Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kterou helmu byste doporučili?

#1 19.08.2016 14:49:44

Kterou helmu byste doporučili?


Zdarec, rozhoduji se mezi těmito helmami, poradíte která je lepší? Má někdo s nějakou z nich zkušenost? Díky.

http://www.speedmoto.cz/19125/shark-sx2 … n=produkty


http://www.brumla.com/prilba-fly-rockst … e53179.htm

 offline 

 

#2 19.08.2016 14:56:31

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Kterou helmu byste doporučili?


ludaZ1000:

Ani jedna  heh2 .... Já doporučuju Airoh


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#3 19.08.2016 15:22:38

Re: Kterou helmu byste doporučili?


Do 4000kč a ve žluté barvě...   (ať mi to ladí)  big_smile 

 offline 

 

#4 19.08.2016 15:31:12

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Kterou helmu byste doporučili?


peTTR napsal(a):

ludaZ1000:

Ani jedna  heh2 .... Já doporučuju Airoh

To vidím stejně big_smile
Já doporučuji Progrip  heh2 

Jezdím tohle
http://www.motoshop37.cz/Prilba-PROGRIP … -d7891.htm

 offline 

 

#5 19.08.2016 15:35:13

Re: Kterou helmu byste doporučili?


ludaZ1000 napsal(a):

Do 4000kč a ve žluté barvě...   (ať mi to ladí)  big_smile 

Tak pokud je to tvý jediný kriterium, ta druhá má víc žlutý ano , ale zas jestli máš na hadrech nějaký kus modrý látky, tak by byla dobrá i ta první ano 
Lepší by bylo, kdybys dal foto hadrů, ke kterým to ladíš .... a potom bych to přeposlal na babycafe, kde by to holky mohly pomoct doladit, mají na to lepší cit ano 

 offline 

 

#6 19.08.2016 16:06:55

Zobák310
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 848
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: KTM 350
Věk: 1989
5 0

Re: Kterou helmu byste doporučili?


Nejde o to zvítězit, ale zůčastnit se.

 offline 

 

#7 19.08.2016 17:24:53

dejvV
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 241
Založená vlákna
Místo: Všetaty
Motorka: JAWA PICO ! Praga ED250, Gilera RC600R, AfricaTwin XRV750 RD07
Věk: +30
Tel: na požádání
Web
0 1

Re: Kterou helmu byste doporučili?


za prvé ti musí sedět na palici a brýle aby ti seděly a za druhé bych volil tu co je lehčí.


Život  se dá prožít, proflákat, nebo enduro !

 offline 

 

#8 19.08.2016 21:02:35

MartinXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 283
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 0

Re: Kterou helmu byste doporučili?


A hlavne pred nakupem zkusit.minulej tyden sem si byl v Brne v Airohu zkouset prilbu,nateseny jak si vezmu AirohAviator(vrcholova rada),ale nepretahl jsem pres palici ani XLko.pak jsem zkusil nizsi radu terminator a Lko mi sedelo paradne.hledam ale jeste dal, neco lehciho...

 offline 

 

#9 19.08.2016 21:20:30

Re: Kterou helmu byste doporučili?


Hm, díky za rady. Asi kravina kupovat helmu přes net, co?

 offline 

 

#10 19.08.2016 21:26:27

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Kterou helmu byste doporučili?


ludaZ1000 napsal(a):

Hm, díky za rady. Asi kravina kupovat helmu přes net, co?

Jak říkáš, kravina  ano 


MartinXR:

Ty nový airohy je potřeba normálně rukama roztáhnout a nasadit, taky mi jde přes hlavu dost blbě ale jak jsi uvnitř....  ee1  lol 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#11 19.08.2016 21:30:08

MartinXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 283
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 0

Re: Kterou helmu byste doporučili?


peTTR:

No byl jsem z toho zklamanej,mel jsem kulatiny,tak jsem si chtel doprat a proste ani za boha ne:)tak to by mi snad manik v prodejne poradil,ze to nan roztahnout...

 offline 

 

#12 20.08.2016 07:07:28

Re: Kterou helmu byste doporučili?


ludaZ1000:

Tady mas kompozit za cenu temoplastu.

 offline 

 

#13 20.08.2016 07:09:59

blejdamint
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 536
Založená vlákna
Motorka: Honda xr 650r
Věk: 50
2 0

Re: Kterou helmu byste doporučili?


kick-start napsal(a):

ludaZ1000:

Tady mas kompozit za cenu temoplastu.

pekne ano 


Kdo chce hleda jak, kdo nechce hleda proc

 offline 

 

#14 20.08.2016 07:14:29

Re: Kterou helmu byste doporučili?


ludaZ1000 napsal(a):

Hm, díky za rady. Asi kravina kupovat helmu přes net, co?

Kupuju temer vse pres net. Klidne i prilby. Mas ochranu na vraceni penez, .... velikost se da trefit nebo vymenis. Dobry prodejce ti poradi, ze treba u tute znacky S odpovida stendardni M
Jinak airoh neni jedina dobra znacka, tld, fox v3, v4, just, suomi, oneal. .... Vybral bych podle vetrani a podle hmotnosti. Ten Progrip os strejdy vypada hodne zajimave vaha x cena. Zajimala by me realna vaha, jestli odpovida popisu.
Ted mam oneal dh prilbu, pod kilo vaha a vetrani peckovy. Nema homologaci, ale zavody nejezdim ... Jsem nadsenej moc. Cena cca 3t

 offline 

 

#15 20.08.2016 07:44:27

MartinXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 283
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 0

Re: Kterou helmu byste doporučili?


Janek:

dej na ni odkaz,nefuci do ni zase uz moc? wink 

 offline 

 

#16 20.08.2016 07:48:37

Re: Kterou helmu byste doporučili?


Janek napsal(a):

Kupuju temer vse pres net. Klidne i prilby. Mas ochranu na vraceni penez, .... velikost se da trefit nebo vymenis. Dobry prodejce ti poradi, ze treba u tute znacky S odpovida stendardni M

Nejde jen o velikost, taky treba o vyhled z helmy, jestli se do ni vlezou bryle co mas uz doma, jestli jde zvednout ksilt aby nebranil ve vyhledu, atd.....
Helmu si nekupuje 2x za sezonu, lepsi dojit do vetsiho kramu kde maji vyber, vyzkouset poradne co sedi, pakrat poskocit, predklonit se, rychle se otocit ...
Zkouset doma v kuchyni jeden kus a potom resit nejakou vymenu v ramci zakoneho 10-ti denniho internetoveho prava na vraceni muze jen ocas co rad e-mailuje a chodi s balikama na postu. Nakonec to stoji vice casu nez zajet do kramu a31 
Neco jineho je kdyz mas odzkouseno z nejake vystavy, nebo z kramu, vis konkretne co presne chces a objednavas z netu uz na jistotu, treba po sezone ve sleve,

 offline 

 

#17 20.08.2016 08:31:05

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Kterou helmu byste doporučili?


Mám přesně tuhle a jsem s ní celkem spokojenej. Upravil jsem si akorát větrání a už ok. Bytelná dostala hodně zásahů a vydrží fakt hodně. Je to už kompozitka a né nějakej plast  ano  http://www.2hmoto.cz/cz/cross-helmy/367 … rm=ls2+456



http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3861_123654.png

Editoval Hoždy (20.08.2016 08:33:37)

 

#18 20.08.2016 09:46:59

Re: Kterou helmu byste doporučili?


kick-start napsal(a):

Janek napsal(a):

Kupuju temer vse pres net. Klidne i prilby. Mas ochranu na vraceni penez, .... velikost se da trefit nebo vymenis. Dobry prodejce ti poradi, ze treba u tute znacky S odpovida stendardni M

Nejde jen o velikost, taky treba o vyhled z helmy, jestli se do ni vlezou bryle co mas uz doma, jestli jde zvednout ksilt aby nebranil ve vyhledu, atd.....
Helmu si nekupuje 2x za sezonu, lepsi dojit do vetsiho kramu kde maji vyber, vyzkouset poradne co sedi, pakrat poskocit, predklonit se, rychle se otocit ...
Zkouset doma v kuchyni jeden kus a potom resit nejakou vymenu v ramci zakoneho 10-ti denniho internetoveho prava na vraceni muze jen ocas co rad e-mailuje a chodi s balikama na postu. Nakonec to stoji vice casu nez zajet do kramu a31 
Neco jineho je kdyz mas odzkouseno z nejake vystavy, nebo z kramu, vis konkretne co presne chces a objednavas z netu uz na jistotu, treba po sezone ve sleve,

Já  osobně bych přes net taky nekupoval, při koupi helmy jsem vyzkoušel cca 8 kusů než jsem si vybral, tu co mám a seděla ok, pak asi patery brýle, než šly do helmy.
Honzo, dnes i dobrý prodejce ti nechá vyměnit zboží za jiné, když ti nesedí atd. Jak píše  Kick, taky by se mi nechtělo trávit čas na poště,  když by to nesedělo,  ale třeba to máš už vychytaný  ano 


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#19 20.08.2016 09:48:18

whirvy
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 54
Založená vlákna
Místo: Střížovice - Plzeň
Motorka: SWM RS 500
Věk: 28
0 0

Re: Kterou helmu byste doporučili?


Těžko budu hodnotit ostatní značky, moc jsem jich nezkusil, ale jezdím jen LS2 a jsem spokojenej  ano sedí jak přibitá a parádní větrání.

pro tebe asi: http://www.ls2.cz/motokrosove-helmy-ls2 … es-Replica

váha by měla bát 1250g

Editoval whirvy (20.08.2016 09:49:05)

 offline 

 

#20 20.08.2016 14:09:34

Re: Kterou helmu byste doporučili?


kick-start napsal(a):

Janek napsal(a):

Kupuju temer vse pres net. Klidne i prilby. Mas ochranu na vraceni penez, .... velikost se da trefit nebo vymenis. Dobry prodejce ti poradi, ze treba u tute znacky S odpovida stendardni M

Nejde jen o velikost, taky treba o vyhled z helmy, jestli se do ni vlezou bryle co mas uz doma, jestli jde zvednout ksilt aby nebranil ve vyhledu, atd.....
Helmu si nekupuje 2x za sezonu, lepsi dojit do vetsiho kramu kde maji vyber, vyzkouset poradne co sedi, pakrat poskocit, predklonit se, rychle se otocit ...
Zkouset doma v kuchyni jeden kus a potom resit nejakou vymenu v ramci zakoneho 10-ti denniho internetoveho prava na vraceni muze jen ocas co rad e-mailuje a chodi s balikama na postu. Nakonec to stoji vice casu nez zajet do kramu a31 
Neco jineho je kdyz mas odzkouseno z nejake vystavy, nebo z kramu, vis konkretne co presne chces a objednavas z netu uz na jistotu, treba po sezone ve sleve,

No hele pane nevocas, pro mě jet do kšeftu, kde můžu vyzkoušet nějaký fajn zboží znamená, jet do Razza v Praze. Když spočtu náklady na cestu, tak si radši postojím na poště a pošlu případně balík zpět. Třeba boty jsem bral z Gaerne v Brně s tím, že jsem objednal a zaplatil v jednom balíku vel. 43 a 44 s tím, že až doma vyzkouším, pošlu nevhodnou velikost zpět a peníze přijdou převodem na účet. Byla to jednoduchá komunikace, nic na dliouhý emailování, jak to ty chytrej popisuješ.
Co se týče helmy, tak nejmíň polovina lidí a možná 90% začátečníků si dobře nevybere ani v kšeftu. Chvíli se zdá lepší tahle, potom zas tahle, ty woe, ještě vyzkouším támhletu  ... no to jsem jelen, co já si mám teda vybrat ... jóóó, tahle líp sedí (ve skutečnosti líp nesedí, ale jen líp vypadá  a1 a ladí) ..... no a po 3 vyjížďkách kašparovi blembák lítá na hlavě jako hrnec, protože se mu vymačkaly výstelky a na bazaru prodává jako nevhodnou velikost se ztrátou litr jen to fikne ... to je naneštěstí realita.
Takže helma by při koupi měla "nesedět" a ne sedět, nějkaký poskakování a otáčení je k prdu, když prostě nevíš. Souhlas, že vybrat dobrou helmu je docela kumšt, ale to se musí člověk naučit časem, přijít na to, co od helmy krom ochrany očekávám .... na začátek to není potřeba tolik hrotit. A když časem budeš vědět, potom bezpečně poznáš mezi několika modely přesně tu, která bude 100% ano 
A materiál? O tom se tu nemá cenu vůbec zmiňovat, když o polykarbonátu víte jen že je to "vobičejnej" plast pičowoe jedině kompozit ... lol 

Takže jednoduchý postup, když někdo neví, předem se domluvit s prodejcem, co a jak, objednat v jednom balíku 2 velikosti a po vyzkoušení nevhodnou poslat zpět, je to jednoduchý pro toho, kdo má daleko do krámu, .... ale stejně si myslím, že při dobrý komunikaci lze trefit velikost na 1. dobrou. Poslední helmu jsem kupoval tak, že jsem zavolal do krámu, řekl, co chci a že nosím std. M. Paní mi řekla, ať objednám S, protože ví, že bude sedět jako M - přesně tak to bylo a bylo to jednoduchý ano .

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů