Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Rada s výběrem čtyřkolky.

#1 13.04.2014 18:54:02

OndraMZ
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 607
Založená vlákna
Motorka: Exc250 17
0 0

Rada s výběrem čtyřkolky.


Zdravím zdejší členy smile můj otec se rozhodl o pořízení čtyřkolky a jelikož se v tomto zrovna neorientujeme byl bych rád za každou radu.  Projíždíme spoustu inzerátů a zaujali nás dvě varianty. smile
Buď nová http://www.tipmoto.com/motorky/journeym … 0-mle.html
Nebo starší značky TGB Blade cenově se pohybují okolo 90 000.-

Za každou radu a poznatek budu rád smile Díky

 offline 

 

#2 13.04.2014 19:25:06

honzaWR450F
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 635
Založená vlákna
Místo: Prajzská
Motorka: KTMEXC400,YamahaXt660X
Věk: 43+
Tel: 5palec pro slepýše
1 0

Re: Rada s výběrem čtyřkolky.


OndraMZ napsal(a):

Zdravím zdejší členy smile můj otec se rozhodl o pořízení čtyřkolky a jelikož se v tomto zrovna neorientujeme byl bych rád za každou radu.  Projíždíme spoustu inzerátů a zaujali nás dvě varianty. smile
Buď nová http://www.tipmoto.com/motorky/journeym … 0-mle.html
Nebo starší značky TGB Blade cenově se pohybují okolo 90 000.-

Za každou radu a poznatek budu rád smile Díky

Měl jsem Linhai...nebrat vůbec.Potom jsem měl Goes 520 Limited Edition 2012.Je to identické jako ten Journeyman.Takže jedině dlouhou verzi kvůli stabilitě a ježdění ve dvou,já měl variátor CV.Tech Kanadský s motorovou brzdoua seřiditelné vzduchokapalinové tlumiče,digi palubku a capiny.Kolega měl obyčejnou verzi a jelo to úplně stejně,takže zbytečnosti dle mě.Je to všechno Čína a sere se to.Koupil jsem to z cca 1200km od kolegy a jezdilo nás 5 až 10 na stejných strojích.Journeyman,Goes,NewForce a vypadalo to stejně,sralo se stejně.Spotřeba v terénu tak 10 až 15l/100km.Ceny dílů...manžeta poloosy 950kč,řemen 2.000kč a výše,pneu tak od 1500kč čínské,nejlevnější,nedostatečné.....Olej tak cca po 250kč/l.Mění se po 1000km v motoru i převodovce,diferáku přední,zadní.
Třeba jsem utrhl přední brzdovou hadičku,došla za 14 dní a na opačnou stranu,znova objednal autorizovaný servis a zase 14dní.Banalita a měsíc v tahu.
Co mě sralo.Najeto 2000km,teče benzín přepadem karbce(Japonský)..nelze koupit jakási hřídelka,běžná závada u všech nás v partě a dle mechanika autorizovaného servisu.. bliz2 Vymačkané pouzdra zadních kol,běžné a zase u všech...náhrada z bronzu cca4000 jedna strana plus ložiska a práce....netěsnost gufer atd..čidlo tachometru...všichni,cca 1300kč
Při najetí cca 3000km šla z domu,poctivě řečeno prodávajícímu z vedlejší vesnice,mechanik,nevadilo mu to..
Syn mé přítelkyně koupil deset nebo kolik let starou Suzuki Eiger 400 a jenom jezdí do lesa,tahá dřevo a jen prasklá žárovka.Servis nula nula nic ani oleje....Nechápu ale furt to jede.


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3675_20131103_112826.jpg


Aprilia AR350,Dr 350,DR600,DR650SE,CR250,WR450F,KTM EXC 400 2007 a ted už jen Yamaha X660X asfaltomrd..

 offline 

 

#3 13.04.2014 19:27:06

Zobák310
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 848
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: KTM 350
Věk: 1989
5 0

Re: Rada s výběrem čtyřkolky.


OndraMZ:

Tu prvni mel strej od novoty a nic zavaznyho se tam neresilo a vykonove po otevreni dobry.momentalne ma od stejny znacky ten model X5 a taky bez zavad obe bral pro jistotu novy.nevim jestli ti to nejak extra pomuze ale asi to nebude spatny ano co se poruchovasti a vydrze tyce.


Nejde o to zvítězit, ale zůčastnit se.

 offline 

 

#4 13.04.2014 19:39:00

Snafu
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 85
Založená vlákna
Motorka: Honda CR250R
Věk: 23
1 0

Re: Rada s výběrem čtyřkolky.


Kamarad ma pujcenou ctyrkolku od znameho Suzuki king quad 750 a za me musim rict, ze super! Predtim mel nejakou cinu a neda se to vubec srovnat... Ta kvalite je uplne nekde jinde... v terenu to je jak tank, nic to nezastavi smile Pred tydnem sem to mel pujcene celou nedeli, sem na tom lital s moji pritelkyni a super smile

http://www.quadmania.cz/bazar-ctyrkolky … 19738.html

Je to tady tahle, on ma rok vyroby 2013...


Co dnes budeš dělat? Nic! Vždyť to jsi dělal včera! Já vím, ale ještě to nemám hotové...

 offline 

 

#5 13.04.2014 20:21:26

Carlitos13
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 579
Založená vlákna
Místo: Ústí nad Labem
Motorka: 1090 adv r
Věk: 40
Tel: 731309504
0 0

Re: Rada s výběrem čtyřkolky.


pokud mohu doporučít kupte yamahu ,něco takového-http://www.motorkari.cz/motobazar/ctyrkolky/yamaha/yamaha-grizzly-700/yamaha-grizzly-700-630616.html

a budete určitě spokojenější ano  ja už bych do žádné číny nebo tajwan nešel stop2 ,měl jsem tu možnost porovnat

 offline 

 

#6 13.04.2014 23:55:39

Bitrin
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 825
Založená vlákna
Místo: Pole,louky,dům-S.Morava
Motorka: SHERCO 510i; Suzuki Kingquad 700; Jawa 250
Věk: 24
Tel: Nokia
6 0

Re: Rada s výběrem čtyřkolky.


Upřímně myslím že se tu asi moc nedobereš co si vlastně koupíš, protože jeden ti bude tvrdit že čína je na hovno a druhý třeba jako já ti zase řekne že tu čínu bych si koupil. Proč? Mám jednu doma ale dětskou a druhou má nevlastní bratránek tahá s ní v lese. Někdo si řekne cože? Ale ono to funguje a jak je to možné? Nevím asi středeční výroba. Jediné co se mu vysralo za těch deset let používání je praskla poloosa koupila se za dva ticíce nová. Spotřeba nunula nula nic je to třístovka, ale s vozíkem plným bukovým nemá problém a s taháním klád taky ne je to pěkně zpřevodované. A to vlastní traktora s předkem a lakatoše domací výroby zmenšeného má to na papírech a stejně sedne na čtyřkolu a jede si natahat dřevo domů apod. Měl jsem taky čest jet na grizlině a kinquadovy ale nikdy bych to nesrovnával s čínou, jak by někteří řekli nemůžeš srovnávat jablka s hruškama.

Jinak chci kupovat journeyman gladiatro 510RX-A byl mi doporučen a řešil jsem to minulý půl rok. Dostupnost dílů je hned v praze byl eshop který je spostředkovatel téhle pracovní nejrozšířenější čínské čtyřkoly. Jinak kinguad žere jako tank má ho kamarád.


Ride to live and live to ride!:-)
(Jezdím,abych žil a žiju,abych jezdil)

 offline 

 

#7 14.04.2014 06:39:22

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Rada s výběrem čtyřkolky.


u číny nebo thaiwanu je to o štěstí, z produkce těchcto zemí je jednoznačně nejlepší a nejkvalitnější Kymco, ale strašně malej výběr ojetin a nový stojí skoro stejně jako japonci (asi ví proč)
jinak japonec bude určitě kvalitou a jízdně někde jinde, ale cena kolky a hlavně dílů je taky jinde

 offline 

 

#8 14.04.2014 07:59:38

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Rada s výběrem čtyřkolky.


TGB Taiwan Gold Busines   heh2 


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#9 14.04.2014 10:23:34

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Rada s výběrem čtyřkolky.


jestli vleze na Quadmanii, tak se mu tam s čínou akorát vysmějou, tam jedině Can-am !!!  a nejlépe rovnou litr  wink 

 offline 

 

#10 14.04.2014 11:07:27

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Rada s výběrem čtyřkolky.


Palo7:
.. a nejmenší dětskej Can-am se vyrábí až na pár součástek komplet ve Vietnamu lol  lol Takže žádnou čínu nebrat cool 
Jinak kamarád má TGB a asi patří k tomu lepšímu. Tchajwan je skoro vždy v kvalitě lepší než Čína. Nebavím se o extrémech na obou koncích spektra. ano 

 offline 

 

#11 14.04.2014 11:35:54

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Rada s výběrem čtyřkolky.


šel bych cestou osvědčené značky a modelu za výhodnou cenu srovnatelnou s mladším hovnem....

http://motorky.bazos.cz/inzerat/3424453 … 00-YFM.php

Jel jsem kdysi na starší verzi to byla tuším 660..No jelo to velmi pěkně, ale nejsem v tomhle vůbec znalej věci.

Kámoš má LTZ 400 s akrapem, KN sáním a lepším podvozkem + rozšíření. Má to jen na lesní mrdání, ale to je děs jak to jede big_smile

Editoval jirka87 (14.04.2014 11:39:14)

 offline 

 

#12 14.04.2014 14:38:53

OndraMZ
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 607
Založená vlákna
Motorka: Exc250 17
0 0

Re: Rada s výběrem čtyřkolky.


Chlapi děkují vám za poznatky a rady smile čtyřkolku budeme využívat hlavně k odvozu trávy a podobného bordelu co se objevuje kolem baráku a zahrady smile v zimě likvidace sněhu, přibližovadlo po dědině a tak podobně tudíž žádné bažiny, brody a podobné kur.... v lese smile

 offline 

 

#13 16.04.2014 19:48:39

JOSEF-1
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 79
Založená vlákna
Místo: Děčín
Motorka: Tak různě...
Věk: 18
Tel: HTC
1 0

Re: Rada s výběrem čtyřkolky.


Osobně bych šel do polarise 500 sportsman, zpracování paráda, projede to všude a hlavně se to nesere  a1  zatim  lol 
nebo yamahu grizzly  smile 


Koupím díly na ČZ sport 125/473, 175/470, 250/475 :-) Kdyby se někomu doma něco válelo....

 offline 

 

#14 11.11.2015 00:51:52

Bitrin
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 825
Založená vlákna
Místo: Pole,louky,dům-S.Morava
Motorka: SHERCO 510i; Suzuki Kingquad 700; Jawa 250
Věk: 24
Tel: Nokia
6 0

Re: Rada s výběrem čtyřkolky.


Zdravím,
trochu přidám info, kdyby někdo chtěl řešit čtyřkolu. Mohli jste si všimnout že jsem psal už dříve. Nakonec jsem skončil u poctivé japonské kvality a to suzuki kingquad 700. Mám ji už 12 měsíců z toho 9 měsíců jen o víkendech tahá dřevo od rána do odpoledne a čtyřkolka nevykazuje žádné změny v poškození apod. Je pravda že tomu ale dělám pravidelnou běžnou údržbu, mazání, konzervace a hlavně častá výměna oleje a vše šlape. Spotřeba 5l na ten den při práci samozřejmě když se jedu projet s kolegy tak je spotřeba podstatně vyšší, protože při tahání to spíše brble. Jinak před měsícem si můj bratránek taky koupil kingquada 700 a moc spokojenost. Proč né čínu už? Měl jsem kamaráda co pracoval chvíli pod firmou co se zabývala prodejem a opravami journeyman a odrazoval mě od toho. Proč né can-man nebo jak se to píše  smile , je to ital a na ty moc spolech nikdy nebyl. Litrovým motorům pořád odchází těsnění pod víkem vaček, není se čemu divit když je z plastu, tak že dvě víka dvě tesnění jedno těsnění 1000kč, u dalších je to spíše běžná údržba, ale jak říkám je to poddimenzované a stojí to hrachy. Kingquad je pro mě dostačující, navíc už i on nepřenese svůj výkon na zadní kola a to se dá co říct, tudíž si nedokáži představit mít silnější, pro mě zbytečnost.


Ride to live and live to ride!:-)
(Jezdím,abych žil a žiju,abych jezdil)

 offline 

 

#15 11.11.2015 13:29:28

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Rada s výběrem čtyřkolky.


OndraMZ napsal(a):

Chlapi děkují vám za poznatky a rady smile čtyřkolku budeme využívat hlavně k odvozu trávy a podobného bordelu co se objevuje kolem baráku a zahrady smile v zimě likvidace sněhu, přibližovadlo po dědině a tak podobně tudíž žádné bažiny, brody a podobné kur.... v lese smile

Moc ti to asi nepomůže, mám doma Linhai nějakou 300 4x4 ani nevím jak se to jmenuje a používám přesně na to co píšeš. Vozík hlíny, dřeva, hnoje.. Teď jsem ji půjčoval kamarádovi co měl doma polárku a momentálně je bez kolky a potřeboval navozit dřevo.. Říkal že kolem baráku je to nad hlavu ,ale nevím jestli mi jen nechtěl udělat radost  tongue Pro mne úplně dostačující,ale ber to tak že od března jsem vyjel 1,5 nádrže tak sa snad za tu chvilku nemohlo ani nic posrat  lol  Faktem je že to nežere vůbec nic což u větších kolek budeš asi překvapený co polykají, v podstatě jak auto  ou2 . Koupil jsem za tašku hrušek nepojízdnou a dal dokupy ,50tis bych za to nedal.Výkon bohatě stačí na obsluhu kolem baráku,vadilo mi že je to zbytečně rychlé i na malou, v malých rychlostech to jelo přez spojku ,tak jsem dal lehčí válečky a teď je to příjemný pracovní strojek, na velkou jede max kolem 50km/h,na malou můžeš bublat krokem bez ničení spojky.Na zimu mám nachystanou radlici tak se uvidí jestli to přežije  lol Pokud to chce někdo na drandění do lesa tak to za chvilu zabije,výkonu málo a přeci jen je to čína tak bude trpět leprou  lol Jestli se nepletu tak jsi z Lukavce nebo někde odtud, kolku mám v Bílovci tak kdybys nad něčím takovým uvažoval klidně se přijď s tatíkem svézt ať víš do čeho jdete  lol 


E: Ted cumim co jsem za jeliman,ze to vlakno je kapanek starsiho data usch 

Editoval Jarynn (11.11.2015 23:28:28)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů