Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Ložiska předního kola+gufera+rozpěrky All Balls - TEST

#81 22.12.2015 06:09:04

puerteen
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 192
Založená vlákna
Místo: Frýdek - Místek
Motorka: Fantic TZ 300...PITMAXX 160, starší kolo v motard upravě
Věk: starší pan
1 0

Re: Ložiska předního kola+gufera+rozpěrky All Balls - TEST


Zdarec bando smile nedělá někdo nebo neudělá nerez rozperky Gas Gas 300

 offline 

 

#82 22.12.2015 11:16:17

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Ložiska předního kola+gufera+rozpěrky All Balls - TEST


sprav to takto, mne to 2r dozadu robil sústružník, stočil z pôvodných a len 2mm hrubý prsteň tam nalisoval z antikoru  ano 


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#83 23.12.2015 18:14:56

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: Ložiska předního kola+gufera+rozpěrky All Balls - TEST


Nemáš možnosť to dat znovu spravit? Nepoznam žiadneho sustruznika, ktorý by mi to spravil.. Tie moje mam už pekne nadrazkovane hmm


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#84 23.12.2015 18:19:10

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Ložiska předního kola+gufera+rozpěrky All Balls - TEST


no mne to robil starý údržbár som len kukal, ale teraz 3 mes. som na nich kašľal a nevenoval sa ich autám tak neviem =( spýtam sa...


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#85 08.01.2016 08:44:53

Berry78
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 87
Založená vlákna
Motorka: XR650L
Věk: 37
1 0

Re: Ložiska předního kola+gufera+rozpěrky All Balls - TEST


Pánové tak jsem zkoušel tu vůli na ložiskách ... a žádnou jsem nezjistil .. ale v porovnání s těmi novými mi přišlo že chodí trochu cukavěji ... tak sem to nakonec  rozebral a sem za to rád .. ložiska z druhé strany byla celkem rezavá a maziva tam bylo taky málo .. 3 se mi podařilo vyměnit ale jedno sem musel "rozbít" a teď nevím co s tím ... zbyl mi tam ten kroužek ale když se ho snažím skrz náboj vymlátit tak se mi tam vadí ta příruba o kterou je ložisko opřené (je dost široká) a pořád mi to sklouzává  ee4  .. chtělo by to asi nějaký stahovák .. a nebo mi kamarád co dělá kamiony radil navařit dovnitř toho prstence housenku a jak to schladne, tak se to prý stáhne a samo vypadne .... jakou s tim máte zkušenost vy ? ... Předem díky moc ... Berry


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4624_lozisko.jpg

Editoval Berry78 (08.01.2016 08:47:27)

 offline 

 

#86 08.01.2016 08:59:38

wrap
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 100
Založená vlákna
Místo: MT
Motorka: Honda CRF 450 X
Věk: kolem 30
0 0

Re: Ložiska předního kola+gufera+rozpěrky All Balls - TEST


Berry78: S tím navařením housenky mám zkušenost vytahuji takhle misky  od kuzlovejch ložisek co bývaj v krku. Funguje to dobře

 offline 

 

#87 08.01.2016 09:03:15

Radek990
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 58
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: KTM Adventure 990 S, KTM 350 EXC ISDE
Věk: 36
0 0

Re: Ložiska předního kola+gufera+rozpěrky All Balls - TEST


Berry78:

Ten postup, s navařením housenky na vnitřní stranu se u auto používá bohatě a funguje na výbornou wink Jen se to tam asi dělá o dost snadněji, protože ten prstenec u aut je o dost širší než u moto, takže tady dát bacha aby se při navařování neoprskal náboj wink

 offline 

 

#88 08.01.2016 09:15:55

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Ložiska předního kola+gufera+rozpěrky All Balls - TEST


Jednou sem tohle samý řešil tak že sem našel velkej kovovej distanční sloupek, našrouboval do něj závitovou tyč, konce sem zbrousil do kulata a rozepřel v tom kroužku ložiska co mi tam zbyl a z druhý strany vyrazil. Nevim jestli sem to popsal nějak pochopitelně  smile 

 offline 

 

#89 08.01.2016 10:07:50

pospa5
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 302
Založená vlákna
Motorka: YZ 125, TTR 600
1 0

Re: Ložiska předního kola+gufera+rozpěrky All Balls - TEST


Housenka určitě pomůže  ano 

 offline 

 

#90 08.01.2016 10:48:59

Postmann
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 604
Založená vlákna
Motorka: RM-Z 450 2009, ZZR 600
Věk: 34
5 0

Re: Ložiska předního kola+gufera+rozpěrky All Balls - TEST


Řešil jsem nedávno na své Suzuce - náboj Excel Pro Series. Jelikož nemám možnost navaření, obrnil jsem se trpělivostí a vnější kroužek ložiska co zůstal v náboji a držel tam jak čert, jsem pomalu rozřízl přímou bruskou ( Dremel ) malým řezným kotoučkem. Chvilku to trvalo a dělal jsem to pomalu, nechtěl jsem porušit náboj. Kroužek je venku, náboj bez škrábnutí. Průměr díry 47 mm. Nevim kolik tam máš místa. Chce to řezat šikmo. Kroužek má pnutí pak praskne a vypadne.

 offline 

 

#91 08.01.2016 10:56:43

jojkoz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 227
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 2010
1 0

Re: Ložiska předního kola+gufera+rozpěrky All Balls - TEST


Bodni tam krizom do loziska malu tycku CO-ckou a nasledne vyraz.

 offline 

 

#92 08.01.2016 11:01:34

Re: Ložiska předního kola+gufera+rozpěrky All Balls - TEST


jojkoz napsal(a):

Bodni tam krizom do loziska malu tycku CO-ckou a nasledne vyraz.

Cista prace ano 

 offline 

 

#93 08.01.2016 11:07:07

Re: Ložiska předního kola+gufera+rozpěrky All Balls - TEST


pokud je to v Al náboji s tenkou stěnou, určitě bych na kroužek navařil echt housenku - rozvařit jako bramboračku, ... aby se náboj teplem roztáhl ...  usch 
jokoz ano 

 offline 

 

#94 08.01.2016 13:06:35

Berry78
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 87
Založená vlákna
Motorka: XR650L
Věk: 37
1 0

Re: Ložiska předního kola+gufera+rozpěrky All Balls - TEST


Kluci moc děkuji za zkušenosti a zajímavé nápady!  Doufám že se přes víkend dostanu do garáže a v pondělí Vám budu moc napsat co nakonec zabralo . Nejdřív zkusím hodně nahřívat a vyklepávat upraveným šroubovákem ,  pak zkusím udělat nějakou rozpěrku ... a jako poslední možnost to "vaření" ... s tím nemám moc zkušenosti i když jako nápad se mi to hodně líbí ...  I když v návaznosti na tu rozpěrku mě teď ještě napadla jedna věc ! ... Zkusím tam dát zpátky střed ložiska (dám o kuličku míň bych to tam dostal)  a kuličky pak rozáhnu po obvodě aby mi ten střed nevypadnul a z druhé strany to vytluču ! Ten střed ještě ucpu nějakým adekvátně velkým šroubem abych mohl bušit do prostředka ...  To by mohlo jít myslím dobře když to ještě zkombinuju s velkým nahříváním ...  ano  .. Rozhodně moc děkuju a v pondělí dám vědět ! ... Hezký víkend všem ... Berry

 offline 

 

#95 08.01.2016 15:58:52

Jiri
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 15
Založená vlákna
Motorka: TT600R, XT660Z
Věk: 52
0 0

Re: Ložiska předního kola+gufera+rozpěrky All Balls - TEST


Jen vlastní zkušenost. Jezdím na motorkách přes 35 let, ložiska kol jsem si vždy měnil sám - z japonských moto jsem je měnil na XT600E, XT660R, DRZ400s, TT600R. Na jediné moto, kterou jsem kupoval novou (XT660Z Tenere) jsem ložiska kol ještě neměnil (bez vůle) - zatím najeto cca 37000km, ale měnil jsem na ní již párkrát gufera. Zatím nejhorší zkušenost s příložkami na mé nejoblíbenější DRZ400S - byly z hliníku s jakýmsi tvrdším žlutým povrchem a odešly během pár tisíc km (drážky byly již vyblýskané do stříbrného hliníku). Po výměně za nerezové příložky byl pokoj až do prodeje moto. Chce to při každé demontáži max. čistotu, dutinu mezi guferem a ložiskem v náboji vždy při demontáži vyčistit a naplnit vazelinou odolnou co nejvíce vodě, nová gufera vždy s prachovkou (druhý břit bez pružinky) a jak se udělají hlubší drážky, hned měnit příložky - u těch se přimlouvám za vyzkoušený nerez - podle starých je udělá každý průměrný soustružník - co nejnižší drsnost v místě břitů gufera! Nová gufera pokud možno narazit do takové polohy aby neběžely ve starých drážkách v příložkách - někdy to jde. Nerezová ložiska jsem nezkoušel, ani se k nim nebudu vyjadřovat, protože nemám vlastní zkušenost. Určitě nejezdím takový extrém jako asi většina z vás a vím že delší jízda v bahně je úplně jiná story - ve 2011 jsem strávil týden na Ukrajině v bahně a nové organické destičky Ferodo vydržely jen 1200km kvůli brodění v bahně - od té doby dávám většinou sintr. Po každé Ukrajině, nebo Rumunsku (2011,2012, 2013, 2015) vždy kola ven, vyčistit mezi ložiskem a guferem, namazat a zkontrolovat vůli kola po utažení osy - nenechat v nich stát vodu. Při výměně ložisek vždy ohřát náboj, aby se neztrácel přesah vydřením. Jak se do náboje začnou lepit ložiska vymezovacím Loctitem, Alduritem apod, nestojí to už za nic a udělat dobrou vložku do náby se správným přesahem je práce pro fachmana a často se to nepovede - proto vždy horkovzdušku!

 offline 

 

#96 08.01.2016 16:39:38

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Ložiska předního kola+gufera+rozpěrky All Balls - TEST


Jiri: Chce to při každé demontáži max. čistotu, dutinu mezi guferem a ložiskem v náboji vždy při demontáži vyčistit a naplnit vazelinou odolnou co nejvíce vodě

presne tak!!!


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#97 11.01.2016 09:47:53

Berry78
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 87
Založená vlákna
Motorka: XR650L
Věk: 37
1 0

Re: Ložiska předního kola+gufera+rozpěrky All Balls - TEST


Pánové zdravím po víkendu.. tak jsem to nakonec udělal tak jak jsem psal ... z koše sem vyndal zbytky ložiska .. do středu přitáhnul velký šroub a ložisko zpátky sestavit kuličky roztáhnul po celém obvodu ... potom pořádně prohřál náboj a z druhé strany třemi ranami na šroub vyrazil .. Myslím že pokud není ložisko úplně na sračky, tak je to dobrá metoda . Třeba to ještě někdy někdo použije  ano


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4624_20160108_214935_resized.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4624_20160108_214937_resized.jpg

 offline 

 

#98 11.01.2016 15:23:24

GG300
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 252
Založená vlákna
Motorka: BXT 300
Věk: 55+
3 0

Re: Ložiska předního kola+gufera+rozpěrky All Balls - TEST


bobkuuu napsal(a):

Jiri: Chce to při každé demontáži max. čistotu, dutinu mezi guferem a ložiskem v náboji vždy při demontáži vyčistit a naplnit vazelinou odolnou co nejvíce vodě

presne tak!!!

Tak chlapi, jakou vazelinu dáváte ?

 offline 

 

#99 11.01.2016 17:32:49

fiss
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 590
Založená vlákna
Místo: ???
Motorka: 36kw
Věk: 31%
Tel: cth
1 0

Re: Ložiska předního kola+gufera+rozpěrky All Balls - TEST


GG300:

pokud to máš čínu tak je to uplně jedno.
jestli origo tak by to sneslo něco lepšího ja dávám EPO je to jak sopel a vytěsnuje vodu kuci s tím mažou skoro vše jak skladají tanky ale to asi nikde neseženeš.jo mužeš to třeba namazat tímhle
 " target="_blank" style="text-decoration: underline;">http://www.metabondcz.com/katalog/1169/ … 0g/ ano 
jestli se ti chce dát ty prachy za tu tubičku jinak dobrá vazelína ale pokud je šmejd ložisko nepomuže nic heh2 

 offline 

 

#100 11.01.2016 18:25:31

GG300
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 252
Založená vlákna
Motorka: BXT 300
Věk: 55+
3 0

Re: Ložiska předního kola+gufera+rozpěrky All Balls - TEST


fiss napsal(a):

GG300:

pokud to máš čínu tak je to uplně jedno.
jestli origo tak by to sneslo něco lepšího ja dávám EPO je to jak sopel a vytěsnuje vodu kuci s tím mažou skoro vše jak skladají tanky ale to asi nikde neseženeš.jo mužeš to třeba namazat tímhle
 " target="_blank" style="text-decoration: underline;">http://www.metabondcz.com/katalog/1169/ … 0g/ ano 
jestli se ti chce dát ty prachy za tu tubičku jinak dobrá vazelína ale pokud je šmejd ložisko nepomuže nic heh2 

Tanky už jsou z Libavé pryč  ano  takže do nových-Xintex Super Impact nebo něco podobného = ulpívá a špatně to vyplavuje voda. Pokus jsem měl maznice tak jsem přimazával LV2-3. Základ je dobré utěsnění, málo proudu z Wapky, v 1/2 sezóny rozerbrat/promazat.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů