Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Nejlepší soft enduro?

#61 28.09.2015 12:38:23

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Nejlepší soft enduro?


ví někdo skutečné pohotovostní hmotnosti u WR250R a DRZ400S ? A skutečné porovnání výšky sedla?

 offline 

 

#62 28.09.2015 13:35:45

Re: Nejlepší soft enduro?


váhy tady byly někde v tabulce. U sedla nejde jen o výšku, ale i tvar a šířku, nižší širší sedlo víc roztáhne nohy

váhy:  http://www.offmoto.com/viewtopic.php?id=5903&p=1

Editoval jees (28.09.2015 13:39:58)

 offline 

 

#63 28.09.2015 13:51:35

Re: Nejlepší soft enduro?


tady je něco k té DRZ-S  http://www.drz400s.de/technik_s.htm

 offline 

 

#64 28.09.2015 20:05:13

Incom3r
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 99
Založená vlákna
Místo: Jihomoravsky BV
Motorka: Jawa 21, ČZ 175, Babetta 210, GSR600, DR-Z 400 S, DR-Z 400 SM, BETA 300 xtrainer
Věk: 31
0 0

Re: Nejlepší soft enduro?


Palo7:

jo nasel jsem uz i GPS souradnice..smile a ta brana je mrzuta..big_smile, obcas pojezdim u nas na hrusaku ale taky brany ale daji se objet a nebo se domluvit s majitelem a za 100,- pojezdeni na den, ale ja toho mam osobne dost po 10 min jizdy.. jelikoz drz na litani po trati moc neni, ale da se.smile

 offline 

 

#65 28.09.2015 20:22:49

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Nejlepší soft enduro?


Incom3r:
nemáš čas přes den? Bych koukl u tebe na DRZ a pokecal. Mám v Břeclavi nějaký zakázky, tak tam teď párkrát přes den jezdím. Ty Klobouky jsme dnes zkusili (taky zatím mimo bránu  usch ) ale klidně bych za to něco pustil, jen zatím nevím komu. Je tam i bagr na údržbu, takže to asi někdo myslí vážně. Ale je teda dost technická a spíš na krosku

 offline 

 

#66 28.09.2015 21:19:22

Incom3r
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 99
Založená vlákna
Místo: Jihomoravsky BV
Motorka: Jawa 21, ČZ 175, Babetta 210, GSR600, DR-Z 400 S, DR-Z 400 SM, BETA 300 xtrainer
Věk: 31
0 0

Re: Nejlepší soft enduro?


Palo7:

pres den jsem v práci muzu spis az tak kolem 5-6h teda po praci..smile ale dneska jsem mel volno..smile, ale neni problem se domluvit treba nekdy i o vikendu.. jinak neco o drz:

http://www.bikes.cz/attachment/1e610db2 … 9ba22d.pdf
http://www.bikes.cz/attachment/6aeee96e … 59c35c.pdf

 offline 

 

#67 08.05.2018 12:15:25

Re: Nejlepší soft enduro?


Za mě ta Suzuki DR-Z 400S, na soft absolutně dostačující... ano 

 offline 

 

#68 08.05.2018 20:23:39

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Nejlepší soft enduro?


spacy napsal(a):

Sice neni asi nejlepsi, ale jako nove za 59tisicovek asi nejlevnejsi. http://motohelpcz.svet-stranek.cz/nova-stranka-213029/  nikde jinde jsem znacku"teide" nevygooglil.asi se jedna o tu nejhorsi cinu, co muze byt

no porovnej udávané údaje třeba s Jawou 350 OHC (397ccm) s "archaickým" vzduchem chlazeným motorem a už to mi příjde nějaké divné...
Zdvihový objem - 397,2ccm
Kompresní poměr - 8,8:1
Maximální výkon (kW/ot. x min-1) - 20,4 kW/6500 rpm
Maximální kroutící moment (Nm/ot x min-1) - 30,6 Nm/5000 rpm


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#69 09.05.2018 08:06:22

luke21
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 419
Založená vlákna
Místo: Praha 5
Motorka: boxxbike,xmax400,SH300, ex WR250R, XR400, DR650SE, XL600V, XT660XR, CBR600F, CB500, Jawa50
Věk: 37
Tel: placatej
0 0

Re: Nejlepší soft enduro?


ludaZ1000:
WRR je proti DRZ o dost obratnejsi a lehci, musi se trosku vic tocit ale pak jsou rychlosti a spotreby stejne (kombinace opatrnejsi ridic na wrr a strelec co se neboji rozsekat na drz a jeli jsme uplne stejne:-))

 offline 

 

#70 09.05.2018 10:50:48

Re: Nejlepší soft enduro?


luke21:

WRR má malý objem a zbytečně se musí točit. Musíte brát ohled na to slovíčko SOFT. Tudíž nemusí to projet těžký terén, ale obě to zvládnou, jak WRR, tak i DR-Z, ale WRR se zbytečně bude točit na cestě a bude asi trošku vibrovat více než DR-Z při stejné rychlosti. DR-Z je zase zcela nepovedené, těžké, bez 6tky! někdo tady může přijít zase z TT-R, ale zase to je těžká kráva, když se bude muset někde zvedat ze země v terénu.

luke WRR není nic pro nižší postavy. Je to vysoká kráva jak cip, a na to by v terénu maličký člověk doplácel neustále, ale zase je nejlehčí z toho co tu píšeme, takže když se má zvednout, tak je to nejmenší problém, ale zase kdyby sis vzal DR-Z, tak si řekneš taková těžká kráva a moc víc to nejede než WRR. Má to lepší spodek do terénu a na cestě bys měl v uvozovkách poloviční otáčky, ale stejnou rychlost, jak na WRR a kdybys držel stejné otáčky, jak na WRR, tak zjistíš, že to jede daleko lípe a úsek přejezdu co máš najetý zvládáš za poloviční čas. Objem je objem.
Univerzální musí být zlatá střední cesta, protože nejde tahat tu váhu 600 ccm v terénu, na cestě zase nejlepší díky objemu, a nejde tahat WRR po dálnici, ale v terénu zase jo. Jen se ti snažím vysvětlit, že i když si tady chválí každý to svoje, tak WRR je dobré na okrsky + terén, ale taky každý hodnotí, tak jak a co jezdí. Dá se o tom hádat do nekonečna.

Ovšem za mě nejlepší uni je DR 350! Luxusní nadčvercový motor, jede to jako lokomotiva v terénu tě to vyveze všude, nevzpíná se to, jako lehké a proto to jede traktorově i v dost těžkých terénu díky svému motoru. Ten motor je nezmar a má luxusní 6tku! váhově se to blíží WRR co vim. Je to vzducháč, takže o starost míně. jednoduché endurko, které se dá použít kdekoli. DR-Z je oproti tomu sračka!

každý si pomeleme to svoje, takže nekonečné téma a až budeme v důchodě zase se o tom můžeme hádat. projel jsem se na wrr, DR a DR-Z jsem vlastnil, takže mám celkem objektivní hodnocení. luke, které jsi z těchto moto vlastnil nebo vyzkoušel ty?

Ještě UNI musí mít alespoň pro mě jasné kritéria!
startér
6 kvaltů
nejlípe jednoduchý motor (vzducháč)
pro mě jednoznačně nadčverec nebo čtverec ať to má spodek, a ne, jak dnešní motory co klepou, jak šicí stroje na malým zdvihu.

PS: jen můj názor

 offline 

 

#71 09.05.2018 11:23:28

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Nejlepší soft enduro?


Small:

Sezen si nekde CRF 230 s TP a nebudes chtit nic jineho, starter, vzduchac dvouventil, 6q, vcelku nizka. I s mejma 100kilama to letělo parádně.

https://youtu.be/jbZ-eHryxJ8
https://youtu.be/YCsNk88L76c

 offline 

 

#72 09.05.2018 11:57:26

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Nejlepší soft enduro?


WRR je parádní stroj a jako začatečnické moto na něj nedám dopustit,...je to přece jen tupá 250, ale když se člověk naučil točit, tak jela fakt dobře a s velkou rozetou (50z) toho vyjela opravdu hodně,..hodně lidí co měli otevřené DTčko tak jim to připadalo podobné tzn točit točit a točit a jede krásně,...podvozek funguje dobře,...samozřejmě proti EXC nic moc ale na té motorce je ideální, působí mnohem lehčím dojmem než je skutečná váha,..problém nastal až když se člověk začal směřovat na těžší výjezdy a jak si ji párkrát tahal z nějakýho výjezdu tak mě dokázala opravdu vyšťavit během chvíle,...moc se mi na ni líbilo že aj kdyby ta motorka byla hlavou dole, tak chytne na drb,...a cena se stále drží,...v udržovaném stavu je cenovka stále kolem 100tis,...co se týče srovnání DRZ E vs WRR,..tak nemůžu posoudit, ale v motard verzích (DRZ SM a WRX) znám obě dvě velice dobře,...WRko se mnohem lépe vodí,..je pocitově o dost lehčí,... technické a dílenské zpracování taky uplně jinde,...DRZko zase silnější spodek a samozřejmě taky živelnější vrch,...ale když to vezmu kolem a kolem,..při společných projíždkách byl ten projev i rychlost téměř totožný,..stále ji mám z oběma sadama kol, WRX verze je na denní ježdění do práce a sem tam nějaký výlet po okreskách ideální ale do lesa či na trať už bych s ní nechtěl,..každopádně kdybych měl jet na celodenní výlet s bandou soft enduráků kteří považujou za terén polňačky a lesní cesty spíš bych si vzal WRRko než EXCéčko (2T 250) a jel si pěkně na bubláka

 offline 

 

#73 09.05.2018 12:49:35

luke21
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 419
Založená vlákna
Místo: Praha 5
Motorka: boxxbike,xmax400,SH300, ex WR250R, XR400, DR650SE, XL600V, XT660XR, CBR600F, CB500, Jawa50
Věk: 37
Tel: placatej
0 0

Re: Nejlepší soft enduro?


Small:

cus
WRR mam docela dlouho, upgrade sani, vyfuku, ais a power comander dost pomohl, + vetsii rozeta, muj partak jezdil na DRZ, takze srovnani mam docela pekny jak v terenu tak na silnici - za mne jednoznacne vede wrr, v terenu je o hromadu lepsi, na silnici jsme byli taky stejne rychli, jen jsem musel castejc radit,
Hodne vtipny to pak bylo na benzinkach, kde jsme pravidelne tankovali +- par korun :-) // po vypnuti PC to bere o litr/litr a pul min

ale mas pravdu s tou vyskou, mam 182cm a 83kg a je na mne tak akorat, ze sedim vys za mne jen pozitivum

 offline 

 

#74 10.05.2018 13:16:16

Rajko
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 117
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
Věk: dostatečný
Tel: mám
0 0

Re: Nejlepší soft enduro?


chalka napsal(a):

Small:

Sezen si nekde CRF 230 s TP a nebudes chtit nic jineho, starter, vzduchac dvouventil, 6q, vcelku nizka. I s mejma 100kilama to letělo parádně.

https://youtu.be/jbZ-eHryxJ8
https://youtu.be/YCsNk88L76c

Moc pěkný, ale kde se takové kupujou? Zrovna něco takového podobného scháním pro své dva raubíře (12 a 15), ale zatím se v tom dost plácám, nic není přesně podle představ, no ale tohle sedí jak prdel na hrnec  wink 

 offline 

 

#75 10.05.2018 13:17:42

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Nejlepší soft enduro?


Rajko:

Je jich jak šafránu a já lituju, že jsem ji prodal. Sundaval jsem z ni jeste original gumy 😂 jinak to je fakt dokonalej stroj!

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů