Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

vyhozené rameno

#1 12.04.2015 11:50:17

milanride
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 516
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC TPI
Věk: 26
1 0

vyhozené rameno


Ahoj, máte někdo zkušenosti s vyhozenym ramenem? Před víkendem jsem byl na motorce a chytil jsem nějakej beton v trávě...ruka mimo, ani to nijak moc nebolelo a když mi pak v nemocnici řekli, že to mam vyhozený, tak se ještě divili, že neřvu a neomdlívám, když to mam poprvé. Doktor mi řekl 2-3 týdny ortéza, jde mi o to že mam jet 25.-26. na Endurokemp a nevim jestli to pokoušet, aby mi to pak nezlobilo...díky za rady

 offline 

 

#2 12.04.2015 12:18:56

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: vyhozené rameno


no, podle mě jsi mimo hru... vazy se musí stáhnout.... po vánocích jsem si podvrtnul kotník a ještě 2 měsíce po tom jsem sice mohl chodit, ale bolestí jsem neumáčknul spojku v autě... a ten měsíc je na vazy fakt málo, gord u ramene a ruky, který nejde moc zafixovat aniž by jsi na motorce vyrazněji neomezil pohyblivost, kterou docela v případě ruky potřebuješ...


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#3 12.04.2015 13:51:09

Re: vyhozené rameno


5 rokov dozadu som mal vyklbene rameno po pade z motorky, minutu po pade sa mi ho podarilo nasadit nazad. Nosil som tri tyzdne ortezu a myslel som si že už ma to rameno nezradi, ale stačil jeden zly pohyb ked ma TTR prevažila na bok a rameno bolo po 5 rokoch znova von. Podla mojho nazoru rameno uz nikdy nebude ako predtym, jedine ist na operaciu.

 offline 

 

#4 12.04.2015 20:10:33

Monix
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI, YZ250F/20
Věk: 50+
2 0

Re: vyhozené rameno


nechat pořádně (v klidu zahojit) a kvalitně zrehabilitovat - cca 2 měsíce mimo provoz - rameno je nejsložitější klub v těle - vyplatí se trpělivost a třeba i zaplatit si pořádnou rehabilitaci - operace je nesmysl

 offline 

 

#5 12.04.2015 20:30:20

Marýlek
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 262
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM 200 EXC
Věk: 20 a vic
2 0

Re: vyhozené rameno


Nooo, tak to vim o cem mluvis  big_smile to me tohle delaji ramena obe  sad uz dokonce zvazuju aji tu operaci, kterou sem zezacatku odmital, protoze moc nevidim jinou moznost... Leda byt tak 10 let v klidu, nic poradne nedelat a mit nudnej zivot  big_smile to by me mohlo... Ja sem rameno mel venku jednou aji 6x za vyjizdku a2 ... Nekdy to potom boli jako krava a jindy to zase vubec necitim... Je to pekne otravny a uz fakt moc nevim co s tim delat. Chodil sem na rehabilitace, fyzioterapii, vzdycky sem s tim cvicil ale nikdy me nerekli, jestli se to spravi nebo ne. Uprime, nechce se me prestavat s jezdenim kvuli zasranym ramenum, ale pokud to jinak nepujde, asi me to donuti  a8 takze jeste chcu vyzkouset asi tu operaci a8  vim, ze to budu taky mimo celkem dlouho (kor, kdyz mam obe v riti), ale za pokus to podle me stoji.. Taky uz nic jinyho nezbiva  big_smile 

 offline 

 

#6 12.04.2015 20:42:41

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: vyhozené rameno


mel jsem to podobne, urychlil jsem rehabku, chtel jsem trenovat (plavani) a  zacal prilis brzo znovu plavat a jezdit i pres bolest... dopadlo to vyhazovacim ramenem, a kdyz uz mi vypadavalo temer samovolne (backend na badecu, naraz riditek na moto atd.), sel jsem na operaci... je to 10 let, mam 5 let po operaci a rameno obcas zazlobi i ted... 
osobne bych si dal oraz, rameno nechal "zatuhnout" i za cenu dlouhodobejsi rehabky... predstav si ty slachy jako pretazenou gumu. Proste ztrati pruznost.
Tim ze je nechat jakoby ztuhnout a srust sice ztratis na cas hybnost v puvodnim rozsahu, ale to pak rozcvicis. Lepe jak je pretahnout znovu...
Ja uz nedelam nic, co by byl rotacni pohyb ramene - proste citim ze to neni ok, i pres operace...

 offline 

 

#7 12.04.2015 20:51:49

milanride
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 516
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC TPI
Věk: 26
1 0

Re: vyhozené rameno


díky všem za názory a zkušenosti, nechám to teda pořádně odpočinout a snad to pak bude ok smile

 offline 

 

#8 13.04.2015 08:12:12

Marýlek
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 262
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM 200 EXC
Věk: 20 a vic
2 0

Re: vyhozené rameno


Honzan:

Takze stejne asi budu muset prestat jezdit co? Protoze jakykoliv mensi zatlaceni do kopce, zvedani motorky v kopci atd. je o to rameno... To je to co sem nechtel... Jeste zkusim nejaky ortezy, ale moc v to neverim teda  sad 

 offline 

 

#9 13.04.2015 08:31:08

Re: vyhozené rameno


milanride napsal(a):

Ahoj, máte někdo zkušenosti s vyhozenym ramenem? Před víkendem jsem byl na motorce a chytil jsem nějakej beton v trávě...ruka mimo, ani to nijak moc nebolelo a když mi pak v nemocnici řekli, že to mam vyhozený, tak se ještě divili, že neřvu a neomdlívám, když to mam poprvé. Doktor mi řekl 2-3 týdny ortéza, jde mi o to že mam jet 25.-26. na Endurokemp a nevim jestli to pokoušet, aby mi to pak nezlobilo...díky za rady

Odkud jsi?
V Ježově je paní Bábiková, která tyhle věci napravuje...

 offline 

 

#10 13.04.2015 11:30:10

Flash
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 59
Založená vlákna
Motorka: TTR 600, XT1200z
Tel: 775779108
0 0

Re: vyhozené rameno


mám vyhazovací rameno taky po jednom úrazu - pádu. Vypadlo mi během 5 let co to mám asi 5x, takže každej rok jednou.
Záleží taky jak máš to vazivo poškozené a jak Ti rameno vypadne.
Všichni říkaj že operace je řešení, zatím jsem na ni nešel a prdím na to.
Chtělo by to asi posilovat svaly a záda, aby jsi je posílil a minimalizoval vykloubení. Co se týká ale pádů atd. už to nikdy nebude ono.

Já to neposiluju, jsem sedací typ v kanclu a v autě 8 let, tloustunu a záda v hajzlu. Vím co bych měl dělat, ale nedělám to a je to špatně
Za mě, rehabilitace a posilovna, uvidíš v budoucnu jestli to bude zlobit.. extrémní řešení je ta operace


If you see the flash, it's already too late :-)

 offline 

 

#11 13.04.2015 14:22:38

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: vyhozené rameno


Marýlek: hele to se neda jen tak rict... proste nekomu to drzi, jinymu ne... ja mam extremne vytahany slachy v ramenech kvuli dlouhodobymu (cca 18 let) zavodnimu plavani. Myslim, ze tomu rikali, ze to mam hypermobilni... "normalnimu" cloveku by to melo pomoci - nema vetsinou tak moc opotrebovane klouby. me zatim taky drzi, ale sem tam si  "povyskoci"... takze nehazej flintu do zita... na to ti odpoved da maximalne nejaky odbornik...

 offline 

 

#12 13.04.2015 17:41:15

milanride
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 516
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC TPI
Věk: 26
1 0

Re: vyhozené rameno


Raduz TT600r test napsal(a):

milanride napsal(a):

Ahoj, máte někdo zkušenosti s vyhozenym ramenem? Před víkendem jsem byl na motorce a chytil jsem nějakej beton v trávě...ruka mimo, ani to nijak moc nebolelo a když mi pak v nemocnici řekli, že to mam vyhozený, tak se ještě divili, že neřvu a neomdlívám, když to mam poprvé. Doktor mi řekl 2-3 týdny ortéza, jde mi o to že mam jet 25.-26. na Endurokemp a nevim jestli to pokoušet, aby mi to pak nezlobilo...díky za rady

Odkud jsi?
V Ježově je paní Bábiková, která tyhle věci napravuje...

Jsem od Říčan u Prahy, o té jsem asi četl v jednom vláknu tady na offmotu, je to možný?

Editoval milanride (13.04.2015 17:41:29)

 offline 

 

#13 13.04.2015 17:42:16

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: vyhozené rameno


jj, to je určitě ona...


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#14 13.04.2015 22:46:03

Flash
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 59
Založená vlákna
Motorka: TTR 600, XT1200z
Tel: 775779108
0 0

Re: vyhozené rameno


honzan, říká se tomu hypermobilita  smile 
tu mám taky, klouby na kolenou jdou prohnout do "mínusu" atp.


If you see the flash, it's already too late :-)

 offline 

 

#15 27.04.2015 22:00:55

keflek
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 16
Založená vlákna
Motorka: HHH-Houska + Honda Hornet
Věk: Neco kolem Ceti
Tel: Mobilni
0 0

Re: vyhozené rameno


Me se ozývají kotníky,kolena a ramena - úrazy ještě z dob kdy jsem jezdil DH - jen jako hoby...nikdy jsem to nenechal pořádně doléčit a ted je to znát. Stačí špatný počasí a vim o tom...
Takže určité nepodceňovat a pořádnou rehabilitaci...

 offline 

 

#16 27.04.2015 22:33:06

Kadett
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 99
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM LC4
Věk: 24
0 0

Re: vyhozené rameno


Já mám jedno rameno po operaci-před 6 lety jsem spadl na snowboardu.Za tu dobu asi 16x vyhozeny a minulej rok operace.Zatim drží.Druhy rameno přede dvema rokama vyhozeny po padu na motorce-zatim 4x vyhozeny.....Naprd.Operace dost neprijemna a 3,5 mesice jsem nemohl nic  delat.

 offline 

 

#17 19.05.2015 21:46:47

Marýlek
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 262
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM 200 EXC
Věk: 20 a vic
2 0

Re: vyhozené rameno


Takze ortezy sem dneska poridil. Ale po nasazeni prvni sem druhou ani nezkousel, protoze bylo hned jasny ze v mym pripade to nepomuze. Cekal sem od toho vetsi zpevneni. Takze ja mam s motorkou utrum na dlouhou dobu mad nasledovat budou asi ty operace... Jenom nevim, jak to naplanovat no .. Krz praci a tak... Uvidim .... A ostatnim preju jezdeni bez urazu  smile 

 offline 

 

#18 19.05.2015 22:13:09

Re: vyhozené rameno


Marýlek:
Ty seš mladík, tak máš velkou šanci se dobře zahojit
Mám dva kamarády po operaci ramene
U obou nastalo zlepšení, ale už to není na 100 %
Taky jsou oba 2x starší než ty  smile 
Ale taky se oba vozí na motorkách. Sice žádný hard off, ale užívají si šotolinky apod.
Tak hodně zdaru a úspěšné zotavení

 offline 

 

#19 20.05.2015 10:08:53

Marýlek
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 262
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM 200 EXC
Věk: 20 a vic
2 0

Re: vyhozené rameno


Coz o to. Na sotolune by me to netrapilo. Me to dela nejvic, kdyz zvedam motorku treba v kopcu, nebo nejak s rukama zvedlyma nahoru no... A nebo kdyz dostanu ranu jakdyby proti tomu ramenu od ruky no...

 offline 

 

#20 20.05.2015 10:14:42

milanride
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 516
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC TPI
Věk: 26
1 0

Re: vyhozené rameno


Marýlek napsal(a):

Takze ortezy sem dneska poridil. Ale po nasazeni prvni sem druhou ani nezkousel, protoze bylo hned jasny ze v mym pripade to nepomuze. Cekal sem od toho vetsi zpevneni. Takze ja mam s motorkou utrum na dlouhou dobu mad nasledovat budou asi ty operace... Jenom nevim, jak to naplanovat no .. Krz praci a tak... Uvidim .... A ostatnim preju jezdeni bez urazu  smile 

Jak prosimtě vypadají ty ortézy?

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů