Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Slinky Glide

#1 23.01.2016 23:53:26

Alexanderovic
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 643
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Husaberg Fe 450 '08 ; KLX 250, ex-DR Z 400 S
Věk: '92
Tel: 60551osm894
1 1

Slinky Glide


(z internetu:)
"Slinky Glide jsou vysoce kvalitní lanka spojky, plynu, sytiče, brzdy a náhony tachometru a otáčkoměru. Nabízíme lanka a náhony na silniční a terénní motocykly, skútry a ćtyřkolky. Lanka poskytují vynikající poměr ceny a kvality, jsou vysoce spolehlivé a jsou vyrobeny dle originálních specifikací. Lanka i náhony jsou dostupné na mnoho modelů motocyklů japonských i evropských značek.

Slinky Glide lanka a náhony jsou vyrobeny v Evropě podle originálních specifikací. Při výrobě se používají technologie, které napomáhají k prodloužení životnosti."


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3626_slink1.jpg

 offline 

 

#2 24.01.2016 00:09:25

Alexanderovic
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 643
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Husaberg Fe 450 '08 ; KLX 250, ex-DR Z 400 S
Věk: '92
Tel: 60551osm894
1 1

Re: Slinky Glide


Moje zkusenost:
Nespokojenej. Cena a dostupnost fajn, ale tim to hasne.
Nejdriv jsem kupoval spojkovy lanko. Predchozi origo Suzuki uz slo dost tuze, tak jsem koupil toto. Pri montazi prvni problem: valecek na konci mel dost velkou delici hranu a byl potreba vic rozevrit origo protikus na motorce.
Ani ne po roce pouzivani se lanko pretrhlo. Zatimco originalni lanko tam hadam bylo jeste puvodni (tedy 15let). Bahnem se to semnou prohanelo minimalne 1,5roku, namahany stejne a pri vymene bylo jeste cely. Budiz, jednou za rok investovat 400kc a hodinu prace.
Pri montazi v poradi druhyho slinkyglidu, stejny problem s koncem na pacce, potreba opilovat valecek.
Plynovy lanko: Jina delka (delsi) kovovy zahly trubky, co jde do rychlopalu. Zase potreba upilovat, aby sel do rychlopalu vlozit.
Po namontovani se mi vubec nevraci rukojet. Mozna ze to je moji blbosti a ne SlinkyGlidem, ale kdyz namontuju puvodni lanko (meneny opet kvuli tuzsimu chodu), tak to funguje normalne.

(Kdyby tu byl nakej dobrak z Prahy, co by me chtel presvedcit o opaku, ze plynovy lanko SlinkyGlide funguje dobre a zprovoznil by ho na my motorce, obdrzi flasku dobreho piti a vecnou slavu na tomto vlaknu)

Vi nekdo o jiny alternative, nez origo Suzuki, nebo SG?

 offline 

 

#3 24.01.2016 12:13:57

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Slinky Glide


Musím uznat že na radu pračkaře jsem koupil oem spojkové lanko na moje xr-ko a chodí opravdu o dost lehčeji než ostatní druhovýroba ale i tak to nemá na hydrauliku  a8 


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#4 24.01.2016 13:54:27

S4ne
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 448
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300, HBG FE 350
Věk: 28
0 0

Re: Slinky Glide


Lanka som si vzdy vyrabal...Lanko potrebneho priemeru zo zeleziarstva...valcek zo srubky, do toho diera a zavarit...Vzdy to drzalo neskutocne a vyrobna cena par korun smile

 offline 

 

#5 24.01.2016 17:03:42

Re: Slinky Glide


spojkové lanko na DRZ jsem také preventivně měnil a bral jsem ho u Motoline a chodilo téměř jak hydra (bylo komplet i s tím kovovým kolínkem, bovdenem...) Sedlo jak prdel na hrnec, bez dalších úprav. Značku už nevím, že by Venthill? Martin by asi věděl. Nevím, ale pak jsem měnil ještě jedno plynové lanko, a to jsem dával právě z opravné sady Venthill a bylo natolik kvalitní, že by byla blbost to zase měnit po dojetí, takže tam zůstalo další 4 roky. Naprosto bez problémů.

nevím, kolik tě stál ten ultra supr speciál, ale tohle mě fungovalo a cena normální http://eshop.motoline.cz/spojkova-lanka … -s-sm.html

Editoval Ataman (24.01.2016 17:07:10)

 offline 

 

#6 24.01.2016 17:45:54

Re: Slinky Glide


ja menil spojkove lanko za vterinu dvanact, kde ta vterina bylo poslednich par fousku lanka, ktere drzelo po hromade a kdyz jsem za to tahal abych je vytahl ven aji s bovdenem tak lanko prakslo big_smile
dal jsem tam tez slinkyglide a take jsem musel lanko upravit aby se mi veslo do original drzaku bovdenu. Ale jinak funguje pekne, chodi lepe nez stare lanko takze jsem spokojen..ale zas nutno rict ,ze toho moc nenajezdim. Jo a jeste jedna vec. Na lanku chybela jedna gumova ochrana proti vniknuti bahna do bovdenu, cili je teda predurcene k nizssi zivotnosti. Takze moje dalsi lanko nebude od tohoto vyrobce.

a k lankum na plynu. Vratne lanko je potreba mit lehoulince volnejsi nez lanko tazne. Pak se plyn vraci pekne. (pokud ams teda 4takt a dve lanka).


suzuki Rm-Z 450

 offline 

 

#7 25.01.2016 20:59:33

Alexanderovic
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 643
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Husaberg Fe 450 '08 ; KLX 250, ex-DR Z 400 S
Věk: '92
Tel: 60551osm894
1 1

Re: Slinky Glide


Tak jsem opravdu pako, stacilo trochu povolit to vratny lanko  a9 
Nicmene, pak pri naslednym utahovani se mi povedlo prethrnout tu zavitivou trubku (a to jsem zas tolik sily nepouzil).
A po dalsi inspekci jsem si vsiml dvou zlomenin bowdenu. Zpusobeny asi pri trochu nesetrnym protahovanim nekudy. Ted kdyz to zkousim doma v teple, tak to zlomit nejde. Asi to bude tim, ze jsem to delal v gerazi pri -5°C  a5 
680kc v prdeli, moje chyba. Nicmene, ted uz asi objednavam od MotionPro. Nekdo zkusenosti s tim?


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3626_dscf2262x.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3626_dscf2267x.jpg

 offline 

 

#8 26.01.2016 08:10:32

Re: Slinky Glide


Alexanderovic napsal(a):

Tak jsem opravdu pako, stacilo trochu povolit to vratny lanko  a9 
Nicmene, pak pri naslednym utahovani se mi povedlo prethrnout tu zavitivou trubku (a to jsem zas tolik sily nepouzil).
A po dalsi inspekci jsem si vsiml dvou zlomenin bowdenu. Zpusobeny asi pri trochu nesetrnym protahovanim nekudy. Ted kdyz to zkousim doma v teple, tak to zlomit nejde. Asi to bude tim, ze jsem to delal v gerazi pri -5°C  a5 
680kc v prdeli, moje chyba. Nicmene, ted uz asi objednavam od MotionPro. Nekdo zkusenosti s tim?


http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … f2262x.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … f2267x.jpg

no to lanko to je klasika..to udela vetsina lidi, ze obe dve lanka napne a pak se jim to nevraci, protoze se ty lanka pretahuji.

No a ty kontramatky na tom zavitu se v zasade moc nedotahujou. Vem si ze srouby kuprikladu na ventildeklu dotahujes podle motorky v rozmezi 8-12Nm a ja mam vyzkousene ze kdyz vezmu malej orech, nasadim ho na golovej sroubovak bez racny a dotahnu to svoji silou jendou rukou na max tak tam mam 10Nm. A ted si vem, ze jsi to dotahoval stranovym klicem. Cili jsi tam mohl dat bezproblemu 20Nm a i vic... Takze ono ti to prislo, ale dotahnul si to fakt hodne.

Zlomene lanko bych na mraz asi mc nevidel.. spis si to nekde protahoval, pootocil jsi protismeru vinuti toho lanka a v tom okamciku jsi zatlacil ,lanko se ohlo a jak bylo vinuti povolene tak se zlomilo.

tak priste se snad zadari trochu lepe smile beer 

EDIt: ted se divam na fotky a nemas "zlomene" lanko ,ale bovden,... kurna tak to ses docela machr big_smile big_smile to teda netusim jak se ti povedlo big_smile

Editoval cuir (26.01.2016 08:11:40)


suzuki Rm-Z 450

 offline 

 

#9 29.01.2016 21:15:55

Alexanderovic
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 643
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Husaberg Fe 450 '08 ; KLX 250, ex-DR Z 400 S
Věk: '92
Tel: 60551osm894
1 1

Re: Slinky Glide


Co je tyvole zase tohle?!
MotionPro



http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3626_rps20160129_211858.jpg

Editoval Alexanderovic (29.01.2016 21:23:48)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů