Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

roční náklady - ma provoz

#1 19.01.2015 21:10:59

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

roční náklady - ma provoz


po vcerejsi male vyjížďce sem se nasral a trochu zamyslel....protože se mi zda ze mi nejak vletělo moc penez za rok do motky(i do trialky proste do obou ) a včera sem zase zlomil pedal zadni brzdy a to je za 3000 a 3 dny před tim sem mi dosly věci na spojku s nejakym blbostma za 5900 tak sem si  zkusil zapátrat v pameti, dohledal doklady a celkem sem se zhrozil kolik me vyletělo penez za rok do jezdeni bez benzinu(pocital sem i nove boty a helmu).....jak jste na tom? vlezete se bez benzinu do 50? do 100?

 offline 

 

#2 19.01.2015 21:32:09

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: roční náklady - ma provoz


ja sem pocital vse a to i retez....proste vse krom benzinu

spoustu věci sem rozbil dost věcisem delal preventivne a nevim jestli to nakonec nebudu delat jako většina všech a budu opravovataz se něco posere

Editoval Filip - SANDOKAAN (19.01.2015 21:33:20)

 offline 

 

#3 19.01.2015 21:36:35

motohellrider
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2025
Založená vlákna
Motorka: gasííík
3 0

Re: roční náklady - ma provoz


Sally napsal(a):

Tak to nesmíš mít cvajtakt  heh2  lol  Já když nepočítám benál, jel olej a spotřebák, tak zhruba 6 tis. Kdybych nepočítal to, že jsem prostě musel koupit novej řetěz, protože jsem chtěl změnit převod. Takže kdybych ho neměnil a nechtěl skrášlovat moto (odvzdušňovací ventilky na vidlích apod.) tak moje suma je 870,- kč tzn. jen olej+filtry. Ohledě tohoto jsem pes a schovávám si vše a přesně vim o každé motce, kterou jsem měl co jsem do ní dal. Ne nadarmo se říká, že tupá je bezúdržbová. A může mi tvrdit kdo chce co chce, když já to vidim černé na bílým!  lol  ano  cool 

Sally, tolik penez jako ty bych do toho teda nedal, to bych radsi rybaril big_smile 
zaklad je nic nerozbit, cili ciste, technicky a na pohodu. Udrzbu ojebat a nedam do toho nic tongue 

Editoval motohellrider (19.01.2015 21:38:31)

 offline 

 

#4 19.01.2015 21:40:07

milanride
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 516
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC TPI
Věk: 26
1 0

Re: roční náklady - ma provoz


Proto je nejlepší to nepočítat  big_smile 

 offline 

 

#5 19.01.2015 21:42:45

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: roční náklady - ma provoz


No já si píšu téměř vše zde http://www.motorkari.cz/motorka/?mid=65029 a fakt jsou neradostné čísla.. Aktuálně je opět v servisu díky mé nešikovnosti. Za necelých 3,5 roku za servis více než 115tis, tedy více než 30tis ročně. Nutno dodat, že když odečtu věci rozbité mou nešikovností, tak by to bylo cca 22tis ročně.. To je 450 kč za víkend, takže v poho, ale hlavně nesčítat  usch 

 offline 

 

#6 19.01.2015 21:48:18

John76
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 62
Založená vlákna
Místo: Prostějov-Vrahovice
Motorka: XRV 750 a Berg FE 550
Věk: 39
Web
0 0

Re: roční náklady - ma provoz


Chlapi to tak nemůžete počítat. Vždyť motorka je naše potěšení, relax a koníček  tongue  Jiní ty prachy utápějí v chlastu, drogách a psychologických poradnách  deb1 


Honda XRV 750 a Husaberg FE 550 E

 offline 

 

#7 19.01.2015 21:50:30

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: roční náklady - ma provoz


jenze me uz to včera dozralo a pustil sem se do scitani a chci vedet kde je chyba lol 

 offline 

 

#8 19.01.2015 22:17:48

motohellrider
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2025
Založená vlákna
Motorka: gasííík
3 0

Re: roční náklady - ma provoz


Sally napsal(a):

motohellrider:

jojo a někteří si myslí, že to ojebávám. No jo no takový je svět. Já má čisté svědomí a jsem puňťa, takže bych motorku v bordelu nesnesl... Ale jo beru to. Offmoto už takový je... lol 

tak si to tak neber big_smile 

 offline 

 

#9 19.01.2015 22:27:47

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: roční náklady - ma provoz


Každá MH 500Kč a to si servis a vše dělám sám.Nová je to samé třebas do ní za rok nic nedáš ale prodáš ji stejně o 50mín a druhej rok nasipeš 100  a1  a1  a1 

 

#10 19.01.2015 22:37:30

Re: roční náklady - ma provoz


Sally:

tak kde máš nějaký těsnění a oleje do tlumičů ? Punťo...

 offline 

 

#11 19.01.2015 23:00:03

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: roční náklady - ma provoz


při nájezdu 150 mth ročně mi to dělá většinou 30 tisíc za provoz + nějaké prachy za benzín- přesuny když tahám motorku na vozíku do jiných lokalit + třeba letošních 15 tisíc ze GO motoru, které by mělo vydržet dva roky + prachy o které jsem přišel v práci, že jsem daroval směnu, abych mohl jezdit  lol  + prachy, abych doma občas ukonejšil Jani nějakým dárkem, aby neprudila, že furt myslím na moto a ne na ni  a11 + prachy za video kamery Contour a následně GoPro, bez toho nemůžu jezdit  smile  a za to všechno jsem dostal KURWA SPOUSTU FAMÓZNÍCH ZÁŽITKŮ A BEZVA PARTU  vyk!  vyk!  vyk! 
takže jebat prachy, ty tu budou furt, my už ne............

 offline 

 

#12 19.01.2015 23:06:01

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: roční náklady - ma provoz


Zbav se Gase a budeš na polovičních nákladech...


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#13 20.01.2015 07:18:46

zachvat
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 445
Založená vlákna
Místo: Jindř. Hradec
Motorka: Husaberg Fe450
Věk: 43
1 0

Re: roční náklady - ma provoz


Sally napsal(a):

Tak to nesmíš mít cvajtakt  heh2  lol  Já když nepočítám benál, jel olej a spotřebák, tak zhruba 6 tis. Kdybych nepočítal to, že jsem prostě musel koupit novej řetěz, protože jsem chtěl změnit převod. Takže kdybych ho neměnil a nechtěl skrášlovat moto (odvzdušňovací ventilky na vidlích apod.) tak moje suma je 870,- kč tzn. jen olej+filtry. Ohledě tohoto jsem pes a schovávám si vše a přesně vim o každé motce, kterou jsem měl co jsem do ní dal. Ne nadarmo se říká, že tupá je bezúdržbová. A může mi tvrdit kdo chce co chce, když já to vidim černé na bílým!  lol  ano  cool 

Ty jsi nekupoval gumy?

 offline 

 

#14 20.01.2015 07:20:24

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: roční náklady - ma provoz


Kdysi ještě s LC4 jsem to taky v zimě spočítala a přišla jsem na částku 60tis Kč  heh2 . Bylo v tom všechno, co se týkalo motorky - servis, benzin, Ukrajina.

První rok s EXC to byla podobná částka, ale bez benzínu a dovolené  key  tull 

Jsem zvědavá na první rok s Betou - každopádně tam už nebude žádný Akrap, rekluse, polovina dílů (pro sichr) dvojmo...  a24  Takže bych se mohla dostat krapet níž  usch 

Přesto jsou motorky můj levnější koníček - nežerou, když nejezdím  a1  A jak píše Strejda, je za ty nehorázné peníze spousta zážitků. Takže to beru jako investici do sebe, která se sakra vyplatí  ano  ano2 


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#15 20.01.2015 07:37:58

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: roční náklady - ma provoz


Nepočítám to, to bych musel chcípnout.Navíc živím dvě, tak to už je úplně jinde  key . Je to kůň jako každý jiný, můžem dělat cokoliv  a pokud se tomu budeme alespoň trochu více věnovat tak to stejně sežere ranec. Je to dané podle mě i tím, že když jsem byl kluk tak se mi ani nezdálo o tom že budu jezdit na vercajku který je na takové úrovni. Od 12 let jsem furt na něčem drandil, ale když jsem měl  pincka tak k tomu byly další tři a pět rozebraných motorů, za víkend se dvakrát půlilo a pořád bylo z čeho brát. Když nebyl díl tak se vyrobil- tatík, strejda, známý .. vždycky dělal někdo v ozubárně, na soustruhu, na honovačce... a bylo to za cíga nebo za děkuju. Dneska se něco rozmasí tak se sedne k netu nebo zajde do obchodu a koupí. Jde koupit vše ale taky to stojí hrachy.Pak ty náklady rostou. Kdybych před 30 lety zlomil páku brzdy tak jsem ji zavařil ,nebo vyrobil novou, dneska ji koupím a je to mínus 2-3 tisíce. Opravovat by mě to prostě nenapadlo. Jednak je dostupná, jednak i ta práce stojí něco víc než kdysi a navíc bych se už bál  lol Gumy se jezdily na plátno protože nebylo kde koupit,když jsem dostal olískané od motokrosařů tak to byl svatý grál  usch ,dneska jdu a koupím... Brácha od děcka stavěl RC letadla , velké větroně a pak i motoráky. Když jsme se o tom bavili tak poslední letadlo co měl bylo cca 70 tisíc, a to proto že už nevyřezával žebra a nepotahoval, ale žebra se dělají na cnc, koupí se částečná stavba atd. Takže podle mě jsme u každého koníčka min 30tis ročně(u moto daleko víc) a to můžem chodit hrát kulečník- pitný režim taky něco stojí že?   lol 
E: Díky moto jsem poznal spoustu fajn lidí a podíval se na místa kam bych nikdy nedošel ani se nijak nepodíval,plním si sny se synem.... TAKŽE PRO MĚ JE PŘIDANÁ HODNOTA OBROVSKÁ A NEMĚŘITELNÁ AŤ TO STOJÍ CO CHCE ano 

Editoval Jarynn (20.01.2015 07:41:12)

 offline 

 

#16 20.01.2015 07:54:02

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: roční náklady - ma provoz


Jarynn:

vidíš, ještě jsem zapomel přičíst každou sezónu jdeme 1x hromadně na pivo a 1x děláme opékačku, takže + (a teď nevím kolik, protože ty akce končí pokaždé jinak  beer )  lol  lol 

 offline 

 

#17 20.01.2015 08:00:21

Re: roční náklady - ma provoz


Jaryn:
Asi tak nějak jak říkáš každej koníček něco stojí ...
Jinak myslím že na hoby enduro je 30 tis ročně tak nějak optimum a nevidím rozdíl v tupé nebo ostré rozdíl je jen ve výměně oleje .
Sally : Jestliže jezdíš tak mi neříkej že nic nezkurvíš nic neopravuješ nic neměníš . Co pneu řetěz a kolik najedeš ?
Já první sezonu - 220 Mth a to mě stálo myslím 40-50tis
Momentálně najedu tak 100mth a stálo mě to asi 20-25tis . koupil jsem nové boty nějaké pneu ,řetězu dávám 100mt a novej. Dále vodítka,rozety ,duše a to nemluvím o tom že i když už nepadám jako dřív tak jsem si včera všiml že mám prasklou skořepinu sedátka atd ... Sory za pravopisné chyby

 offline 

 

#18 20.01.2015 08:03:39

emigrant
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 386
Založená vlákna
Místo: Uničov
Motorka: XTZ 750
Věk: 32
0 0

Re: roční náklady - ma provoz


no tak kdyz se zamyslim tak mě ten provoz prijde tak na.... ani nevim :-)))
NĚJAK NAD TIM NEPREMYSLIM, JAK TADY KSOI PSAL, JE TO KONICEK, NEKOURIM, NECHLASTAM, ALE RAD SI UZIVAM NA MOTORCE, NENAJEZDIM MOC, MINULY ROK ASI 5000KM, a kdybych na to nekupoval jinou retezovou sadu a tvrdsi pruzinu tak jen benzin a olej.
Uzivejte si!
pokud je to drahy, zkuste jinou znacku!
 usch 


Jedu kdy chci

 offline 

 

#19 20.01.2015 08:27:50

SojkinXR6R
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 600
Založená vlákna
Motorka: HQFE350, HondaXR600R,KTMsxf450
Věk: 35
Tel: s poškrábanym displejem
5 2

Re: roční náklady - ma provoz


Kdo tenhle koníček má jako srdcovku, tak ty peníze za to prostě vykrvácej, ikdyž to v tu chvíli u pokladny nebo na poště bolí, tak potom když zmizim z obzoru v lese, sem v jinym světě a poslední na co si vzpomenu je kolik to vlastně stálo.
Já např. potomky ještě nemám, a fakt závidim těm co je maj a urvou si od huby a jezděj dál a maj i třeba 2 motky, klobouk dolů. Já mám třeba 3 motky, jednu ostrou, jednu tupější a pak veterána. Nejvíc sem zajel asi do tupý /cca 35-40tis/, ale během pár let. Nynější ostrou nemám tak dlouho, třeba 1 rok ale těch 15-20 už do ní spadlo, natrefil sem zrovna dobře . je to spolehlivý a zachovalý a poslední rok a něco už nejezdim v takový míře jako kdysi.
A veterán - číza 175 ...to sou krásný částky u pokladny, trochu mi to i vykouzlí úsměv na tváři, když kupuju převoďák za 100,- big_smile Ale poslední návštěva mototechny s myšlenkou ,,něco málo si koupim" /potah sedla, 2L převoďáku, 1L motoráku, svíčák, ložiska předek+zadek, old school brejle / alá letec /, sklíčko zrcátka, 5 pojistek, 2x svíčka, suma sumárům 1200,-  key 


Kdo maže - ten jede,
Bláto louže kamení, to je naše znamení
Made in Japan

 offline 

 

#20 20.01.2015 08:28:27

Re: roční náklady - ma provoz


Hrozně se mi líbí hláška jednoho známého:

Sezóna na enduru je pořád ještě levnější než sezóna na pervitinu! usch 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů