Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...

#121 26.05.2016 21:53:23

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Ditrow napsal(a):

Mate nejake cvicici figle na rozhybani kolena 14dni zpatky sem se rozjebal na motorce a odneslo to prave koleno mam ortezu pomalu ji zacinam sundavat ale nohu nenarovnam a ani poradne neohnu sad

A to si nikam nešel?  Neohnout a nenarovnat nohu, to jsou příznaky přetržených,  nebo prostě něco z křížovými vazy. Mám 3 plastiky levého a 1 pravého kolena, momentálně levé opět utržený  ( žít se s tím dá), ale když tu čtu hoši co všechno do sebe ládujete, tak kroutím hlavou. Možná mám prách bolesti někde jinde; než vy( což říkaj i lidé co mne znaj ), nebo jsem nepoznal bolest co vy, i když : pila mi utrhla 3 prsty (3 operace, plastika ), v 25-ti jsem dvakrát vykrvácel během půl roku a v IKEMu si se mnou nevěděli rady atd. úrazy,  ale v životě jsem měl asi 5 brufenů.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#122 26.05.2016 22:00:56

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


seznam:
Kamzík jsem jedl taky a nic jsem nepociťoval,kolafit taky na nic,GS condro taky na nic.Nechci tady tomu dělat nějakou reklamu,ale řekl bych že jedině po tom alavisu je to trochu znát,ale zázraky se taky nekonaj,jen je to myslim s těch věcí nejlepší a těch látek je tam zaručeně nejvíc.

 offline 

 

#123 26.05.2016 22:01:30

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


jopr napsal(a):

Ditrow napsal(a):

Mate nejake cvicici figle na rozhybani kolena 14dni zpatky sem se rozjebal na motorce a odneslo to prave koleno mam ortezu pomalu ji zacinam sundavat ale nohu nenarovnam a ani poradne neohnu sad

A to si nikam nešel?  Neohnout a nenarovnat nohu, to jsou příznaky přetržených,  nebo prostě něco z křížovými vazy. Mám 3 plastiky levého a 1 pravého kolena, momentálně levé opět utržený  ( žít se s tím dá), ale když tu čtu hoši co všechno do sebe ládujete, tak kroutím hlavou. Možná mám prách bolesti někde jinde; než vy( což říkaj i lidé co mne znaj ), nebo jsem nepoznal bolest co vy, i když : pila mi utrhla 3 prsty (3 operace, plastika ), v 25-ti jsem dvakrát vykrvácel během půl roku a v IKEMu si se mnou nevěděli rady atd. úrazy,  ale v životě jsem měl asi 5 brufenů.

Ty hele Jopr já sice nejsem doktor, ale vykrvácet se dá asi jen jednou za život ne?  a1 

 offline 

 

#124 26.05.2016 22:11:37

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


jopr:
Tak ten práh bolesti ti závidim,mně bolí už pomyšlení na doktora lol  Jinak já trojitá otevřená fraktura levé nohy,dále komplet vše utrženo v koleni pravá noha-koleno se mi povytahlo a koleno se prohlo na druhou stranu.Dále operace lokte,naražené žebra, otřes mozku,vykloubenej palec(sám jsem si ho nahodil zpět smile )
Ale doktorů se bojim.

 offline 

 

#125 26.05.2016 22:12:15

Ditrow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1142
Založená vlákna
Místo: OSTRAVA!!!
Motorka: KTM 520exc
Věk: 30
Tel: nakousnutý
4 3

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


SethX napsal(a):

jopr napsal(a):

Ditrow napsal(a):

Mate nejake cvicici figle na rozhybani kolena 14dni zpatky sem se rozjebal na motorce a odneslo to prave koleno mam ortezu pomalu ji zacinam sundavat ale nohu nenarovnam a ani poradne neohnu sad

A to si nikam nešel?  Neohnout a nenarovnat nohu, to jsou příznaky přetržených,  nebo prostě něco z křížovými vazy. Mám 3 plastiky levého a 1 pravého kolena, momentálně levé opět utržený  ( žít se s tím dá), ale když tu čtu hoši co všechno do sebe ládujete, tak kroutím hlavou. Možná mám prách bolesti někde jinde; než vy( což říkaj i lidé co mne znaj ), nebo jsem nepoznal bolest co vy, i když : pila mi utrhla 3 prsty (3 operace, plastika ), v 25-ti jsem dvakrát vykrvácel během půl roku a v IKEMu si se mnou nevěděli rady atd. úrazy,  ale v životě jsem měl asi 5 brufenů.

Ty hele Jopr já sice nejsem doktor, ale vykrvácet se dá asi jen jednou za život ne?  a1 

Jasny ze jsem byl dostal jsem ortezu na ruku a nohu ruka je po 14cti dnech v cajku ale na koleno mi rekl ze jeste tyden v orteze pak ze zacit sundavat a rozhybavat proto se ptam jesli mate nejake cviky protoze jestli to pry nebude dobry tak me posle na fyzioterapeutii
Jinak vazy jsem mel po padu pry jen natazene mi bylo receno u doktora  co sem se postavil na nohu okamzite se mi podlomila v koleni a hotove uz aspon dokazu stat a chodit horsi s tim narovnanim a ohnutim

Editoval Ditrow (26.05.2016 22:16:23)

 offline 

 

#126 26.05.2016 22:15:47

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


SethX napsal(a):

jopr napsal(a):

Ditrow napsal(a):

Mate nejake cvicici figle na rozhybani kolena 14dni zpatky sem se rozjebal na motorce a odneslo to prave koleno mam ortezu pomalu ji zacinam sundavat ale nohu nenarovnam a ani poradne neohnu sad

A to si nikam nešel?  Neohnout a nenarovnat nohu, to jsou příznaky přetržených,  nebo prostě něco z křížovými vazy. Mám 3 plastiky levého a 1 pravého kolena, momentálně levé opět utržený  ( žít se s tím dá), ale když tu čtu hoši co všechno do sebe ládujete, tak kroutím hlavou. Možná mám prách bolesti někde jinde; než vy( což říkaj i lidé co mne znaj ), nebo jsem nepoznal bolest co vy, i když : pila mi utrhla 3 prsty (3 operace, plastika ), v 25-ti jsem dvakrát vykrvácel během půl roku a v IKEMu si se mnou nevěděli rady atd. úrazy,  ale v životě jsem měl asi 5 brufenů.

Ty hele Jopr já sice nejsem doktor, ale vykrvácet se dá asi jen jednou za život ne?  a1 

Strašná legrace, ono když ztratíš tolik krve, že ztratíš vědomí a probudíš se až když tě  pitvaj  lol  lol , teď se tomu směju,  tenkrát mi do smíchu nebylo, zhubnul jsem 25 kg a vypadal , jak mrtvola.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#127 27.05.2016 06:26:56

Monix
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI, YZ250F/20
Věk: 50+
2 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Ditrow:
ohýbat koleno do mírné bolesti, posílit nohu - třeba na rotopedu, ale nej je najít fyzioterapeuta, který kolenu rozumí, protože špatně zrehabilitovaný kloub může mít následek na celý život - je to jako s opravou moto - nejhorší je nadšený kutil bez znalostí a zkušeností

 offline 

 

#128 27.05.2016 07:08:24

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Ditrow:
Cim ses zkazil, tim se naprav, tak hura do sedla  ano 
Std rehabilitace je k hovnu, kdo mate problemy, ktery dlouho bezuspesne resite, zkuste nekoho, kdo ovlada reflexni terapii - to se potom deji skoro zazraky ano . Samo, ze to nepomuze na opotrebeny chrupavky ..., ale mechaniku pohybu, hybnost, ...  ano 

 offline 

 

#129 27.05.2016 07:18:32

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


DUTOHLAV napsal(a):

jopr:
Tak ten práh bolesti ti závidim,mně bolí už pomyšlení na doktora lol  Jinak já trojitá otevřená fraktura levé nohy,dále komplet vše utrženo v koleni pravá noha-koleno se mi povytahlo a koleno se prohlo na druhou stranu.Dále operace lokte,naražené žebra, otřes mozku,vykloubenej palec(sám jsem si ho nahodil zpět smile )
Ale doktorů se bojim.

No byly doby, kdy jsem mlátil hlavou do zdi, ale prášky prostě nechci žrát. Kámoš si dá průměrně 5 brufenů denně  (bolí ho záda), to prostě nechápu, já radši leduju, když mě něco bolí. Doktorů se nebojím (ani zubaře ), naopak jim vždy říkám co a jak a sestřičky brečí smíchy.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#130 27.05.2016 07:26:10

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Ditrow napsal(a):

SethX napsal(a):

jopr napsal(a):


A to si nikam nešel?  Neohnout a nenarovnat nohu, to jsou příznaky přetržených,  nebo prostě něco z křížovými vazy. Mám 3 plastiky levého a 1 pravého kolena, momentálně levé opět utržený  ( žít se s tím dá), ale když tu čtu hoši co všechno do sebe ládujete, tak kroutím hlavou. Možná mám prách bolesti někde jinde; než vy( což říkaj i lidé co mne znaj ), nebo jsem nepoznal bolest co vy, i když : pila mi utrhla 3 prsty (3 operace, plastika ), v 25-ti jsem dvakrát vykrvácel během půl roku a v IKEMu si se mnou nevěděli rady atd. úrazy,  ale v životě jsem měl asi 5 brufenů.

Ty hele Jopr já sice nejsem doktor, ale vykrvácet se dá asi jen jednou za život ne?  a1 

Jasny ze jsem byl dostal jsem ortezu na ruku a nohu ruka je po 14cti dnech v cajku ale na koleno mi rekl ze jeste tyden v orteze pak ze zacit sundavat a rozhybavat proto se ptam jesli mate nejake cviky protoze jestli to pry nebude dobry tak me posle na fyzioterapeutii
Jinak vazy jsem mel po padu pry jen natazene mi bylo receno u doktora  co sem se postavil na nohu okamzite se mi podlomila v koleni a hotove uz aspon dokazu stat a chodit horsi s tim narovnanim a ohnutim

A to je ten problém dnešních Cvachů, na vsechno dávaj ortézy, aniž by tě vyšetřili, jen to promakaj a řeknou jó to chce 3 týdny klid, plesk a už by jí měl. Protože pak zjisíš, že tě to pořád bolí a stejně skončíš u odborníka, akorát ztratíš mesíc života. Mag. rezonance, nebo opravdu nějakého odborníka, jak píše Janek.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#131 27.05.2016 08:12:37

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


sirr: Také máme jednoho takového léčitele  ano  smile (ne toho doktora zahrádkáře z nemocnice  big_smile ) Spousta lidí těmhle léčitelům nevěří protože to je jakási forma "nadpřirozena" a něco divnýho atd. atd... Rodiče a známý ho občas navštěvují, když se dostaví k nám na město.

Btw. jak řešíte bolesti zad? Asi před dvouma rokama jsem si je odrazil na trati v oblasti beder, když mě motorka vykatapultovala ven... Po celodenním ježdění těžkého endura a druhý den práce se prostě nehnu... zvednout se z postele, nasadit si ponožky po ránu je těžkej challenge lol  Tejpy, gely? Já to musím nechat odpočinout nic jiného mi nějak nepomáhá krom protahování  roll 


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#132 27.05.2016 09:25:34

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


sirr:

Tvl převazy mi nepřipomínej,  když jsem měl urvaný ty prsty a po plastice mi dvakrát denně dávali nový fáče  ( měl jsem ruku bez kůže, až na tkáně) , který se mi vždycky přilepili, tak jsem lezl po stropě. Já vždycky pomalu, pomalu a hl. sestra, nemáme jen vás šup, šup a strhla to. Já jí nadával a ona, říká  jen si ulevte  lol  a to trvalo dva týdny,  než se to zahojilo.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#133 27.05.2016 09:37:40

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


WoxmenRX:

To znám, ve 20-ti jsem měl taky se zádama problémy,  říkali, že ve 30-ti budu na vozíku a jakej je ze mě  Forest  lol . Hele jsou na to různé cviky, ale mě nejvíc pomohlo cvičit zád. svaly v posilovně. Nevím, jak bych ti ten cvik popsal, je na to i přístroj ( fakt si nevzpomenu). Jednoduše : lehni si na stůl, aby si měl pas na hraně stolu, nohy na stole ( musí ti je někdo držet) a v pase se ohýbej hlavou dolů ( ležíš na břiše )s rukama za hlavou. Časem si přidávej závaží ( držíš v rukou za hlavou). Tohle mi strašně pomohlo a od té doby záda v cajku.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#134 27.05.2016 09:42:19

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


jopr: No, mě je 21 a taky si říkám že ve 30 budu dráždit vozík  lol Ten cvik se jmenuje hyperextenze  ano Pokaždý když jsem ho cvičil tak jsem ze stroje odcházel v předklonu... ale na záda je dobrej, to máš pravdu  big_smile


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#135 27.05.2016 10:10:30

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Zkuste naopak cvičit víc břicho, bude zádum pomáhat. Když budeš mít mnohem silnější spodek zad než břicho bude spodek zad přebírat víc práce a tim víc ty záda namáháš.

 offline 

 

#136 27.05.2016 10:21:08

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


SethX napsal(a):

Zkuste naopak cvičit víc břicho, bude zádum pomáhat. Když budeš mít mnohem silnější spodek zad než břicho bude spodek zad přebírat víc práce a tim víc ty záda namáháš.

 ano  Ano a cim vic dole svaly tim lepe....az podbrisni.

 offline 

 

#137 27.05.2016 10:28:06

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


xfany napsal(a):

SethX napsal(a):

Zkuste naopak cvičit víc břicho, bude zádum pomáhat. Když budeš mít mnohem silnější spodek zad než břicho bude spodek zad přebírat víc práce a tim víc ty záda namáháš.

 ano  Ano a cim vic dole svaly tim lepe....az podbrisni.

Chudák kluk, trpí bolestná a ty si z něj děláš prdel, že se má opírat o prut  lol   lol 


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#138 27.05.2016 10:29:43

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


jopr napsal(a):

sirr:

Tvl převazy mi nepřipomínej,  když jsem měl urvaný ty prsty a po plastice mi dvakrát denně dávali nový fáče  ( měl jsem ruku bez kůže, až na tkáně) , který se mi vždycky přilepili, tak jsem lezl po stropě. Já vždycky pomalu, pomalu a hl. sestra, nemáme jen vás šup, šup a strhla to. Já jí nadával a ona, říká  jen si ulevte  lol  a to trvalo dva týdny,  než se to zahojilo.

Takze prah bolesti bude asi v normalu  lol 
Ten cvik na zada, cos psal, je skvely a nedoceneny. Dulezitejsi je spravny provedeni, vahu pridavat je zbytecny, radsi striktni technika

 offline 

 

#139 27.05.2016 10:30:02

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


SethX napsal(a):

Zkuste naopak cvičit víc břicho, bude zádum pomáhat. Když budeš mít mnohem silnější spodek zad než břicho bude spodek zad přebírat víc práce a tim víc ty záda namáháš.

Břicho je základ, tak předpokládám,  že ho cvičí. ano 


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#140 27.05.2016 10:35:54

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Janek napsal(a):

jopr napsal(a):

sirr:

Tvl převazy mi nepřipomínej,  když jsem měl urvaný ty prsty a po plastice mi dvakrát denně dávali nový fáče  ( měl jsem ruku bez kůže, až na tkáně) , který se mi vždycky přilepili, tak jsem lezl po stropě. Já vždycky pomalu, pomalu a hl. sestra, nemáme jen vás šup, šup a strhla to. Já jí nadával a ona, říká  jen si ulevte  lol  a to trvalo dva týdny,  než se to zahojilo.

Takze prah bolesti bude asi v normalu  lol 
Ten cvik na zada, cos psal, je skvely a nedoceneny. Dulezitejsi je spravny provedeni, vahu pridavat je zbytecny, radsi striktni technika

 ano  No nevím s tím závažím, u ostatních cviků si taky postupně pridáváš a lítat hlavou dolů sem, tam, jak nudle v bandě  lol mě nebavilo, tak jsem si bral do rukou kotouče.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů