Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Chrániče páček

#41 21.07.2016 09:43:38

kamikazor
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 75
Založená vlákna
Motorka: KTM Freeride 250
0 0

Re: Chrániče páček


Klasika:

Auvajs, to mi nedošlo, že bez výstuhy mi páčka pocvaká prsty.

 offline 

 

#42 21.07.2016 09:49:31

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Chrániče páček


No...levné věci jsme si asi vyzkoušeli, a raději od nich pryč. Osobně  -cycry, nebo zety, případně originál ktm, uzavřené, s výztuží. Na začátek to stačí smile


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#43 21.07.2016 09:51:45

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Chrániče páček


kamikazor napsal(a):

Zatím se neumím rozhodnout, zda koupit s výstuhou nebo bez. Spíš nevím, v čem mi výstuhy pomůžou.
Páčky mám posunuty ke středu ať je mačkám 2 prsty, takže se při pádu nezlomí. Gripy taky nestojí žádný velký balík, kdybych je náhodou rozbil.
Bez výstuhy mi připadá, že bych měl volnější ruku - nic mi ji nezamyká s koncem řídítek.

Ale možná nevidím výhodu výstuh, protože jsem si ještě nikdy nenabil pořádně hubu smile

To za tebe nikdo nerozhodne a každý ti v "dobré víře" bude radit dle svých zkušeností...
Já patřím do druhé skupiny, před lety, při celkem nevinné pádu, mi ruka zůstala za bastrem s výztuhou a byia z toho komplikovaná zlomenina kostí v dlani ne ... a nejsem v okolí jediný...
Od té doby, vozím jen malé "plácačky" + padací špunty v koncích řídítek, které chrání gripy. Plácačky zachytí šutr letící od kola předjezdce, rozhrnou větvičky co tě chtějí praštit po prstech, ale nic víc...  hlavně za ně nestrčíš ruku ano u TOP pilotů, celo-bastry neuvidíš...
Páčka stojí pár stokorun, ale každá zlomenina bolí a léčí se dlouho a19 u fréé máš výhodu že jsou obě páčky stejné = záměnné a páčku spojky+dva klíče mám u každé moto, přilepené v air-boxu, když zlomíš spojkovou v té správné rokli, tak to náležitě oceníš a1 


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#44 21.07.2016 09:59:38

kamikazor
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 75
Založená vlákna
Motorka: KTM Freeride 250
0 0

Re: Chrániče páček


PETARDAK:

Tak nějak jsem tušil, že ptaním se na fóru dojdu do ještě většího dilematu smile Ale dík za popsání tvé zkušenosti.
Těma špuntama myslíš něco jako toto?


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5478_54802005000_mr-2.jpg

 offline 

 

#45 21.07.2016 10:03:34

Re: Chrániče páček


Rischwon napsal(a):

a co říkate na tyhle originál číny?? Máte s něma špatné zkušenosti? Já už mám druhý a musím říct že ty první posloužili dobře, kdybych nebral i nové řidítka tak by ty starý ještě něco vydrželi,...ale je pravda že se ten hliník rád kroutí.

http://www.motomachos.cz/chranice-pacek … -zj03.html

Na enduro, kdy předpokládáš, že to bude lítat, jsou na (_I_) - tvrdý neohebný plasty, nemají prohnutí pod osu ručky, .... a hlavně montážní sada úplně k hovnu, vxtrhávají se šroubky i se závitem .... nebrat, když už tak za 750,- i s poštovným http://www.aliexpress.com/item/New-Hand … e5c711cf9d
Měl jsem je, vnitřní držáky jsem asi nechal vypálit železný a to potom už něco vydrželo.

Když je v nabídce tohle a jsou vyzkoušený, není moc co řešit při výběru levných bastrů ano http://www.aliexpress.com/item/Probend- … 1b93bd7722

 offline 

 

#46 21.07.2016 10:17:56

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Chrániče páček


kamikazor napsal(a):

PETARDAK:

Tak nějak jsem tušil, že ptaním se na fóru dojdu do ještě většího dilematu smile Ale dík za popsání tvé zkušenosti.
Těma špuntama myslíš něco jako toto?


http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 0_mr-2.jpg

Jj. jen já si je soustružím sám, přesně na průměr díry v řídítkách a malinko větší a s hladkýma rádiusama. Při pádech ti chrání gripy od permanentního trhání, jen u plynu to chce pečlivost a přesnost při vyřezávání (a občas vyčistit) ať se pod plyn nedostává bordel a nedrhne.


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#47 21.07.2016 10:20:37

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Chrániče páček


Janek:
Díky za info, já je ale už vzal za těch 890 a od včera jsou namontovaný, tak budu doufat že zase něco vydrží. Škoda že jsem na tohle téma nenarazil pár dní zpět. Jinak s tou montážní sadou máš pravdu,..ty starý se nedali pořádně přitáhnout. Ta sada u těch nových už vypadá líp, ale furt je to hliník i ty hmoždinky do řiditek...takže nejde nesouhlasit... Příště beru ty Cycra,..jestli je máte vyzkoušený a drží,...ta nabídka je bezkonkurenční....

 offline 

 

#48 21.07.2016 10:27:14

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Chrániče páček


Po vyzkoušení všemožných blasterů nejvyšších tříd jsem se rozhodnul jít do Cycry pro Bend. Už mě nebaví dotahování a otáčení po každém pádu a Cycry jsou 3x tak lépe řešený než všechny ostatní. Cena je 2800 což je luxus vs. Kvalita!

 

#49 21.07.2016 10:29:27

kamikazor
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 75
Založená vlákna
Motorka: KTM Freeride 250
0 0

Re: Chrániče páček


PETARDAK:

Toho bordelu se právě bojím. Mezi špuntem a gripem musí být mezera, aby šel hladce otáčet. Ale tou mezerou zas poleze binec dovnitř sad

 offline 

 

#50 21.07.2016 10:29:31

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Chrániče páček


PETARDAK napsal(a):

u TOP pilotů, celo-bastry neuvidíš... 

ale no tak  a23  

David Cyprian
http://motodenik.cz/zavody/3542/RBR_2_full.jpg

Paul Bolton
http://www.enduro21.com/images/racing/2016/7._July/Extreme/Red_Bull_Romaniacs_-_The_Favourites/paul.bolton_romaniacs-2015_7M_7562_1200.jpg


Wade Young
https://thumbs.dreamstime.com/z/hard-enduro-contest-red-bull-romaniacs-prologue-wade-young-56743548.jpg

 offline 

 

#51 21.07.2016 10:34:32

Re: Chrániče páček


PETARDAK napsal(a):

.... u TOP pilotů, celo-bastry neuvidíš... 

Je tu otázka pro každýho - patřím mezi top piloty? lol  lol dál viz Strejda, ono se to trochu posunulo ano 
V páčkách problám nevidím, pokud se nemusí kupovat origo za randál, jinak je to spotřebák za cca 150,- ... co jsem si ale všiml, tak problém je v malíčkách. Není snad soutěž, aby si někdo bez bastrů při třeba jen nevinným lehnutí BEZ bastrů neškrtnul malíčkem o zem a nezlomil si ho, někdy je to i dost brutál viz foto z 6days Daniel Milner.
Psat tu jeden uživatel, že třeba na plochý dráze používají rukavice se sešitýma posledníma 2prsty dohromady, aby se to eliminovalo ...
Další věc jsou čelňáky do stromu podobně jako vidoe od Klasiky. opakovaně jsem takhle napálil ve výjezdu do stromu a nemít ochranu, ruka by byla na kaši ... ne . Za mě každopádně bastry ANO, ale ne každý, bez nich do lesa ani ránu. Dál jsou na to blbý těžký sjezdy, kdy jedeš zapřený do řídítek a při pádu - vždy na přední kolo - není čas pustit řídítka a jdeš s nima do země ... pokud je to mezi kameny, kořeny ... baster je jediná šance ano  ano .
Dál pády, kdy na tebe padne motorka řídítkama, bez bastru se ti řídítko a konec páčky pěkně píchne do těla - většinou si svině najdou nechráněný bolestivý misto lol , ale s bastrem se to líp rozloží a jde to větší plochou.
Hrany z boku se nechají srazit, ten 2. odkaz, co jsem dal, tak mají boční plastovou ochranu jako origo cycra.
Pro hobíka do lesa není co řešit = dobrý bastry ano 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_milner.png

 offline 

 

#52 21.07.2016 10:40:41

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Chrániče páček


Strejda-GC: jen pokračuj a gůůůgli fotky celé startovky ať "hárd" nebo klasického endura:a1: to co jsi sem dal, jsou vyjímky potvrzující pravidlo, naprosto drtivá většina jede bez tongue ...


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#53 21.07.2016 10:43:38

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Chrániče páček


kamikazor napsal(a):

PETARDAK:

Toho bordelu se právě bojím. Mezi špuntem a gripem musí být mezera, aby šel hladce otáčet. Ale tou mezerou zas poleze binec dovnitř sad

Proto píšu o pečlivost!!! při přesném vyříznutí gripu, vznikne mezi řídítkem a gripem (skoro)simering smile  a no problém...

A psal hned na začátku, každý dle své zkušenosti...  wink 


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#54 21.07.2016 10:46:20

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Chrániče páček


PETARDAK: Drtivá většina je bez protože se snaží padat minimálně pokud se chtějí umístit a pokud zlomijou páčku mají nachystaný další 2 nový motky big_smile

 

#55 21.07.2016 10:52:32

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Chrániče páček


luky.st: Jezdím je teď a stojej za prd musel jsem dát kompletní uchycení z Acerbis Multiplo už se to dá ale stejně každej časem dojde k těm Cycrám.

Editoval Hoždy (21.07.2016 10:54:20)

 

#56 21.07.2016 10:55:09

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Chrániče páček


Hoždy napsal(a):

PETARDAK: Drtivá většina je bez protože se snaží padat minimálně...

A on se někdo snaží padat maximálně??? a1  jen za poslední rok, jsem s malýma plácačkama odjel mj. 3x týden v Rumunsku a s tím peru jak sedlák s cepem a páčka ani jedna tongue 


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#57 21.07.2016 11:05:10

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Chrániče páček


PETARDAK: No ono když umíš padáš míň.  lol  Pro hobíka 100% kryty s výztuhou. Předpokládám že jsi se zranil s něma někde na motokrosu - tam ty s výztuhou nepatřej  ne Je Rumunsko a Rumunsko taky tam mají silnice big_smile

 

#58 21.07.2016 13:06:08

Motors
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1144
Založená vlákna
Místo: Vepřov
Motorka: WR250F
Věk: Víc než Ježíš
3 0

Re: Chrániče páček


Levnou čínu nebrat, po každé vyjížďce jsme to rovnal abych vubec mohl ovládat páčky.  a31 
Bez chráničů to pro mě nemá cenu bo po jendom výletu vypadali páčky viz obrázek.

Cycry drží uplně bez problémů a to s tím dost biju. Jen jsem na ně kupoval nové plasty bo staré to po dvou rokách nedali...


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/2290_2013-12-01_154353.jpg


Kdo sem postavil ten kopec, jsem říkal jako malý. Teď jsem za kopce vděčný a2 
Když se příliš soustředím abych nespadl, tak spadnu

 offline 

 

#59 21.07.2016 16:34:27

lečo
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 215
Založená vlákna
Místo: Zlín
Motorka: yamaha xt 125 r, WR 250 F
Věk: 22
0 0

Re: Chrániče páček


na jaře jsem kupoval nové cycry s tím, že už bude konečně klid od rovnání apod... no jsem z toho zklamaný, chrániče jak vrtula po jednom malém pádu, žádná sláva za ty prachy... zlamovací páčky tam mám, tak jen koupím plácačky se*u na to

Editoval lečo (21.07.2016 16:34:55)

 offline 

 

#60 21.07.2016 18:00:12

Re: Chrániče páček


Bylo tady napsáno už vše a všichni mají pravdu, ale z vl. zkušenosti s výstuhou. Po koupi motorky jsem řešil úplně stejný problém. Na začátku mne odrazovala informace ( někdo to tu už psal), ze u výstuh dochází občas k ošklivým zlomeninám, ale nechal jsem si je tam namontovat a ještě jsem dostal bez výstuh. Ty jsem dal synovi na moto a už jsem mu měnil třikrát spoj. páčku ( cca 220 kč). Mě  výstuha mockrát pomohla při nárazech a pádech (a že padám hodně)do stromu atd. Nedovedu si představit, kdybych měl jen plácačky. Jak už tady někdo psal, je to i dobré rozrážedlo. Já osobně bych začátečníkovi radil s výstuhou,těch specifických pádů, kdy se zlomí ruka je urcitě méně, než situací, kdy ti výstuha pomůže ochránit, jak ruku, tak i páčku, ale ať si každý pořídí co chce  ano 


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů