Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...

#101 19.02.2016 11:41:31

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Janek:
Klidně pokračuj, ale Starej zákon je horor, samý oběti a tresty:)

Jinak ale s poměrně dost velkou částí toho co jsi napsal souhlasím a debata se nasměrovala zajímavým směrem.  Nebudu zde (radši smile) psát svůj choroopis, ale myslím že pozitovní přístup k životu a velká vůle udělají hodně. Je jasný že otevřenou frakturu stehenní kosti nepomůže akupunktura, bylinky, nebo sebevětší odhodlání čelit bolesti, tam musí urychleně zasáhnou moderní medicína, ale základ je mít tělo v pořádku a pak to tělo nejenom víc vydrží, ale dá se i rychleji dohromady. No a s některejma bolístkama se jde naučit žít, holt to pak pár dní bolí, ale třeba mě to radost z jízdy na SNB, motorce, kole atd nevezme. Zdraví zdar ano  Jo a to luky st. - hříchy mládí za to stály smile (a někdy i stojí) a1 

 offline 

 

#102 19.02.2016 11:58:56

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Janek napsal(a):

Mam pokracovat? Ještě by se něco naslo, predloni jsem cetl Stary Zakon  lol 
Zbyndo, nemuzes vest prostopasny zivot a byt pritom spokojený potazmo byt stastny a citit skutecnou cistou radost v zivote - to je dalsi zákonitost - svedomi ta vzdy driv nebo pozdejc dozene ano 

Co je to prostopášný život ? Život v radosti z toho, co dělám ? Pocit osobní svobody, vlastní vůle ? Kdo si může osobovat právo k tomu, aby mi říkal, co je a není hřích, co je a není "prostopášnost " ?
Já sám jsem mírou svých věcí. A to, že se umím ovládat, že mám svoje hranice, nepřichází zvenčí, skrz zvěstovatele svatých pravd.
Howgh. a zpět k tématu ....


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#103 19.02.2016 18:06:08

ZbyneKTM
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 601
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM EXC 525, Honda VTR 1000
Věk: 33
Tel: můj?:-)
1 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Janek:
Zbyndo, nemuzes vest prostopasny zivot a byt pritom spokojený potazmo byt stastny a citit skutecnou cistou radost v zivote - to je dalsi zákonitost - svedomi ta vzdy driv nebo pozdejc dozene ano

Mozna ano, mozna ne...nebo taky napul...treba me dozene v sedmdesati...pak se musim bat jedine toho, ze budu treba dalsich 30let zit s dohnanym svedomim?? To se myslim da skousnout, kdyz vezmu v potaz, ze predchozich 70 let jsem jsem "uzival zivota" dle sveho...nebo taky nikdy...nebo taky za tyden...nikdy nevis smile 

Ja v podstate chapu, jak myslis to o cem tady pises a paklize ti to pomohlo, tak je to fajn, jen me to uplne nic nerika.

Tank: ano  ano  ano  ano 


Enduro - I love this game:-)

KTM - Klub Týraných Mužůsmile

 offline 

 

#104 19.02.2016 18:50:38

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Janek:
Hodně se ztotožňuju s tím co tu říkáš.Třeba s tím, že se stačí každý den trochu zapotit, rozproudit krev a člověk má imunitu někde jinde.Když se přehání třeba i ta rehabilitace kolene je to jen na škodu a že bolest člověku napovídá, vede ho a je prospěšná.
No a co se týká těch hříchů.Hříchem je podle mě prapůvodně myšleno jen to, že člověk nezná míru,hranice- nevědomě je překračuje a pak se mu to vrátí (příčina a následek).Nehledal bych v tom žádné svatouškářství -náboženství.
Někdo tu bude argumentovat tím, že je dobré překračovat hranice ale to je opravdová blbost.Hranice člověk může objevovat (přibližova se k nim) ale nikdy by je neměl překročit jinak si to vyžere-výmečně přijde restart.Každá nit a i to nejpevnější lano má totiž nějakou mez kterou vydrží ale když jí někdo překročí tak praskne a to je průser jak vrata.Některé kolize jsou pak nevratné a jiné donutí človeka pokud se z toho vylíže opakovat lekci znovu a znovu dokud se nepoučí.Poneseš svůj kříž dokud nezmoudříš.

Závěrem přidám jeden fígl který je aktuální v těchto zimních dnech.Včera jsem v noci začal cítit že mě škrábe nosohltan a začíná mě prudit bacil.Kápl jsem si několikrát do rypáku (do nosu) trošku slivovice, šňupnul a do oběda vše OK.Už jsem to takto vyřešil několikrát.Záleží v jaké fázi to podchytíte.

 offline 

 

#105 19.02.2016 19:55:35

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


jen trochu na odlehčení  a1  univerzální odpověď na problémy s věkem, pýchou, atp

Editoval mart (19.02.2016 19:56:04)


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#106 19.02.2016 20:30:06

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Otázka

tank napsal(a):

[Co je to prostopášný život ? Život v radosti z toho, co dělám ? Pocit osobní svobody, vlastní vůle ? Kdo si může osobovat právo k tomu, aby mi říkal, co je a není hřích, co je a není "prostopášnost " ?

Odpověď

tank napsal(a):

Já sám jsem mírou svých věcí. A to, že se umím ovládat, že mám svoje hranice, nepřichází zvenčí, skrz zvěstovatele svatých pravd.
Howgh. a zpět k tématu ....

Tvý hranice přichází s poznáním, uzavíráním osobních smluv (třeba manželství), osobních závazků, hlas svědomí má každý člověk a přichází z venčí, někdo ho dokáže potlačit na minimum ... ale to už jsem daleko. Je to delší povídání, ale v podstatě s tebou souhlasím ano .
Prostopášný jsem myslel takový, co je v rozporu s tím, co vím, že by dělat nemělo, ale dělám to, protože mi to přináší radost ... slovíčkaření.
Máš větší radost z toho, když někomu pomůžeš nebo z toho, když někomu ublížíš?? - Tak to myslím.

Ale k věci Starý zákon jedna myšlenka
Král Aza byl spravedlivý Judský král. Ctil Boha, chrám, svůj lid.a kraloval 41 let V 2. Paralipomenon 16. kapitola „Potom léta třidcátého devátého kralování svého nemocen byl Aza na nohy své těžkou nemocí, a však v nemoci své nehledal Boha, ale lékařů“ - to byl jeho hřích proti tomu, co znal.
Dá se říct, že každý z nás má V ÚVOZOVKÁCH kousek Boha v sobě. A u sebe by měl taky začít, když se chce léčit s čímkoliv - doktor až na druhým místě, pokud to jde - to je moje teorie.

Život v radosti ... kdo by to nechtěl.
Co jsem si tak nějak vyhledal, tak
- během posledních 10 let se v naší zemi znásobila spotřeba léků, kterým se říká antidepresiva.
- podle některých údajů bylo v roce 2002 prodáno v našich lékárnách cca 3 miliony balení těchto léků,
- v 2014 to bylo už téměř 6 milionů balení. Tyto léky užívá přibližně 5% naší populace, tzn. každý dvacátý.
- v tom nejsou zahrnutý další chemický preparáty jako např. běžně užívaný diazepam, neurol, lexaurin, ... což jsou další miliony balení, který mmj. dlouhodobým užíváním můžou spolehlivě vyvolat závislost.
- léky tzv. na dobrou náladu - život v radosti - jsou jedny z nejprodávanějších na celém světě.
- prej zvlášť alarmující je vysoký nárůst uživatelů ve věkové hranici okolo 30 let.

Lidi často nedokážou žít sami se sebou natož ještě se starostma v životě. Nekoukám myslím moc pesimisticky, když tvrdím, že většina lidí není šťastná, další část je šťastná, protože neštěstí tlumí chlastem, ... další část práškama.

Důležitý je to, že aby člověk poznal a vážil si štěští, musí poznat neštěstí, aby si vážil zdraví, musí poznat, co je nemoc .... všechno má svůj protiklad .... proto není špatný mít se občas špatně, jít na dno ...

většina z těch, co tu píše o úrazech, se vlastně chce jen do jistý míry pochlubit ... v podstatě jim nic moc není a nebylo, protože kdyby ano, vážili by si svýho zdraví, přemýšleli i jinak, než myslí vygumovanci 21. století (je to tak šikovně balený, že za vygumovanost vlastě moc nemůžou)

Asi 3 týdny zpět jsem byl na akci s vozíčkařema a jinak postiženýma ... to je potom prča, když to srovnám s nářky tady lol  lol 
A to mě ty mrzáci (i ženská) pojezdili na vozíku na motokárový dráze lol  lol 

kéž bych měl morál žít podle toho, co vím .... a1 

 offline 

 

#107 19.02.2016 22:03:14

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Nejlepší antidepresivum je jízda na motorce  a1 
A nebuďte tak skeptický a vážný, žádnej bůh není a nikdy nebyl (max tak hokejovej Jarda Jágr  deb1  ), protože to ce se někde děje, není možný aby byl.
O úrazu se chlubit nechci, 1.3. mi to udělaj a pak snad do měsíce budu zas vstřebávat antidepresivum  okok 


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#108 19.02.2016 22:09:46

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


kornout:
 cool 


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#109 20.02.2016 01:22:03

hansr
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 478
Založená vlákna
Místo: východ
Motorka: 300
Věk: 10,7 let
Web
0 2

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Janek: ano  ano 

 offline 

 

#110 24.03.2016 10:48:23

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


sirr:

No ty kráááso, to je massaker, tak hlavně že jsi celej, v 30km/za hodinu to musela bejt slušná šupa-a hlavně úplně z ničeho nic...

 offline 

 

#111 24.03.2016 11:53:42

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


sirr:

Tak to máme stejně, času je málo, nicméně i přes zimu když se mi nechce drtim rotoped, na mtb kole najedu přes rok tak 2500-3500 km. Snažim se makat, i když se mi vůbec nechce a je to znát. Koleno mně taky bolí :-(
Jinak to kolo si pěkně roštípal :-)

 offline 

 

#112 03.04.2016 14:08:15

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


badyšot napsal(a):

xfany:
ne, artróza kyčlí a omezená hybnost. Nemůžu dát nohy od sebe lol Sháním ortopeda buď operace nebo nějaký prostocviky tongue 

Zkus Dvořáka, má ordinaci v Berouně a Praze, operuje v Berouně a Ml. Boleslavi, je to soukromí, takže to stojí prachy, dělal mi plastiky obou kolen a dohromady 16t. operuje různý reprezentanty a je jeden z nejlepších v republice.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#113 25.05.2016 20:45:36

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Brácha před lety vrcholový sportovec - judo ... klouby KO ... včera mi říkal, že už to nešlo kvůli bolesti hlavně kyčle a kolena.
Dostal doporučení na koňský Geloren ... 14 dní to baští a prý pecka ano 
Docela to i chutná smile (takže budou i nějaký éčka hmm ), má to v sobě krom jinýho i kyselinu hyaluronovou, kterou dávájí i při drahých léčbách artroz u lidí doktoři - píchá se rovnou do kloubů a7 

 offline 

 

#114 25.05.2016 22:18:05

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Janek:
Já žeru už tři měsíce Alavis triple blend-Je to pro koně a žerou to prý taky všichni kdo o tom ví a vrcholoví sportovci.Je tam mnohem víc účinejch látek,než v doplňkách  pro lidi a řekl bych že to trochu funguje.Neni to všelék,ale řekl bych,že to trochu pomáhá.Stojí to kolem litru a je to pěkně hnusný.Zapíjim to šťávou.Ale co by člověk pro motorku neudělal.

 offline 

 

#115 25.05.2016 23:23:46

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


DUTOHLAV napsal(a):

Janek:
Já žeru už tři měsíce Alavis triple blend-Je to pro koně a žerou to prý taky všichni kdo o tom ví a vrcholoví sportovci.Je tam mnohem víc účinejch látek,než v doplňkách  pro lidi a řekl bych že to trochu funguje.Neni to všelék,ale řekl bych,že to trochu pomáhá.Stojí to kolem litru a je to pěkně hnusný.Zapíjim to šťávou.Ale co by člověk pro motorku neudělal.

Hele, aby to za půl roku nebylo: žeru to už skoro rok, kolena furt bolí, ale už řehtám  a1 


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#116 25.05.2016 23:43:06

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


DUTOHLAV:

Hořký je to jak sviňa taky to micham s čim to jde a zrovna rozmíchat to taky moc nejde použivam šejkr nebo to vemu ponorákem z nákým ovocem + mliko žeru to měsíc občas vynechám zatim dobrý kolena tolik nevržou a placebo efekt jede na 100% mladá doma taky nepocítila zvětšení ohonu-škoda  lol 


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#117 25.05.2016 23:47:30

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


prehltni a až potom zapi si chlap predsa  tull 


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#118 26.05.2016 12:39:25

Ditrow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1142
Založená vlákna
Místo: OSTRAVA!!!
Motorka: KTM 520exc
Věk: 30
Tel: nakousnutý
4 3

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Mate nejake cvicici figle na rozhybani kolena 14dni zpatky sem se rozjebal na motorce a odneslo to prave koleno mam ortezu pomalu ji zacinam sundavat ale nohu nenarovnam a ani poradne neohnu sad

 offline 

 

#119 26.05.2016 13:18:37

seznam
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 634
Založená vlákna
Motorka: WR250F
Věk: to nestojí za řeč
Tel: 0609 jsem celý vlhký
0 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


a co Cemio Kamzík?

ma cenu kupovat?

Dik


jez do polosyta, pij do vybuleňa..

 offline 

 

#120 26.05.2016 16:04:28

Alexanderovic
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 643
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Husaberg Fe 450 '08 ; KLX 250, ex-DR Z 400 S
Věk: '92
Tel: 60551osm894
1 1

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Jo tady je to vlakno, kde  se muzu pochlubit svym vykonem  a3 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3626_rentgen18_05_16.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3626_rentgen23_04_16b.jpg

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů