Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...

#1 02.07.2015 07:23:54

Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


...!

Editoval sirr (12.11.2017 11:28:52)


Na vrchol nevedou zkratky...jen krev,pot a slzy !
Čím víc jsem starší,  tím víc ty zkratky hledám .... :-)

 offline 

 

#2 02.07.2015 07:53:50

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Znám 2 lidi co zkusili kmenové buňky
1x koleno, 1x rameno
Ani v jednom případě to nepomohlo
Akorát si pomohli doktoři k penězům
Před nedávnem bylo v tv nebo v rádiu, že to skutečně nemá účinek

Já jsem po ASK kolene byl na injekci Hyalone
Doplatek 2000,-
Ale žádnou zlepšení jsem nepocítil

 offline 

 

#3 02.07.2015 11:03:04

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


cca před 1/2 rokem jsem začal chodit na jogu
klouby bolí méně
méně problémů s páteří
nevěřil bych, že to má takový vliv

zlepšení nepřijde hned, nějaké změny jsem pocítil až po pár měsících
a také bych nevěřil, že se člověk u toho cvičení zapotí  smile 

 offline 

 

#4 02.07.2015 11:10:02

luke21
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 419
Založená vlákna
Místo: Praha 5
Motorka: boxxbike,xmax400,SH300, ex WR250R, XR400, DR650SE, XL600V, XT660XR, CBR600F, CB500, Jawa50
Věk: 37
Tel: placatej
0 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


na vazy by se melo dat naposilovat a kompenzovat to svaly, ale asi zalezi co tam je blbe, kupa fotbalistu fungujou bez krizovejch vazu a ani to nepoznaj, maj tak nabouchany nohy ze to udrzi v poho svaly..  asi nej je kolo a k tomu stabilizacni cviky ( nakloneny roviny, bosu, mic.. )
par lidi co meli kolem me operace vazu tak s dobrym rehabkem meli pekne vysledky.. ale trvalo to treba i 2 roky, ted uz v poho behaj, jezdi na kole, lyzujou a tak.. drzim palce at je to uz jen lepsi a lepsi!
L

 offline 

 

#5 02.07.2015 15:35:36

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


sirr: koukam že sis užil svý  a8 

Já jen natržený postraní vazy u P kolene a prasklej meniskus. Vyvrknul jsem si ho když se mi splašily kobylky  okok 

Po příjezdu do nemocnice, rtg namazání nějakou mastí a doma si to zavažte, za týden je to cajk. Koleno jak bakule.
Za týden to cajk nebyl. Návštěva ortopeda. Na první pokus mi vytáhl velkýho panáka sražený krve a ptal se, proč to neudělal doktor v nemocnici hned.... Vim já?
Když jsem po měsící šel do práce, tak jsem lehce podklouzl na plechu a hnul si s tim znova, další měsíc doma. Potom relativní klid. S tim že mi z toho pořád tahal krev a později "vodu".Když jsem někde trochu zaskotačil tak mi začlo koleno vyjíždět. Po pár pokusech jsem se ho naučil nahazovat, ale zhoršovalo se to. Pak mi začlo vypadávat i při normálních činnostech. Třeba jsem šel po skladu a najednou jsem ležel na zemi s vyhozenym kolenem  lol 
Změnil jsem ortopeda kterej mě hned poslal na operaci. Odoperoval. Zase nějakou dobu doma, cvičení, jízda na kole,plavání atd. Od tý doby "ťukťukťuk" mam vcelku klid. O fotbale nebo když to fakt víc namáham tak to lehce cejtim, ale v rámci možností už me to neomezuje.
Mazání ti asi nemá cenu radit. Mažu sněhurkou, ale spíš už jen tak na uvolnění unavenejch nohou, máš toho vyzkoušenýho víc než já.
Jinak můžu doporučit jógu. Zkoušel jsem to, je to paráda, nechá se zaměřit a "nasimulovat" ledacos. Bohužel jsem na to málo vytrvalej, takže jsem toho nechal  lol 
 
Snad to nebude bráno jako nějaká reklama, ale tenhle http://www.pimpyourlife.cz/ kluk se tomu věnuje hodně. "Vede" cvikama i lidi co jezdí silniční závody a "nasimuluje" přímo to zatížení který člověk potřebuje. Zkus ho kontaktovat (teď je v Chorvatsku) vypisuje i kurzy jógy a dokáže člověka hodně namotivovat a vysvětlit mu co a jak.

To by odemě bylo asi tak všechno  tull 

Editoval Carel (02.07.2015 15:36:07)


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#6 02.07.2015 22:47:40

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Tak já mám taky zkušenosti s kolenem.
Asi před 5lety jízda po zadním náklon na pravo a odraz nohou asi v 50-60km.Noha se mi prohla na druhou stranu a utrhlo se asi vše co je uvnitř(postraní vazy,zkřížené vazy,meniskus).Takže nemocnice,rentgen,pak mi vytahly krev z kolene(asi 5litrů lol ).
No trochu to zkrátim,takže operace,pak rehabilitace.Doktor říkal že hlavně předkopávat,aby se tam obnovily svaly,no předkopávat mi nejde,jde to do bolesti uvnitř kolene.Běhat nemůžu dodnes,kolo docela jo,ale nesmim to přehnat,jinak nateče.Po problémech jsem byl na rezonanci a mam tam poúrazovou artrozu 4 stupně,časem je to prý na výměnu kloubu sad ,no zatim to jde, ikdyž uvnitř to chroupe,jako když tam mam písek.Na motorce jezdim od té doby jen s ortézama.Mažu všim co jste psaly,akorát nevim co je sněhurka?Jinak ipubrofen mast,nebo při otoku priznic.No koleno je pořád na piču,ale co se dá dělat.Jinak jim kolafit a gs condro(asi jen pro pocit,že pro to něco dělám)

 offline 

 

#7 02.07.2015 23:19:13

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


http://www.lekarna.cz/snehurka-200ml-os … -kastanem/

Sněhurka je toto
Přivedl mě k tomu kamarád co hraje hokej
Před tréningem použiješ hřejivou
A po tréningu studenou

Nic to neléčí
Ale pocitově to je fajn
Nesmíš přehnat množství a nesmí se na to dostat voda, bo pak to nehřeje ale rovnou pálí  smile 

 offline 

 

#8 03.07.2015 06:40:19

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


PetrAT:
Dík, to pořídim, to ještě nemám.

 offline 

 

#9 03.07.2015 19:03:51

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Tohle vlákno mě zajímá.Před týdnem jsem už počtvrté za pět let (od té doby co jsem si pořídil terénkozu) odhodil hole a zase si pískám.Ještě to není ono ale vidím to pozitivně.
Každému kdo si dojebe vazy bych doporučoval min pár dní v absolut klidu jinak doktor nebude stačit vysávyt krev a vodu.Navíc si pohybem i s malým výpotkem můžete rozdrbat koleno celé koleno.
Sir:
Měl jsem stejný problém s tou bolestí i když jsem nebyl na plastice.Myslel jsem si že když mě začlo při rozcvičování bolet koleno tak budu mít v háji chrupavku nebo meniskus.Proto jsem cvičení nechal hned jak to začlo bolet.Nakonec jsem přišel na to že jak ty ochablé vazy procvičuju tak to holt bolet musí.Osvědčily se mi takové "série" cvičím dokud to nezačne bolet-dám pauzu a až to přestane cvičím znovu.Samozřejmě to začne bolet a zas toho nechám a tak furt dokola.
Když to procvičování vazů flákám tak cítím že se to nezlepšuje.Když se tomu ale věnuju tak je koleno výrazně lepší.
Nicméně to možná nejspíš nebude Tvůj případ když píšeš že jezdíš cca 50km do rachoty.Možná to chce jen lepšího ortopeda nebo fyzioterapeuta který tě navede na ty správné cviky.Ono takové jednostranné cvičení nemusí být ku prospěchu věci, mělo by se to kombinovat.Když koleno není namakané tak nedrží pokupě-nejdřív se musí nymykat určité partie(50km s oslabeným kolenem je sadomaso).Zkus jiný směr namáhání.
Já jsem si na botu přivázal kostku z bet. blažby a je cíti že cvičím úplně jiné partie.Sedím na židli a zdvihám nohu nahoru nebo ji držím ve vzduchu.
Mi říkal doktor že mám jít na plastiku protože jsem na cvišení lempl a když někdo chce posílit vazy musí na sebe být doslovně řekl KURVA.
No tak už teda cvičím.

 offline 

 

#10 05.12.2015 23:29:46

danka
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Místo: Praha východ
Motorka: 300 EXC, Free 250
Věk: 43
1 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Jj je to zlo, ted mam taky trochu utrum - praskly meniskus v LK aktualne a ochably vazy po natrzeni bocnich a krizovych v PK pred 2 lety. Ted cekam jak se ten meniskus vyvine, ja jsem hned zacal jezdit, pak jsem upad na naledi a znovu to natahnul a bylo zle. Ted se to trochu lepsi samo, tak snad nepujdu pod kudlu.

Potreboval bych navezt detailnejc na cviceni na posileni, doktori ani rehabilitace mi nic poradne nerekli.

Taky se rozkoukavam po ortezavh, ale na to je jiny vlakno, tak se pozeptam tam.

Tak se prosim podelte o vase zkusenosti jak rehabilitovat apod.


Sorry pisu z tabletu tzn bez hacku a s chybama

 offline 

 

#11 05.12.2015 23:39:36

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


kdo ma zkusenosti s kotníkem???? uz 2 mesice po vyronu to není ok.....jak dlouho se to dava dohromady????

 offline 

 

#12 06.12.2015 09:50:01

Ditrow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1142
Založená vlákna
Místo: OSTRAVA!!!
Motorka: KTM 520exc
Věk: 30
Tel: nakousnutý
4 3

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Filip - SANDOKAAN:

Jak si ho jednou dojebes tak uz bude vzdycky nachylny sad
Mi to trvalo vic nez pul roku

Editoval Ditrow (06.12.2015 09:50:39)

 offline 

 

#13 06.12.2015 16:24:04

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Já mám pravé koleno už potřetí, motorka a 2x lyže. Teď už ale naprd, natrženej vaz a plastiku už mi neudělaj, jelikož tam mám z těch předchozích úrazů počínající artrózu. Takže koncem zimi laparoskopie a vyčistěj mi ho a navrtaj zas chrupavku. :-(
Ortézy musím pořídit už jem to měl na lyže udělat dávno :-(


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#14 06.12.2015 17:46:04

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Ditrow napsal(a):

Filip - SANDOKAAN:

Jak si ho jednou dojebes tak uz bude vzdycky nachylny sad
Mi to trvalo vic nez pul roku

jsme prece v  jednadvacatym stoleti.....to musí dat dohromady....:-) je pravda ze beham mezi 4ma ortopediemi a jednu sem uz uplne zavrhl, a musim ríct ze pristup doktoru je kus od kusu jinej:-)

 offline 

 

#15 06.12.2015 17:46:31

danka
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Místo: Praha východ
Motorka: 300 EXC, Free 250
Věk: 43
1 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Hehe koukam ze kazdej neco mame. Ale kdo co dela, aby se to zlepsilo? Cvicici figle?


Sorry pisu z tabletu tzn bez hacku a s chybama

 offline 

 

#16 06.12.2015 17:59:18

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


soukromý kliniky  ano  Tchán je rok po operaci menisku, stále bolesti a špatná hybnost. Teď chodí někde v Brně v Komíně na doporučení známého na rehabilitace (snad 5 X a stojí to 4.500Kč) a po půlce je nadšenej.

 offline 

 

#17 06.12.2015 19:19:42

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Palo7:

jj jsem v km  ortopeda....v hradisti na orotopedii asi kaslu....pak jezdim do brna na soukromou a ještě v utery jedu na soukr. chirdu do brna.....zatím mi nikdo nerekl jestli je to urvane nebo ne.....takze asi tak...zítra další vysetreni a nejvic se toho rozsekne asi v utery ...to bych mel byt chytrejsi....takze jezdim a resim srajdy....já cítím že tam něco v poradku nejni a ze je to kazdej vecer lehce natekle a to me po dvou mesicich normalni neprijde..... ne 

samo nejaky kacky uz to stalo.....zlaty socialni a zdravotni.....kam to doprd. de když ti něco jednou za 10 let je tak musíš stejne shanet známy....a ještě si toho dost cvakat

Editoval Filip - SANDOKAAN (06.12.2015 19:21:10)

 offline 

 

#18 06.12.2015 19:30:33

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Filip - SANDOKAAN:

Nevim co stim mas,to.musis vedet ty jake to je ,potazmo doktori.Jen me trosku udivuje ze mas pocit ze jsou to vsechno kkti v tech spitalech. X lidi ti uz reklo ze kotnik je fakt na pikacu ,ze se to vlece,doktori tvrdi ze tam nic nemas a ty porad meles svou. To mas pak fakt tezky,jedine vyzkouset nejake top zarizeni aby jsi uveril ze  to tak je,nebo potvrdili  ze tam neco mas. Na netu ti asi nikdo neporadi,budes si to muset srovnat v hlave. Vim co rikam,uz mi lezli do obou kolen a obe se hojily celkem dobre ,ale mi to pripadlo jako vecnost. Kotnik je na prd,protoze ho vlastne nedokazes setrit pokud chodis.

 offline 

 

#19 06.12.2015 19:45:35

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Jarynn napsal(a):

Filip - SANDOKAAN:

Nevim co stim mas,to.musis vedet ty jake to je ,potazmo doktori.Jen me trosku udivuje ze mas pocit ze jsou to vsechno kkti v tech spitalech. X lidi ti uz reklo ze kotnik je fakt na pikacu ,ze se to vlece,doktori tvrdi ze tam nic nemas a ty porad meles svou. To mas pak fakt tezky,jedine vyzkouset nejake top zarizeni aby jsi uveril ze  to tak je,nebo potvrdili  ze tam neco mas. Na netu ti asi nikdo neporadi,budes si to muset srovnat v hlave. Vim co rikam,uz mi lezli do obou kolen a obe se hojily celkem dobre ,ale mi to pripadlo jako vecnost. Kotnik je na prd,protoze ho vlastne nedokazes setrit pokud chodis.

urcite mas pravdu (tato veta se na offmotu používá dost často)  ale....problém je ten ze na rengenu nejsou schopni videt vazy...a na sono jdu az ted u tretiho orotopeda....první me nelecil vůbec.....druhej mi dava nejaky laserovy soky:-) a teprve ten treti mi řekl ze to asi není uplne v poradku coz sem rikal ja od zacatku.....jde mi o to zjistitjestli tam něco v poradku nejni nebo je ale pokud neudelaji sono nebo něco jiného tak oni proste nemaji rentgenovy oci a proto lítam jak vul.....

-Jen me trosku udivuje ze mas pocit ze jsou to vsechno kkti - nemyslim si ze sou kokoti jen si myslim ze mi mely udelat poradny vysetreni....

 offline 

 

#20 06.12.2015 19:52:08

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Filip - SANDOKAAN:

Nevim,pusobi to na mne takovym dojmem. Kdyby sis to  nemyslel tak se neptas rezniku,zamecniku,automechaniku,nechodil bys od jednoho k druhemu. Proto to tak vnimam ze jim neveris...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů