Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

HSB Fe570-padá benznín(zavzdušňuje se)

#1 24.04.2014 13:49:15

mmozga
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE 570 12
Věk: 23 zatím :)
Tel: galaxy s4
0 0

HSB Fe570-padá benznín(zavzdušňuje se)


Zdarec na mém husabergu mi po výměně palivového filtru začal padat benzín.
Když třeba den stojí tak musím dlooouho točit aby naskočil a prvních pár km jde cítit že sem tam kuckne kvůli bublince vzduchu..
Zkusil jsem vyměnit originál trubičky s rychlospojkama co jsou uvnitř nádrže za klasický gumový ale nepomohlo..
Jednou při vyjížďce jsem si všiml že když jsem zastavil tak v nádrži jakoby něco bublalo a viděl jsem bubliny..(to by asi nemělo ne..?)
Mohl by být problém třeba v tom regulátoru tlaku?
Pochybuju že by byl problém v čerpadle když pěkně tlačí..
Co navrhujete?ono se to blbě zkouší protože během hodiny to nespadne natolik aby to nechytlo myslím skoro na drc..
Projít ještě jednou tu soustavu hadiček který jsou v nádrži a nějak to důkladně utěsnit a musí to fungovat ne..?
Z čerpadla vedou dvě hadičky,jedna do filtru a z filtru do regulátoru tlaku a potom ta druhá která je vlastně vracečka a ta je napřímo mezi regulátorem a čerpadlem..z regulátoru už vede pouze jedna do vstřikovače.. (mohl by být problém i tam?) jakoby venku nádrže?
díky

 offline 

 

#2 25.04.2014 13:09:22

TomKLX
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 138
Založená vlákna
Motorka: Hb 390 fe
Věk: 34
0 0

Re: HSB Fe570-padá benznín(zavzdušňuje se)


mmozga:

Ze by jak pises " padal benzin " je divny , kam by spadnul. hadice nejsou v nadrzi nikde zlomene a spoje tesne..je to boj to tam dobre poskladat.
Jeste by si mel mit sitko tesne pred vstrikovacem- zkontrolovat. Ja kdyz sem menil filtr tak strasne dlouho trvalo, nez cerpadlo nasalo, zkousel sem to zvlast v nadobe s benzinem.
Doporucuju rozpojit  na spojce u sani a zkoumat jestli de spravne benzin. Ono je blby, ze ta pumpa zacne jit az kdyz toci starter. Jinak ten napad konstrukteru nacpat vsechny ty hadice s filtrem do nadrze to je teda pekna kokotina, jde to predelat a dat ten filtr normalne ven na hadici.

 offline 

 

#3 25.04.2014 19:56:49

mmozga
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE 570 12
Věk: 23 zatím :)
Tel: galaxy s4
0 0

Re: HSB Fe570-padá benznín(zavzdušňuje se)


TomKLX:

Dobrej tip.. vyzkouším asi úplně vymrdat t plastový "trubky s filtrem" uvnitř,napojim jen od čerpadla do ventilu a od ventilu do čerpadla klasickýma benzínovýma hadicema(žádný zbytečně dlouhý zatáčky,prostě na přesno ať to je.. a filtr dám ven..
A kde před vstřikovačem je sítko?tam jsem snad žádný ani nenašel..
Jak píšeš rozpojit u sání-tím myslíš rozpojit v tom spoji kde je ta jediná rychlospojka venku vedle nádrže?
Jde o to že když podliju svíčku,jede okamžitě a buď už to s kuckáním rozdýchá že jsou v systému "bubliny" nebo chcípne ale pak už naskočí a jede.. bez podlití musím točit třeba i 3x po 5vteřinách..

 offline 

 

#4 11.08.2014 11:28:29

Re: HSB Fe570-padá benznín(zavzdušňuje se)


mmozga:
V tom spoji pod nádrží , je ventil co drží tlak v soustavě.

 offline 

 

#5 08.09.2014 21:40:38

mmozga
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE 570 12
Věk: 23 zatím :)
Tel: galaxy s4
0 0

Re: HSB Fe570-padá benznín(zavzdušňuje se)


Kazi:

no tam je ta rychlospojka která když se rozpojí tak jakoby drží tlak..(ale pokud je zapojená tak je normálně stále průchozí)
Takže po kam je vlastně tlak? drží vstřikovač taky nějaký tlak benzínu když motor neběží?
Mohl by být problém ve vstřikovači?

 offline 

 

#6 08.09.2014 21:56:57

Re: HSB Fe570-padá benznín(zavzdušňuje se)


mmozga napsal(a):

Kazi:

no tam je ta rychlospojka která když se rozpojí tak jakoby drží tlak..(ale pokud je zapojená tak je normálně stále průchozí)
Takže po kam je vlastně tlak? drží vstřikovač taky nějaký tlak benzínu když motor neběží?
Mohl by být problém ve vstřikovači?

čus,ve vstrikovači asi ne,nevim jak husar,ale husa zapne čerpadlo po každe jak vypneš chcipaka,nekde jsi to špatne nasadil nebo napojil,od čerpadla ke vstrikovači to poznaš bude chcat...

 offline 

 

#7 09.09.2014 09:30:49

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: HSB Fe570-padá benznín(zavzdušňuje se)


Teď v sobotu snáma jedna 570 byla a jak jsme někde zastavili na kouřovou a bylo ticho tak v ní taky furt něco pobublávalo(ne voda), regulérně jsem nejdřív myslel že mi kručí v břichu  lol 
tak nevím jestli to nebyly ty bublinky co jsi viděl ,ale vzduch by tam asi být neměl, nevím no.Každopádně to žbrblání to prý vyluzuje odjakživa.

 offline 

 

#8 09.09.2014 12:40:27

mmozga
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE 570 12
Věk: 23 zatím :)
Tel: galaxy s4
0 0

Re: HSB Fe570-padá benznín(zavzdušňuje se)


Jarynn:

No to je přesně co dělá i mě. .
Benzín mi nikde neteče takže potom už to musí být jedině v tom regulátoru tlaku nebo čerpadlo.cerpadlo ale jede dobře to jsem si jistý. . Tak já už kurva nevím :-D

 offline 

 

#9 20.10.2014 16:58:26

mmozga
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE 570 12
Věk: 23 zatím :)
Tel: galaxy s4
0 0

Re: HSB Fe570-padá benznín(zavzdušňuje se)


Tak nějaká aktualiace než nad tou motorkou definitivně zlomím hůl..  a8 
celej palivovej systém jsme rozebrali,vstřik vyčistili v utrazvuku a vše funguje jak má..práší krásně..
Po složení to nejelo-myslel jsem že mě jebne..
Takže už jedině svíška, vyměnila se a motorka zase nenaskočila.
Když jsme jí pomohli sprejem tak chytla a vše se zdálo že už bude ok.
šla do otáček,držela volnoběh,nekuckala.. říkám zkusím jí zdechnout a nastartovat..
Nechytla.
Teď u chytne jedině se sprejem a zavřenou klapkou.. na volnoběh jakž takž jede ale jak se člověk dotkne plynu tak se jakoby zadusí..
Jsme už úplně v koncích a fakt nevíme co s tím může být a hlavně jakto že to udělalo jen tak..

 offline 

 

#10 20.10.2014 20:50:27

TomKLX
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 138
Založená vlákna
Motorka: Hb 390 fe
Věk: 34
0 0

Re: HSB Fe570-padá benznín(zavzdušňuje se)


mmozga:

Pokud jste s lezatym Husabergem v koncich doporucuju Promoto u Vlašimi, jejich mechanik je fakt dobrej, ma vybaveni, dily a diagonstiku, ceny jsou rozumny.

 offline 

 

#11 23.12.2015 07:29:01

W.Geronimo
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 68
Založená vlákna
Místo: Šumava
Motorka: Husaberg FE570
Věk: 42
0 0

Re: HSB Fe570-padá benznín(zavzdušňuje se)


Neco noveho?? Jak jsi vyresil zavadu??
Me to dela taky ale ja prisel na to ze kdyz brnknu o starter zacne tlacit cerpadlo. Pockam dokud neprestane vrcet a pak nastartuji uplne normalne. Pokud to neudelam musim drzet starter tak 7-10vterin nez motor naskoci.
Jinak to bublani mam taky ale prijde mi to ze je to od toho ventilku na vicku nadrze. On se ten benzin celkem dost ohreje od svodu vyfuku a nadrz se podle me natlakuje vypary benzinu a pak to dela takove zvuky. Ale mozna se pletu. Jeste se na to zkusim mrknout poradne.

 offline 

 

#12 23.12.2015 07:36:03

Re: HSB Fe570-padá benznín(zavzdušňuje se)


W.Geronimo napsal(a):

Neco noveho?? Jak jsi vyresil zavadu??
Me to dela taky ale ja prisel na to ze kdyz brnknu o starter zacne tlacit cerpadlo. Pockam dokud neprestane vrcet a pak nastartuji uplne normalne. Pokud to neudelam musim drzet starter tak 7-10vterin nez motor naskoci.
Jinak to bublani mam taky ale prijde mi to ze je to od toho ventilku na vicku nadrze. On se ten benzin celkem dost ohreje od svodu vyfuku a nadrz se podle me natlakuje vypary benzinu a pak to dela takove zvuky. Ale mozna se pletu. Jeste se na to zkusim mrknout poradne.

To strtovani je bezny postup po delsim stani i na jinych modelech se vstrikem.

 offline 

 

#13 23.12.2015 15:00:13

ZdeninoTE
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 480
Založená vlákna
Místo: Sulimov
Motorka: KTM 950 Adventure S; VOR V-star 530; Husqvarna TE610
Věk: 28
Tel: 604389901
5 1

Re: HSB Fe570-padá benznín(zavzdušňuje se)


W.Geronimo:

Poslední co si pamatuju, že sme vyměnili nanosítko ve vstřiku a jelo to jako by se nic nestalo. Na první pohled bylo to staré sítko OK, jen trochu zašedlé, ale po výměně to jelo v poho. Kokotina za 250,- nebo kolik to stálo a práce a laborování nepočítaně  a11  ale tak to většinou bývá  smile 


Enduro je pro ty, kdo nemají nasrané v rukách, v hlavě ani v gatích

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů