Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

AJP PR5 - Reinkarnace XR250?

#341 23.05.2016 12:07:52

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Janek:

Tak z mé strany to je pořád ahááá a jak to mám sundat z toho stromu  lol  lol, ale baví mě to a to je hlavní. Projížďky jako PEH , nebo u tebe bych potřeboval každý víkend (obrovská zkušenost )  ano 


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#342 24.05.2016 10:08:31

Kubicheck
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 396
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: GS mastodont 1994
Věk: ... cet
0 0

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


sirr:

jo, souhlas ano 

se tu pořád řeší co kdo vyjede atd.
Myslim, že když umíš, vodjedeš to i na vartech vod stodoly ne usch 

Chce to jezdit, jezdit, jezdit a mít s kym a od koho se učit.


To nemůžem jet po normální silnici...

 offline 

 

#343 24.05.2016 10:33:12

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Kubicheck napsal(a):

Myslim, že když umíš, vodjedeš to i na vartech vod stodoly ne usch 

A kolik těch, co umí .... roky dřeli, aby uměli, .... jsi viděl jezdit na vratech od stodoly?

 offline 

 

#344 24.05.2016 11:07:54

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Jůůů na vratech se dá jezdit?? A můžou bejt od garáže??

 

#345 24.05.2016 11:31:49

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


babaexc: psal "od stodoly"

 offline 

 

#346 24.05.2016 12:44:31

Kubicheck
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 396
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: GS mastodont 1994
Věk: ... cet
0 0

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Kluci to nebylo mířený proti vám, beru to podle sebe. Já nejsem na takový úrovni jak vy.
Ani s jednim z vás se tu nechci rovnat.
Umim hovno mám sice starej stroj, ale za to lehkej a v rukou šikovnýho jezdce se dá vyjet mnoho bez debat vyk! 

Tohle co jsem tu řekl, je má zkušenost potom co jsem strávil v sedle s partou jezdců různýho věku, techniky(předminulej víkend a to bylo sucho). Je fakt, že já tam měl nejstarší stroj a na to bych se mohl vymlouvat. Nicméně jsem dospěl k závěru, že mi chyběla fyzička, umíral mi palec levý ruky z věčnýho spojkování plus měl jsem v hlavě "strach".

Co se týká výkonu já s mou 250 neměl problém, zatim, snad bych se mohl vymlouvat na podvozek,
ale vím že jezdit s nima pravidelně za paár to dám asi také, nicméně na to nemám čas.


To nemůžem jet po normální silnici...

 offline 

 

#347 24.05.2016 14:57:30

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Proč je předepsaná výměna svíčky po 1000km?  lol Kontroly ventilů každý 3000km  a1  Na mopedu s 25 koněma  a1 

 offline 

 

#348 01.06.2016 21:16:58

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Dnes příjezd p. Procházky a pustili jsme se do Ajp. Už po projížďce u Janka jsem vypral filtr a dnes nastříkal olejem dovezeným p. Proch..Výměna ulomeného chcípáku (zlomený na Pehu), od té doby jsem chcípal moto přes klíček,  což nebylo prý moc dobře, protože se tím vypínal i větrák a motka se nedochladila. Dále demontáž zadřené vrtule a pri montáži nové, zjištění,  že chladič je zdeformovaný a proto se zadřel větrák (Janku, takže to nebylo únavou čínské sračky, ale prostě moc pádů na evropský materiál). Po vyndání se ve svěráku a pomocí mých jemných ručiček z chladiče stává opět hliníkový bojovník, odhodlaný bojovat proti ostré konkurenci   lol  Dále výměna čidla spínání větráku, který je nastaven na 100°C, starý byl na 85°C, proto kritika Janka, že mi to furt spíná. Dolití chladicí kapaliny, kterou budu muset častěji kontrolovat ( i vzduch. filtr), abych nejezdil na suchu. Výměna malého zadního plastového podblatníčku (starý byl už nejtován a p. Proch. mi dovezl další, abych měl pořád náhradní). Dále jsme se domluvili na nové baterii ( té malé, váha 0,4kg, navedl mně Janek). Ajp je opět připravena na vyjížďku  ano 


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#349 01.06.2016 21:33:34

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Že je chladič lehce křivý do vrtule jsem ti řekl už v lese, ale motor je uložený v plastovým rámečku a ten až na chladiči. Kdyby to bylo normální, motor se nemůže zadřít, takže čínská sračka Howgh lol 
Krom toho by měl na ventilátoru být štítek s výrobcem, tak jsi to mohl opsat/nafotit, bylo by jasno ano 
Co jste udělůali s chladičem? Nový, nebo jste porovnali nebo dali nový ventilátor na jeden šroub, ...?
Spínač ventilátoru na 100 - to už ti z toho dělaj papiňák lol . čidlo je dole, nahoře na chladiči bude ještě teplejc, ale takovejhle motůrek by ti mohl už odregulovat termostat a spínač bude jako nouzovka.
Tu aku si tepelně "odstiň"
Hodně štěstí v tvým boji ano 

 offline 

 

#350 01.06.2016 21:59:29

WERDISKO
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 425
Založená vlákna
Místo: Letovicko
Motorka: Čínská mrdka 2pade
Věk: 32
0 1

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Janek:

Ten ventilátor má  plastové rámeček,které je našroubované na chladiči. Jak se zkroutí do vrtule tak aj s rámečkem a pak vrtule někde dře.Mám to taky tak.


Učím se pomalu,zato rychle padám ...

 offline 

 

#351 02.06.2016 00:33:09

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Janek:

Chladič do vrtule nebyl, ale jak dostal několik ran z boku, byl užší a do kosočtverce, tudíž neseděli díry. Porovnal jsem ho a nový ventilátor sedl ok. To čidlo na sto je uplně v cajku. Ta řídící jednotka za ventilátorem, taky v poho, to horko co na ní jde, prý v poho zvládne. Náhradních dílů mají habakuk, kdyby byl chladič ko, tak cena kolem 5 tisíc ( sám říkal, že to je darda). Ta zásuvka diagnostiky, jak si nadával, že je orezlá a uvolněná, tak má být v obalu a připevněná, vše opět uvedeno do původního stavu, příště budeš při bádání spokojenější  lol  Perfektně jsem s p. Proch. pokecal a ode mne jel ještě připravovat někomu KTMku do Albánie.Hoši je jasný, že si vždycky něco najdete, jezdím 3 měsíce a ta motorka dostala tolik ran, že se prostě něco musí posrat, tak buďte trochu tolerantní  ano 
Tak ráno jsem kouknul na ventilátor a Panasonic ( to je čínskej šmejd)

Editoval jopr (02.06.2016 06:38:42)


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#352 02.06.2016 06:41:18

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


jopr napsal(a):

Janek:
Hoši je jasný, že si vždycky něco najdete, jezdím 3 měsíce a ta motorka dostala tolik ran, že se prostě něco musí posrat, tak buďte trochu tolerantní  ano 

máš pravdu, kdyby si měl třeba novou KTM, tak by si taky musel řešit přesně ty stejné problémy  roll 

 offline 

 

#353 02.06.2016 06:46:52

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Strejda-GC napsal(a):

jopr napsal(a):

Janek:
Hoši je jasný, že si vždycky něco najdete, jezdím 3 měsíce a ta motorka dostala tolik ran, že se prostě něco musí posrat, tak buďte trochu tolerantní  ano 

máš pravdu, kdyby si měl třeba novou KTM, tak by si taky musel řešit přesně ty stejné problémy  roll 

Asi ironie, nevím. Myslím, že chladič na KTM,  taky není nesmrtelný. Ajp je HOBBY , opakuji HOBBY motorka.  ano 


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#354 02.06.2016 08:16:25

WERDISKO
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 425
Založená vlákna
Místo: Letovicko
Motorka: Čínská mrdka 2pade
Věk: 32
0 1

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Ano,chladič za 5tisíc sem kupoval před rokem...



http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4456_screenshot_2016-06-02-08-12-14.jpeg




http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4456_screenshot_2016-06-02-08-18-36.jpeg

Editoval WERDISKO (02.06.2016 08:19:00)


Učím se pomalu,zato rychle padám ...

 offline 

 

#355 02.06.2016 08:18:43

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Jojo nd.na ajp jsou drahé je to jako u všeho jiného co nepasuje z jiné moto nebo se nedělá v replice tak vyčůraně natáhnou.Co se dá sehnat jinde za pár kaček maj levné a chluběj se tim.  lol 

 

#356 02.06.2016 08:24:21

WERDISKO
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 425
Založená vlákna
Místo: Letovicko
Motorka: Čínská mrdka 2pade
Věk: 32
0 1

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Strejda-GC:

Spíš by prvně musel řešit dalších 100 táců na tu novou oranžádu  lol 
Jen rejpanec...


Učím se pomalu,zato rychle padám ...

 offline 

 

#357 02.06.2016 09:11:52

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


sirr:

Na kouli se už konečně vykašlali. Cena je taková, jaká je, katalog dílů neřešte ( nemaj je i jiný značky) a dílů na Ajp maj dost. Já zatím neměl problém, vždy jsem zavolal a dovezli. Vy si stejně najdete něco, Sachs je jen nálepka, Panasonic není Panasonic a mohl bych pokračovat,  víš jak se to říká o té strážce s blbcem. To nemyslím na nikoho konkrétně tady, jen tak celkově v globálu. Vím, že  motorkám rozumíte a Ajp tu nechci bránit, jen píšu své zkušenosti.  To že sezeneš díly laciněji přes někoho je ok, já na auta kupuju taky přes kámoše co má servis a má velký slevy, ale bohužel neznám celej svět, abych měl chladič za 3  ano .


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#358 02.06.2016 09:58:59

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


WERDISKO napsal(a):

Janek:

Ten ventilátor má  plastové rámeček,které je našroubované na chladiči. Jak se zkroutí do vrtule tak aj s rámečkem a pak vrtule někde dře.Mám to taky tak.

Nic neškrtalo a nedřelo, slyšel bych to, protože běžící ventilátor jsem slyšel x krát i při chcíplým motoru, běžel prakticky permanentně, když jsme se motali ... a vypínal se až s klíčkem
Chladič byl do vrtule úplně evidentně, protože asi o 40 mm neseděl spodní šroub prdíčka v axiální ose, ale vršek byl v "zákrytu". Byl i do kosočtverce, ale ne moc. Kdybys vid+ěl mé chladiče na KLX, nepochopil bys, že to spolehlivě fungovalo tak dlouho ano - prostě Japan kvalita ano  ano .
Panasonic televize se vyrábí třeba i v Plzni a mám to proto považovat za japonskou televizi?  lol 
Jopr, ta motorka mě už nepřesvědčí, viděl jsem to, díky čidlu 100 ti teď půjde ještě větší teplo na aku, řídící jednotku, .... ale prej je to v pořádku,  ano 

 offline 

 

#359 02.06.2016 10:47:44

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Janek napsal(a):

WERDISKO napsal(a):

Janek:

Ten ventilátor má  plastové rámeček,které je našroubované na chladiči. Jak se zkroutí do vrtule tak aj s rámečkem a pak vrtule někde dře.Mám to taky tak.

Nic neškrtalo a nedřelo, slyšel bych to, protože běžící ventilátor jsem slyšel x krát i při chcíplým motoru, běžel prakticky permanentně, když jsme se motali ... a vypínal se až s klíčkem
Chladič byl do vrtule úplně evidentně, protože asi o 40 mm neseděl spodní šroub prdíčka v axiální ose, ale vršek byl v "zákrytu". Byl i do kosočtverce, ale ne moc. Kdybys vid+ěl mé chladiče na KLX, nepochopil bys, že to spolehlivě fungovalo tak dlouho ano - prostě Japan kvalita ano  ano .
Panasonic televize se vyrábí třeba i v Plzni a mám to proto považovat za japonskou televizi?  lol 
Jopr, ta motorka mě už nepřesvědčí, viděl jsem to, díky čidlu 100 ti teď půjde ještě větší teplo na aku, řídící jednotku, .... ale prej je to v pořádku,  ano 

Honzo ale to je ono, já tebe a další vůbec nechci přesvědčovat. Mám Ajp a někteří z vás chtěli vědět co a jak. Když tu napíšu zkušenosti,  Tak si jedete stejně svou. Ten ventilátor jel pořád, protože jsem vzdy klíček opět zapnul, abych rychleji nastartoval, když jsme čekali na Tanka. Zadřel se, protože ten chladič byl pomačkaný a lopatky škrtaly o plastový kryt, tak dlouho až se zadřel. Panasonic mě vůbec nezajímá,  to řešíte vy, ikdyby se to vyrábělo vedle ve vesnici v kravíně. Jen vaše motorky se dělají z toho nejlepšího na světě, na Ajp jsou jen nálepky, ok já vám to vyvracet nebudu.Na cenu chladiče jsem se zeptal a bylo mi řečeno kolem 5, jestli strojí míň, nebo víc to řešíte zase jen vy. Ptal jsem se i na cenu výztuh chladičů, bylo mi odpovězeno asi 2,2 , ale doporučuje si je vyrobit ( vyjde to levněji ). Ten chlap asi neví přesný ceny všech dílů, tak ho ukamenujeme ?  Hoši, jak už tu bylo řečeno,  jde o hovno, hlavně že mě to baví a na čem kdo jezdí,  je jeho věc.  Já se těším na další projížďku s váma  ano .


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#360 02.06.2016 10:54:25

WERDISKO
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 425
Založená vlákna
Místo: Letovicko
Motorka: Čínská mrdka 2pade
Věk: 32
0 1

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


jopr:

A kdo by měl  znát ceny dílu , než  dovozce/prodejce? Jako tohle stojí asi 2ku,ale udělej si to sám levnější  ti přijde úplně morál?


Učím se pomalu,zato rychle padám ...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů