Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...

#61 17.02.2016 12:14:07

Kolda
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 7
Založená vlákna
Motorka: Beta 300 RR
0 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


DUTOHLAV napsal(a):

kornout:
Já jsem si prohnul koleno na druhou stranu,než na jakou je stavěné lol a povytáhl si o pár centimetrů jakoby stehno od holeně(v koleně).Kleno oteklo během 10minut na rozměr stehna,ze zadu obrovská modřina od lýtka po prdel,fakt brutální,nikdy jsem nic podobného neviděl.Bolest jako prase.Následky už doživotně.Žádnej náraz nebyl,šlápl jsem si do měkého a prohnul si nohu na druhou stranu,asi v 50km/h.

Stalo se mi něco podobného, i když asi ne tak fatálního. Jak dlouho jsi to léčil? Nemůžu teď pořádně koleno propnout, ani úplně pokrčit. I když se to pomalu zlepšuje, tak jsem to čekal rychlejší... chci už jezdit... wink 

 offline 

 

#62 17.02.2016 13:22:16

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Kolda:
Jaký vaz máš přetrhlý? Zadní křížový když se ti koleno provalilo naopak? Já mám zadní křížový uplně utrhlý a přední natáhlý,..už jsou to přes 3 měsíce a při nějakém zatížení pak dva dny chodím jak měsíc po úraze,..pořídil jsem ortézu od Donjoy, pěkně mi sedla a aspoň na kochačku chci vyjet,...protože po plastice se minimálně pul roku neprojedu,....

Editoval Rischwon (17.02.2016 13:23:02)

 offline 

 

#63 17.02.2016 13:35:52

Kolda
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 7
Založená vlákna
Motorka: Beta 300 RR
0 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Rischwon:

Já doufám, že žádný  big_smile  Ano, ano, měl bych jít k doktorovi a asi mě to nemine, ale koleno mi jen lehce napuchlo, žádná krev, nic... První noc byla krušná, ale teď se to den ze dne zlepšuje. V podstatě nemám problém bez bolesti chodit a lehce běhat. Jen při zatížení a propnutí to vzadu bolí a taky ho neohnu ke stehnu. Když ho ohýbám, tak taky bolí pod kolenem...
Ale jak jsem to tady četl, tak jsem na tom asi výborně  big_smile 
Byla to poslední kapka a v pátek jedu k panu Mrázkovi... wink 

 offline 

 

#64 17.02.2016 13:50:01

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Kolda:
tak doufej to tak je a že si vaz neměl porušený,...to bys asi bez tahání krve s kolene nedal,...já měl nohu jak balon,....mě to tahali snad ještě měsíc a půl po úraze,....a to spaní bylo nejhorší každé převalení tě probudilo,...koleno je dost složitý kloub,..takže každý může mět uplně jiný druh poranění,...ale jak říkáš radši zajdi,..jestli sis neporanil meniskus,..nebo cokoliv jiného,..

 offline 

 

#65 17.02.2016 14:37:30

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Kolda:Já jsem asi 5 let po úraze a koleno je v hajzlu.Chodit můžu normálně,prej trochu kulhám(to nepociťuju),běhat jen  krátký kousky.Při běhu nad 3km pak nateče koleno.Na kole jezdim asi nejvíc,ale taky to nemohu přehánět ideál je tak 3krát týdně 30-40km.Když to přeženu,koleno taky nateče.V koleně mi při napnutí chroupe,jako když tam mam uvnitř štěrk a při propínání se zátěží to jde do bolesti.Koleno nepropnu do plna a oproti druhému je tam rozdíl asi 7 stupňů,skrčit jde normálně,to asi nevadí.
Sval na stehně se mi dodnes nesrovnal s tim zdravim.Stehno o 5cm slabší než levé.Na motorce jezdim jen v ortézách,bez nich bych už nejel.

 offline 

 

#66 17.02.2016 16:35:18

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


DUTOHLAV: Doktor mi taky doporučil kolo ale tedka po nedělní vyjíždce jestli se tak tomu dá říct (cca 10km),..tak sem den odpajdal,.. tak jak říkáš,..ono to jde fakt pomalu,..když to člověk přežene s cvičením tak pak trpý dalších x dnů,...
Jinak můžu se  zeptat co používáš za ortézy?

už jsem se k tomu pročetl,...POD700

Editoval Rischwon (17.02.2016 17:48:02)

 offline 

 

#67 17.02.2016 17:43:05

hansr
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 478
Založená vlákna
Místo: východ
Motorka: 300
Věk: 10,7 let
Web
0 2

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


k tomu používání koňskej výživy se nezapomeňte nadměrně hejbat - jinak se vám zavápněj klouby atd (kolega takhle jed, a měl zlomenou nohu se šrouby - ty šrouby potom nešly ani vytáhnout jakto bylo všechno zavápněný  roll 

 offline 

 

#68 17.02.2016 18:37:15

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


hansr:
jenže to chce rozum...když to bral jako kůň, tak se ani nedivím, že osifikoval všude lol 


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#69 17.02.2016 18:39:49

Johny5
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 438
Založená vlákna
Motorka: Hsg TE 300
Věk: mládí dávno pryč
3 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


tank:
Jak pak se jmenuje ten konský přípravek cool 


Skáču dobře skáču rád.

 offline 

 

#70 17.02.2016 18:53:15

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


alavis triple blend 700g za 950kč  ano 


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#71 17.02.2016 18:58:56

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Johny5 napsal(a):

tank:
Jak pak se jmenuje ten konský přípravek cool 

Alavis duoflex...nebo zmiňovaný triple.

A tady si i můžeš počíst  lol 

http://www.ifauna.cz/kone/nemodforum/r/ … e-i-clovek

Editoval tank (17.02.2016 19:00:57)


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#72 17.02.2016 19:33:39

Johny5
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 438
Založená vlákna
Motorka: Hsg TE 300
Věk: mládí dávno pryč
3 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


tank:

Dik


Skáču dobře skáču rád.

 offline 

 

#73 17.02.2016 20:08:52

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Tak už jsem si dal první dávku,je to hnusné,hořké,ale se zapitím to jde.Já jsem si o tom taky něco přečetl a právě že tam enni nic jiného,než je potřeba a to bez barviv a konzervantů.Mělo by se to brát 3měsíce a pak 3měsíce vynechat a zase tak dál.Po úrazech atd.doporučujou 3měsíce užívat,pak měsíc pauza a znova.Prdel je že to můžou hříbata od 2-3měsíců lol 
Budu vás informovat,jestly jsem už začal řechtat,jestly mám chuť na oves,nebo na klisnu lol 
Dávkování je jedna odměrka na 100kg váhy.Mám necelých 90kg a beru jednu odměrku.

 offline 

 

#74 17.02.2016 20:24:01

Kolda
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 7
Založená vlákna
Motorka: Beta 300 RR
0 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Diky za odpovedi... wink 

Jinak Alavis se da namichat za mensi penize. Ma dane slozeni. Treba na 4fitness.

 offline 

 

#75 17.02.2016 20:40:50

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


DUTOHLAV:

Puvodne jsem si dělal prdel,ale procetl jsem neco okolo a je to teda fakt zajimave  ou2  ano 

 offline 

 

#76 17.02.2016 20:49:15

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Kolda napsal(a):

Diky za odpovedi... wink 

Jinak Alavis se da namichat za mensi penize. Ma dane slozeni. Treba na 4fitness.

Díky za odkaz -asi si to spočítám smile

Takže při vlasním míchání, kilo za 580 Kč cca.
Poměr 348 g glukosamin -130g chondroitin -435g MSM.  Dávka cca na 6 měsíců, podle velikosti "koně"

Editoval tank (17.02.2016 21:05:10)


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#77 17.02.2016 20:53:49

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Bavil jsem se o tom s doktorem a říkal že to bere spousta lidí a vrcholoví sportovci prý úplně běžně.Holka co mi to prodávala,říkala,že to taky bere a klukům do práce jsem bral taky tři balení.Nedělám to kvůli tomu abych ušetřil,ale abych do sebe dostal víc látek a v čistčí formě,které jsou potřeba pro klouby.
Beru kolafit,kamzík,gs condro a jiné věci a zatím bez známek účinku,tak zkouším tohle.

 offline 

 

#78 17.02.2016 22:26:35

danka
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Místo: Praha východ
Motorka: 300 EXC, Free 250
Věk: 43
1 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Hmm Alavis - to je zajimavy.  Jinak ja na podporu chrupavek si delal asi mesic kuru - kazdy den 2 lzicky potravinarsky zelatiny pres noc nechat rozpustit v teple vode a rano vypit. Pomohlo to, prestalo mi vrzat v kolenou a zmizela artoticka bolest. Na vazy to ale nepomuze.

Ja porad bojuju o ty CTI ortezy, ortoped mi nechce napsat ortezy na miru s tim ze nemam deformovanou nohu a ty CTI aby sly. Na pojistovnu musi byt napsany jakoze jsou na miru i kdyz chci seriovy. No uvidim jak to dopadne


Sorry pisu z tabletu tzn bez hacku a s chybama

 offline 

 

#79 18.02.2016 00:46:35

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


DUTOHLAV:
Myslím, že na to jdeš odzadu ... primárně bys měl dat do pořádku svy tělo, aby fungovalo - vazy a šlachy posílis jen cvičením, ... chrupavky, ... vyčistí si krev, zemer se na funkci ledvin, nejez po 18-19 hod. Ne kvůli hubnutí, ale proto, aby ti žaludek nebral energii - když zpracovává jídlo, tak špatně fungují ledviny a necisti ... a ledviny mají svůj biorytmus cca od 20.00 .... pak jsi v zacarovanym kruhu různých suplujicich hovadin ... Ta moc je v tobě, ne v kaplích, ale jednodušší je věřit v zázračnou moc tablet ... Ber to všeobecně, seš trochu specifický, pro rozsah zranění ...
Pred tydnem jsem si zvrtnul loket, natrzeny vazy, nastipla hlava vreteni kosti, ... Jedu bez jedinyho prasku, ani brufen, .... věřím si ... do měsíce snad budu zas jezdit ... ale nejdu cestou zapadni medicíny.

 offline 

 

#80 18.02.2016 08:39:38

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


sirr: Něco pocítí, ale nebude to změna = nemůže to být změna, max dočasná korekce.... jsou zákony a jsou zákonitosti ... kdyby to fungovalo, proč by lidi chodily na endoprotézy ...
Netvrdím, že je to paušální, ale za většinu toho si může každý sám. Neplatí to pro úrazy vazů, ..... tak bych to viděl na zpackanou práci doktorrů - utržený vazy, prasklý menisky maj fotbalisti běžně ... do pár měsíců běhaj jako srny ... jsou na to technologie, ... ale nejsou dostupný smrtelníkům jako je Dutohlav ...
Opět jsem u toho "JÁ" a ne "ONI". Hodně z toho má na svědomí žlučník, žlučovody, tvorba žlučníkováho bláta, písku, kamínků.
Proč se o tomhle nikde nepíše v souvislosti s léčbou kloubů? Třeba na to přijdeš.
Základ jsou ledviny, močovody, játra, žlučník, žaludek. Kolena bolí buď od klečení na hrachu nebo od něčeho jinýho  a1  a1 
e tohp dost, co by se dalo napsat a co  vyk! KAŽDÝMU vyk! může pomoct, ale tady jedou bobule ano 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů