Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

enduro pomoc hustopece aneb kdo mi poradi v zacatkach

#121 17.07.2014 23:07:34

Re: enduro pomoc hustopece aneb kdo mi poradi v zacatkach

 offline 

 

#122 18.07.2014 06:36:44

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: enduro pomoc hustopece aneb kdo mi poradi v zacatkach


Janek napsal(a):

bandita1988 napsal(a):

No ja dnes nekoupil zbytecne vyhozenejch 12 za vozik a za benal

To byl ten pěknej, servisovanej 2007 za dobrej peníz?
Jestli ano, tak vítej v reálným světě. Dobrá, oservisovaná, za dobrý peníz .... taková je z inzerce pryč většinou do pár hodin. Buď trpělivý, někdy to trvá i měsíce, než se narazí na dobrý kousek.
Jak už tu je napsaný, enduro, aby bylo opravdu funkční a mohl sis na něm jízdu užívat .... do 60 jen těžko a ještě k tomu "královský" 2T

Svatá pravda. Mně trvalo sehnání posledních 2 motorek skoro rok dennodenního brouzdání po netu Měl jsem ale na čem jezdit. Nakonec se to vyplatilo, motky slouží 3 rokem bez problému ano 
Sehnat opravdu dobrý kus za solidní peníze je nadlidský úkol a pokud nevoláš mezi prvními, nemáš šanci. Bohužel poslední rok na inzerci jsem nenarazil na žádnou, kterou bych si vybral. Nad 100 papírů není problém smile 

 offline 

 

#123 18.07.2014 07:11:15

Re: enduro pomoc hustopece aneb kdo mi poradi v zacatkach


bandita1988:

Dobrý den, bylo by možné, abyste napsal, jak to se včerejší obhlídkou GG skutečně bylo? Toto fórum není tak anonymní, jak si možná myslíte, a to co jste popsal, neodpovídá skutečnosti.

Děkuji

 offline 

 

#124 18.07.2014 07:38:35

Re: enduro pomoc hustopece aneb kdo mi poradi v zacatkach


MXbazar.cz:

To co jsem napsal zkutecnosti odpovida.A o tom ze si to tady prectes mi bylo jasny.Vcera sem mel hodne co delat abych udrzel vztek a taktne moto odmitl.amotorka naprosto neodpovidala popisu ani fotkam.Kdyby jo tak sem si ji odvezl.Ale aspon me to poucilo a ja vyhodil litr vzduchem

 offline 

 

#125 18.07.2014 07:47:39

Re: enduro pomoc hustopece aneb kdo mi poradi v zacatkach


A myslim ze je naprosto zbytecny to tady rozebirat jinak bych se rozepsal vic.Nesnazim se te tady poskozovat treba az najde nekdo tvuj inzerat nadchne se a dojede tak bude treba spokojenej.Ja nechapu jednu vec jak nuzes verit tomu ze ten stav je luxusni odpovida 57tis bez noznosti slevy a zablacena byla aby nebylo vse videt

 offline 

 

#126 18.07.2014 09:35:49

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: enduro pomoc hustopece aneb kdo mi poradi v zacatkach


Jak to bylo je fuk, ale sezen si nekoho kdo endurum trosku rozumi... o blatu stav vetsinou neni...

 offline 

 

#127 18.07.2014 11:31:21

Misstral
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 67
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 200
Věk: 20
0 0

Re: enduro pomoc hustopece aneb kdo mi poradi v zacatkach


bandita1988:

Je vidět že jsi zvyklej kupovat silnice big_smile na bláto se u endura nemůžeš tak koukat, tady nejde o to aby to byla leštěnka, je spousta jinejch věcí na který se dívá. (tim nechci říct že moto musela bejt nutně v pohodě ale ... ) Za tyhle peníze nebudeš mít voňavku, s tím počítej .... moje EXC (2005) byla za 48 a investice (bez GO motoru, jen píst) byla přes 30 a to tak aby motorka měla všechno co potřebuje + nějakej ten spotřebák k tomu. Největší částka byl karbec, protože bylo vyběhaný šoupě atd. Naopak bráchova (2009) 125 EXC novější, vypadala hezky, za dobrý peníze, nakonec se rozhodil preventivně motor a byla na kompletní GO včetně nikasilu, vyšlo to celkem taky k 80ti. 

Jinak z našich poznatků se dá podívat na vůle na kolech, řetězovku můžeš poznat podle zubů na kolečku a rozetě (to kolečko se opotřebovává rychleji, takže když jsou zuby buď podřezaný, nebo do špičky tak se blíží KO.) Řetěz může vypada zrezlej, stačí se párkrát projet v blátě a ikdyž dostává všechno a mažeš ho sebelíp prostě nebude zlatej a zářit. Tlumiče taky bývá vidět když tečou. Vzhledově se na moto opotřebíé např. víka motoru klidně za 10 mth, takže to taky nevypovídá. U 2T se ti prohne koleno taky jak nic, jde to vyfouknout (když to není brutus) U motorky za tuhle cenu se něco musí přehlídnout, a jestli bude mít někde kousek ulomenej plast, nebo špínu za záhybem tak je to normální. Navíc, bláto se do malejch škrábanců zažírá takže to prostě nemusí vypadat jak leštěnka.

Naopak, můžeš se podívat na filtr jak na tom je, jestli je čisto alespoň v airboxu (alespoň u našich 125, 200 EXC tam může svinstvo) z toho můžeš poznat jestli se o moto stará. Nevim jak u GG ale u KTM už známe nějaký místa který se můžou ošoupat (konkrétně to byla nádobka zadního tlumiče), pak bylo vidět rozdíl mezi 250mth a 100mth. Celkový stav toho kde je co ušoupaný, opotřebený moc atd. se dá poznat, ale musel bys těch motorek asi pár vidět.

Měl by sis sehnat někoho kdo třeba toho Gase má aby ti mohl říct co je OK a co ne, myslim že by ti to mohlo ušetřit jak nervy, tak čas i peníze.

Jinak k tomu projetí, studenej 2T nemusí jet hned pořádně, takže jak je na tom poznáš až bude zahřátej.  ugh2 + je to 2T ten projev je prostě takovej že na spodu to neni žádný peklo a na vrchu jo  usch 


V relaci do 60tis jen tak nekoupíš, takže se podle mě psychicky musíš připravit na to že se ti párkrát stane že uvidíš moto co se ti nebude líbit.  roll 

 offline 

 

#128 18.07.2014 11:41:36

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: enduro pomoc hustopece aneb kdo mi poradi v zacatkach


hele, ať  je to jak je to, kdo prodává motorku zajebanou od bláta je prase a lze i od toho odvodit jak se staral o motorku  ne 

 offline 

 

#129 18.07.2014 11:49:31

Re: enduro pomoc hustopece aneb kdo mi poradi v zacatkach


Misstral:

Jo stim tak nejak pocitam.Ja sem mohl jet klidne jinam a jak sem rikal chtel sem ktm ale nenasel sem zadny me cenove relace.Pak sem si vzpomel na toho gase zkoukl sem fotky info o moto atd a natesenej sem jel pro masinu.A pak bylo pro me obrovsky zklamani.Ja nerikam nebo to nrmyslim ze to bylo spazny sle proste to nebylo jak na fotkach.Mel sem ctyri motorky sice silnice ale fotky sem daval aktualniho szavu jak vypada vzdy sem ji umyl a nalestil tak jak sem se o ni staral.Nafotil sem spatny mista treba skrabanec aby nepridlo zklamani.
Treba kfyby tam semnou nekdo bxl tak by rekl neblbni vole ber ju.Ale bohuzel.
Celkove me gas nenadchl co se tyce vzhledu kdyz porovnam s ktm.
Oproti silnici je to fakt jiny nevedel sem ze z toho chcije benzin prepadem kdyz se lehce nakloni.Moc toho nevim.Myslim si ze majitel nicim skodnej nebyl a kdyby byla motorka umyta apod trosku by reagoval na otazky jinak tak prodal.Ja pujdu dal.A je mi celkem jedno co k tomu napise ja neprijel sam.
Nechci delat zlou krev tak uz bych toho gase neresil

 offline 

 

#130 18.07.2014 11:50:44

Misstral
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 67
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 200
Věk: 20
0 0

Re: enduro pomoc hustopece aneb kdo mi poradi v zacatkach


Strejda-GC:

Jasně neříkám že když je zajebaná že je to úplně v pohodě, jen jsem se snažil přiblížit že vzhled prostě u endura neni tak vypovídající.

Před prodejem by měla bejt umytá, protože i vzhled prodává.

 offline 

 

#131 18.07.2014 12:05:20

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: enduro pomoc hustopece aneb kdo mi poradi v zacatkach


bandita1988: nejde o gase, ale bez zkusenosti klidne koupis nalestenou bidu at gas, ktm, cokoliv... Proste nevis na co se koukat, jak to ma jet, co to ma delat...

 offline 

 

#132 18.07.2014 12:46:10

Re: enduro pomoc hustopece aneb kdo mi poradi v zacatkach


Dneska budu v brne a kouknu na exc 250 2003 bohuzel na motardech ale zkouknu to at muzu porovnat

 offline 

 

#133 18.07.2014 13:56:11

Re: enduro pomoc hustopece aneb kdo mi poradi v zacatkach


Jsem na to ktm zvedavej.A taky si rikam zda neni zbytecny se tech lidi ptat zfa je neco na motoru hotoveho asi 80 procent lidi resi jen prevodovej olej motohodiny skrz pist neresi.Takze asi pocitat ze az koupim udelat pist a go motoru :-D

 offline 

 

#134 18.07.2014 15:05:23

Re: enduro pomoc hustopece aneb kdo mi poradi v zacatkach


Ma cenu se chodit koukat i na exc 125 s moji vahou?Si nemyslim ze by na tak lehkou motorku bylo vykonu malo.Na zacatek na nauceni trialek skoky atd by se mohla krotit vic ne?Nebo mam zustat u obsahu 200,250 kterejch je min

 offline 

 

#135 18.07.2014 15:30:52

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: enduro pomoc hustopece aneb kdo mi poradi v zacatkach


nechce se mně to číst celý, hledáš nakonec 2takt?

 offline 

 

#136 18.07.2014 16:07:50

Misstral
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 67
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 200
Věk: 20
0 0

Re: enduro pomoc hustopece aneb kdo mi poradi v zacatkach


Tady nějaký srovnání od uživatele Vana666 z motorkářů, napsal to moc výstižně a sám jezdí hodně takže ti to možná pomůže  ano 

200 - koloběžka, super v těžkém terénu, potůčky, les, klády, v prudkých sjezdech, nádherně brzdí, kraťoučká jednička na trialové úseky, super v blátě i na sněhu, v lese na jehličí se netrhá a bez problémů se rozjede. Přes hrbolaté úseky se skoro vznáší. Bez vibrací. Nikdy se nehřeje, nevaří. Nevýhody - na vyšší kvalty motor nebere vespod, musí se víc spojkovat, hůře se jedou rychlé úseky. Taky víc žere. špičková rychlost 120-130. V rychlosti neklidná

300 - sametová i divoká zároveň, podle plynu. V lese výrazně hrubší chování, snadno se utrhne na jehličí, v blátě i na sněhu. Ze sjezdu letí jak balvan, motor furt tlačí. Výrazné vibrace v řidítkách. Ve výjezdech někdy dělá problémy díra mezi jedničkou a dvojkou. Celkově drsnější chování, ale zátah ve vyšší rychklosti je plynulý, téměř bez spojkování. V pomalé rychlosti se hřeje, delší kličkování na jedničku i po rovině končí vývarem. Spotřeba menší tak o 20%, špičková rychlost kolem 160, V rychlosti taky ještě neklidná

450 - parní stroj, oproti 2T se člověku zdá že jede s autobusem. Veškerá manipulace citelně větší problém - otáčení na lesní pěšině, přejezd přes klády. Jízda celkově stojí mnohem víc sil. Při brzdění a ve sjezdech se řítí jako balvan, na hrbolech je těžkopádná. Na jehličí pokud je trochu mokro se trhá (i když záběr působí velmi plynulým dojmem). Zátah vespod citelně silnější i proti třístovce. Na sněhu vynikající, stejně tak výborná v táhlých rychlých přejezdech, rychlých zatáčkách apod. Těžko se zvedá proti svahu. Velké rozpětí převodovky - kvalty nikdy nechybí ani při pomalé jízdě, ani na asfaltu. Hřeje se, pomalá jízda jí stejně jako třístovce moc nesvědčí. špičková rychlost kolem 160 možná i víc, nezkoušel jsem. V rychlosti v terénu stabilní a klidná. Spotřeba proti 300 snad o 10-15% menší. Složitější údržba (oleje), citelně víc likviduje řetězy, obtížně se nastavuje pérování - buď je tvrdé, nebo chodí na doraz.

 offline 

 

#137 18.07.2014 16:09:31

Misstral
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 67
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 200
Věk: 20
0 0

Re: enduro pomoc hustopece aneb kdo mi poradi v zacatkach


Jinak je to takhle diskuze (omluvám se za odkaz na m.cz ale myslím že tady by to mohlo pomoct)

http://www.motorkari.cz/forum-detail/?ft=42986&fid=28

 offline 

 

#138 18.07.2014 16:19:16

Misstral
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 67
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 200
Věk: 20
0 0

Re: enduro pomoc hustopece aneb kdo mi poradi v zacatkach


A ještě do třetice, porovnání z mojí hlavy

Máme doma 125 i 200 a je to takhle,

EXC125(2009) koleno a krátká koncova DOMA
EXC200(2005) koleno FMF a origo dlouhá koncovka, jinak všechno série
EXC200(2006) koleno FMF a origo dlouhá koncovka + nějaký úpravy v karburátoru, rekluse a něco k tomu

125 jede oproti 200 míň, tam kde na dváce chytnu plnej, plynule začne zrychlovat a ve vysokejch celkem letí, když jí držíš pod krkem jede dost, ale chce to už umět trochu jezdit, v horších pasážích spojkovat

svojí 200 (bez úprav) jsem měl naladěnou na přívěře tak aby nekopala, průběh byl úplně plynulý (pak jsem změnil a přívěra otvírá dřív, je to znát) Jede oproti 125 už ve spodu, když čapnu za plyn tak se zvedá, nebo utrhne (myslim tím plnej) Ve výjezdu se nechá podstatně víc podtočit, při normální jízdě se dá na 2 jezdit pomalu i krokem, nemusím tolik spojkovat

Upravená 200 jede jak pila, citelněji víc tahá prakticky v celym spektru otáček (zase záleží na nastavení přívěry), rekluse pomáhá úplně ve spodku, celkově ostřejší, táta jí jezdí a má 90kg, bez problému na 125 už pro něj byla jízda citelně slabší co se týká motoru


 vyk!  Měl by jsi si vyzkoušet všechny než něco vybereš, možná na začátek nic moc nepoznáš ale otevře ti to oči vyk! 

Editoval Misstral (18.07.2014 16:34:39)

 offline 

 

#139 18.07.2014 17:49:11

Re: enduro pomoc hustopece aneb kdo mi poradi v zacatkach


Super diky panove za infa
Ta 125 se me zda ma vykon tupejch endur ale luxusni vahu takze si myslim jako pro uplnyho zacatecnika je ideal 200 a dostacujici 125 budu muset zkouset


Ale urcite chci jen 2t

 offline 

 

#140 18.07.2014 18:01:03

Re: enduro pomoc hustopece aneb kdo mi poradi v zacatkach


Kdybch kupoval masinu bez not SX tech je na netu moc a za par penez jen ty endura sou drahy.Co jsem si vsiml tak dost jsou na prodej exc bez papiru to budou beztak corky

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů