Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

BRÝLE na dioptrické BRÝLE???

#1 03.07.2015 20:40:14

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Prosím, jaké (značku a typ) používáte brýle, do kterých se vejdou brýle dioptrické?
Mnoho let, jsem používal SCOTT - OTG, které jsou přímo k tomuto použití určené a najednou je dovozce nemá ee4 

Editoval PETARDAK (03.07.2015 20:42:57)


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#2 03.07.2015 20:49:39

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


progripy jsou poměrně úzké, značka 100% je na tom líp


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

#3 03.07.2015 23:55:56

jojkoz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 227
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 2010
1 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


No ja uz 15 rokov pouzivam zrovna Progripy.

 offline 

 

#4 04.07.2015 07:10:39

Kubajz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 793
Založená vlákna
Motorka: Beta 300RR
2 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Mám od MX Dragon a vejdou se, ale špatně se u nás shání ... je to strašná pruda ty dioprtricky brejle, docela mě to vadí a omezuje, zejména když je vedro a začnou se mlžit, to je pak nejvíc k hovnu, k čočkám nebo operaci pořád ne a ne se dokopat  a22 

 offline 

 

#5 04.07.2015 09:03:36

Felipe
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 282
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC
Věk: 3+
Tel: služební a zvoní
3 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


A proto LEXUM ano 

 offline 

 

#6 04.07.2015 14:07:48

jojkoz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 227
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 2010
1 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Ja som skusal aj sosovky - ale pruser ked sa dostane do oci prach - to reze jak sto certov smile

 offline 

 

#7 04.07.2015 17:35:10

Rada36
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 295
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: SX 144 08´, KLX 650 sm
Věk: 28
Tel: 724 778 409
0 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Mám Progrip a vejdou se do nich i bryle s vetšími skly jak se dnes nosí. Arnette co jsem měl jsou drobet širší stejně tak i Smith Roll-Off co mám. Tři roky jsem jezdil s brýlema, je to fakt megavopruz v jakýmkoliv počasí. Zkoušel jsem i přípravky proti mlžení a je to na prd... Kluci furt že málo jezdím na trati a že se ulejvám ale prostě jsem po pár kolech nic nevidel...Čočky mi jdou nandavat fakt blbě když si je beru jen na ježdění a pořádně to neumím. Ale ten rozdíl je opravdu velikej  ano Nejde jen o rychlost ale že si tu jízdu ohodně víc užívám. a v půlce rozjíždky neodhazuju mx brejle. Nehledě na to že na závodech si vezmu sluneční a čumím ženskejm na zadky  big_smile big_smile  deb1 

Na operaci se chystám ale keš není. Teď dělám zbroják a dávám dohromady cestu kolem ČR na fichtlu plus další veci  a11 

Editoval Rada36 (04.07.2015 17:37:42)


VTEC inside  heh2

 offline 

 

#8 12.03.2016 19:39:57

Kubajz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 793
Založená vlákna
Motorka: Beta 300RR
2 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Zdar závodníci, chci se zeptat, jezdí tu někdo po laserové operaci očí ?? a17 

 offline 

 

#9 12.03.2016 19:49:31

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Kubajz:
Twinkam, tak si mu pisni. Ja jsem po vymene cocek

 offline 

 

#10 12.03.2016 20:09:03

CruZz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 180
Založená vlákna
Místo: Liberec
1 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Kubajz:

Ja byl na laseru 2012. :-)

 offline 

 

#11 12.03.2016 20:17:37

Kubajz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 793
Založená vlákna
Motorka: Beta 300RR
2 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


CruZz:

a všechno v pohodě? Mě by třeba zajímalo jestli tomu nevadí vítr při jízdě, prach apod. Já jezdím v diop. brýlích a už mě to teda dost sere a právě třeba kolikrat přijedu dom a mám oči unaveny a červeny od toho větru, prachu apod, tak jestli by to byl nějaký problém, kdybych se na to někdy odhodlal jít ...

 offline 

 

#12 12.03.2016 20:43:21

CruZz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 180
Založená vlákna
Místo: Liberec
1 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Kubajz:

Já to tenkrát dělal ještě kvůli MTB a floorbalu. Tam byly brýle opruz a čočky mě po asi 6ti letech užívání přestaly bavit...

Na motorce jezdíš bez brýlí? Myslím moto-brýlí?

Na kole si pamatuju, že mi od cca 50km/h už hodně slzely oči, ale to je myslím přirozená věc. Vyloženě nepříjemný to není, ale zase nic tragickýho.
Na motorce jsem to skoro nezkoušel, když pominu nějaký projetí před barákem atd, kde sem si ničeho takovýho nevšiml.

Po těch 4 letech si myslím že oči pořád dobrý. Měl jsem 4 dioptrie a po operaci 0. Teď jediný co pozoruju je, že možná trošku pomaleji zaostřuju na malý věci.
Jako ale 1mm atd. Lepím modely letadel.

Další plus co operace přinesla je, že se mi pocitově zlepšilo vidění při šeru. To jsem vnímal klasicky nejvíc při řízení auta....

Jinak tenkrát sem dal za obě oči tuším 58 tisíc. Byla to nejvyšší řada z výběru typu operace s doživotní zárukou. Takže pokud třeba po 10ti letech od operace ucítím zhoršení,
měly by mi udělat reoperaci zdrama. Pokud to oči snesou.

Jinak co si budem povídat, bál sem se tenkrát jak sviň. Samotná operace zabrala odhadem 15 minut. Nicméně předtím celodenní vyšetření a asi půlden předoperační.
Po operaci asi 6 hodin naprosto brutální bolesti, kde nezabral ani přášek "pro koně" co mi dali. Ale pak už pohoda. Je potřeba dodržovat pár zásad, než se oči zahojí...

Ale do dneška si myslím, že to byly nejlíp utracený prachy v životě. Lidi co vidí od přírody dobře ani neví, jak skvělé to mají.

Editoval CruZz (12.03.2016 20:44:00)

 offline 

 

#13 12.03.2016 21:11:26

Kubajz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 793
Založená vlákna
Motorka: Beta 300RR
2 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


CruZz:

Jezdím i s moto brýlemi, ale jakmile se začnu potit, což je na enduru hned, tak se to pod nimi začne ihned mlžit a kolikrát i bez nich, hodně velká indispozice u enduro ježdění  sad  Takže vlastně téměř celou vyjížďku jsem nucen jezdit bez mx brýlí aby to aspoň luftovalo.

Co jsem se tak díval, tak dnes už to je přecejen dostupnější a šel bych nejspíš taky do doživotní záruky. Na to blízko by to doufám problémy nedělalo, neboť dělám práci, kde je nutné projít očními testy, ale to už bych měl asi konzultovat přímo s lékařem.

Můžu se zeptat kde jsi byl na té operaci? ... a mimochodem to jsi napsal dost dobře - Lidi co vidí od přírody dobře ani neví, jak skvělé to mají. A to mám ,,jen'' kolem 2 dioprtií..

 offline 

 

#14 12.03.2016 21:20:54

CruZz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 180
Založená vlákna
Místo: Liberec
1 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Kubajz:

Lexum Praha.

 offline 

 

#15 12.03.2016 21:30:52

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Manzelka pracuje s nevimymi a slabozrakymi - na plny uvazek. Chces slyset nejaky pribeh, kdyz se to nepovede? Je silny lobby, aby se takovy zpravy na verejnost nedostavaly.
Nebo jestli chces slyset, ze to super? Jestli ano, tak pisu, ze je to super.

 offline 

 

#16 12.03.2016 21:34:41

Kubajz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 793
Založená vlákna
Motorka: Beta 300RR
2 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Janek napsal(a):

Manzelka pracuje s nevimymi a slabozrakymi - na plny uvazek. Chces slyset nejaky pribeh, kdyz se to nepovede? Je silny lobby, aby se takovy zpravy na verejnost nedostavaly.
Nebo jestli chces slyset, ze to super? Jestli ano, tak pisu, ze je to super.

Počkej, to to moc nechápu, píšeš o té operaci? Ta se může i nějak výrazně pokazit, nebo jak to myslíš?

 offline 

 

#17 12.03.2016 22:08:34

CruZz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 180
Založená vlákna
Místo: Liberec
1 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Kubajz:

jo a letadlo může taky spadnout..... tím to nechci zlehčovat...

 offline 

 

#18 12.03.2016 22:56:59

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


CruZz napsal(a):

Kubajz:

jo a letadlo může taky spadnout..... tím to nechci zlehčovat...

A tim je to vyreseny.  ano 
Osobne znam + 10 lidi, co v tom pripade zazily pad letadla a19 .
Kvuli 2 dioptriim bych to nikdy neriskoval. To resis jen kosmetiku. Pokud nemas nejakou kombinovanou vadu, melo by ti jit jezdit bez bryli. Mel jsem +7 1/2 a +8 1/2 + cylindry+ tupozrakost ... sel jsem na to kvuli praci. Ale laser bych nikdy nedelal i kdyz je mnoho spokojanych lidi s tim. Ale rekni mi, kolik znas lidi, co nemaj vetchozrakost? Par let uvidis dobre, ale nekdo uz od 40 let nekdo dyl bude mit problemy zas a jak to budes resit? Pujdes zas na opraci, abys na ni sel po dalsim roce, co se to zhorsi znovu na dalsi? Nebo pujdes znovu do bryli ...
Pro operaci je dost faktoru ...jednim z nich je, kde bude medicina za 20 let, treba nebude potreba moc resit. Kez by to tak bylo.

 offline 

 

#19 12.03.2016 23:12:05

CruZz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 180
Založená vlákna
Místo: Liberec
1 0

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Janek:

Tak on pokud vim, byl důležitej faktor před operací, že máš už dlouho +/- stejný dioptrie. Já měl třeba ty 4 asi 8 let beze změny.

Já neříkám že je to 100% bezpečný... ale dělaj to už deset let? Denně cca 12-15 lidí... to máš cca 54.000 lidí a ty znáš 10, kterým se to nepovedlo.

A teď ještě z jakýho důvodu se to nepovedlo?

 offline 

 

#20 12.03.2016 23:43:29

Re: BRÝLE na dioptrické BRÝLE???


Je to na dlouhy povidani, info je na netu dost ... debata by byla bez vysledku. Je neskutecna uleva byt bez bryli a to vetsi lakadlo , ... Dalsi podpora je bagatelizace ... A konecne - kdyz uz to nekdo zacne resit - pusti myslenku do hlavy, tak neni cesty zpet. V podstate je uz davno rozhodnuty, jen chybi odvaha a je potrba trochu te podpory ...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů