Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Slepená spojka?

#1 26.12.2010 18:14:31

Slepená spojka?


Dnes jsem vyjel asi po 3 týdnech. Mašina nešla nastartovat, spojkové lanko bylo strašně volné (startérospojkospínač nebral) Nakonec se mě ju podařilo nadlábnout. Po 10ti minutách ohřívání začla spojka povolovat a došponovávat se. Asi po 15ti min jsem se rozjel, 1 a dvojka trochu s cukáním, pak už úplně v poho (45km). Lanko spojky mám předpisově napnuté, bovdeny promazané, oleje dost a evidentně se asi slepily lamely k sobě. Jezdím normal, po poslední velmi krátké sněhové vyjížďce kde jsem celkem spojkoval, bo jsem klouzal po ledu a mockrát zapadl,  jsem mašinu decentně opláchl ale i řádně namazal. Parkuju v garáži-cca 12-15 stupnů.  ee2 Nejdřív jsem si fakt myslel, že je urvané spojkové lanko. Při stisku vůbec nebrala, žádný odpor na páčce. Kde může být problém, olej, intenzivnějším namáháním na poslední vyjížďce?? Offmoťáci, co vy na to? ou1 

Editoval Ataman (27.12.2010 10:55:57)

 offline 

 

#2 26.12.2010 20:04:33

Thomas DRZ
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 39
Založená vlákna
Místo: lont u Brna
Motorka: DR-Z 400 SM/S
0 0

Re: Slepená spojka?


Je to možný, že se mohly lamely přilepit, když motorka byla rozehřátá a prudce potom schládla. Uvidíš co to bude dělat dále. Ty máš ty lamely nový, takže tam jsou taky menší vůle.

 offline 

 

#3 26.12.2010 20:04:44

Re: Slepená spojka?


nikdo nic? a27 jen Thomas?

Editoval Ataman (26.12.2010 20:05:45)

 offline 

 

#4 26.12.2010 20:14:25

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Slepená spojka?


Mě se lepila spojka na Jawě po tom co jsem vyměnil olej. Ale nebylo to takový jak popisuješ ty a za týden si to sedlo a přestalo to. Říkal mi známej,že se mu taky lepila spojka po tom co nalil hustší olej,jenže to bylo taky na Jawě kde je klasickej převoďák. Nevím jestli by mohl bejt u DRZ takovej problém,když tam tak hustej olej není.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#5 26.12.2010 20:21:51

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Slepená spojka?


Může to být problém s lepením lamel. Klukovi na KTM 520 se taky stává, že se lamely přilepí, ale ne v takovém rozsahu, jak to popisuješ. Jak píše Thomas, uvidíš co to bude dělat dále.

 offline 

 

#6 26.12.2010 20:27:08

Re: Slepená spojka?


viteka 32 napsal(a):

Může to být problém s lepením lamel. Klukovi na KTM 520 se taky stává, že se lamely přilepí, ale ne v takovém rozsahu, jak to popisuješ. Jak píše Thomas, uvidíš co to bude dělat dále.

No a kdy se mu to stává? Sem, tam? Nebo častěji. Mám lamely od srpna, najezdil jsem cca 1500 km. Vše bez problémů. Poprvé to udělalo až teď, po krátké, ale inetnzivní vyjížďce a4 Olej mě nebere vůbec, takže jsem nic nedolíval. Je pravda, že před výměnou spojky tam byl olej Q8, teď tam je Motul.Zatím jsem se stím nesetkal, ani takhle z doslechu.

 offline 

 

#7 26.12.2010 21:10:04

petan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1357
Založená vlákna
Místo: Praha - západ
Motorka: *** KTM 690 ***
Věk: mládí v prd... do důchodu daleko
1 0

Re: Slepená spojka?


Klukovi zůstává slepená spojka každý týden co jedem na tréning i v létě. Po výměně oleje (MOTOREX) je stav stejnej. Na motorce mám ještě nějakou práci, tak shodím víko a kouknu jestli něco uvidím. ee2 Tuším že problém bude v krátkém chodu spojkový páčky. Spojka je předělaná z mechanické na hydrauliku HEBO.


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/44_18092010479.jpg


Vem za ní

 offline 

 

#8 27.12.2010 09:45:58

gambler
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 274
Založená vlákna
Místo: Strakonicko
Motorka: Husqvarna Te 450 08
Věk: 22
0 0

Re: Slepená spojka?


kámík co má trialovou betu tak taky tak..motorku musí nechat klapat tak 10 minut a pak spojku rozjezdit chvíly to trvá než se utrhne. Menil olej asi 2x a nic, lamely mel venku a vše v poho, a když volal k moto palič...tak mu bylo zděleno že jim to dělají i nové motorky  a30  a31 

 offline 

 

#9 27.12.2010 09:57:24

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: Slepená spojka?


Ataman:

Lidi já vám nevím s tou "slepenou" spojkou... Když se vám slepí spojka, tak přece přes páčku odtlačíte proti pružinám přítlačák, ale "utrhnou" se jen některé lamely a spojka "tahá"... ale normálně přes pružiny funguje... tj. že se vrátí zpět normálně.

Ale když je spojková páčka volná, znamená to, že pružiny nezatlačily přítlačák a lamely úplně k sobě.... a v kombinaci s tím, že nejde zařadit kvalt bych řekl, že je tam něco špatně. Rozhodně bych to rozhodil a zkontroloval, zda není mezikroužek vyskočenej mimo lamelu, nebo můžou být zářezy na spojkovým koši a v kombinaci s lehce slepenou spojkou se po prvním zmáčnutí už nevrací zpět...


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#10 27.12.2010 10:53:06

Re: Slepená spojka?


rozhazovat se mě to moc nechce nee1 alespoň ne hned. Dneska jsem to zkouknul v garáži, páčka má normální chod s odporem, klasicky lanko tahá, mrcha chytla na brnk. Řadí v poho, spojka funguje. a10 Je možný, že jsem tomu dal předtím fest počoudit v oraništi, pak jsem vlastně jen dojel cca 400 m na dvojku do garáže a mašina docela prudce schladla. Bylo asi tak -7, jen jsem ji lehce opláchl od případné soli a šup do garáže. Po cestě jsem neředil, takže vzhledem k tomu, že jsou tam zánovní lamely to mohlo udělat. Možná jsem měl taky našponovanější lanko a tak byla víc přimáčklá?? bliz2 Každopádně to budu pozorovat, ale teď je vše o.k. a udělalo to jen jednou. Díky všem za příspěvky.
P.S. no a při včerejší projížďce cca 45km vše fungovalo bez jakýchkoliv problémů. Prostě Akta X usch 

Editoval Ataman (27.12.2010 10:54:19)

 offline 

 

#11 27.12.2010 14:37:09

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Slepená spojka?


2t šlapačky to opravdu dělaj docela často. Mě to dělala taky a vyřešila to až výměna za nové. Myslím, že to nebylo ani dáno nadměrným opotřebením co se do tloušťky týče, ale spíš tím, že se ten "prach" vzniklý častým spojčením spolu s olejem nalepil na lamely a po vystydnutí je slepil. Nepomohlo ani výměna oleje a vyčištění lamel. Za chvilku to dělalo stejně. Byly prostě už nějak znehodnocený. Dal jsem pak nové lamely, nový minerální olej Motul Transoil a fachalo to v poho. Předtim jsem na doporučení dost lidí používal do převodovky hydrauliku Dexron, která naopak funguje dobře proti klouzání spojky.


Dej koním pít...

 offline 

 

#12 30.12.2010 20:13:32

jardy
Bahňák °
Fotogalerie
Příspěvky: 725
Založená vlákna
Věk: 25
1 0

Re: Slepená spojka?


petan:

skus zmenit znacku a typ oleje


Auto se používá jen když nejede motorka.

 offline 

 

#13 31.12.2010 19:16:05

dudydrz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 572
Založená vlákna
Motorka: xtrainer 300
Věk: 38
Tel: 725311272
2 1

Re: Slepená spojka?


pánové myslím že jedinej suchman má pravdu ano  lanko a páčku vám napínají pružiny co stlačujou lamely takže pokud má volné lanko tak z nějakého důvodu zůstavá spojka rozevřená ne slepená.atamane pokud už ti to nedělá a nechce se ti to rozdělávat tak to nech projevit ale vzhledem k tomu že tam máš novou spojku tak bych to rozhodil.

 offline 

 

#14 07.05.2014 18:57:26

xoblih
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 222
Založená vlákna
Místo: Prostějovsko
Tel: Mám
2 0

Re: Slepená spojka?


Ahoj, trochu oživím toto téma svým problémem. Páčka spojky má normálně odpor, hýbe se i dole, ale spojka jakoby nerozepne. Když zařadím rychlost, zmáčknu spojku, tak se nic neděje, nevím jak se to mohlo stát, naposledy jsem jel před týdnem a půl v neděli, moto nechal normál zchládnout, zaparkoval. Teď v neděli jsem měnil svíčku, komplet řetězovku a dneska jsem to chtěl ozkoušet a spojka protestovala. Moto je Yamaha WR250F, olej Castrol Power1 Racing 4T najeto má 8mth. Nemáte někdo radu co s tím? Moc jsem do toho nechtěl vrtat, abych to nezk#*+#* ještě víc....

 offline 

 

#15 07.05.2014 19:46:18

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Slepená spojka?


osekanej koš????

 offline 

 

#16 07.05.2014 19:50:44

xoblih
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 222
Založená vlákna
Místo: Prostějovsko
Tel: Mám
2 0

Re: Slepená spojka?


Filip - SANDOKAAN:

do teď jsem neměl se spojkou žádný problem, jak zjistit, jetli je to opravdu košem?

Ještě mě napadá, že když jsemdotahoval řetězovy kolečko, měl jsem zařazenou rychlost, nemohl jsem něco pos*at tím?

 offline 

 

#17 08.05.2014 10:23:08

xoblih
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 222
Založená vlákna
Místo: Prostějovsko
Tel: Mám
2 0

Re: Slepená spojka?


tak jsem něco početl na netu, píšou o tom jako o častém problému, ale žádny jednoznačny řešení  a8 

zkusim napsat RSWR, třeba se s tím už setkal...

 offline 

 

#18 08.05.2014 11:06:26

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Slepená spojka?


xoblih:

A pokud zaředíš dvojku zmáčkneš spojku a cukneš růčo s motorkou povolí to??(npři nenastartovaném motoru)

 

#19 08.05.2014 11:41:02

xoblih
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 222
Založená vlákna
Místo: Prostějovsko
Tel: Mám
2 0

Re: Slepená spojka?


babaexc:

jojo, povolí to, dnes jsem na tom zkoušel i jezdit, rozjel jsem se, zmáčkl spojku že zastavím, ale motorka jela krokem, když jsem zabrzdil, tak už ok, na jiny rychlosti to nedělalo, najít neutrál šlo v pohodě, ale z jedničky na dvojku šlo hůř řadit, ostatní rychlosti v pohodě...

 offline 

 

#20 08.05.2014 12:44:20

honzaWR450F
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 635
Založená vlákna
Místo: Prajzská
Motorka: KTMEXC400,YamahaXt660X
Věk: 43+
Tel: 5palec pro slepýše
1 0

Re: Slepená spojka?


Mě tedy na CR250 spojka vždy už druhý den zůstala viset.Nastartoval jsem,ohřál,zařadil a chcípla..
Tak jsem vždycky poprvé po startu se rozeběhl a hodil kvalt,naskočil a vymáčkl,přidal plyn,vymáčkl,plyn a zabrzdil zadní.Celý den pak pohoda.Dělal to olej,změnil jsem značku,bylo okamžitě po problému.Jaký olej nevím ale vždycky jsem měl ten co má být a kvalitní....A dělalo to tenhle rozdíl...


Aprilia AR350,Dr 350,DR600,DR650SE,CR250,WR450F,KTM EXC 400 2007 a ted už jen Yamaha X660X asfaltomrd..

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů