Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Neoprénové návleky na tlmiče

#1 02.12.2015 17:31:21

Darge12
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 7
Založená vlákna
Motorka: kxf 250 2012
Věk: 19
0 0

Neoprénové návleky na tlmiče


Zdravím , aký máte názor na manžety/neoprény na tlmiče? Používa ich niekto ? Je zima  (všade voda,lepkavé bahno) je mi jasné že toto sú terénne motorky a servisovaniu tlmičov/podvozku sa skôr či neskôr nevyhnem , len sa snažím čo najviac predĺžit životnosť toho čo sa dá...zatiaľ som to riešil iba nejazdením ak je fakt blato.

 offline 

 

#2 02.12.2015 17:43:50

motohellrider
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2025
Založená vlákna
Motorka: gasííík
3 0

Re: Neoprénové návleky na tlmiče


Já je používam, jelikoz ne vždy stihnu moto umýt. Je duležite hledat, že nejsou poskozene, aby ti bordel se nedostal do vnitr.
Někdo tvrdí, že

 offline 

 

#3 02.12.2015 17:48:23

Marýlek
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 262
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM 200 EXC
Věk: 20 a vic
2 0

Re: Neoprénové návleky na tlmiče


taky stojí za to je čas od času vyprat, protože se v nich zase drží prach a ten pak taky ničí gufera... má to klady i zápory no... smile 

 offline 

 

#4 02.12.2015 17:57:22

Zobák310
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 848
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: KTM 350
Věk: 1989
5 0

Re: Neoprénové návleky na tlmiče


Ja je nepouzivam, staci vlhkym hadrem otrit pred jizdou kdyz neni moto umyta a zatim mi az na jeden pripad tlumice nevytelky behem sezony a v zime tak jako tak delam servis protoze ten olej to ma po sezone (u me cca 50 mth) stejne za sebou.


Nejde o to zvítězit, ale zůčastnit se.

 offline 

 

#5 02.12.2015 18:02:04

Darge12
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 7
Založená vlákna
Motorka: kxf 250 2012
Věk: 19
0 0

Re: Neoprénové návleky na tlmiče


Tu je aspoň iná reč  ano veľa ľudí tieto veci ani nerieši a pripadám im príliš pedant ale myslím že tie návleky majú nejaký zmysel smile mal som starú husku a tam som to neriešil no keď prišiel narad servis tlmičov to čo v nich bolo miesto oleja už vidiet nechcem  a11 ...btw asi pôjdem do tých neoprénov ale myslím , že bez demontáze vidiel ich asi nenasadím že?

 offline 

 

#6 02.12.2015 18:20:05

hwenca
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 113
Založená vlákna
Místo: Náchod
Motorka: Beta 450 RR
Věk: 33
2 0

Re: Neoprénové návleky na tlmiče


Darge12:

Mám neopreny za 500,- a asi v poho jelikož vidle po dvou sezónách netečou ano , a u mě montáž proběhla jen s demontáží vidlí z brejlí, vrchem jsem je pak převlékl až dolů,šlo to blbě ale šlo to smile

 offline 

 

#7 02.12.2015 18:23:32

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Neoprénové návleky na tlmiče


Darge12:

Další věc je to, že jezdíš v bordelu, klacky, kameny a nevím jak u ostatních, ale mě tam neopreny dlouho nevydržely...jakmile se udělá dírka neopren ztrácí funkci. V neposlední řadě neopreny zvětší průměr vidlice kde ti chodí plastový chránič, který neopreny prošoupe...

Koupil jsem si takovou škrabku na čištění stíráků a gufer (jde to třeba z petflašky). Když jezdím bláto, vyďoubnu stíráky, vyčistím případně i gufera a nemám problém...

 offline 

 

#8 02.12.2015 18:41:35

Darge12
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 7
Založená vlákna
Motorka: kxf 250 2012
Věk: 19
0 0

Re: Neoprénové návleky na tlmiče


chalka:

To je fakt ...tie neopreny tiez zas tak vela nevyzdrzia a potom mozu byt skor na skodu , a ak ich treba aj cistit od prachu je to neprakticke ich davat vkuse dole...no neviem niekomu pomahaju niekto ich radsej neda , no aj tak sa po sezone roby repas a ja jazdim 90% mx trat takze je to asi zbytocne a kedze boli nedavno repasovane dalsiu sezonu by mali vydrzat ( motorku som uz zazimoval )

 offline 

 

#9 02.12.2015 18:59:15

SojkinXR6R
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 600
Založená vlákna
Motorka: HQFE350, HondaXR600R,KTMsxf450
Věk: 35
Tel: s poškrábanym displejem
5 2

Re: Neoprénové návleky na tlmiče


Sami o sobě ty neopreny určitě na živitnosti něco přidaj, ale může to bejt i dvousečná zbraň. Při mytí vapkou se bahno z povrchu neoprenu dostává do hloubky, směrem ke kluzákům, pokud se neopreny pravidelně nevyndavají a nenamažou, tak bordel tlakem mytí vody doputuje skrz neopreny až tam kam přesně nemá a začiná vydírat drážky do kluzáků a ničit gufera.
Takže neopreny ano, ale je potřeba pravidelně je sundavat a skrz naskrz vymýt a mazat..


Kdo maže - ten jede,
Bláto louže kamení, to je naše znamení
Made in Japan

 offline 

 

#10 02.12.2015 22:39:04

Monix
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI, YZ250F/20
Věk: 50+
2 0

Re: Neoprénové návleky na tlmiče


Neopreny používám roky - na MX i enduru - vidlice jsem zatím nikdy nepodřel/nezničil, čistím cca jednou za 50mth, neopreny se musí pořádně uchytit a natáhnout, aby se moc nekrabatily. Takže neopreny z vlastní zkušenosti doporučuji - jen jsem línej je nandavat - práce na cca hodinu - dávám na novou moto, až když mi poprvé vidlice vytečou smile 
Simerink se zpravidla prosekne, když se na horký kluzák nalepí bahno, ztvrdne a prorazí břity simerinku nebose pod ně natlačí - stalo se mi i na nové moto nebo nově přetěsněné vidlici během prvního tréninku - pomůže při pauzách očistit hadrem kluzák a pravidelně vytahovat bordel ze simerinků vhodným přípravkem - Risk apod. nebo stačí upravená tenká planžeta z něčeho tvrdého a pružného, v nouzi řešil kolega v presu těsně před závodem vizitkou z tvrdého papíru smile .

 offline 

 

#11 03.12.2015 10:11:35

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: Neoprénové návleky na tlmiče


SojkinXR6R:
mazať neopreny?  ee2  čím?


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#12 03.12.2015 11:12:30

zetkarider
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 366
Založená vlákna
Místo: Prešov- Slovensko
Motorka: Ktm sx 250
Věk: 27
1 0

Re: Neoprénové návleky na tlmiče


daj si tam manžety, pokiaľ ti vojde špina prach... pod ten neopren bude sa to pravať ako brusna pasta ako sa budu pekne stlačať tlmiče tak by bude pekne brusiť a brusiť a brusit


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3562_1110_big.jpg


BORSUK enduro team

 offline 

 

#13 03.12.2015 16:27:40

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Neoprénové návleky na tlmiče


zetkarider:

a to doporučuješ na USD vidle ?? To snad ne...

neopreny jsou asi dobrá věc, ale zatím jsem je tam nedal, raději vidím co tam mám, po každé jízdě vemu flašku s rozprašovačem, mám tam vodu z nejlevnější Jarem (saponátem), postříkám USD kluzák, vyčistím kartáčem (kefkou) na nádobí, třeba 2x i 3x až je to čistý, pak vemu staré triko, nejlépe jeho dlouhý rukáv a otřu do sucha, sem tam srazím prachovky a udělám to samý, hadrem vytřu opatrně kolem gufer, zatím to funguje, šavle netečou víc jak rok ježdění v bordelu  cool 

tak nějak

https://www.youtube.com/watch?v=1lJt7iyoDLI

Editoval offroaderTE (03.12.2015 16:34:03)


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#14 03.12.2015 16:53:37

Darge12
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 7
Založená vlákna
Motorka: kxf 250 2012
Věk: 19
0 0

Re: Neoprénové návleky na tlmiče


offroaderTE:

Pecka video ano o niečom takomto som ani netušil smile díky chlapi za rady znova som sa niečo nové naučil

 offline 

 

#15 03.12.2015 16:55:10

Re: Neoprénové návleky na tlmiče


Mohu dodat
http://motorky.bazos.cz/inzerat/5329087 … CERBIS.php
Kdyžtak napiš na uvedene čislo.

 offline 

 

#16 03.12.2015 17:59:33

Re: Neoprénové návleky na tlmiče


vidlu bych nechal volnou
1. jsou neopreny a neopreny (hustý materiál a kvalitní šití x aušusová šprcka co pustí prakticky vše po pár průjezdech vodou a mytí vapkou) - jemná brusná pasta
2. případný přínos neoprenu na usd vidím jen v jakési pseudo ochraně kluzné plochy vidlice proti podření kovu o šutříky při skládce apod. Rozhodně to nezachrání ani malý šupky nee1 
3. žádné vidlice nejsou bezúdržbové, takže žádná harmonika, ani neopren z dlouhodobého hlediska nic moc  nevyřeší, pokud se to stejně občas nerozhodí a řádně nevypucuje
4. po dojezdu vezmu vapkou kluzáky, naperu to do těch plastových chráničů a voda to pěkně vymete jak v potrubí, nechat oschnout, v půlce týdne to vypucuji a o víkendu jdu zase zajebat heh2 

Kdo chce jezdit v klidu, tak se halt musí starat. Jinak žádnou spešl pomůcku na čištění bordelu ze simerinku nemám, ale osvědčil se mě starý negativ kino filmu - je to dlouhý, poddajný a relativně pevný. Jen jsem odstřihl ty boční čtverečky, protože to sice krásně zabíralo šponu do toho bordelu co z toho lezl, ale zdálo se mě, že to dost rve právě i ty břity simerinků

Editoval Ataman (03.12.2015 18:07:05)

 offline 

 

#17 03.12.2015 19:08:18

zetkarider
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 366
Založená vlákna
Místo: Prešov- Slovensko
Motorka: Ktm sx 250
Věk: 27
1 0

Re: Neoprénové návleky na tlmiče


oni už tie krity na tlmičoch dosť pomôžu proti blatu a špine, ja to vždy pri umyvani normalne vystiekam vapkou a hotovo


BORSUK enduro team

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů