Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Baterie

#1 10.03.2014 00:12:47

Baterie


Zdravíčko enduráci. Vybírám akumulátor do mého mazlíka a zajímali by mě tři věci.

1) Jaký máte názor na značky Yuasa, Koyo..?

2) Co preferujete, údržbové nebo bezúdržbové akumulátory?

3) Co když mám předepsáno, že má mít aku 6Ah a já tam naperu třeba 9Ah..?

Díky wink

 offline 

 

#2 10.03.2014 00:33:02

MotoDriver
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1792
Založená vlákna
Místo: Mechov
Motorka: 250f
Věk: 40 a víc
Tel: mám
13 0

Re: Baterie


Tajvi:

Jedíně bezúdržbovou ( AGM,gel ),větší kapacita baterie nevadí,ale může znamenat větší rozměry,takže aby ti tam vlezla,pokud máš starter tak je důležitej startovací proud.


Je to barva, kterou mám prostě rád
Modrá je dobrá, už je to tak.

 offline 

 

#3 10.03.2014 09:44:50

Re: Baterie


No tak já tam bezúdržbovou nedostanu. Jediné co tam dostanu - Rozměrové je toto:
http://baterie-motocykl.heureka.cz/vart … kace/#text a toto
http://baterie-motocykl.heureka.cz/yuas … e/#section

Varta má 9Ah a startovací proud 80A a Yuasa má startovací proud 124A. Když bude startovací proud moc vysoký, tak to ničemu nevadí..?

 offline 

 

#4 10.03.2014 09:58:18

kossak
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 413
Založená vlákna
Motorka: BETA300RR
0 0

 offline 

 

#5 14.03.2014 23:29:17

Re: Baterie


Zdravím, tak jsem nakonec pořídil tu Yuasu. Co jsem tak po netu četl, tak lidi docela chválili. Psali i, že výdrž třeba kolem 5 let +..Takže si nemyslím že to bude špatná aku. Janku, asi jsi narazil na špatný ksu  ano smile Uvidíme jak to s ní bude vypadat.

Baterku jsem koupil suchou a leje se tam čistá kyselina sírová že..? Poté je potřeba baterku nabít 1/10 kapacity na 100%. Jak dlouho byste baterku nabíjeli..? Většinou když jsem nabíjel starou aku, tak to vyšlo tak na celý den..smile Díky

 offline 

 

#6 15.03.2014 07:59:26

bagr12
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 126
Založená vlákna
Místo: BK a okolí
Motorka: Husaberg FE 650
Tel: DualSIM
0 0

Re: Baterie


KLasickou baterku uz jsem hodne dlouho nevidel,takze nechci varit z vody,ale podle me jsi k tomu dostal navod, ne?

 offline 

 

#7 15.03.2014 09:07:59

Marýlek
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 262
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM 200 EXC
Věk: 20 a vic
2 0

Re: Baterie


Tajvi:

Dnešní nabíječky už dokážou samy regulovat nabíjecí proud a poznají, když je baterka nabitá. Kolikrát mají třeba aji LED diody indikující  stav nabití. Poznají kdy je baterka nabitá a "odpojí" ju. Ale nevím co máš za nabíječku.  smile 

 offline 

 

#8 15.03.2014 09:10:57

pet
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 68
Založená vlákna
Místo: Sudety
Motorka: EXC45o
1 0

Re: Baterie


Tajvi:
To ti měli nalejt tam co si jí kupoval. Zajeď někam kde prodávaj baterie ať ti jí "zprovozní" tj. nalijou elektrolit a nabijou, nebo je potřeba ještě koupit nádobu s elektrolitem. Předpokládám že to je olověná baterie se špuntama nahoře. Do baterek bez volně přístupných špuntů se nic neleje  geer 

http://pb-autobaterie.cz/attachment.php?id_attachment=1 strana 6

 offline 

 

#9 15.03.2014 10:19:00

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Baterie


Tajvi napsal(a):

Zdravím, tak jsem nakonec pořídil tu Yuasu. Co jsem tak po netu četl, tak lidi docela chválili. Psali i, že výdrž třeba kolem 5 let +..Takže si nemyslím že to bude špatná aku. Janku, asi jsi narazil na špatný ksu  ano smile Uvidíme jak to s ní bude vypadat.

Baterku jsem koupil suchou a leje se tam čistá kyselina sírová že..? Poté je potřeba baterku nabít 1/10 kapacity na 100%. Jak dlouho byste baterku nabíjeli..? Většinou když jsem nabíjel starou aku, tak to vyšlo tak na celý den..smile Díky

Dej odkaz na baterku, kterou jsi nakonec koupil. Osobně si myslím, že to moc dobrá volba nebyla na enduro, kde skáčeš, padáš s motorkou a pod. ne  Je to baterka za pár korun, nízký startovací proud nee1 
Elektrolyt na nalití musel být součástí snad, ne? Baterky se didávají v přednabitém stavu, jen se dolije elektrolyt. Osobně bych šel určitě do Motobattu, jak dával odkaz kossak, za cenu kolem litru máš baterku se startovacím proudem 130 A ano 
Jezdí ji Petr a budu i já a myslím, že no problém.

 offline 

 

#10 15.03.2014 13:04:17

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: Baterie


K těm baterkám Motobatt,  má zkušenost je taková. Objednal jsem baterku tady http://www.nastartujes.cz/cs/. Vše dorazilo jak mělo, baterka pasovala, jediný co mě vadilo byla nalitá.  Nabil jsem ji naplno nabíječkou C-tek. Vše dobrý. Jenže po montáži a pokusu o start s motorem ani neotočila. Při zátěži startérem šlo napětí na baterce dolů až na 2V. No nic asi vadný kus.
Využil jsem lhůty 14 dní na vrácení zboží. S tím, že nechci peníze zpět, ale jestli mají ty baterky nenalitý skladem s elektrolitem zválšť, tak ji beru. Paní mi sdělila, že mají jen nalitý, že jim to tak dodávájí. Takže jsem požádal o vrácení peněz. U nalité baterky člověk neví jak dlouho jim kde stojí a jak známo skladování nalité baterie bez patřičné údržby vede k jejímu nenávratnému poškození.  Netuším jestli je nějaký prodejce značky Motobatt co dodává baterie v suchém stavu s elektrolitem zvášť. Pokud ne, tak si myslím, že výrobce je sám proti sobě.
Takže jsem skončil u Varty, která je dodávaná suchá a doma si ji člověk aktivuje, takže má záruku 100% "čerstvosti" baterie.


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#11 15.03.2014 14:26:57

Ládínek
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 341
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: XT 600
Věk: 50 + 10
5 0

Re: Baterie


A v tom je ten for. Lidi ani pořádně neví jakou baterku si mají koupit. Jsou nalitý a nenalitý. Každá má své označení a určení pro provoz. Pro zůzné polohy použití. Každý prodejce tvrdí že ta jejich baterka je pro vaši motorku ta nej. Ale jakou baterku si koupit by měl vědět každý sám jaká patří do jeho stroje. To by mělo být v manuálu. Právě, že ty nenalitý na enduro moc vhodný nejsou. Jejich pracovní poloha neni ideální. Mají třeba označení  -BS. Pak jsou baterky přímo nalitý z fabriky, ne v prodejně. Označení třeba  - 4. Té nevadí jakákoliv poloha, většinou jsou o malinko dražší. Ale pro enduro určitě lepší.



http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/455_dsc02248.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/455_p1040029.jpg

Editoval Ládínek (15.03.2014 14:33:55)


Moje XTčko žije tam, kde končí asfalt.

 offline 

 

#12 15.03.2014 16:45:12

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Baterie


Já měl na enduro normální olověnou, co se plní doma a fungovala 2 roky uplně suprově, podle mě bude fungovat dál i novému majitely. Motorka se válela nesčetně krát a pokaždé to chytlo na startér. Byla to Varta.

Editoval kornout (15.03.2014 16:47:36)


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#13 15.03.2014 17:43:36

Re: Baterie


Viteka32: Odkaz na baterku http://baterie-motocykl.heureka.cz/yuas … e/#section - Je i v prvních příspěvcích. Baterku kterou jsem pořídil, tak má nabíjecí proud 124A, takže si nemyslím že je na tom zas tak špatně. Ale celkově jsem na Yuasu četl na internetu hodně chvály..smile Ale na motorce neskáču atd. tak by to snad vadit nemělo.

Elektrolyt - Neboli kyselinu sírovou pro akumulátory jsem pořídil. Už to bude asi ředěný. V návodu je napsáno, že se má nabíjet 3-5hodin 1/10 kapacity aku. To znamená nabíjet 0,8A. Ale těch 3-5 hodin se mi nezdá. Přijde mi to hrozně málo. Když nabíjím nabíječkou jiné akumulátory, tak tam mám nabíječku připojenou vždycky celý den a to je ta baterku z veké čísti nabitá. Takže mi přijde  že 3-5hodin na skoro vybitou aku hodně málo. Myslím že paní v obchodě říkala, že aku je přednabitá na 30%.

 offline 

 

#14 15.03.2014 18:37:38

Paja450
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 183
Založená vlákna
Místo: Strakonicko
Motorka: Yamaha WR450F 2008
Věk: 22
1 0

Re: Baterie


Tajvi: Já jsem si skoro za ty samé peníze pořídil bezúdržbovou bannerku  ano 


Chytřejší ustoupí, řekl si policista a uhnul se mi z cesty big_smile

 offline 

 

#15 16.03.2014 08:56:27

Re: Baterie


Ládínek:

mas nekde seznam a vyznam tech zkratek co tu uvadis (BS, 4, .....) nebylo by naskodu je tu zverejnit. baterky jsou vecne tema tak by to mnohym pomohlo.

 offline 

 

#16 16.03.2014 10:17:55

madman650
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 89
Založená vlákna
Motorka: DR650SE
1 0

Re: Baterie


Ládínek napsal(a):

A v tom je ten for. Lidi ani pořádně neví jakou baterku si mají koupit. Jsou nalitý a nenalitý. Každá má své označení a určení pro provoz. Pro zůzné polohy použití. Každý prodejce tvrdí že ta jejich baterka je pro vaši motorku ta nej. Ale jakou baterku si koupit by měl vědět každý sám jaká patří do jeho stroje. To by mělo být v manuálu. Právě, že ty nenalitý na enduro moc vhodný nejsou. Jejich pracovní poloha neni ideální. Mají třeba označení  -BS. Pak jsou baterky přímo nalitý z fabriky, ne v prodejně. Označení třeba  - 4. Té nevadí jakákoliv poloha, většinou jsou o malinko dražší. Ale pro enduro určitě lepší.



http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/455_dsc02248.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/455_p1040029.jpg

na enduru jsem měl Banner YTX-9 BS,ježděná mnou 5let,nevím,jak dlouho ji tam měl předchozí majitel-rok,dva...
za celou dobu jsem ji nenabíjel,motorka někdy stála dva,tři měsíce přes zimu,kdy se nedalo k vůli sněhu/mrazu jezdit a měnil jsem ji teprve loni,opakuji po pěti letech.Pokud je ten elektrolyt absorbovaný v nějakém rouně a není tam hladina jak v obyčejné aku,tak si myslím,že je jedno v jaké je poloze.Teď nemám na mysli vzhůru nohama,ale běžně na šikmo,jak to má spousta motorek.
Takže výdrž baterie závisí i dost na štěstí,kde se liší fakt kus od kusu.Na autech jsem taky zkoušel ruzné značky a potvrdilo se mi,že se nedá jednoznačně říct,která značka je nej,protože životnost ovlivňuje spousta faktorů smile 

 offline 

 

#17 16.03.2014 18:00:04

Re: Baterie


Paja450: Aku jsem nekoupil za cenu co byla v odkaze. Aku jsem se vším všudy pořídil za cca 700Kč..smile

Poradí někdo s tím nabitím..?

 offline 

 

#18 16.03.2014 20:06:17

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Baterie


Tajvi:
Co ale chceš radit s nabitím. Dám na nabíječku Optimate 4, ta si baterku otestuje, začne nabíjet a sama po nabití ukončí nabíjení ano Nic jednoduššího smile 
Samozřejmě začne debata, když nemám inteligentní nabíječku...... ne 

 offline 

 

#19 17.03.2014 09:29:57

Ládínek
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 341
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: XT 600
Věk: 50 + 10
5 0

Re: Baterie


kick-start napsal(a):

Ládínek:

mas nekde seznam a vyznam tech zkratek co tu uvadis (BS, 4, .....) nebylo by naskodu je tu zverejnit. baterky jsou vecne tema tak by to mnohym pomohlo.

Seznam malitých akumulátorů přímo ve fabrice nemam a byl by velice krátký. Velký problém je to, že si  každý výrobce může značit jak chce. A málo kdo je prodává. Pouze značkový servis nebo zn. prodejna. Proto těch informací je málo.
Proto jsem tu reagoval jak tu nademnou kupující byl nespokojen s nalitou baterkou a raději si vzal nenalitou. Ale nebudu hodnotit, nevím o jaký typ šlo a na jaké enduro to bylo.
Co vím tak ty jsi také jezdil na TT 600RE. Tam patří B.
Píšu to z toho důvodu, že mě obyčejná bezůdržbová baterka na TT RE nevydržela ani rok.
Až pak jsem pochopil proč.  Ty nalitý ve fabrice jsou nalitý až po okraj a zašpuntovaný. Tak jim nevadí jaká koliv poloha. Ty obyčejný mají pracovní polohu do 30%.


Moje XTčko žije tam, kde končí asfalt.

 offline 

 

#20 17.03.2014 17:36:31

Ládínek
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 341
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: XT 600
Věk: 50 + 10
5 0

Re: Baterie


Janek:

EXIDE špatná neni. V autě jí mam taky. Na enduro jsem si ale koupil pořádnou co tam patří. ano 
Já rád zkouším prodavače. Až pojedu kolem tak se schválně zeptám zda EXIDE dělá baterky vhodné pro enduro. usch Jsem zvědav co mi žeknou. a1 


Moje XTčko žije tam, kde končí asfalt.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů