Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Svařování plastů

#1 29.05.2014 22:15:20

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Svařování plastů


zkus se zeptat foxdiva...ma svářečku na moto.....

 offline 

 

#2 29.05.2014 22:18:29

Ditrow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1142
Založená vlákna
Místo: OSTRAVA!!!
Motorka: KTM 520exc
Věk: 30
Tel: nakousnutý
4 3

Re: Svařování plastů


oba dva kluci co mi vari plasty (zivi se tim) pouzivaji horkovzdusnou pistoli s regulaci teploty  pry je to tim nejlepsi pred 4rma rokama mi tim varil eMkovy naraznik na auto a drzi mi to dodnes zadna prasklina proste nic na to ze sem mu ten naraznik donesl skoro v tasce big_smile tak to dal dokupy exkluzivne. Jsou lidi co stim umi kouzlit vim ze delal i znamym kapoty na motorky nikdo nemel problem ze by to nevydrzelo a svar prasknul pry hodne zalezi na teplote na to musi prijit kazdy sam

Editoval Ditrow (29.05.2014 22:22:55)

 offline 

 

#3 29.05.2014 22:38:41

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Svařování plastů


Janek:

Plasty si vařím sám, půjčuju si od kámoše horkovzdušku s regulací teploty na které je spešl nástavec který ti nahřívá drát i materiál. Spousta materiálů je nevařitelná.... Na každý typ materiálu se používá jiný druh drátu. Kámoš mi ty dráty vždy dává  heh2 Co se mi osvědčil tak jeden druh drátu... celkem univerzální- drží na vícero druzích plastů  ano  Ale označení neznám  ne  big_smile Chce to zkoušet...


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#4 29.05.2014 22:46:54

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Svařování plastů


Vyzkoušel jsem hodně horkovzdušek nakonec jsem skončil u značky Leister sice pořizovací cena je okolo 13tis ale vydrží to neskutečně já s tim svařuji linoleum a a PVC  kamarád automechanik jí má už 10let a ani jedna reklamace na větší plochy mam tuhle vychytávku ano  https://www.youtube.com/watch?v=vSe94CQzRS4 vždycky když to na stavbě vytáhnu všichni na to čumí jak vyvoraný myši  smile 


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#5 30.05.2014 09:28:09

hevy
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 27
Založená vlákna
Motorka: KTM 400 EXC
Věk: 40 a víc :-)
0 2

Re: Svařování plastů


Ahoj, svářím plasty na auta a moto cca15 let ( neživím se s tím, pouze pro známé a pro sebe), tj nělolik kilometů sváru, od začátku používám horkovzdušnou pistoli od firmy Steinel ( stála tenkrát asi 2800,- Kč dnes je již levněnjší)s plynulou regulací teploty, osazenou nástavcemna zúžení prouduvzduchuna 6 mm s bočním odfukem. Doposud se mi nestalo, že by svár nedržel ( vždy musíš použít stejný svařovací materiál jako je svářený kus PP - PP, PE- PE, PP EPDM - PP EPDM, ABS - ABS) a je jedno z čeho svařovací materiál použiješ, používám buď nový kupovaný, nebo si stříhám proužky k rozlámaných plastových podběhů různých značek aut, které jsou většinou co značka auta to jiný materiál. Pak už jen záleží na konkrátním typu plastu a jeho tloušťce jakou nastavíš +/- teplotu a proud vzduchu.

 offline 

 

#6 30.05.2014 09:35:33

Martin_voe
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 187
Založená vlákna
Místo: Praha
Věk: 32
0 1

Re: Svařování plastů


Horkovzduška (s regulací, to se RozUMí) a nástavec "s nožičkou", líp se do teho člověk vopře. Zkoušel sem do spáry jen tak růčo cpát drát, jak sem to zmerčil kdesi na jůtubu a žádná sláva. Nožičkou to tam zalajsne člověk jak za mlada. Ale jako malý zobáčky a vočka na zacvakávání sem nikdy ani nezkoušel, to snad ani nejde. Nebo máte jinou zkušenost a vosvědčenej postup?

 offline 

 

#7 30.05.2014 10:26:04

hevy
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 27
Založená vlákna
Motorka: KTM 400 EXC
Věk: 40 a víc :-)
0 2

Re: Svařování plastů


Martin_voe: i malý očka a zácvaky jdou, je to jen o citu a praxi ;-)

 offline 

 

#8 31.05.2014 07:57:02

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Svařování plastů


Prochal11:

tak tak leister ano 


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#9 31.05.2014 08:02:40

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Svařování plastů


Janek:

vari se to vsechno stejne-zpusob,zrovna PE je takova mrdecka co pouzivaj hojne frantici,porid si prorezavaci hrot,nic vi potrebovat nebudes,material si muzes rezat z plastu co mas po ruce ale musi byt stejny oznaceni,PP a PPEPDM sou zamenitelny v urcity mire,sel bych po co nejmensi velikosti svarecky
ja mam tuto  http://www.grandic.cz/opalovaci-pistole … ka-leister


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#10 31.05.2014 08:06:42

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Svařování plastů


drat se tam vtláčí ručně??? vím že mi fox rikal že by me posvaroval co bude třeba.....ale....ale nerad nekoho porad otravuju smile  tak že když to bude mit janek že bych si to koupil i ja....(když sousedi kachličky tak mi na štok) usch 

 offline 

 

#11 31.05.2014 10:53:02

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Svařování plastů


Filip - SANDOKAAN:

jo rucne,neco na zpusob jak kdyz svarujes svajcem


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#12 31.05.2014 10:57:43

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Svařování plastů


Janek:

Ta steinelka bude asi v poměru ceny a výkonu nejlepší známej co v tomto kšeftě funguje říkal že defakto všechny horkovzdušky ostatním firmám dodává právě steinel a podle ceny upravuje kvalitu.Jinak co se týče příslušenství-trysky,nástavce většinou už bývají v kufru s pistolí chce to dovnitř mrknout a vybírat podle toho kde je toho nejvíc za rozumnou cenu.

Filip - SANDOKAAN ji drát se tam vsouvá ručně nejdřív ho drobet necháš nahřát v trysce pak ho přimáčkneš a posouváš stejnou rychlostí v celé délce sváru hlavně jde o to si svařené místo připravit nejlepší je když prasklina má stejnou tlouštku a její řez je jakoby do V,jinak je to hodně hodně o zvyku a párkrát se taky popálíš a13 


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#13 31.05.2014 12:15:02

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Svařování plastů


Prochal11:

tak zalezi co svarujes,pokud lino a rovny spoj tak urcite nahrivaci-podavaci trysku,ale u moto a auto plastu asi tezko


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#14 31.05.2014 21:11:19

Grinder
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 98
Založená vlákna
Místo: Chebsko
Motorka: KTM 250 EXC
Věk: 32
0 0

Re: Svařování plastů


Měl sem půjčenou nějakou drahou svářečku od kluka co dělá u vodáren,ale ta STEINEL HG 2310 musí stačit,taky si jí pořídim.Dík za typ.Stejně je to všechno jenom o šikovnosti.Tady na fotce sem zkoušel poprvé svařit boční tabulku na číslo z gase a drží to něčekaně dobře.


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/4067_dsc01256.jpg

 offline 

 

#15 31.05.2014 21:50:00

jiriktm
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 666
Založená vlákna
Místo: Kudlov
Motorka: KTM EXC 525
Věk: 43
10 0

Re: Svařování plastů


Martin_voe napsal(a):

Horkovzduška (s regulací, to se RozUMí) a nástavec "s nožičkou", líp se do teho člověk vopře. Zkoušel sem do spáry jen tak růčo cpát drát, jak sem to zmerčil kdesi na jůtubu a žádná sláva. Nožičkou to tam zalajsne člověk jak za mlada. Ale jako malý zobáčky a vočka na zacvakávání sem nikdy ani nezkoušel, to snad ani nejde. Nebo máte jinou zkušenost a vosvědčenej postup?

máš foto té nožičky? kde si ju sehnal?

 offline 

 

#16 31.05.2014 22:01:26

jiriktm
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 666
Založená vlákna
Místo: Kudlov
Motorka: KTM EXC 525
Věk: 43
10 0

Re: Svařování plastů


Janek:

STEINEL je dobrá volba, už ju mám asi 5 let a MAX spokojenost! Svařuju s tím plastové blatníkykdyž se mi podaří
občas v lese neco zlomit, nebo když blatník roztrhne guma když střelí při defektu.

 offline 

 

#17 02.06.2014 08:54:03

Martin_voe
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 187
Založená vlákna
Místo: Praha
Věk: 32
0 1

Re: Svařování plastů


jiriktm napsal(a):

Martin_voe napsal(a):

Horkovzduška (s regulací, to se RozUMí) a nástavec "s nožičkou", líp se do teho člověk vopře. Zkoušel sem do spáry jen tak růčo cpát drát, jak sem to zmerčil kdesi na jůtubu a žádná sláva. Nožičkou to tam zalajsne člověk jak za mlada. Ale jako malý zobáčky a vočka na zacvakávání sem nikdy ani nezkoušel, to snad ani nejde. Nebo máte jinou zkušenost a vosvědčenej postup?

máš foto té nožičky? kde si ju sehnal?

to je ten nástavec na druhý fotce v příspěvku #10.. koupil sem to nečekaně v globusu asi vokolo 150,- Ale nemívaj to tam pořád. Kupuj na drát průměr 6 na nástavec průměr 9.. vostatní už je moc kopyto podle mně...

 offline 

 

#18 02.06.2014 09:51:56

hevy
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 27
Založená vlákna
Motorka: KTM 400 EXC
Věk: 40 a víc :-)
0 2

Re: Svařování plastů


Janek:Ahoj, používám ten první nástavec, který jsem ještě zredukoval na 6 mm, má boční odfuk kterým při začátku sváru rozehřívám přídavný matroš a tryskou svařovaný kus, pak jen přložím přimáčknu a dál směřuju proud vzduchu z redukované trysky cca 1 cm směrem na přídavný materiál před spojem a s citem přitlačuji. Jak jsem již psal je to citu a praxi. Vždy záleží i na tloušťce svařovaného materiálu ( slabší materiál se při necitlivém přístupu propadá nebo i propaluje - zkoušet a zkoušet - běz trenirovky nět čempióna ;-)) . Tryska je kompatibilní s BOSCH a tenkrát stála cca 180,- Kč. STEINEL mohu jen a jen doporučit, mám na ní natočeno stovky hodin sváření a kilometry sváru :-). Po sváření ji vždy postavím až do vychladnutí, aby teplo z tělísek mohlo přirozeně odcházet.

 offline 

 

#19 02.06.2014 20:22:45

JindraMZ
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 349
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM 690 Enduro R, MZ 660E Baghira, Yamaha XT 350
Věk: 32
Web
0 0

Re: Svařování plastů


Janek: Ryobi bych se nebál, v USA je to jedna z těch lepších značek ano 

hevy: s tím chlazením je to důležité upozornění, kvůli tomu už jich hodně shořelo vyk! 

 offline 

 

#20 21.06.2016 12:35:58

Kubicheck
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 396
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: GS mastodont 1994
Věk: ... cet
0 0

Re: Svařování plastů


Ahoj,

já vařil Leistrem. Jsme podlaháři tak k tomu máme blízko.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/1402_img_20160610_202059.jpg


To nemůžem jet po normální silnici...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů