnout ho potřebuju neb s ním brzdim  a1 

No nic. Komu není shůry dáno,  v apatyce nekoupí  heh2 


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#196 28.08.2016 12:08:32

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Klasika:Dobrej je wobenzym a zafixovat prst k tomu zdravému vedle.Já mněl vykloubenej palec,sám jsem si ho bolestí nahodil.Mám to v pohodě,ale stačí blbej pohyb a má tendenci vyskakovat.Nikde jsem s tim samozřejmně nebyl.

 offline 

 

#197 28.08.2016 18:25:36

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


připomenu se já.... už cca 9 mesicu reším problém s kotníkem.....beham po doktotrech a uz se neví co s nim mam....jak dlouho vas bolel kotnik po podvrtnutí atd??? namagneticke vse ok, ruzny masti, fyzioterapeuti, atd vse mam za sebou....ted mam  jit na artroskopii a tam se uvidi jestli se něco uvidí :-(, jinak potíže jsou takovy , že při normalni chůzi behu, na motorce vse ok....ale jakmile opru nohu dejme tomu o patu a tak zacínám cítit tlak a v kotníku(denen jezdim cca 300km autem takze po 50ti si uz nohu podpiram druhou nohou) a ten zmizí až po vyspání(když je noha uplne v klidu) nekdy mam nohu bez bolesti 2 tydny a jindy bez jakekoliv priciny 3 tdyny nahovno.....(uz doufam že se najde odstiplej kousek chrupavky co tam dela problém) nebo pak fakt uz nevim.....

 offline 

 

#198 28.08.2016 20:25:34

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Filip - SANDOKAAN:

Tvl chlape, píšeš, že už jsi byl všude možně atd. a chceš poradit od nás na dálku( neber to ve zlém). Počkej na tu artroskopii a přeji ti, aby se to vyřešilo  ano .
V autě používej tempomat i ve městě, když je nějaká rovinka a nohu si dej na tu chvíli do jiné polohy, třeba to pomůže  ano 


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#199 28.08.2016 21:09:33

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


jopr:

tvl jopre:-) nechci poradit...moznato blbe vyznelo ale spis jestli někdo tu mel podvrtlej kotnik a jak dlouho ho topotom bolelo a tempomat a odkladani neresi ten problém:-) fakt sem chtěl info...mel sem kotnik v riti a bolelo to rok a pak ok..nebo do tri mesicu cajk :-).....ale aspoň reakce díky:-)

 offline 

 

#200 28.08.2016 21:29:09

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Já jsem vyskočil z avie a šlápl jsem do díry,normálně jsem slyšel,jak tam něco chřuplo,bolest jako svině,myslel jsem že to je ko,kotník jsem stahnul a mazal kostivalem a normálně chodil do práce,po týdnu splask otok,do měsíce ok. U doktora jsem nebyl.Ale jak jsem slyšel to chrupnutí,myslel jsem,že je po kotníku,ale asi to nebylo tak hrozný.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů