Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

PROBLÉM! opískované VIN

#21 16.01.2016 01:11:49

ZbyneKTM
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 601
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM EXC 525, Honda VTR 1000
Věk: 33
Tel: můj?:-)
1 0

Re: PROBLÉM! opískované VIN


makak napsal(a):

Xfunny2:

Ono je celkem šumák jak je tady kdo dlouho ale spíš jde o to jak se nadává na prašivý zloděje ale radit jak zlegalizovat levotu někomu koho ani neznáš to se můžou přetrhnout. A doufám že k tomu tématu posledně" prosím o zaslání fotky VIN se našlo taky pár borců co to udělalo. Gratulace radilům a23 

Myslis, ze nekdo, kdo chce zlegalizovat levotu a vi, ze je to levota, se bude ptat na verejnym vebu jak to udelat??


Enduro - I love this game:-)

KTM - Klub Týraných Mužůsmile

 offline 

 

#22 16.01.2016 03:10:53

Re: PROBLÉM! opískované VIN


ZbyneKTM:

No já ho neznám. Ty ano? Beru to tak že pokud by hajzlové neměli komu prodávat třeba za půlku, čtvrtku ceny asi by se tolik nekradlo nemyslíš? Přemýšlej co by jsi dělal ty když by se ti tohle stalo. Obvolal úřady,zjistil co přinést a nechal to udělat ofiko, nebo se tady registroval a zjišťoval jak to jde ojebat? Před pár dny tady byl podobný případ. Borec prosil o fotky VINka že neví jak vypadá ale nechá si ho podle fotky vyrazit. Hele já jsem starej vůl a když jsem začínal měli jsme mašiny na svazarmu v dílně v dřevěným baráku zavřené plechovou petlicí na nejlevnější zámek a nic se neztrácelo. Nikdo by to neměl komu prodat. Jak si myslíš že je asi klukům co přišli o mašinu když tady pak čtou všechny rady jak to udělat,,jinak"? A hezky jsi napsal že je to veřejné fórum. Takže i rady může číst každý.

 offline 

 

#23 16.01.2016 09:45:14

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: PROBLÉM! opískované VIN


makak:

Tak to jsi to asi špatně pochopil pane. Vím že tohle je mířený na mě. Ja jsem neprosil o fotku VIN, já jsem prosil o fotku identifikačního štítku! Abych věděl jak vypadá protože mi z něj na rámu nic nezbylo. Tam sice VIN je, ale každej, kdo by tuhle fotku někam postnul tak by VIN logicky zamazal a já ani VIN nepožadoval ten jsem si doplnil svůj.Už jsem si to ale obstaral. Zavoláte do KTM a tam vám poradí. Takže mě prosím neměj za borce zloděje, leváka a podobný věci. Není to totiž pravda.


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#24 16.01.2016 10:25:14

pampalíny
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 94
Založená vlákna
Místo: jih čech
Motorka: gasgas 300,exc 520,crf 450...
Věk: plnoletej...cca 2x
Tel: takový ten s klikou
0 0

Re: PROBLÉM! opískované VIN


KTM-Ludek -SZ



napsal bych to VINko černým fixem na rám....a na technika na technický bych významně mrknul pravým okem jako,že je to ok,že to tak má bejt  a1 ...problém nastane,když ten rám bude taky černej  a1 


kde sem...tam to ucpu...jako ten tampon

 offline 

 

#25 16.01.2016 10:57:59

Re: PROBLÉM! opískované VIN


A co myslite dockame se fotek pri opiskovani profíkem a pri oprave znamim co ma nahodou frezku na vin? Proste konecny vysledek?

Editoval Xfunny2 (16.01.2016 10:58:19)

 offline 

 

#26 16.01.2016 11:10:30

pampalíny
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 94
Založená vlákna
Místo: jih čech
Motorka: gasgas 300,exc 520,crf 450...
Věk: plnoletej...cca 2x
Tel: takový ten s klikou
0 0

Re: PROBLÉM! opískované VIN


jee Fando..tos měl napsat dřív...zrovna před týdnem jsem řešil ten samý problém na mojí moto jen s tím rozdílem,že sem nepískoval,ale sahnul na to ručně smirkem a s barvou mi zmizelo i to zázračné VIN....a když ti teď pošlu foto výsledku,tak tam uvidíš jen ještě nenabarvený rám s černým oknem kryjící VIN  a1 


kde sem...tam to ucpu...jako ten tampon

 offline 

 

#27 16.01.2016 11:12:15

pampalíny
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 94
Založená vlákna
Místo: jih čech
Motorka: gasgas 300,exc 520,crf 450...
Věk: plnoletej...cca 2x
Tel: takový ten s klikou
0 0

Re: PROBLÉM! opískované VIN


kvalita origo vyražení VIN je u některých výrobcu opravdu zarážející  ne 


kde sem...tam to ucpu...jako ten tampon

 offline 

 

#28 16.01.2016 11:50:41

Re: PROBLÉM! opískované VIN


pampalíny napsal(a):

jee Fando..tos měl napsat dřív...zrovna před týdnem jsem řešil ten samý problém na mojí moto jen s tím rozdílem,že sem nepískoval,ale sahnul na to ručně smirkem a s barvou mi zmizelo i to zázračné VIN....a když ti teď pošlu foto výsledku,tak tam uvidíš jen ještě nenabarvený rám s černým oknem kryjící VIN  a1 

Jen s tim rozdilem ze se tu nepas jak jouda co s tim lol  V podtextu nenapises v poho mam kluka co ma frezku na cilsla.

 offline 

 

#29 16.01.2016 12:08:00

Re: PROBLÉM! opískované VIN


WoxmenRX:

Tak to jsi zase špatně pochopil ty. Nepsal jsem o nikom že je zloděj a podobně. Tohle nebylo určené tobě. Neznám tě a nemůžu soudit co jsi zač. Promiň. Tohle ale bylo určeno borcům co v jednom tématu budou střílet zloděje a překupníky a ve druhém radit jak obejít něco co jde v pohodě ofiko. Nakonec sám to píšeš. Navíc všechny tyhle rady nemusí číst jen členové.

 offline 

 

#30 17.01.2016 21:01:55

ZbyneKTM
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 601
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM EXC 525, Honda VTR 1000
Věk: 33
Tel: můj?:-)
1 0

Re: PROBLÉM! opískované VIN


makak napsal(a):

ZbyneKTM:

No já ho neznám. Ty ano? Beru to tak že pokud by hajzlové neměli komu prodávat třeba za půlku, čtvrtku ceny asi by se tolik nekradlo nemyslíš? Přemýšlej co by jsi dělal ty když by se ti tohle stalo. Obvolal úřady,zjistil co přinést a nechal to udělat ofiko, nebo se tady registroval a zjišťoval jak to jde ojebat? Před pár dny tady byl podobný případ. Borec prosil o fotky VINka že neví jak vypadá ale nechá si ho podle fotky vyrazit. Hele já jsem starej vůl a když jsem začínal měli jsme mašiny na svazarmu v dílně v dřevěným baráku zavřené plechovou petlicí na nejlevnější zámek a nic se neztrácelo. Nikdo by to neměl komu prodat. Jak si myslíš že je asi klukům co přišli o mašinu když tady pak čtou všechny rady jak to udělat,,jinak"? A hezky jsi napsal že je to veřejné fórum. Takže i rady může číst každý.

Ani ja ne, ale ja to beru zase tak, ze pokud bych mel kradenou motorku, tak to radeji prodam jako bezpapirovku hned a "bez starosti" nez nechavat stopy na netu, mit s tim pracu a drbani a nasledne si vydelat o par tisic vic.


Enduro - I love this game:-)

KTM - Klub Týraných Mužůsmile

 offline 

 

#31 17.01.2016 22:35:32

Re: PROBLÉM! opískované VIN


Mel jsem Opel Monterey 3,1td.
VIN byl vyrazeny na ramu u praveho zadniho kola=po par letech necitelne.
Na STK mi napsali, zenje necitelne, na urade vystavily papir a nechal jsem si vyrazit nove a vse se zaneslo do TP=myslim, ze to byla stovka za zapis do TP a 1000kc stalo odborne prerazeni.
= 1100kc a klid na dusi.

 offline 

 

#32 18.01.2016 17:23:55

Domes XT600E
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 280
Založená vlákna
Místo: Kósek od Litovle
Motorka: WR450F
Věk: 29
2 0

Re: PROBLÉM! opískované VIN


mikagen napsal(a):

Mel jsem Opel Monterey 3,1td.
VIN byl vyrazeny na ramu u praveho zadniho kola=po par letech necitelne.
Na STK mi napsali, zenje necitelne, na urade vystavily papir a nechal jsem si vyrazit nove a vse se zaneslo do TP=myslim, ze to byla stovka za zapis do TP a 1000kc stalo odborne prerazeni.
= 1100kc a klid na dusi.

Hele mam problem na svem WR450F r.v. 2004 na krcku jak je vyrazene vin chytrak predemnou z nepochopitelnych duvodu navrtal diru do dvou cisel ale je videt co tam je za pismena ale na stk bude problem proto se ptam jestli kdyz zajedu na stk tam mi napisou necitelne vin-pak pujdu na urad a tam mi daji nakej papir z kterym zajedu kam? aby mi vyrazily nove cislo? jsem kosek od Litovle olomouckej kraj za rady budu vdecnej blizi se technicka a musim jeste ktomu dodelat blinkry.... takze sranda kdybych to vedel tak sem to nekupoval ale uz je pozde a chci to mit v cajku
A jeste mam prozbu ohledne vyrobniho stitku kterej tam taky nemam a ani nevim kde by mel byt  ne  pry od roku 2004 musi byt vyrazene vin a stitek.Nevi nekdo kde ho koupit popr. kdo by mi ho vyrobil?? uz mam dilema z timto strojem a26 

Editoval Domes XT600E (18.01.2016 17:33:17)

 offline 

 

#33 19.01.2016 07:50:31

Re: PROBLÉM! opískované VIN


Domes XT600E:
Tyhle dve fotky jsou nekde z netu, kdyz jsem si testoval jak funguji dekodery na VIN.
http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/137_wr250f-stitekramu.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/137_wr450f2006_homolog_stitek_italie.jpg
Stitek RGP je nejaka Italska predelavka WR450F.
Kdyz na nic neprijdes zajed si sem. Tady vedi o Yamahach uplne vsechno.

 offline 

 

#34 02.02.2016 11:27:24

orry
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 92
Založená vlákna
Motorka: EXC 300 16
0 0

Re: PROBLÉM! opískované VIN


Zdravím , chci se podělit o vlastní zkušenosti s pískováním rámu. Moto jsem rozebral a nechal opískovat rám s tím že mě VIN zakrejí. Vše bylo OK. Zašel jsem tedy na úřad že chci obnovit VIN. Tam mě poslali na STK že potřebují fotodokumentaci o a protokol. Na STK ze mě udělali uplnýho blbce co to po nich chci. Jestli chci evidenční kontrolu, tak že prý musím dotlačit celou motorku. Po asi půl hodině domlouvání chlápek z STK zavolal na úřad, kde mu bylo řečeno aby to aspoň nafotil a vytisknul poslední záznam o evidenční kontrole. Vyslechl jsem si jakej jsem pablb co to po nich vůbec chci a že stejně s vyraženým novým VIN budu mít jen problémy i když to je vše dělané oficiální cestou. Jel jsem s foto na úřad kde mě bylo řečeno to samé a že mám raději původní VIN zachovat a něčím ho přelepit. Jelikož chci rám stříknout na oranžovou tak bude černý rámeček s VIN vypadat pěkně blbě, ale co se dá dělat.   a8  a1 

 offline 

 

#35 02.04.2016 00:12:08

Re: PROBLÉM! opískované VIN


Zdarec chlapi, nemáte někdo telefoní číslo přímo do zastoupení KTM pro Českou republiku, nějak se mě to nedaří najít.

 offline 

 

#36 02.04.2016 09:56:55

FoXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 349
Založená vlákna
Motorka: EXC 300
Věk: 29
Tel: N6303i bezdotykáč =)
1 0

Re: PROBLÉM! opískované VIN


Zdar, já měl stejný problém při koupi motorky. Byl VIN vypískován a nahrazen samolepkou a11 Bohužel jsem si toho nevšiml. Naštěstí mě kamarád upozornil a moto jsem nakonec nekoupil. Nenapadlo mě že když jedu pro moto s TP byl by tam tento problém. Od té doby, toto kontroluji radši 2x. Jen Vám chci říct svůj názor na to. Pokud je VIN poškozený, nebo hůře čitelný, podle mě ta náhradní technologie je jediná možná cesta, jediná legální a každej kdo ti potom bude říkat že to vypadá blbě, nebo že se to někomu nelíbí je to jeho problém. Máš o tom jasně danej záznam, pod který se nějaký technik podepsal a pro tebe to tím zvadlo. Nejde pro to udělat víc. Pokud tam VIN nezůstal vůbec, podle mě ti to nikdo legálně neudělá. Protože když tam přijedu s pěti rámama od stejné motorky, kde bude vin vypískovanej, těžko dokážeš který je ten nebo onen. Všechny můžou být kradené, a nemusí být ani jeden kradený. Ale nemáš žádnou šanci dokázat že je to tak nebo jinak. Myslím si že je fér potom tuto motorku prodávat jako bez TP a nedělat problémy dál. Každej dle svého uvážení. Já bych se styděl, za opískování rámu a nezachování VINu. Nemluvil bych o profíkovi, ale o idiotovi, pokud toto neví. Profík na pískování to být může ale má v hlavě jen ten písek. A že to nejde zakrýt, nebo ochránit je blbost. Mám takovou motorku doma (je to taky ktm, a ten VIN tam je jen v barvě). Vin byl zakryt, rám opískován a sice je tam černý flek na oranžovém rámu, ale je to jediná cesta jak to neposrat. Nechápu co tady víc řešíte. Zamyslete se nad tím. Podle mě jiné cesty jsou nelegální. Pokud ho tam necháš vyrazit sám bez záznamu, není to legální. Možná to nikdo nepozná, možná to i projde na evi. , ale není to legální. Pokud víš 100% že ten rám, je ten co před pískováním toto číslo měl je to na tvém zvážení, zda půjdeš cestou bez TP, nebo jinou. Ale podle mě neexistuje legální řešení.

Je to škoda že výrobce na toto nemyslí, ale jemu jde pouze o prodej, pak už z tebe nic nemá, takže to prodá, má z tebe co má a víc se o tebe nezajímá. Proč taky, sám sis to pos... On nemůže za to, že ty chceš pískovat rám. Není jeho práce myslet na to, co když to někdo bude chtít pískovat. On ti chce prodat novou každej rok...

Bohužel, to v dnešní době dělají všichni stejně, tak si nestěžujme. Ten co ti to pískoval, se s tím jen nechtěl srát. Jinak by to zakryl, dobře. Pokud je profík na pískování, ví jak to zakrýt aby to tam zůstalo. Pokud si ho na to upozornil, a on to posral, skoro bych po něm chtěl náhradu. Podle mě je to idiot


Prosím Vás ! Nemáte něco k pití ? Já mám takovej hlad , že nemá s kým spát...

 offline 

 

#37 02.04.2016 10:25:16

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: PROBLÉM! opískované VIN


já teď řeším poškozený / špatně čitelný štítek s vinkem, zašel jsem do KTM s velkým techničákem, vše si ofotili a za tři pracovní dny bude nový štítek smile
cena 150 Kč

 offline 

 

#38 02.04.2016 10:29:27

FoXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 349
Založená vlákna
Motorka: EXC 300
Věk: 29
Tel: N6303i bezdotykáč =)
1 0

Re: PROBLÉM! opískované VIN


Strejda-GC: To ano, ale VIN na rámu máš normální, původní-vyražený, ne??? Jinak by sis ho mohl dát jak tu někdo psal, klidně na babetu  lol 


Prosím Vás ! Nemáte něco k pití ? Já mám takovej hlad , že nemá s kým spát...

 offline 

 

#39 02.04.2016 10:34:19

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: PROBLÉM! opískované VIN


FoXR:

To jo, já to víceméně napsal k tomu řešení štítku samodomo

 offline 

 

#40 02.04.2016 11:26:57

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: PROBLÉM! opískované VIN


Strejda-GC napsal(a):

já teď řeším poškozený / špatně čitelný štítek s vinkem, zašel jsem do KTM s velkým techničákem, vše si ofotili a za tři pracovní dny bude nový štítek smile
cena 150 Kč

To cumim,mi to trvalo cca 2mesice nez prisel,pry ro jde odiko z fabriky. Otazka je jestli nektere druhy nenaklepou treba ve Vlasimi a neposlou dealerovi. Ja mam tu samolepku...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů