Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

PMR vysílačky

#1 20.02.2013 10:16:26

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

PMR vysílačky


Zdar.
Přemejšlim že bych si na svoje koníčky pořídil PMR. Chtěl to na domlouvání na sjezdovce, v autech po cestě, něco kolem baráku a takový to klasický kecání. Žádný extrémní dálky. Máte někdo nějaký vyzkoušený? Něco za rozumnou cenu s rozumnejma funkcema?


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#2 20.02.2013 10:38:30

Carlitos13
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 579
Založená vlákna
Místo: Ústí nad Labem
Motorka: 1090 adv r
Věk: 40
Tel: 731309504
0 0

Re: PMR vysílačky


mame tyto a zatím docela dobře fungujou
http://www.alza.cz/brondi-fx100-twin-d121789.htm

 offline 

 

#3 20.02.2013 10:53:31

Re: PMR vysílačky


dva roky máme doma tyhle a jsou celkem slušný
http://www.zbozi.cz/vyrobek/sencor-smr-600-twin/
je to kopie výrobku italské firmy Brondi, ale na normální žvatlání mají nadstandadní příjem, ale jen mimo zastavěnou plochu. V otevřeném terénu byl dosah při velmi dobrém příjmu těch 4-5km, ale to bylo kopec - kopec. Když s tím děcka lítají po sídlišti hustá zástavba, tak je rozumnej dosah těch 500m, pak už to dost šustí. Testováno děckama v lese, při pořádání cyklozávodů-čelo, špunt, rodinné výlety-zastav, odboč, když starší holka ujede zbytku rodiny. Pokud lítají o víkendu venku, vrazím jim to do kapsy a můžou vyprndávat jak dlouho hcou. Když chodily s mobilem, tak jsem to nestíhal platit.
tenhle model je celkem vychytanej-má dokovací stanici a hlavně jede na dobíjecí mikrotužky, který se dají v nejhorším koupit kdekoliv. Některý typy PMR valí na vnitřní zdroje a exne to , když to nejmíň čekáš. můžeš individuálně prozvánět, nastavovat tři stupně citlivosti voxu, má to vibrační zvonění, kvalitní klip....... Je to sice čínská srajda, ale v porovnání s ostatníma myslím, že fakt dobrá. U nás celkem často využíváno. Kdybych nechodil na střelnicu s Fabarmem a čízou a matlal nějakej ten airsoft, tak tahle PMR vypadá i trochu solidně na tuto činnost, nejsou žluté s obrázkama pokémonu, nebo jak se to jmenuje usch 
- mají dlouhou výdrž pokud průběžně neskenuješ ostatní kanály, nebo nemáš zapnutý vox
- na číňana velice dobré zpracování a slícování dílů
- určitě patří mezi lepší výrobky na trhu

Editoval Ataman (20.02.2013 10:57:07)

 offline 

 

#4 20.02.2013 11:00:52

Re: PMR vysílačky


xfany:

dle výrobce ano, ale já jsem k tomu žádný origo příslušenství neviděl ani z rychlíku. Zkoušel jsem tam prsknout normál sluchátka, ale mám jen s jiným jackem. Zkusím pohledat futrál, tam to bude napsaný.

 offline 

 

#5 20.02.2013 11:05:25

Re: PMR vysílačky


xfany:

na moto ne. Děcka to dostaly předloni na ježíška, tak jim s tím nemůže tata lítat po lese. a24 Na moto neodskoušeno vyk! 
jinak ten jakc na sluchátka/mikrofon je hodně úzkej, klasický sluchátka z walkmana, mobilu atd tam nepasujou. Možná by to šlodohledat na stránkách výrobce, i když toho asi nikdo nezná. Dovozce má být FAST ČR, tak je uvedeno na krabici.

Editoval Ataman (20.02.2013 11:12:54)

 offline 

 

#6 20.02.2013 11:17:41

Re: PMR vysílačky


http://www.fastcr.cz/telekomunikace/vys … ?ItemIdx=1

stránky dovozce, ale mají napsaný, že je to pro jiný typ, možná by to pasovalo, v podstatě jde jen o šířku jacka, asi by se stačilo zeptat mailem toho dovozce

 offline 

 

#7 20.02.2013 11:27:23

Re: PMR vysílačky


no jo, to už je ale spešl vercajk do helmy. Ten odkázek co jsem dával je tak na ten airsoft. Pokud chceš pořádnej příjem, kup si CB radiostanici. Dřív jsem si s tím dost hrával a díky retransačním bodům jsem se dovolal i 300km. Normální dosah je traky omezenej, ale ĆB vysílá tuším 5W, kdežto PMR je 0,5W. Takže kecalové typu na PMR 10km a pod, je holá hovadina. Reál je těch 5 kiláků v Rumunsku, když ti ujede banda na druhej kopec a ty stojíš na druhým, tak  je uslyšíš krásně usch CB je už ale zase něco jiného. Obecně se na tom dá zvyšovat výkon, ale ruší se tím kde co, a je to zakázaný. Pak občas kolem domu jezdí zajímavý auto s asi 30 anténama a zaměujou, kde jakej dacan takhle vysílá a24 

 offline 

 

#8 20.02.2013 12:11:28

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: PMR vysílačky


xfany napsal(a):

Na to co pozadujes staci....www.mall.cz/vysilacky/cobra-mt-975-sada-2-vysilacek?v=482989
Hedset dokoupit a je to....

JJ Cobra 975 není vůbec špatná  a2  To můžu potvrdit  a2

 offline 

 

#9 20.02.2013 16:10:07

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Re: PMR vysílačky


xfany:

Ty Cobry vypadaj na to co hcci v celku fajnově. A daj se sehnat pod 1400,- Ještě to zvážim a nejspíš je koupim. Z cenový relace do 15 stovek se zdaj nejlepší. Pod 1000,- asi nemá nic moc cenu a vejš už to na to moje "párkrát za rok" taky nemá cenu  smile 

Editoval Carel (20.02.2013 16:11:11)


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#10 20.02.2013 17:13:27

Re: PMR vysílačky


pro některé z vás, kteří by si se spojením chtěli i trošku pohrát, tak jsou celkem rozumný tyhle... http://www.armymarket.cz/vysilacka-kg-6 … uxun-d5150

cena je vyšší, ale zase za ty peníze dostane člověk mnohem více... je to sice čína, ale hodně prověřená a osvědčená, mám jiný typ, ale jsem s touhle firmou spokojený a používám to už prakticky furt...

 offline 

 

#11 20.02.2013 17:47:32

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: PMR vysílačky


Já se taky už delší dobu zabejvám myšlenkou pořídit vysílačku na endurovýlety, páč na komunikaci v kopcích by to bylo vynikající. Jsem ale příznivce spíše CB. Ne že bych měl nějakou špatnou zkušenost s PMR. To ne, nemám s nima vůbev žádnou zkušenost. Už skoro 20let používám CB a nechce se mi to měnit.Kdysi jako študent jsem byl vášnivý radioamatér, bo jsem to měl v popisu studia. Tátovi jsem tenkrát vztyčil na baráku 5/8 anténu a i bez topení se dalo domluvit mezi základnou a autem na 30-50km. V době kdy nikdo neměl mobil to bylo mazácký řešení. Tohle už mě sice hodně dávno pustilo, ale v kamionech to používáme pořád. V osobních autech už to dávno nemáme, když je dneska volání z mobilu za pár korun. Nicméně lesní dobrodružství hlavně v RO mě přiměla se touhle myšlenkou znova zabejvat.  Buď tam není signál, nebo je to zbytečně drahý vykecávat se na roamingu.
Teď mám ve vývinu novou brutal enduro sajdu a až jí budu mít postavenou,tak bych tam rád zabudoval základnovou CB stanici. Řeším ovšem 2 problémy. Jeden je voda, páč já se rád brodím a panu Presidentovi, nebo paní Kobře by to asi dobře nedělalo. Nicnéně to je řešitelný. Nějak by se to to zaizolovat dalo. Větší obavu mám z toho, že s CB stanicí budu sám a tudíž mi bude k hovnu. CBčka jsou proti PMR o dost dražší,takže na ně dneska každej sere. Ale myslím, že v u CB je je mnohem víc možností jak to zařídit aby to i v horách fungovalo na velký vzdálenosti.
Některý stanice mají už v sobě zabudovaný topení a to pak spojení funguje parádně, Není to sice úplně legální, ale to se nějak moc neřeší. Pokud má člověk kde nabíjet a to u motorky má, tak není co řešit.

Editoval Lasky (20.02.2013 17:51:52)


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#12 20.02.2013 22:55:58

Re: PMR vysílačky


xfany: má to klasickej kenwood 2-pin, takže do toho zapojíš snad všechny headsety... protože se většinou dělá na ručky buď motoroláckej 2-pin nebo kenwood 2-pin...

 offline 

 

#13 21.02.2013 08:31:36

Motors
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1144
Založená vlákna
Místo: Vepřov
Motorka: WR250F
Věk: Víc než Ježíš
3 0

Re: PMR vysílačky


V poslední akci Lidlu(do včera) byly vysílačky Silvercrest (799,-). Mám doma starší verzi starou cca 2roky. Dosah tak max 2Km v teréně. Do 1Km jde rozumět uzplně krásně. Je k tomu handsfree s mikrofonem. Za tu cenu to není úplně nejhorší. Počítám že to budou třeba doprodávat, takže to může být ještě za míň...


Kdo sem postavil ten kopec, jsem říkal jako malý. Teď jsem za kopce vděčný a2 
Když se příliš soustředím abych nespadl, tak spadnu

 offline 

 

#14 22.02.2013 19:33:26

Re: PMR vysílačky


hoši co tohle? chtěli jsme to s kámošem koupit, ale zatím se tak nestalo..

http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Sen … +500MB+RST

 offline 

 

#15 07.03.2013 11:41:05

Re: PMR vysílačky


xfany:
zdá se to solidní, ale za ty prachy, nic pro mě. nee1  Stejně by ten chudák na druhé straně jen 3 hodiny na vyjížďce slyšel samý ku a pí, tak je jedno jestli ho bude hlava bolet z těch hlášek nebo z pecky od sluchátek. usch 

 offline 

 

#16 14.10.2014 20:55:57

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: PMR vysílačky


Zdar, kámoš má PMR vysielačky Intek MT-5050. Chceme si k tomu zaobstarať headsety a používať ich pri endure vo voľnom teréne. Našiel som takýto headset a k nemu kabeláž. Má s takým niečim niekto skúsenosť? Na čo si dať pozor? Ktorý headset je dobrý na enduro?
http://www.vysilacky.com/761-intercomy- … n=0&fev=56
http://www.vysilacky.com/761-intercomy- … n=0&fev=56


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/372_headeset.png


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#17 14.10.2014 23:35:58

Re: PMR vysílačky


jakýkoliv headset do helmy s drátama je na hovínko. časem tě to začne prudit. PMR lze provozovat i pověšený na bundě, stačí nahmátnout a prozvonit. trochu ruský provedení, ale plně funkční. Pokud druhý není blb tak zastaví nebo zpomalí a dohoukáte se co se děje. je to krásně slyšet i v helmě. pokud chceš být in, nebo mít uživatelský komfort, nutno zakoupit blutut moduly, ale jestli ti to za to stojí 10tku za dva kusy? Jinak reaguješ na rok starý vlákno usch ale neber to nijak tragicky. dáty tě budou vždy svazovat a vše komplikovat, toť můj názor, ale vyzkoušet musíš sám smile 

 offline 

 

#18 18.10.2014 08:11:45

Radek990
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 58
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: KTM Adventure 990 S, KTM 350 EXC ISDE
Věk: 36
0 0

Re: PMR vysílačky


Už 4 měsíce používáme tyhle (je nás asi 10) a maximální spokojensto. Projit lze až 6 lidí, navíc přes bluetooth propojení s telefon či navigací a cena je 2 sady, tj. do dvou helem... Co se týká dosahu, tak na volné prostranství jako třeba letiště, pole louky atd.. to skutečně bere do cca těch 1200 metrů, v lesích a kopcích se vzdálenost zkracuje, ale furt je to naprosto dostatečné...

http://www.ebay.com/itm/2-BT-Bluetooth- … 5f&vxp=mtr

Editoval Radek990 (18.10.2014 08:14:15)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů