Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Bezdušový systém Tubliss

#1 04.05.2015 17:07:27

Bezdušový systém Tubliss


Dovolil jsem si založit nové téma k tomuto bezdušovému systému, když k původnímu tématu se již nelze vyjádřit. (původní téma zde).

Co je Tubliss?
Ve stručnosti se jedná o systém, který udělá v klasickém endurovém kole dvě komory. Jeden ventilek je pro vnitřní duši, která utěsní patky a niple, a druhý ventilek je pro samotnou pneu, kterou pak můžete foukat na 0 až XX barů - každý podle chuti smile.

http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/355_installed-tubliss-core-18-inch-kit-2.jpg


Jezdil jsem Tubliss na minulé moto a teď mám druhou generaci i na Bergovi. Jako základ je vše dobře namazat - buď použít mýdlovou vodu, mazání na mousse nebo antipich (používám No Tubes). Pak má slušnou životnost a neztrácí tlak.

Jako velkou výhodu beru, že můžu jezdit nízký tlaky (trakce) a neštípnu duši a nezničím ráfek. Navíc když píchnu nebo říznu gumu, můžu pokračovat ve "slušném tempu" dál. Tento víkend na Enduru v Hrobčicích jsem po 10km udělal 3 obří díry na zadku a zbývajících 100km odjel s prázdným kolem. Na prvního v hobíkách jsem ztratil 6 minut (34 vs 28 minut) a pneu, tubliss i ráfek absolutně bez poškození.

Aby to neznělo zase tak ideálně, tak to má i pár nevýhod. Tubliss stojí jako 2 nové pneu a nikdy nebude spolehlivý jako Mousse. Takže na běžný výlety po okolí se to dost prodraží a mistráci, u kterých na závodech rozhodují vteřiny, asi nebudou riskovat prázdné kolo a půjdou do mousse.

Navíc je tu problém co se zánovní řízlou gumou. Knot i tmel bez šance, fleky zevnitř mi taky moc nefungovaly (možná by stačilo najít správný fleky a lepidlo)..

Pokud máte jiné nebo stejné zkušenosti, budu rád, když se o ně tady podělíte světu (offmotu)  big_smile 

Editoval RadoTP (04.05.2015 17:17:28)

 offline 

 

#2 04.05.2015 18:06:04

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: Bezdušový systém Tubliss


Záleží jak moc je ta díra velká. Já se třináctej rok živím zavážením pneuservisů materiálem a dřív jsem v jednom i dělal. Pneu jde zavulkanizovat a pak opravit záplatou (kordovou vložkou). To platí pro osobáky,náklaďáky,traktory,ale s motorkovou gumou nevim... Už jsem spravoval i čtyřkolový pneu a povedlo se. Musel bych to vidět...
Dej fotku.

 offline 

 

#3 04.05.2015 21:38:49

jacob
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 128
Založená vlákna
Motorka: KTM 200 EXC 2016, Sherco Trial 2.9
Věk: 36
0 0

Re: Bezdušový systém Tubliss


Mam Tubliss pres 100mth na exc300, podarilo se mi uy prorazit predni pneu, pichnout 2x zadek a jednou predek, ale pokazde se dalo dojet. To prorazeni bylo ve 2000mnm v RO a knoty byly dole....nedovedu si predstavit, ze bych s dusi dojel....

Z me zkusenosti idealni vec na extremni enduro, freeride po lese......naopak na CC zavody neprakticke, tam je mousse lepsi.

Jako nejvetsi vyhodu vidím moznost nizkeho tlaku a neuveritelne trakce....navic da se dojet i na prazdnem kole aniz bych nicil rafky. A da se i docela dobre prorezat guma, jen se nesmi zajet moc hluboko....
Cena cca 3tis/kolo mi prijde jeste unosna, mousse stoji totez a vydrzi do par desitek mth....

 offline 

 

#4 05.05.2015 07:01:24

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Bezdušový systém Tubliss


Já jedu Tubliss předek + zadek cca 100mth.Jak píšete výše dá se upustit skoro do prázdna. Zadní guma mi nefoukne vůbec, předek mám teď nějakou mizernou, za týden ujde,ale za den 0,00nic. Má asi někde chybku na patce, s montáží problém nemám ale nenašel jsem co je špatně. Vidím i kudy uteče (ve vodě mikrobublinky),když ji pootočím tak zase ve stejném místě pneu utíká. Prostě asi nějaký zmetek. Zatím 2x defekt přední ,zadek jsem zatím nepíchnul ani neprorazil a jezdím Maxxis trialmax která je jak hadra. Mám obavu že bych na defektu zadní nedojel bez ztráty kytičky- guma je tak měká že bych pomlátil ráfek. Teď jsem lepil předek a naprcal jsem se stím jak hrom. Nevím co jsem koupil za sadu, ale to šídlo nechtělo pustit knot a furt jsem ho vytahoval ven. Nebýt to doma tak nevím  a11 Největší problém jsem měl sehnat cyklo pumpu kterou nafouknu tu vnitřní duši na 7 bar, prostě není kompromis mezi pumpou která dává aspoň trochu rozumný objem ale i tlak. Už jsem sehnal, sice se ufoukám ,ale tlačí dobře.Vždycky jsem sebou tahal duše a každé kilo co nemám v báglu mě těší. Cena není nijak závratná, pokud se člověku podaří udělat třeba ventilek na 3 hrubých duších za sezonu tak se to taky prodraží  lol  Za mě je tento sytém  ano 

 offline 

 

#5 05.05.2015 16:52:08

Re: Bezdušový systém Tubliss


BIGR:

Nemám pneu teď u sebe, ale většinou se jedná o díru 2-3cm dlouhou, na které knot nestačí.

Jaké záplaty bys doporučoval? Co třeba tyto PRF+?

Jarynn: Nevím co jsem koupil za sadu, ale to šídlo nechtělo pustit knot a furt jsem ho vytahoval ven.

Pokud máš něco takového, zkus vybrousit větší díru nebo ucvakni jednu tu špičku. Já to mám potuněný takhle - o něco hůř se ten knot do díry strká, ale vyndat jde parádně.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/355_sidlo.jpg

Na mikro úniky funguje perfektně tmel. Stačí tam injekční stříkačkou přes ventilek naprat 100ml (možná by stačilo i méně), nafoukat klidně i na 2 bary a natočit kolo tak, aby tmel stekl do místa úniku. A za minutku bys měl mít zalepeno.

Nebo tam dát o něco víc a mít to jako prevenci (+ mázání tublissu i pneu).

Editoval RadoTP (05.05.2015 17:03:12)

 offline 

 

#6 06.05.2015 08:26:22

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: Bezdušový systém Tubliss


RadoTP napsal(a):

BIGR:

Nemám pneu teď u sebe, ale většinou se jedná o díru 2-3cm dlouhou, na které knot nestačí.

Jaké záplaty bys doporučoval? Co třeba tyto PRF+?

Jarynn: Nevím co jsem koupil za sadu, ale to šídlo nechtělo pustit knot a furt jsem ho vytahoval ven.

Pokud máš něco takového, zkus vybrousit větší díru nebo ucvakni jednu tu špičku. Já to mám potuněný takhle - o něco hůř se ten knot do díry strká, ale vyndat jde parádně.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … _sidlo.jpg

Koukám,že jste oba vedle. Tohle je na opravu bezdušových automobilových pneu. Motorková pneu má tenčí stěnu a pak to tam nedrží jak má...
A k těm záplatám. Já bych použil radiální vložku s kordovou výztuhou,abych vyztužil a nahradil poškozenou kostru pneu. Něco z tohohle: http://www.ddpneu.cz/radialni-zaplaty
Ale stejně se to správně opravovat nemá. I když zkušenost je jinde...  wink 

Editoval BIGR (06.05.2015 08:27:33)

 offline 

 

#7 06.05.2015 11:38:10

Re: Bezdušový systém Tubliss


Mně knoty drží jak v předních, tak v zadních pneu. A pokud by nějaký vylítnul, tak co se může stát.. Max ujde tlak, ale patky podrží Tubliss.

Ty radiální záplaty vypadají good  ano .

.. A kdybych měl vyhodit všechny pneu s defektem, tak se asi nedoplatím. Jen za posledních 14 dní jsem udělal 2 zadní gumy a v každé 3 díry  a22 

 offline 

 

#8 06.05.2015 23:20:41

prackarr
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 100
Založená vlákna
Motorka: EXC450 six days
0 0

Re: Bezdušový systém Tubliss


Mám tubliss v zadním kole a dobrý. Za týden budu testovat v Rumunsku. Těsní to perfektně a to podhuštění je famózní...  ano 


إندورو
na enduru se snažím být en duro.

 offline 

 

#9 07.05.2015 09:02:47

Re: Bezdušový systém Tubliss


Na to podhusteni pozor. To samy mekkej mosse.  Uz jsem znicil druhej rafek. Tim jak guma jakoby prelejza pres patku rafku ven do strany tak se tam tre o rafek a dural pomalinku ubejva. Vcera jsem prehazoval gumu a nameril jsem o 2 mm min nez byl novej. Cca po 200 mth. U predchozi motorky o 5,5 mm po cca 500 mth. Pak uz nezbejva nez vyhodit mousse nasadit dusi a mit vic prifouknuto aby guma nevyskocila ven.

 offline 

 

#10 16.11.2015 09:38:52

Kubajz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 793
Založená vlákna
Motorka: Beta 300RR
2 0

Re: Bezdušový systém Tubliss

 offline 

 

#11 16.11.2015 09:41:58

Re: Bezdušový systém Tubliss


 lol  lol  lol 

Kubajz napsal(a):

http://auto.ragazi.cz/wp-content/upload … 24x728.jpg ten vÍÍÍÍkon mě dostal  tull 

 offline 

 

#12 16.11.2015 10:26:12

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Bezdušový systém Tubliss


který máte vyzkoušený a kde kupujete?

 offline 

 

#13 16.11.2015 15:26:58

Re: Bezdušový systém Tubliss


Palo7:

Bral jsem na www.gtstore.cz za 2590.

edit: no koukám, že cena už moc nesedí..  roll 

Editoval RadoTP (16.11.2015 15:27:44)

 offline 

 

#14 16.11.2015 22:40:21

josip01
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 200
Založená vlákna
Místo: Detva
Motorka: KTM 500 EXC-F SixDays ´17, ex KTM 690 R RallyRaid ´13, ex KTM LC4 640 enduro ´05, ex Aprilia Tuareg Rally 250 `87
Věk: 37
Tel: Nokia 3310
Web
0 0

Re: Bezdušový systém Tubliss


Tubliss som odskusal na Rally Croatia 2015.....vydrzal prolog a polku prvej etapy...predny mi vymlatil dieru haltrom do rafu a prederavil vnutornu dusu a na zadnom som chytil 200ku klinec cez obidve komory a nedalo sa to zatesnit ani sprejom a ani zalepit.Takze prezuvanie na duse, nestihnuty cas na start dalsieho specialu a penalizacia, ktora mi pokazila umiestnenie hned na zaciatku preteku.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/236_img_6638.jpg


som skromný a najlepší.............

 offline 

 

#15 16.11.2015 22:45:54

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Bezdušový systém Tubliss


josip01:

na tyhle závodní akce je lepší mousse, to byla podle mě špatná volba a ještě na LC 4

 offline 

 

#16 16.11.2015 23:02:13

pampalíny
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 94
Založená vlákna
Místo: jih čech
Motorka: gasgas 300,exc 520,crf 450...
Věk: plnoletej...cca 2x
Tel: takový ten s klikou
0 0

Re: Bezdušový systém Tubliss


souhlas se strejdou....na závody nebrat!!....na volný ježdění za mě super..mám jen na zadku od jara,zatím žádný problém..


kde sem...tam to ucpu...jako ten tampon

 offline 

 

#17 17.11.2015 22:23:11

josip01
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 200
Založená vlákna
Místo: Detva
Motorka: KTM 500 EXC-F SixDays ´17, ex KTM 690 R RallyRaid ´13, ex KTM LC4 640 enduro ´05, ex Aprilia Tuareg Rally 250 `87
Věk: 37
Tel: Nokia 3310
Web
0 0

Re: Bezdušový systém Tubliss


bol to moj nedomysleny pokus...na Tubliss prdim, uz iba mousse  usch 
ale trakcia bola neskutocna a na zadnom rafiku to drzalo bez problemov, vobec nevadilo ze je sirsi


som skromný a najlepší.............

 offline 

 

#18 18.11.2015 01:11:46

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Bezdušový systém Tubliss


Já bych to viděl přesně jako to psal Jacob:
Na crosscountry stačí mousse. Nevadí tam že je tvrdší a nemusíš se bát že píchneš.
Na extrémní enduro určitě tubliss. Ta trakce je někde uplně jinde.

Josip:
to ale vypadá, že za tvůj problém nemůže ani tak ten tubliss, nemyslíš?
Jestli má LC4 širší ráfek, tak to ani nemohlo fungovat...

BIGR:
k těm knotům:
Já je jezdil na trialu 5 let a problém jsem s tím neměl. Měl jsem jich většinou v pneumatice hned několik, protože u trialu bylo procvaknutí pneu na denním pořádku.


Dej koním pít...

 offline 

 

#19 26.12.2015 12:52:43

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Bezdušový systém Tubliss


chlapi je to mimo ale nechci zadávat další téma.. Chci se zeptat dá se něčím nahradit roztok kterým se maže moose ? Zítra jdu ráno jezdit, ted jsem zjistil, že mám proražené kolo a jediné co se mi doma válí je moose který jsem při výměne gumy vyměnil za normal duši..

Stane se něco když tam hodím samotný moose, stejne do budoucna ho asi nebudu využívat. popřípadě nějaké rady a tipy jak ho nasadit ? Slyšel jsem, že je to docela voser, nemám na to žádný specialní nástroj jen montpáky smile

Díkes

 offline 

 

#20 26.12.2015 13:16:16

Re: Bezdušový systém Tubliss


Silikonovy olej funguje 100% ano 
Pokud nemas, klidne to mazni rostlinnym olejem z kuchyne nebo vem ze supliku v loznici lubrikacni gel, je tam vpravo dole  a1 
Na sucho to nedelej. Montpaky staci, ale jak to neumim, tak mi praskaj, ... Lepsi budou 4 ruce

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů