Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Castrol Power 1 - pančovaný olej?

#81 07.01.2014 07:33:01

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


panca: si machr  ano ... kriminálka??

... a tomu "chudáčkovi" co ti to bez začervenání minule prodal za 335,- bych šel nakopat prdel aby si pamatoval, že krást se nemá  lol 

 offline 

 

#82 07.01.2014 08:56:53

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


MikiberG:

 a1  ano 

 offline 

 

#83 07.01.2014 11:18:08

zxr
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 75
Založená vlákna
Motorka: XR600, ZX9R
Věk: 23
0 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


Ahoj, přišel mi mail s odkazem na rozeznání originál a padělaného oleje castrol. Jsou to tedy oleje do aut, ale něco tam bude podobný.

http://www.autohanak.cz/pdf/padelany_ca … Evrope.pdf

 offline 

 

#84 07.01.2014 11:38:12

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


zxr: ano  konečně důkaz místo slibů... zase budou mít padělatelé lehčí práci s vylepšením detailů ..... docela mě udivuje že padělaný obaly jsou v některých detailech hezčí než originály....

 offline 

 

#85 20.01.2014 14:46:25

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


petronel napsal(a):

Najel jsem cca 50 mth za rok a půl, a to většinou výletním tempem big_smile . Netvrdím že to bylo stopro olejem. Jsem teď mimo čr,tak nemůžu zkontrolovat flašky podle toho odkazu,ale jak dojedu domů tak hned po polibku ženě letím do dílny. lol   Důvěru v tuto značku mám prostě nahlodanou.

Zdar, tož jak to vypadá ? už máš opravenou motku doma ?? Jsi schopen zjistit kolik měla najeto cca celkem ?? Vím že to nějak nehoníš, tak mě rozsah tvojí opravy trošku překvapil, ale otázka co už měl stroj za sebou, než si na něj sedl...


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#86 20.01.2014 18:48:37

petronel
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 146
Založená vlákna
Místo: Přerovsko
Motorka: Husqvarna TE 450
Věk: 42
1 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


offroaderxrr:

Tak motorka je pořád v servise. Mechanik  čeká na volnoběžku. A já na motorku. Už jsou to tři měsíce  a31  A že počasí přeje jízdě tak to sere ještě víc. Kolik měla ve skutečnosti najeto nevím. Kontroloval jsem doma dvě zbylé 1l flašky oleje a vypadá to na originál. Tak nevím. Možná zanedbaný servis předchozích majitelů,a nebo můj špatný jízdní styl  hmm A co ty už si na to troufáš sednout po tom úrazu?


Kdo nepadá,jezdí pod své možnosti,ale ať to nebolí.

 offline 

 

#87 21.01.2014 16:30:08

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


petronel:
styl tvojí jízdy na stav motoru určitě nemá vliv, teda pokud jsi nejezdil tak, že by byl motor stabilně extrémně podtočený, že by klepal,
spíš mě zajímá po cca kolika mth došlo k takovému opotřebení motoru, ten v mojí Husce vychází z tohohle motoru, má akorát el. vstřikování, zda se liší víc nevím, ale vizuálně vypadá skoro stejně a myslím, že u těch 450 se nic v motoru neměnilo, nový motor přišel u 449 a to z BMW.
úraz úspěšně doléčuji, ještě to bude chvilku trvat, teď tuním motku, mám na to čas, nechal jsem udělat tlumiče, v neděli jsem komplet rozebral přepáčko a kyvku, vyčistil a namazal ložiska, ještě stačí opravit pravý chladič a pár menších dolaďovacích úprav a můžu na jaře vyrazit
zkus na ty díly zavolat Otovi Kotrbovi, má něco skladem

OTAKAR KOTRBA
K Váze 41, Klíčany u Prahy

mobil: +420 602 666 380
tel.: +420 284 890 982


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#88 21.01.2014 17:36:25

petronel
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 146
Založená vlákna
Místo: Přerovsko
Motorka: Husqvarna TE 450
Věk: 42
1 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


offroaderxrr:

Když jsem moto kupoval tak na počítadle bylo cca 230mth(nevím přesně papíry údržby mám doma).Prodávající,ale tvrdil,že předchozí majitel tam to počítadlo dal z jiného stroje a že má natočené míň (3000km) ale přístrojovka nefungovala, tudíž ani to jsem nemohl zkontrolovat. Teď mám 296mth (kolik je skutečnost teda fakt nevím jsem čtvrtý majitel) a odešla volnoběžka.Jinak motor táhl pěkně.Dal jsem to do servisu P. Bartko , Nový Jičín.(dělá Husqvarny tak snad ví kde sehnat díly) A domluvili jsme se,že když už to má na stole, ať zkontroluje i ventily, píst,ojnici. Jak to dopadlo jsem psal výše. Ještě mrkl na přepákování( vyměnil čepy, ložiska jsou prý OK) na spojce byly tři pružiny jiné,tak je vyměnil za originál, plus vata do výfuku. Tak snad jsem se s výběrem servisu nespálil a motorka bude zase šlapat.  smile Zatím věřím ,že to dobře dopadne a ještě s váma někdy vyjedu ať se něco přiučím big_smile a nejsem stále brzda lol 


Kdo nepadá,jezdí pod své možnosti,ale ať to nebolí.

 offline 

 

#89 21.01.2014 18:20:56

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


petronel: tak to se nedivím, má najeto docela dost a to ještě bůhví jestli ne i víc, jak píšeš,

v motoru asi nikdo předtím nebyl, tak to je běžné opotřebení dílů, na jaře vyjedem - budu jezdit lagsam :-)

až to budeš mít hotový, hoď mi třeba do SZ na kolik tě to přišlo, díly (píst, ojku) dává origo nebo náhradu ? (příp jakou)

Editoval offroaderxrr (21.01.2014 18:28:28)


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#90 03.02.2014 12:24:36

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


Tak jen info do placu.... min. týden jsem mluvil s obchod. ředitelem jedný olejářský fa... měl dost přehled.... ptal jsem se ho na nějaký netradiční věci:

synt, semisynt, polosynt... už dlouhou dobu je to blbost.
...syntetika v tom pravým smyslu neexistuje a všechny oleje  co mají v názvu synt... mají minerální základ. Názvosloví se ponechalo aby se lidem nedělal hokej v hlavě a zachovala se cenová politika.
... synt. se dělala někdy v 70letech např 5W40 to bylo tenkrát nedosažitelný na minerálu
...minerální olej může být klidně dražší a kvalitnější  než horší olej s ozn. synt... ale blbě se to prodává tak je dost kvalitních olejů nahrazováno jinými druhy - efektivnějšími wink 

Mnoho olejářských firem investuje především do marketingu přitom jejich oleje jsou uplně běžné a někdy průměrné - např. různé chytré molekuly  lol  atd ... tyto firmy většinou nevyrábí základové oleje ale nakupují a míchají je s nakupovanými přísadami.

...oleje s vysokým druhým číslem 10W60 pracují správně jen tehdy pokud se dostatečně zahřejí - mimo pracovní teplotu nepracují správně.... proto vhodné pro racing kde se to dá lépe ohlídat.

Opět nejvíc napoví technické listy které jsou mnohdy záměrně nedostupné nebo neúplné.

To tak v kostce k těm olejospekulacím.

M

 offline 

 

#91 03.02.2014 14:32:23

xoblih
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 222
Založená vlákna
Místo: Prostějovsko
Tel: Mám
2 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


MikiberG:

to znamená že po obyčejny šolichání po lese bude lepší 10w50 než 10w60?

 offline 

 

#92 03.02.2014 14:51:41

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


petronel napsal(a):

offroaderxrr:

Když jsem moto kupoval tak na počítadle bylo cca 230mth(nevím přesně papíry údržby mám doma).Prodávající,ale tvrdil,že předchozí majitel tam to počítadlo dal z jiného stroje a že má natočené míň (3000km) ale přístrojovka nefungovala, tudíž ani to jsem nemohl zkontrolovat. Teď mám 296mth (kolik je skutečnost teda fakt nevím jsem čtvrtý majitel) a odešla volnoběžka.Jinak motor táhl pěkně.Dal jsem to do servisu P. Bartko , Nový Jičín.(dělá Husqvarny tak snad ví kde sehnat díly) A domluvili jsme se,že když už to má na stole, ať zkontroluje i ventily, píst,ojnici. Jak to dopadlo jsem psal výše. Ještě mrkl na přepákování( vyměnil čepy, ložiska jsou prý OK) na spojce byly tři pružiny jiné,tak je vyměnil za originál, plus vata do výfuku. Tak snad jsem se s výběrem servisu nespálil a motorka bude zase šlapat.  smile Zatím věřím ,že to dobře dopadne a ještě s váma někdy vyjedu ať se něco přiučím big_smile a nejsem stále brzda lol 

tak to by odpovídalo, že moto má najeto min to co na počítadle a pak je to jasný. 250 - 300mth je motor zralý na GO.

 offline 

 

#93 03.02.2014 14:52:20

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


xoblih:
to zase záleží na typu motoru a náloži.... někdo si šolichání po lese představuje potůčky jak v pekle a někdo jen přejezd...
termostat (pokud je) se ti snaží motor udržet v konstatní teplotě a přebytečné teplo odvést pryč... motor má čerpadlo - je furt nuceně chlazený, na chladiči větrák...
u vzduchem chlazeného motoru při šolichání po lese nemusí vubec k nějakýmu chlazení docházet... dokonce bych řekl, že se chladí hůř než při "palbě" - kolem žeber nemáš takový prostup vzduchu... gord když máš žebra zaházený...

Editoval Vojtas (03.02.2014 14:54:59)


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#94 03.02.2014 14:56:03

jifa
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 153
Založená vlákna
Motorka: Yamaha XT600, husaberg FE 570
Věk: 40+
0 1

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


Janek napsal(a):

Citace z tohoto rozhovoru.http://www.motorkari.cz/clanky/jak-na-t … 24480.html
Olej a olejový filtr – pro filtr platí skoro to samé jako pro vzducháč. Nekvalitní svár držící obtokový ventil snadno způsobí, že olej vesele koluje mimo čistič. K čemu to vede, víme všichni. Pokud jde o olej, je to velice emotivní téma, o čemž svědčí všemožné diskuze a hádky. Za mě raději ten levnější a dřív ho i s filtrem měnit, než se spoléhat na PR kecy distributorů předražených másel o inteligentních molekulách, co mají tři vysoké školy a postgraduál k tomu, a v long life intervalu dají motoru zbytečně čočku. Podle odborníků jsou oleje téže třídy všech značek vlastně skoro stejné.

 key  Souhlasím s tebou, nebojím se levného oleje, měním olej častěji a zatím žádný problém.  key 


Jezdím jak umím

 offline 

 

#95 03.02.2014 15:25:57

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


xoblih:

no 10W40 čím vyššje je 1. číslo, tým hustejší je OIL studený
(preto dávam do motorov s hydraulickým napinákom rozvodov 5Wxx aby bol pri studenom štarte redší a ihneď to našponoval)

čím vyššie je 2. číslo, tým hustejší je OIL teplý
(preto sa dáva do motorov ktoré jazdia rally xW60 aby v tej horúčave bol hustýýýýýýýýýý)


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#96 03.02.2014 17:38:07

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


xoblih napsal(a):

MikiberG:

to znamená že po obyčejny šolichání po lese bude lepší 10w50 než 10w60?

10W60 musíš dostat na vyšší její provozní teplotu aby fungovala jak má

 offline 

 

#97 03.02.2014 18:28:44

xoblih
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 222
Založená vlákna
Místo: Prostějovsko
Tel: Mám
2 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


MikiberG:

takže když manuál říká používat 10w60, tak by při turistickym používání a žádnym hovadění po lese nebo závodění, měl stačit i 10w50?

 offline 

 

#98 03.02.2014 19:19:23

xoblih
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 222
Založená vlákna
Místo: Prostějovsko
Tel: Mám
2 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


Dobře, takže manuál říká 10w60 a při enduro ježdění měnit co 16mth s olejovým filtrem, ale každej píše že mění olej třeba po deseti mth. Takže jak, co je lepší 10w60 nebo 10w50 a po 16 nebo 10 mth?

Edit: Při nezávodním začátečnickym šmrdlání a enduroturistice smile

Editoval xoblih (03.02.2014 19:21:42)

 offline 

 

#99 03.02.2014 19:43:03

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


xoblih napsal(a):

MikiberG:

to znamená že po obyčejny šolichání po lese bude lepší 10w50 než 10w60?

na šolichaní ti to umaže i běžny M6AD celou sezonu bohužel to je vyzkoušeny a každou neděli dostaval sjezdovku někdy i 5x


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#100 03.02.2014 20:00:21

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


Tristan:  a1 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů