Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...

#161 18.06.2016 17:06:20

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


DUTOHLAV napsal(a):

Janek:

Žeru alavis tripl blend a jedna odměrka je na 100 kg a tu si dávám( mám váhu pod 90)
Bral jsem to tři měsíce každý den, teď vynechávám a od září to zase budu brát. Vedlejší příznaky nepozoruju nic. Na ty klouby bych řekl, že je to lepší, než cokoliv jiného co jsem kdy bral.

 ano  ano 
Poznam hned, jestli to funguje, tak pisnu jaka bude zmena po gelorenu, kdyz tak potom zkusim alavis nebo kombinaci ...

 offline 

 

#162 18.06.2016 20:59:17

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Fuj ty Janku já už myslel že ti to ucvakalo prsty... Radši jsem se ani neptal  nee1 


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#163 22.06.2016 08:58:09

Ditrow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1142
Založená vlákna
Místo: OSTRAVA!!!
Motorka: KTM 520exc
Věk: 30
Tel: nakousnutý
4 3

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Cestik zrovna lezim po operaci kolene doktor prisel s tim ze mi odstranil cast menisku a mam uplne ko krizove vazy mate stim nekdo zkusenosti? Ta jak dlouho jste se vratili do sedla?  Jake jste delali cviky? Jsem z toho docela rozhozeny vubec nevim co me ted ceka sad

 offline 

 

#164 22.06.2016 09:31:10

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Ditrow napsal(a):

Cestik zrovna lezim po operaci kolene doktor prisel s tim ze mi odstranil cast menisku a mam uplne ko krizove vazy mate stim nekdo zkusenosti? Ta jak dlouho jste se vratili do sedla?  Jake jste delali cviky? Jsem z toho docela rozhozeny vubec nevim co me ted ceka sad

Takže ti dělali jen artroskopii ( dirkama odštípl meniskus a při tom zjistil ty vazy ), nebo komplet plastiku. Každopádně si nedávej žádný ortézy a berle. Pomalu zatěžovat, po artroskopii za týden chodíš, plastika cca 14 dní ohýbat do bolesti 30 ° a pomalu víc a víc. Jak dlouho se nesvezeš ? To je individuální,  Po artroskopii klidně za měsíc,  Po plastice je víc faktorů, po měsíci si budeš myslet, že to je dobré,  ale ve vnitř to chce čas,  aby si to neutrhl znova ( můj případ, mám 4krát levý a jednou pravý a levý zas utržený kř.vazy), tam to může trvat i 3 až 4 měsíce.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#165 22.06.2016 09:53:12

Ditrow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1142
Založená vlákna
Místo: OSTRAVA!!!
Motorka: KTM 520exc
Věk: 30
Tel: nakousnutý
4 3

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Jou jen artroskopii krizovy vaz je pry ko a rekl mi doktor ze to je v pohode ze je treba posilovat nohy ze stim aktivne sportuje 75% lidi
Ortezy nemam jen prevazane koleno berle jsem dostal ale rano uz jsem sel po svych na halzl takze jim je tu asi necham

Editoval Ditrow (22.06.2016 09:56:05)

 offline 

 

#166 22.06.2016 11:39:07

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Ditrow napsal(a):

Jou jen artroskopii krizovy vaz je pry ko a rekl mi doktor ze to je v pohode ze je treba posilovat nohy ze stim aktivne sportuje 75% lidi
Ortezy nemam jen prevazane koleno berle jsem dostal ale rano uz jsem sel po svych na halzl takze jim je tu asi necham

Tak to je v poho. Jo doktor má pravdu, koleno ti drží  teď svaly, ale čím budeš starší  ( je ti 30, to je ok) , tak ti svaly budou ochabovat a bez plastiky ti nebude koleno držet. Po zkušenostech co mám bych si nechal plastiku udělat v listopadu (prosinec) a na jaře budeš ok. Čím budeš starší, bude delší rekonvalescence.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#167 22.06.2016 12:59:22

Ditrow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1142
Založená vlákna
Místo: OSTRAVA!!!
Motorka: KTM 520exc
Věk: 30
Tel: nakousnutý
4 3

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


jopr:

No uvidime jak se to vyvrbi ale na tu plastiku urcite pujdu ted budu rad jak to rozhybu mas nejake spesl cviky?? Pristi tyden jdu nakontrolu tak doufam ze me posle hned na rehabky

 offline 

 

#168 22.06.2016 14:11:56

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


sirr:

 ano  zatínat st. sval, kolo a plavání. S berlema nesouhlasím (už jsem to tu psal kdysi )a aby nechodil na plastiku, no je mladej, ale nevíme těl. dispozice ( tlustej,  šlachovitej atd. ). Druhá věc, jestli dělá něco (sport) vrcholově, nebo se valí na gauči. Pokud vrcholově ( v uvozovkách ), v určitých kolizích mu v tom bude rupat  ( bolest odezní během chvíle, ale),pořád v tom koleni něco chybí ( nahradí se plastikou). Je jasný, že  u každého to je individuální.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#169 22.06.2016 16:29:20

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


sirr:

Tak je jasný,  ze záleží kdo ti to dělá a máš pravdu, že jsme pro ně pokusný prasata, proto jsem po několika operacích vyhledal dr.Dvořáka ( operoval několik reprezentantů v různých sportech) a jen jsem valil oči.  Přístup a způsob, úplně někde jinde. Když jsem si to urval poprvé bylo mi 20 a taky říkali, si mladej a blabla stačí vyštípat menisky a bez vazů můžeš fungovat. Jasně že funguješ ( je to o náhodě, blbě došlápneš atd. při sportu), ale jak. Když budu chodit s babou na procházky a rekreačně pinkat tenis ( obrazně ), budu v poho. Tobě to udělali blbě,  navíc nechápu proč si si na poprvé nenechal vzít vl.stěp. Silon, mrtvola a prase je špatný,  Tak chápu, že  máš špatnou zkušenost. Já bych dnes jednal už jinak ( plastiku dřív). Čeká mě opět replastika a jelikož chci vl. štěp , čekám na regeneraci toho místa, odkud mi brali před dvěma lety štěpy ( dělali mi obě kolena po měsíci ).


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#170 22.06.2016 20:17:23

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


sirr:

Tak určitě těch kapacit bude v Čr víc. Nevím kolik ti je a asi budeš mít opravdu koleno na hadry, taky jsem musel oželet různé aktivity, prostě už vím, že když budu 2 měsíce v prdeli, odnese to rodina. Nic si neuřezávej a pevné zdraví  ano 


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#171 23.06.2016 08:39:34

Ditrow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1142
Založená vlákna
Místo: OSTRAVA!!!
Motorka: KTM 520exc
Věk: 30
Tel: nakousnutý
4 3

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


To jsou same radosti jak to tak ctu 😢

 offline 

 

#172 23.06.2016 09:56:26

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Ditrow napsal(a):

To jsou same radosti jak to tak ctu 😢

Hele, jak ti řekl doktor a mi tu píšem, po artroskopii jsi za chvíli cajk. Jde o to, jestli to koleno namaháš extrémně  ( sport atd.) budeš mít možná někdy problém, při špatném pohybu. A další věc s tím věkem, až ti bude 50- 60 bez plastiky ti to koleno nebude držet, je jasný, že teď si řekneš, toho se nedožiju  lol .


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#173 16.07.2016 09:05:18

cimo2T
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 365
Založená vlákna
Motorka: HSQ TE 300
Věk: 28
2 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Ahojte mal som uraz kolena odtrhnuty bocny vnutorny vaz predny krizny roztrhnuty meniskus vytrhnutu nejaku kost a nadtrhnuty vonkajsi bocny vaz vsetko my dali dokopi okrem toho predneho krizneho ten vraj potrebuje plastyku otazka znie bude sa dat jazdit na moto bez toho predneho krizneho vazu?

 offline 

 

#174 16.07.2016 09:31:27

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


cimo2T:kup si ortezy a budeš jezdit normálně. Když je mít nebudeš a blbě si šlápneš, tak si kolemo opět pochroumáš. Já měl s kolenem asi to co ty, ale dělali mi i plastiku a bez ortez bych už nejel. Vim o dvou případech, kdy mi orteza zachránila koleno(propnutí na druhou stranu)

 offline 

 

#175 16.07.2016 12:31:00

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


cimo2T:

Bez plastiky př. kříž. vazů se dá dělat skoro všechno.  Když si to tu pročteš, tak se dozvíš víc. Přeji rychlou rekonvalescenci  ano 


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#176 25.08.2016 11:20:18

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Tak jsem si rozmrdal to svoje opravovaný koleno.
Trochu jsem začal běhat(trénuju na Birel Praha 10km),zatim koleno drželo,ale teď jsem to očividně přehnal
-PO-běh 10km,čt-běh 10km,Pá-MTB 34km,so-Ještěd pod lanovkou nahoru dolu,plus nějakej přídavek,ne-MTB 39km,po-běh10km,no a od pondělka koleno nateklý jako konev a bolest.Takže to vidim blbě.Když už tady o tom píšu můžu přenechat číslo a startovní balíček pokud bude mít někdo zájem,protože to asi dohromady nedám.Běží se to 10.9 večer.

 offline 

 

#177 25.08.2016 12:21:18

NiMMiC
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 400
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: HBG 300,450,550
Věk: 27
Web
1 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


nevím co se tady za tu dobu všechno probralo, abych jen shrnul svoje postrehy:
leve koleno - operace: 1) artroskopie+priprava na replastiku vazu 2)plastika vazu 3)vyjmuti a orezani rozdrceneho menisku+"nového vazu" + další replastika vazu
pravé koleno - operace jako u levého, jen bez bodu 3

rehabilitace s levým kolenem po 3. operaci prikladna a dusledna... nicmene po chvilce vaz opět volny (stejně jkao pravé)

Kdybych tušil čím si projdu a co to všechno obnáší tak - DO PLASTIKY VAZU UZ NEJDU - radilo mi to uz vic lidi nez se v tom zacalo vrtat a ted s tim souhlasim. Za měsic jdu na čtvrtou operaci s levým kolenem - artroskopie - odstraneni (nejspis utrzeneho vazu) co mi blokuje koleno. A vím že je to před výměnou kloubu poslední - bez vazu se da pekne fungovat, stačí posílit svaly.

Jo a jediné co mi po X variantách léku, pripravku apod pomohlo od bolesti je ALAVIS TRIPLE BLEND (vyziva pro kone)

Tak at to jezí  gp  ugh2 

 offline 

 

#178 25.08.2016 13:04:26

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


DUTOHLAV: nauc se behat po spickach s min kontaktem paty a zeme nejlip bez kontaktu. Pridas kotnik jako dalsi kloub a "tlumic"
Hodne ulevis ostatnim kloubum. Bez toho bych nemohl vubec behat. Jinak si dost nakladas.
 ano 

 offline 

 

#179 25.08.2016 13:14:16

MíraXL
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Místo: Hradec Králové
Motorka: XL600LM(2x),EXC520
Věk: 55
Tel:
0 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Mám za sebou 3 operace kolen, vše s odbornou diagnozou "meniskus na sračku", vazy naštěstí OK, poslední dobou mě kolena dost boleli, asi artroza, začal jsem žrát před 2 měsíci Alavis a opravdu mě to už nějakou dobu podstatně míň bolí, že uvažuju, že se zase zkusím občas proběhnout. Dobrej postřeh s tím kotníkovým tlumičem, Janku.


Raději začít později, nežli vůbec !

 offline 

 

#180 25.08.2016 14:14:07

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


MíraXL: je to dobrý, ale musí se pomalu, je to záhul pro holeně a lýtka. Ale pomůže to dost i na enduro, protože dostaneš zvyk jít víc špičkou na spupačku, dýl tak vydržíš a pomůže to hlavně v korytech, takový ty hupy z místa nebo jízda ala koloběžka big_smile  ...
Taky perfekt na běh jsou kompresní ponožky nebo jen přes lýtka ano. Taky jsem dřív běhání zatracoval, ale dnes si při něm vyčistím hlavu víc než na motorce ano 
https://www.sport.cz/behani/odjinud/cla … ml#hp-sez 

Sirr, to mi právě přijde jako velká chyby všechny ty super boty ... šidíš tím chodidla, svalstvo na prsetch ... a to se projeví na celkovým výsledku.
Běh po špičkách je věc tréninku. i při občasným běhání natrénuješ v pohodě 10 km po špičkách s tím, že potom jdu v pohodě do práce a druhý den můžu jít znovu běhat bez únavy.
Na klouby má nejvíc vliv genetika, přetěžování, chlad. Běhaj std 80 kg+ kluci a dávaj maraton ... co mě předbíhá občas jen koukám ... říkám si, tohle se snad už převaluje než běží,  lol  ano 
Na půlmaratonu už mě křeče braly v levý noze od cca 16-17 km, ale doběhl jsem s tím a samo s úlevou odrazu přes patu. Je fakt, že jsem měl a mám prd naběhaný.

Zátopek říkal, že v lese dával v pohodě 2násobný dávky než po pevných cestách - ideální je trénink po měkkčích cestách, po asfaltu je to pro mě hrob.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů