Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Offroadmaraton

#141 15.03.2016 19:56:25

Re: Offroadmaraton


Taky jedu a už se těším. Pohár E2 č.468 ano 

 offline 

 

#142 16.03.2016 07:54:15

Re: Offroadmaraton


Jestli se to jede v Mohelnickych lomech u Kremacova tak to je vylozene motocrossova trat. Jezdi se tam motocrossovy prebor moravy, mistrovstvi CR v sidecarcrossu, atd... Zadne technicke endurko necekejte.   
Rischwon: Na WRR se tam budes citit dost blbe. Skoky, prudke vyjezdy, tu WRR tam utavis. Je to tam projet zatacku plnej plyn, skocit plnej plyn a tak porad celou trat, tak aby jsi nebyl zklamany.

 offline 

 

#143 16.03.2016 08:11:36

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Offroadmaraton


kick-start: V celém offroad maratonu nečekej nic technickýho. Skoro všechno to jde projet SUV-čkem  lol Vše jde projet i na upravených chrchlu  lol Samozřejmě motokrosaři mají v tomhle závodě navrch. Já osobně bych to smotal přes nějaký klády a bordel aby se síly na startovním poli vyrovnali ,ale jak už tu někdo psal nechtějí riskovat zranění  a2 Jedu na pohodu - den předtím kalba  a32  a32  a32 a potom druhej den to budu 2 hodiny potit pryč  usch 

 

#144 16.03.2016 09:05:54

Re: Offroadmaraton


Hoždy:
Nechtel jsem nekoho odradit, ale je to tak. Konkretne v Mohelnici je to dvouhodinovka motocrossu. Kdyz se to jelo v Rapotine tak tam tu trat meli z poloviny namotanou do lesa. Tady je to ciste jen na trati.

 offline 

 

#145 16.03.2016 10:19:00

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Offroadmaraton


kick-start: Nejspíš máš pravdu, jezdit 2h motokrosové trati bych asi nedal,.. sám vím že když jsem jezdil poprvé půl hodiny na mx trati,...tak jsem se pak večer pomalu ani nenažral, jak jsem byl zatavený...ale prudké výjezdy WRR nevadí,..tedka to stejně ještě není pro mě aktuální,..pak až budu ok,...tak se budu spíš dívat po cross country pro hobby jezdce, která se pojede převážně v lese,..

 offline 

 

#146 16.03.2016 10:22:08

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Offroadmaraton


Rischwon: Nenech se zmást Cross-country je 2x tak náročnější než kroužení na mx trati. Když na mx trati zvolníš tempo podle sebe tak tam dokážeš kroužit půlku dne. Když pojedeš palici nevydržíš ani 20 min  lol  wink 

 

#147 16.03.2016 10:38:18

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Offroadmaraton


Hoždy: nevím no nemám zkušenosti,..přece jenom jezdím víc trénovat na cc trat kde my přijde že motorka to dává v poho,...ale na rychlé výjezdy ze zatáček a skoky na mx trati to prostě není,..tak proto říkám že bych spíš zajel nějakou cross country,..každopádně máš pravdu,..je to o tom jaké tempo si člověk zvolí,..jestli to jedou i SUVčka, tak bych to měl taky dat :-) no uvidím musim dohnat fyzičku,..potrénovat a pak se uvidí,...

 offline 

 

#148 16.03.2016 11:10:58

fiss
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 590
Založená vlákna
Místo: ???
Motorka: 36kw
Věk: 31%
Tel: cth
1 0

Re: Offroadmaraton


Rischwon:

počkej si na ohlasy až po závodě a1  a1 ti co to pojedou poprvé ti poreferují a14  gp 

 offline 

 

#149 16.03.2016 15:38:21

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Offroadmaraton


Rischwon:

WR250R ti nehaním, jen si myslím, že na offmaraton a vůbec na závodění to není dobrá motorka, kámoš co s ním jezdím ji měl dvě sezony, tak vím co píšu. Je sqělá na enduroturistiku, ale stejně nakonec i na naše ježdění mu nestačila, a to jsme fakt mrdalové  tull  už taky proto , že má jen jeden chladič, takže když ji zahrábneš v bahně, což při její váze a nízkém výkonu není vůbec problém, začne vařit natotata... to jsem měl možnost vidět několikrát na vlastní  ou2 

LKK - šternberk  ano 


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#150 16.03.2016 16:32:04

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Offroadmaraton


offroaderTE: s tímto každopádně musím souhlasit,..určitě to na závodění není a do extrému už vůbec,...ale osobně si myslím že na vyzkoušení nějakého hobby závodu za příznivých podmínek abych věděl o čem to je či není to nemusí byt uplně zlé,...no možná si jen naivně věřím,...  big_smile 
jinak s tím přehříváním máš fakt recht,...párkrát se mi to stalo po delší jízdě na 1,2 v bahně,..a pak jak jsem dal pár výjezdů,.tak větrák frčel v jednom kuse,..že jsem si radši dal nucenou pauzu a vypnul to,..ta motarka je fakt asi stavěná na větší rychlosti a s trápením v nízkých rychlostech moc nepočítá,..jen tak pro info čím ji nahradil ten tvůj kámoš??

 offline 

 

#151 16.03.2016 17:11:05

Monix
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI, YZ250F/20
Věk: 50+
2 0

Re: Offroadmaraton


Rischwon: zkus to vzít z jiného konce - máš motorku, jakou máš, vyzkoušej to na nějakém jednodušším závodu - třeba ten offmaraton, získáš vlastní názor/zkušenost a zařídíš se podle toho - podle mě, když začneš pořádně jezdit a posouvat výkonnost, tak budeš potřebovat lepší moto, ale je dobré si na to sáhnout sám a zbytečně u toho moc neteoretizovat - tuipá vers. ostrá moto, MX vers. cc vers. enduro. Fyzičky se neboj, jestli nechceš na bednu, tak si pojedeš vlastní tempo - pokud nejsi úplně fyzicky out, tak to bude spíš o hlavě a zarputilosti. Počítej s tím, že na prvních závodech budeš ze všeho asi hodně "vykulenej", ale potom se zatáhneš. Navíc většinou najdeš pár závodníků, kteří pojedou stejně jako ty a pěkně pozávodíte.

 offline 

 

#152 16.03.2016 17:35:30

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Offroadmaraton


Monix:
tak jak říkáš,..na své motorce se cítím dobře,..nějak se začít musí a hlavně mě láká projet se na připravené trati a motivace odjet aspon něco,..tento víkend to ale určitě nedám skrz zranění  (jsme se bavili o ortézách na jiném vlákně - jsem tak v půlce),..zatím jsem vyjel jen na tu enduroturistiku,...  smile 

 offline 

 

#153 16.03.2016 17:38:25

Re: Offroadmaraton


Můj názor je, se tam necpat .... zažil jsem to ... budeš jen koule u nohy, co každýmu překáží ... můžeš si přivodit zranění, poškození motorky - aniž bys něco udělal špatně, ty rychlíci se s tím moc nemažou. Kdo umí, tak tě předjede ani o tom nebudeš vědět, ale potom je sorta prasat, co tě doslova přejedou, srazí z motorky  ...
A co ti jako dá?
1. Fyzička - pokud ji nemáš, tak akorát protrpíš + vysoký riziko zbytečných pádů z vysílení a možný zranění. Pokud fýzu nehoníš, tak ti jeden závod nijak neprospěje.
2. Něco se naučíš? - prdlajs, někde zrachlíš, sžiješ se z motorkou, .... to jako jo, ale pokud ti někdo zodpovědný neukáže, jak se věci mají, správná technika, jak se jedou koleje, jak se skáče ... tak z toho stejně nebudeš nic moc mít pro budoucnost ... je to cesta pokus omyl, zbytečně vše jen prodražuje, než když zainvestuješ do výuky techniky.
3. Zážitek? Já si vždycky moc užil akce, který byly určený pro určitý typ motorek a bylo tam osazenstvo, co chápalo, že někdo neumí ... Z offroadmaratonu jsem byl hodně nasranej kvůli bezohlednosti. Jinak jsou to parádní závody, ale jako brzda musíš mít hlavně oči vzadu, včas se uhýbat, ztrácíš tempo .... takže je spíš možný, že si to znechutíš. Krom toho 3-4hodiny někde kroužit po okruhu je zábava jak prase, kort když ti to nejde lol .
4. Může se stát, že tě to chytne, pokud jezdíš jen pro radost, v motorce problém nehledej ... skoky si přejedeš, výjezdy nejsou problém, pokud se nebudeš trápit na kdejakým malým čupku ... jezdí to i větší ekzoti třeba na LC4, Africe, SER950, KLR 650 a 600 .... lidi s nadváhou, co moc neumí, ale baví je to .... tak se třeba najdeš ano Ale počítej, že motorku řádně zamortizuješ lol 

 offline 

 

#154 16.03.2016 18:33:19

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Offroadmaraton


Janek: Bohužel jak říkáš jsou tam i prasata co nehleděj! V Mohelnici je široká dálnice a pokud po mě někdo bude řvát ať uhnu tak to budu ignorovat. Jen ať se pokusí do mě pustit - se zlou pochodí  usch 

 

#155 16.03.2016 18:43:35

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Offroadmaraton


ježíš, vy to tady zase hrotíte, pokud si jedeš svojí stopu a nejsi vemeno, co jede levá-pravá, tak tě každý mine s klidem, pokud tě dojede balík, tak stačí na chvíli zpomalit a všichni se hezky vlezou gp 
hlavně nefňukat a dát do závodu všechno  ano 

 offline 

 

#156 16.03.2016 18:48:32

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Offroadmaraton


Hoždy napsal(a):

Jen ať se pokusí do mě pustit - se zlou pochodí  usch 

Dej pořádnýho bacha, abys po kolizi chodil ty  cool 

Právě kvůli těm "závodníkům" jsem Offroadmaratony přestala jezdit  hmm Nemám na to dost ostré lokty.

Ale pokud někdo chce zkusit závody, asi bych volila právě OffM. Člověk si osahá, o čem závody jsou, časomíra funguje bezchybně, výsledovky jsou perfektně zpracované, catering luxusní a počet hobíků je tam přece jen dost vysoký. Jak píše Monix - vždycky se tam najde někdo, kdo krouží + - stejné časy a pak se dá i závodit. I když tvůj soupeř je třeba dvanáctiletej kluk  usch 



http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/306_2012-09-15_175350.jpg

Editoval Klasika (16.03.2016 18:48:51)


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#157 16.03.2016 19:01:48

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Offroadmaraton


Strejda-GC:  a11 Strécu kéž by to tak fungovalo. Zrovna tenhle úraz se mi stal proto, že z ostrého výjezdu vyletěl závodník, kterému bylo úplně jedno, že nahoře je šikana a hromadí se tam lidi.... Bylo to v půlce závodu, musel vědět, že tam nemůže skákat pět metrů za hranu.

Ale taková místa na většině maratonů nejsou, jezdí se na plackách. Takže tohle je jen vyjímka potvrzující pravidlo  smile 


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#158 16.03.2016 19:08:35

jirkaktm
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 92
Založená vlákna
Motorka: KTM 300 EXC
0 0

Re: Offroadmaraton


Klasika napsal(a):

Hoždy napsal(a):

Jen ať se pokusí do mě pustit - se zlou pochodí  usch 

Dej pořádnýho bacha, abys po kolizi chodil ty  cool 

Právě kvůli těm "závodníkům" jsem Offroadmaratony přestala jezdit  hmm Nemám na to dost ostré lokty.

Ale pokud někdo chce zkusit závody, asi bych volila právě OffM. Člověk si osahá, o čem závody jsou, časomíra funguje bezchybně, výsledovky jsou perfektně zpracované, catering luxusní a počet hobíků je tam přece jen dost vysoký. Jak píše Monix - vždycky se tam najde někdo, kdo krouží + - stejné časy a pak se dá i závodit. I když tvůj soupeř je třeba dvanáctiletej kluk  usch 



http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 175350.jpg

Pěkná ťapka  smile .... píchla tě vosa  a1 ?

 offline 

 

#159 16.03.2016 19:23:02

Re: Offroadmaraton


Strejda-GC napsal(a):

ježíš, vy to tady zase hrotíte, pokud si jedeš svojí stopu a nejsi vemeno, co jede levá-pravá, tak tě každý mine s klidem, pokud tě dojede balík, tak stačí na chvíli zpomalit a všichni se hezky vlezou gp 
hlavně nefňukat a dát do závodu všechno  ano 

Třeba jsem byl na obyč sranda závodu, okruh někde u Tachova mix mx + cc. když byl takový skok, na který jsem si věřil, tak jsem to zkusil ... bylo pro mě velký překvápko, když jsem skočil na kluka, co skok přede mnou přejížděl (neviděl jsem ho) na nějakým BMW GS. Dost hnusný, nezaviněný, nebyl vůbec přes vrch skoku vidět ... a je toho víc, co jsem viděl. Třeba u nás Dobřany se občas jedou sjezdy v jedný hluboký drážce .... a berou tě okolo po vantu jak zběsilý, skočí ti do kola, přišel jsem o kotouč, ... pády nepočítám a přitom je to jen pár metrů sjezdík, dalo by se v klidu počkat ...
Zas třeba trať Na Cechu je fajnová, široká, přehledná, ... pro začátečníka perfekt.
Zas beru, že to jsou závody a jezdí tam závodníci - pro mě = nemám tam co dělat.

 offline 

 

#160 16.03.2016 19:40:24

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Offroadmaraton


Vše natočím onboard  ano Bude to asi pro představu nejlepší ano  wink 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů