Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

XR600R bible

#181 29.04.2015 21:08:05

vratislav prošek
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 182
Založená vlákna
Místo: nezamyslice
Motorka: Honda xrv 750,xr 600,XL600,KTM gs 500 rotax
Věk: 34
Tel: 604408328
0 0

Re: XR600R bible


Čau klucí,po nekončících problémech se zapalováním na mém xr jsem se rozhodl koupit nové (v replice).To staré jsem měl 2 převinuté a pokaždé špatně.Nemáte někdo zkušenost s těmito alternátory?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          http://www.wemoto.cz/bikes/honda/xr_600 … _electrex/                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    http://www.demoto.cz/index.php?route=pr … ct_id=7210

 offline 

 

#182 29.04.2015 21:09:31

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: XR600R bible


Ale neni to tak horky si myslim,taky ber v potaz jak jsou ty motorky stare,takze maji zazito dost a kdyby byly takto stare oblibene Husary,Kaceny a jine 450ky,tak to dopadne ve srovnani dodrbani savli asi stejne big_smile

 offline 

 

#183 01.05.2015 20:11:55

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: XR600R bible


vratislav prošek napsal(a):

Čau klucí,po nekončících problémech se zapalováním na mém xr jsem se rozhodl koupit nové (v replice).To staré jsem měl 2 převinuté a pokaždé špatně.Nemáte někdo zkušenost s těmito alternátory?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          http://www.wemoto.cz/bikes/honda/xr_600 … _electrex/                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    http://www.demoto.cz/index.php?route=pr … ct_id=7210

Ahoj,
ten stator od Electrexu mám, cena po offmoto slevě je 3.500,-

M


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

#184 06.05.2015 17:06:42

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: XR600R bible


Takže já už to nevydržím a trochu to tady poodhalím big_smile Zbývá sice ještě dekl pod motor, který zrovna dost pracně "vyvíjím", ale to už není taková změna.

28.12.2014 jsem koupil XR600R z roku 92 (už kotouč vzadu) po majiteli, který ji měl 17 let !!!!

Motorka byla v parádním stavu, jediná vada byla špatně naštelovaná spojka a volné ložiska zadního kola. Vše na motorce bylo echt originál. Jen maska byla dobová Acerbis. Nicméně do motoru nikdy nikdo nehrabal, ložiska v kolech byly původní NTN Japan apod..takže jsem to vzal z gruntu a vše udělal tak, aby to vydrželo milion let big_smile

Za pomocí neustáleho otravování Martina Lamparta z mMotoline.cz jsem se pustil do velkého servisu. Sehnal mi 95% věcí, které jsem potřeboval.

Provedeno z běžných věcí :

- rozvody D.I.D.
- komplet celá nová spojka TRW Lucas  (ta byla silně nad servisním limitem - původní po 24letech !!!, ale nemíním to řešit v polovině sezóny, vždyť to musí být ztvrdlé ty lamely za ty roky big_smile)
- ložiska vačky - NTN (Honda)
- komplet sada těsnění motoru - odebralo se co bylo třeba (víko ventilů atd)
- filtry, olej
- ložiska předního kola
- ložiska zadního kola
- výměna brzd.kapaliny - Ferodo
- nové pneu vepředu i vzadu
- nové duše Waycom na obou kolech
- nový potah sedla Blackbird Racing
- nové polepy nádrže Blackbird Racing
- komplet vyčištěný a přetěsněný karbec (byl narychlo u plovákovky nějak ne moc hezky utěsněný) - origo sada Honda
- odebraný automatický dekompresor

Extra věci  heart :

- stupačky, brzda,kryt řetězu a podobné capiny v komaxitu
- ručně dělané nerez svody odpředu až k tlumiči
- Supertrapp vyměněn za Leo Vince X3
- předek vyměněn za šavle z CR500 + nové ložiska krku origo NTN Japan vršek i spodek
- maska Polisport
- blatník UFO - YZ 2013
- nové bástry s AL výztuhou UFO Jumpy
- převod změněn na 13/48   (série 14/48)

Budu muset hodit ještě nové desky předek i zadek, brzdí to dost rozpačitě. ASi jako Škoda 100 z Mohelničáku big_smile

Dnešní podoba versus původní po dovozu domů...

Chtěl bych tímto velice poděkovat firmě www.motoline.cz - tedy Martinovi za přístup, za rychlost dodaných dílů, za ochotu kterou předvedl a hlavně za komunikaci, která probíhala skvěle a když řekl, že díly dorazí tehdy a tehdy, tak jsem se na to mohl spolehnout, za což mu patří velké díky nejen jako firmě, ale hlavně jako člověku  ano  ano  ano 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3767_20150506_153337.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3767_2b6a9997.jpg

Editoval jirka87 (06.05.2015 19:05:19)

 offline 

 

#185 06.05.2015 17:12:15

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: XR600R bible


Jo a ještě upravenej karbec....


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3767_img_5386.jpg

 offline 

 

#186 06.05.2015 18:34:37

VanDam
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 805
Založená vlákna
Motorka: EXC 350 SD 2017
Věk: 32
0 0

Re: XR600R bible


Paráda  ano  ano Takový XR bych si nechal líbit ano 

 offline 

 

#187 06.05.2015 19:04:14

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: XR600R bible


Kdybys věděl na kolik to celkově vyšlo, tak by sis jí asi líbit nenechal big_smile big_smile big_smile

Nemachruju, jen konstatuju, že jsem byl rozhodnutý vybrat pěkné XR, zainvestovat do něj a už prostě společně umřít. Je to totálně nenávratná investice  heart .

Díky za ohodnocení, taky si myslím, že je pěkná. K dokonalosti tomu sice pár věcí chybí (třeba rám v komaxitu), vzhledově malý mouchy no..Tak není to nový smile Zbývá mi je udělat olej v šavlích a gufera...

 offline 

 

#188 06.05.2015 19:31:03

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: XR600R bible


XR jsem prodal protože mi bylo líto jí huntovat v lese. Navíc jsem se chtěl někam i podívat ve dvou a nový majitel je fakt v pohodě chlap, takže šla i do dobrých rukou.

Po nákupu Transalpa jsem ho vyvoněl, padáky, nosiče kufrů, plexi, komplet servis...Vyjel, zjistil, že mezi těma kokotama, co ti nedají přednost, málem tě zabijou a ještě na tebe mávají, že jsi idiot se prostě nedá jezdit bez obrnění plechama (auto) jsem ho pustil do světa. Navíc jsem zjistil, že mi vůbec nevyhovuje jízda ve dvou, ikdyž je spolujezdec super, nikam motku netlačí, nebrání se náklonům atd...co jemné přibrždění, to koule na nádrži apod...Transalp je super dělník, ale ta motorka je absolutně bez emocí. Je to emocionální impotent. Jediné co ji dodávalo trochu vzrůša bylo bublání dvouválu z kopce při zavřeným plynu a to byl vrchol nějakých radostí. Jinak špica motorka, ale není tam to  heart  Taky ty plexi jsou pro moji výšku k zesrání. Sériové o ničem, to tam nemusí být-fouká na prsa, ale dobrý no...A to vysoké turistické, které by mě mělo vlastně vykrýt úplně mi vycházelo tak, že mi větr bubnoval přímo do helmy. Po hodině jízdy hlava jak pátrací balón a absolutní nechuť k další jízdě, to byl hroznej hukot. Cestovní rychlost přijatelná pro motorku tak 110...cokoliv navíc už tahalo za otáčkoměr do nesmyslu. Ve 150 to musí točit tak 7000 (z 8 tuším). Nevím..pro mě osobně motorka o ničem a přístup na svíčky, na ventily a vůbec celkově úplně katastrofální. Třeba žárovka v předním světle, když by ti rupla, tak musíš sundat kapoty  a31 

XR byla jasná volba..po předchozích zkušenostech nebylo o čem. Tu motorku znám, vím co potřebuje, vím kam sáhnout atd...Ventily postaru matičkou, držák stroj, výkon akorát, váha ucházející, startér nepotřebuju, baterku to nemá  ano  Pro mě osobně má ta motorka jen samé výhody a nevidím žádný mínus. Takže jsem koupil nejlepší kus jaký jsem našel (ne moc levně...) a proběhla revitalizace a omlazení a bude spolu jezdit po kopcích a loukách na výlety. Navíc to dneska už nikdo neumí startovat, tak si užívám fakt, že probudím ten motor k životu jen nohou big_smile

P.S : To první XR bylo vzhledově už udělané od Vácy...Já dělal jen servis rozvody, ložiska atd...Ale toto nové XR je s tím zaservisováním ještě úplně jinde big_smile a vzhled jsem si dělal celej sám.

Editoval jirka87 (06.05.2015 19:35:45)

 offline 

 

#189 07.05.2015 10:52:09

SojkinXR6R
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 600
Založená vlákna
Motorka: HQFE350, HondaXR600R,KTMsxf450
Věk: 35
Tel: s poškrábanym displejem
5 2

Re: XR600R bible


jirka87:

Jiřiku, máš to moc pěkný, gratulace k dokončení, můžeš si vodplivnout a poplácat se po rameni big_smile Zároveň mě sereš, poňáč moje XR na mě čumí z rohu dílny u ž pěknou dobu v podobě holýho rámu, připravenýho na komaxit, zbytek je v krabici smile
Jinak ty 2 fotky, ta první, surovej a origo stav má dosti něco do sebe, čiší z toho to, k čemu ta motorka byla předurčená, průkopnice ostrýho endura!
Druhá fotka...taky pěkná, ale modli se abys o něco někde neškrtnul smile
Zdař !


Kdo maže - ten jede,
Bláto louže kamení, to je naše znamení
Made in Japan

 offline 

 

#190 07.05.2015 21:37:41

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: XR600R bible


 ano 

jirka: ten náhon sa ti predsa podarilo zapijiť aj na novú vidlu ? (vidím tam lanko)

 offline 

 

#191 08.05.2015 13:41:18

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: XR600R bible


jj je upravena osa...ze 17 na 15mm

 offline 

 

#192 10.05.2015 21:27:52

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: XR600R bible


Měl by někdo zájem o dekl pod motor ? Nebude to krasavec. Je poměrně rozměrný. Nejdřív jsem to chtěl zmenšit a udělat trochu "na vzhled" Nakonec jsem to nechal...Voda je taky nepřítel :-)
Zítra vyjede první kus z laseru. Je možnost 3 a 5mm hliník a tytéž síly v nerezu.

Nejsou v něm žádné otvory kromě těch určených k uchycení na rám. Má to prostý důvod - Vnitřek přijde vylepit podlahovou gumou, která by v případě brutálního nárazu utlumila náraz deklu na motor = nemělo by se stát, že praskne kryt motoru.

Navíc to díky tomu nebude drnčet apod...

Ten dekl tam bude dost natěsno (u trubek oleje schovaných u rámu), takže dělat otvor na vypouštění oleje je zbytečné, protože na sítko v rámu by jste se stejně nedostali a to normální člověk u každé výměny prohlédne, takže dekl půjde tak jako tak dolé.

Tedy zcela hladký, bez otvorů.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3767_20150510_125309.jpg

Editoval jirka87 (10.05.2015 21:34:04)

 offline 

 

#193 10.05.2015 23:08:58

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: XR600R bible


jirka87:

fuha a nebude mu moc teplo ? Už teraz je tá teplota oleja na hranici...

 offline 

 

#194 10.05.2015 23:55:44

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: XR600R bible


to je lavórové monstrum, jak dopasovné z Afriky, ještě to radši přepracuj


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

#195 11.05.2015 06:41:15

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: XR600R bible


Ja tomu rikam pluh. V lete to chrani a v zime rozhrnuje big_smile teplo mu nebude. Ne vetsi,nez s jinym deklem na motor.

Verzi muze byt vic,klucina pak jen upravi miry v programu. Chtel jsem poradnou lopatu,ktera tam nebude jen na vzhled,ale fakt ochrani.

Tos,zkusim jeste verzi 2.0. big_smile

 offline 

 

#196 11.05.2015 07:21:23

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: XR600R bible


Zkusil bych tam plech z nx 650 ;-)


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#197 11.05.2015 08:02:03

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: XR600R bible


wáca : niéééé...Kdybych si to chtěl zjednodušit, prdnu tam ten papír-plech z XL600. Ten sedí.

Uvidím. Kluk to dnes načmárá a buď to stihne i dne vypálit, nebo to donese zítra. že to bude macek vím, dělal jsem 2kartonové mustry. Nakonec jsem to stáhnul o 2 cm z každé strany, ale i tak je to lopata big_smile

Jako je to možný, že to skončí něčím takovým...Uvidím  cool 

http://s220.photobucket.com/user/scarty … 1.jpg.html

Editoval jirka87 (11.05.2015 08:02:37)

 offline 

 

#198 11.05.2015 09:50:47

VacaXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 325
Založená vlákna
Motorka: Honda XR 650 SM Dallara , HQ FE 450 , 929 RR
Věk: 23
0 0

Re: XR600R bible


jirka87:

Krasavice  ano moc hezky sis vyhrál jako vždy  big_smile  key 


Pixel Crew

 offline 

 

#199 11.05.2015 10:53:35

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: XR600R bible


Vaca XR : Tak ta první byla hezká po vás, tak tuhle jsem si udělal od základu smile

 offline 

 

#200 16.10.2015 22:45:08

Berry78
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 87
Založená vlákna
Motorka: XR650L
Věk: 37
1 0

Re: XR600R bible


Panove chtel jsem vas moc poprodit o radu .. koupil jsem XR650L a na volnobeh mi porad takhle divne chcipa viz. odkaz youtube .. nevim vubec cim by to mohlo byt .. jestli to nehodi jiskru .. a pak to takhle divne prskne a zastavi se to .. a nebo jestli je neco s dekompresorem . Prosim o vase nazory .. predem diky Berry
https://youtu.be/p_qyTlWu3WE

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů