Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Honda XR650R (ne)mazání vršku hlavy

#1 06.06.2016 22:53:33

TonyDeath
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 10
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: Honda XR650R
0 0

Honda XR650R (ne)mazání vršku hlavy


Ahoj,

mám podivný problém...motorka začala vydávat cvakavý zvuk, nejdříve jen slabě a za tepla, pak už i za studena a čím dál hlasitější, seřízení ventilů nepomohlo. Tak jsem sundal víko ventilů a vahadla KO, vačky podrásané s připeklým olejem a už chytaly barvu vlivem přehřátí.

Od koupi jsem najel jen něco přes 1000 km a historii motoru neznám (předešlý majitel prý do motoru nešahal, jen jezdil), tak jsem si říkal, možná už to bylo "načlé" z minulosti a teď se to jen projevilo. Nainstaloval jsem tedy novou vačkovou hřídel (Hotcams stage 1) a nová vahadla (origo Honda).

Abych vyloučil poruchu mazání (někdo víko hlavy těsnil spoustou červeného silikonu), ještě před startem jsem projistotu protočil motor a ujistil se, že mazacím kanálem v hlavě vyvěrá olej - OK.

A teď to nejlepší - startnu moto, krásně tichá, zvuk je pryč, takže jedu zajíždět novou vačku. Asi po 45 min jízdy zase jemné cvakání, postupně sílící. Tak jsem ihned otočil domů, zhasl motor a pod víkem málo oleje, vačky suché a opět podrásané a vahadla KO.

Umíte si asi představit, jak mi bylo, když jsem zjistil, že nové věci za téměř 9 tis. můžu po ani ne 1 mth nejspíš opět vyhodit a navíc jsem tam kde jsem byl ee3 .

Dále jsem sundal pravé víko a proměřoval vůle na vnějším rotoru olejového čerpadla  - v limitu.

Neřešil jste někdo náhodou něco podobného? Napadá vás něco? Mě napadá už jedině rozpůlit motor a doufat, že se něco najde. neutral 

Editoval TonyDeath (06.06.2016 22:53:51)

 offline 

 

#2 06.06.2016 23:22:03

twinkam
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2438
Založená vlákna
Místo: Chomutov
Motorka: FE 350
Věk: 36
4 3

Re: Honda XR650R (ne)mazání vršku hlavy


TonyDeath:Cabas,jednou jsem resil podobny problem taky u XR650 rok tusim 97. Mel ty same priznaky. Nakonec to byl O krouzek co je mezi karterem a bocnim vikem,kamos ho sundal a roztrhl papirove tesneni a tak to dal zpet na silikon a po utahnuti bez tesneni ktere ma urcitou tloustku ten krouzek prasknul a na vacky nesel dostatecny tlak oleje. Treba to neni tvuj pripad ale u toho kamose to tim bylo.

 offline 

 

#3 06.06.2016 23:43:36

TonyDeath
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 10
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: Honda XR650R
0 0

Re: Honda XR650R (ne)mazání vršku hlavy


twinkam:

Diky, no ja mel pod vikem papirove tesneni, ale v 1 miste porusene, takze jeste dotesnovane silikonem. Ale je pravda, ze kdyz jsem odmontoval viko, vsiml jsem si o krouzku, ktery nebyl do O, ale navykly spise do tvaru elipsy - zkoumal jsem ho, poruseny nebyl, ale bylo to divne. Ted jsi me privedl na myslenku, jestli nemam opacny problem, ze by byl vikem malo stlaceny / stary a po prohrati motoru a zridnuti oleje (mozna i roztahnuti vika teplem) ztracel tlak.

O krouzky kazdopadne vymenim, jen bych potreboval mit jistotu, ze to byla pricina, protoze na podobne drahy experiment uz se necitim usch 

Editoval TonyDeath (06.06.2016 23:44:33)

 offline 

 

#4 07.06.2016 07:47:27

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Honda XR650R (ne)mazání vršku hlavy


Jakej olej a kolik jsi ho do rámu nalil zkontroluj sítko v rámu jestli neni zanesené pokud nikdo do motoru nehrabal sundej pravrj karter u spojky ne jen dekl spojky ale celej karter je tam taky sítko bude asi taky pěkně zanesené a vyfot ho co tam bylo za šponky.
Kolik ti dává olej. čerpadlo zjistíš když z rámu vyndáš hadičku a nastartuješ hadičku samo přiložíš k otvoru co tam jeješ olej a koukáš jestli jde z hadičky stalej proud oleje při zvyšování otaček by měl proud samo zesilovat


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#5 07.06.2016 08:28:15

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: Honda XR650R (ne)mazání vršku hlavy


tento istý problém som mal s XR 600 hneď po kúpe, prvá jazda 10km a motor začal hlasnejšie cukať z ničoho nič, prvé čo som urobil dal som nový olej redší potrebného množstva (to nepomohlo) tak som dal dole pravé víko a to sitko čo je pred olejovým čerpadlom bolo tak zanesené silikonom že nešlo cez neho vidieť...a problém vyriešený.

Editoval duso (07.06.2016 08:28:54)

 offline 

 

#6 07.06.2016 08:54:23

TonyDeath
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 10
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: Honda XR650R
0 0

Re: Honda XR650R (ne)mazání vršku hlavy


Olej jsem jezdil 10W40, měnil jsem jej i s filtrem před výměnou vahadel a vačkové hřídele. Vlezlo se tam asi 1,7 L. Funkci pumpy, co tlačí do rámu jse m kontroloval - ta plivala z hadice spoustu oleje jen při kopnutí nakopávačkou. Hladinu v rámu jsem kontroloval i při té poruše a byla mezi ryskami.

Je tam ještě druhá pumpa, která bere olej z rámu a rozhání ho po motoru - tam tuším bude problém, ale nevím jak zjistit, jestli funguje dobře (měřil jsem jen vůle pumpy dle manuálu a byly ok) - co jsem pátral tak na téhle moto není kde měřit tlak ani jsem nenašel hodnotu, kolik by měla dávat. roll Můj test spočíval ve vyndání svíčky, zařazení 5 a běhu s motorkou s odmontovaným víkem ventilů, kdy asi po 50 metrech začal vytékat mazacím kanálem v hlavě olej (ještě předtím jsem kopal kickem snad 30x a nic).

Měl jsem sundané celé pravé víko (ne jen dekl spojky) a sítko čisté, sítko v rámu taky čisté...jemné stříbrné pilinky jsem našel u filtru (asi vahadla). Jediné, čeho jsem si všiml, byl ten divný okroužek, který teď asi nejvíc podezřívám.

 offline 

 

#7 07.06.2016 10:13:45

SojkinXR6R
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 600
Založená vlákna
Motorka: HQFE350, HondaXR600R,KTMsxf450
Věk: 35
Tel: s poškrábanym displejem
5 2

Re: Honda XR650R (ne)mazání vršku hlavy


Kdo maže - ten jede,
Bláto louže kamení, to je naše znamení
Made in Japan

 offline 

 

#8 07.06.2016 10:57:11

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: Honda XR650R (ne)mazání vršku hlavy


ešte ma napadlo či si náhodou nestratil ten valček hliníkový čo je v tom gumenom O-kružku zastrčený, je to vlastne prepojenie medzi čerpadlom a vikom ten kružok tento spoj len tesní...lebo ten valček vždy vypadne ako prvý, aj pri nasadzovaní môže lahko vypadnuť či do motora alebo von...teda ak to má 650 riešené ako 600 ale myslím si že ano

 offline 

 

#9 20.06.2016 11:48:57

TonyDeath
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 10
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: Honda XR650R
0 0

Re: Honda XR650R (ne)mazání vršku hlavy


duso napsal(a):

ešte ma napadlo či si náhodou nestratil ten valček hliníkový čo je v tom gumenom O-kružku zastrčený, je to vlastne prepojenie medzi čerpadlom a vikom ten kružok tento spoj len tesní...lebo ten valček vždy vypadne ako prvý, aj pri nasadzovaní môže lahko vypadnuť či do motora alebo von...teda ak to má 650 riešené ako 600 ale myslím si že ano

Měl jsi pravdu, ten váleček tam nemám ou2 ...někdo v minulosti jej musel ztratit a držel to jen ten o kroužek. a8 

Teď jen doufám, že to byla skutečná příčina a není ještě něco dalšího uvnitř, třetí vahadla a vačkou hřídel to už bych asi nerozdýchal lol 

 offline 

 

#10 20.06.2016 14:04:10

tryskáč
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 134
Založená vlákna
Místo: Martin
Motorka: TT 600e 1999
Věk: 43
Tel: 0905 311902
4 0

Re: Honda XR650R (ne)mazání vršku hlavy


Meracie miesto tlaku oleja sa dá celkom jednoducho poriešiť tak, že si dáš vytočiť novú záslepku na otvor pri vačke. A do tej záslepky si spravíš pripojenie pre meranie tlaku.http://www.vancouversupermoto.com/cms/files/image/2000-XR650R-supermoto-engine.jpg
To ložisko čo tam je má z jednej strany krytku? Lebo inak všetok olej utečie cez neho .http://www.vancouversupermoto.com/cms/files/image/XR650R-cam.jpg
http://www.honda-xr650r.com/wp-content/uploads/2010/03/Honda_XR650R_Lubrication_System-447x600.jpg
p.s. ak v niečom kecám, tak pardon, lebo xr som nikdy nevidel rozobratú.

 offline 

 

#11 20.06.2016 19:27:03

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Honda XR650R (ne)mazání vršku hlavy


řešil jsem na XT něco podobného, vahadla sedřená vačka ještě použitelná...
když budež zkoušet jestli maže po repasy či GO tak prolejt hlavu olejem a na odvzdušňovací šroubek filtru (snad to má XR obdobně jako XT) přes vzduchovou přechodku např. http://www.kovaz.cz/3609-legris-nastrcn … tem-c4117/ k manometru v barech (v manuálu bude jaký tlak na volnoběh a jaký při otáčkách), kdyžtak změř šroubek na odvzdušňováku (asi M4 či M5) a mrknul bych v práci na přechodku..


a zde jsme to řešili..http://www.offmoto.com/viewtopic.php?id=2599&p=1

Editoval Slow (20.06.2016 19:29:11)


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#12 26.09.2016 20:21:42

TonyDeath
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 10
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: Honda XR650R
0 0

Re: Honda XR650R (ne)mazání vršku hlavy


Diky vsem za reakce. Zda se, ze problemem byl opravdu onen chybejici kovovy valecek -prechodka v mazacim kanalku mezi vikem a blokem (byl tam jen samotny okrouzek). Nekdo z predchozich majitelu jej zrejme pri demontazi ztratil a nevsiml si.

Pro jistotu jsem jeste provedl kontrolu kliky, valce, pistu, vsude nova tesneni, guferka, okrouzky atd. Olej jde ted do hlavy pouhym slapanim start pakou (coz predtim nesel), uz jsem i cosi najezdil, vule ventilu neroste, vse ok.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů