Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Zapsání motardových kola do velkého TP

#1 03.06.2014 17:20:37

cvaga
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 29
Založená vlákna
Místo: Hroznětín
Motorka: Ktm 530 exc-r
Věk: 35
Tel: 604554865
0 0

Zapsání motardových kola do velkého TP


Zdar jezdci,jak jste řešily zápis motardových kola do velkýho TP na enduru?
Mám KTM EXC a dávám na to motardová kola,tak mně to zajímá kdo to a jak to řešil.
Jak jste na tom s poldama ohledně SPZ myslím sklon a osvětlení?
Nechce se mi na tem malej držáček montovat tu hrůzu co drží SPZ,někde to urvu a navíc je to hnusný.
Nějaké zkušenosti??
Předem díky za odpovědi  ano 

 offline 

 

#2 03.06.2014 17:35:38

Myna
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 145
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: DR 350S 90´
Věk: 23
1 0

Re: Zapsání motardových kola do velkého TP


S motárdama neporadím, ale můžu poreferovat s RZ. Měl jsem ji jako většina DRek přímo na zadním blatníku, takže bez osvětlení, bez odrazky a sklon tak 60°. S policajtama dobrý, nestavili mě a ani když za mnou jeli, tak neřešili. Ale je to o individuálním přístupu každýho orgána, pro některý to může být jak rudej hadr pro býka. Horší to bylo na STK, to mě nechtěli pustit a musel jsem namontovat origo držák RZ.


A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli key usch

 offline 

 

#3 03.06.2014 17:54:42

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: Zapsání motardových kola do velkého TP


(4)  Moped, motocykl  a motorová  tříkolka (vozidla kategorie
"L")  jsou  vybaveny  pouze  jednou  tabulkou  registrační  značky
umístěnou na  vozidle vzadu uprostřed.  Tabulka registrační značky
musí být umístěna kolmo nebo skloněná  ne více než 30 stupňů vpřed
a ne  více  než  15  stupňů  vzad  od  roviny  kolmé k podélné ose
vozidla.

Pokud tě zastaví orgán a máš spz skloněnou více než předepsanýc 30/15st, tak se to klasifikuje jako nečitelná RZ - Tento přestupek nelze řešit v blokovém řízení udělením blokové pokuty, ale po spáchání přestupku je s řidičem zahájeno správní řízení. Ve správním řízení pak hrozí sankce 5.000 – 10.000. Za spáchání tohoto přestupku se udělí i zákaz činnosti (řízení motorových vozidel), konkrétně na 6 měs. - 1 rok.

A k zápisu kol - potřebuješ potvrzení výrobce vozidla, že je to možné. S tímto papírem si zajdeš na registr, kde ti to dopíšou do TP. Pokud teda potvrzení várobce seženeš.. U VW chtěli za potvrzení 6tis (cca 10 let zpět), u Kawy zadara, u Jawy za 500Kč, u Opla 2500 Kč, v  Suzuki zcela neřešitelné..

 offline 

 

#4 03.06.2014 18:03:03

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: Zapsání motardových kola do velkého TP


A nebo kola jdou zapsat druhým způsobem, ale u motorky asi neřešitelné. U auta si koupíš ALU kola, od prodejce dostaneš potvrzení, že jsou schválená pro daný typ vozidla. Prodejce musí k tomu mít schválení, seznam akreditovaných prodejců najdeš na webu na ministerstva dopravy. Pokud není certifikát v češtině, tak si to musíš nechat úředně přeložit a potvrdit. Kola musí být namontovány servisem a potřebuješ razítko  o řádné montáži schválenou firmou.  Pak zajedeš na STK kde ti potvrdí správnou montáž. A s papírem od dovozce, servisu a STK zajdeš na úřad to zapsat do TP.. Řešil jsem loni, zážitek na celý život  lol 

Editoval C.J. (03.06.2014 18:05:24)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů