Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

XR 600r 92 "zvoní" při středních otáčkách

#1 19.03.2016 14:59:26

XR 600r 92 "zvoní" při středních otáčkách


zdarec mam xr 600 v motoru jsem nikdy nebyl nevím co kdy bylo nebylo dělané,poslední dobou mi příjde že v motoru něco cinká,jde to slyšet i na volnoběh ale hluk se zvyšuje s otáčkami....když už dám plynu moc přeřve to vyfuk,prostě nejvíc to slyším pri středních ot. bez kvaltu..jde to slyšet hlavně u rozvodu nahoře .....,jsem "domácí mechanik" nějaky zkušenosti s motorama mám takže jsem oddělal bok od spojky tam se zda vše ok,ventilove vule dle manualu taky ok jedinny co se mi nezda je že rozvodák jakoby nedosedá pořadně do zubu kola vačky,když koukam proti kolu na kterem je rozvodák vydím skrz mezi kazdym zubem a rozvodakem...jelikož jsem zatím neprišel  vyložene na zavadu zajimalo by me zda nahodou neměl nekdo podobny problem s xr?  co vím tyto motory hondy jsou poměrne dost tiché oproti třeba tt xt...takže mohl by to byt ten rozvodak? či ložiska na vačce? za každy nasměrovaní diky wink

 offline 

 

#2 19.03.2016 15:21:25

Re: XR 600r 92 "zvoní" při středních otáčkách


ješte foto jak doseta rozvodak do zubu....jestli tam pujde neco videt


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/2039_img_20160318_204236.jpg

 offline 

 

#3 21.03.2016 07:39:17

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: XR 600r 92 "zvoní" při středních otáčkách


Radeka600 napsal(a):

ješte foto jak doseta rozvodak do zubu....jestli tam pujde neco videt

Spíš jak nedosedá ne ? Ti to tam plandá jak čurák v gumákách.

Kup rozvoďák vcelku (cca 1100Kč), ložiska vačky (tuším 1300Kč), těsnění víka ventilů (jestli bude potřeba - cca 600Kč mysím) a pružinu napínáku rozvoďáku (cca 250Kč).

Teda pokud ti to nezvoní někde dole na klice  lol  Ty už máš jednokarbec s kotoučem vzadu, že ?

 offline 

 

#4 21.03.2016 08:32:28

SojkinXR6R
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 600
Založená vlákna
Motorka: HQFE350, HondaXR600R,KTMsxf450
Věk: 35
Tel: s poškrábanym displejem
5 2

Re: XR 600r 92 "zvoní" při středních otáčkách


Taky bych to tipoval na ten rozvoďák.
Pokud už je vytahanej jak kšanda, tak to, že máš nastavený ventily na správných hodnotách je ti ve finále k ničemu. To by mohlo být pravděpodobnou příčinou.
Ložiska na vačce - když zjistíš vůli radiální - vnitřní kroužek odproti vnějšímu se hýbe nahoru/dolu - tak je to špatně, vůle axiální až tolik nevadí, ani u těhlech ložisek nebejvá.
Já tenkrát když dělal vršek na mym XR, tak sem nečekal že ten motor takle ztichne...



http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4460_1__en__0007f04_tcm_12-3514.gif

E: Odkaz

http://honda-specs.com/tag/limits/

Editoval SojkinXR6R (21.03.2016 08:38:47)


Kdo maže - ten jede,
Bláto louže kamení, to je naše znamení
Made in Japan

 offline 

 

#5 21.03.2016 09:37:49

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: XR 600r 92 "zvoní" při středních otáčkách


Sojkič : Ty ložiska jsem měnil jen preventivně na obou. Bavíme se dnes o motorce staré 24let...

Ty zvuky a pazvuky mají mnohdy vícero příčin. Lidi ve smyslu "to je držák voe" tam lijou kdejakou kejdu podobnou oleji, nemění to včas, ventily rozhádané, sítka nečistí téměř nikdo...

Radeka 600 : Hlavně si tam dej ten rozvoďák vcelku. Nemá smysl to doma jak pinďour nějak nýtovat, když se dá sehnat v jednom kuse a výměna je záležitostí tak 2h při klidném tempu práce. A používej momenťák...Každý ten šroub byl za ty roky milionkrát povolenej a dotaženej...bude zázrak, když nenarazíš na nějaký zalomený.

A nezapomeň si zavázat na horní trubce rámu všechno igelitem, ať ti nepadá bordel do motoru...

 offline 

 

#6 21.03.2016 12:07:03

Re: XR 600r 92 "zvoní" při středních otáčkách


rozvodák mi vytahanej nepřipadá v kole vačky sedí pevně,už jsem několikrát rozvody dělal xt tt crf yzf atd.takže tyto zakladní věci určitě poznám,ale otázka když bude ten rozvodák k.o. bude vubec v kole volnej jak pišete když na něj pořád pne ta pružina? oproti třeba xt kde je dopínak ten dojede nakonec a rozvodák je pak volnej jak gatě jelikož na něj už pružina dopinaku netahne? samozdřejmě tohle jsou jen takovy teorie rozvodák vytahnu přeměřím a bude se vidět,nicméně doplej určitě je, tudíž bych řekl že onen zvuk rozvodák na svědomí nemá....ještě me napadlo zda by ty zvuky nemohl dělat dekompresor ale to je asi pičovina big_smile jinak dost lidí mi řika zda to není ojka ale ta by spíš mlátila a to hlavně v hodně nízkejch ot. navíc když poslechnu motor z druhe strany tak neslyším nic nezdravýho,jde to slyšet jen od rozvodu a myslím že z hora tongue takže měl by ješte někdo nějakej nápad nebo nejlépe zkušenost?

 offline 

 

#7 21.03.2016 14:04:37

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: XR 600r 92 "zvoní" při středních otáčkách


Pokud ti ten rozvoďák připadá OK, tak je asi zbytečné se o čemkoliv dalším bavit  

Beru zpět, blbě jsem se na tu fotku podíval, takže sorry. Pokud rozvoďák nejde od toho kola rukou při použití síly odtáhnout a sedí dobře, tak musíš hledat jinde. Ty pazvuky jak píšeš mohou být opravdu od čehokoliv. Nicméně ventily by jsi určo slyšel už na volnoběh...

Seřízením ventilů nemusí jít úplně hladce (bacha na šaškárny s dekompresorem - já jsem tyto boje vzdal a automatický dekompresor z vačky odlisoval) - každý druhý ti na seřízení s automatickým dekompresorem řekne "svůj" zaručený postup...Já to řešit nechtěl, navíc je to další zdroj teoreticky možných problémů a tak šel pryč. Pak je to záležitostí pár minut to seřídit.

Až vyladíš tohle, trochu to projedeš, tak pak se uvidí..Ale jak říkám, to by jsi slyšel už na volnoběh, že to cvrliká...

Než jsi se dostal nba vačku, bylo vše dotažené ? Nepotkal jsi někde volný šroub ?

Editoval jirka87 (21.03.2016 14:36:04)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů