Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Výměna gufer předních tlumičů

#1 02.11.2013 19:13:29

Thomas
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 415
Založená vlákna
Místo: Kuřim
Motorka: PW 50
Věk: 9
4 1

Výměna gufer předních tlumičů


Výměna tlumičového oleje a výměna gufer není žádná věda, ale přeci je k tomu potřeba nějaký ten nástroj.
Tímto bych se chtěl zeptat na typy, čím nahradit narážeč gufer? Cca 1000,- se mně za to moc nechce dávat, tak bych vás chtěl požádat, jestli máte, nějaké fígle. Dále k nasunutí gufer na trubku je potřeba taky ten přípravek, nebo se to dá bez toho, ale co břity na to?

 offline 

 

#2 02.11.2013 19:19:55

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: Výměna gufer předních tlumičů


Narážať cez staré gufero, alebo si zohnať dlhú vodársku trubku. Gufero navliekať naolejované a hlavne opatrne, videl som už aj ako na prevliekanie obliekli na trubku klzáku kondom smile


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#3 02.11.2013 20:18:53

Re: Výměna gufer předních tlumičů


Taky jsem nedavno poprvy svepomoci vymenoval gufera a prachovky ve vidlicích. vystacil jsem si se zakladnim dilenskym naradim.
Místo narazece, tak jak je psano nademnou, pouzit stare gufero. Podelne ho rozriznout, tak abys ho dal na kluzak a gufero narazis zasunutim celeho kluzaku do nohy. Treba u mne o slo fakt naprd a musel jsem pouzit gufera dve nad sebou - bylo to naprd s drzenim roviny, ale s opatrnosti se povedlo.
A nove gufero vklidu natahnes treba po oblepeni hrany kluzaku prusvitnou lepici paskou (nebo prevlecenou sprckou s odriznutim toho lemu na konci).

Kdyz uz tu ale je takovat diskuse, tak spis poradte jak rozumne vyndat gufero, kdyz se mu nechce z hohy vytahovanim kluzaku - ja jsem to tahal razem jak vzteklej, ale nepovolilo to - musel jsem pristoupit k nasili, vyriznout brit gufera tak aby jsem vytahl pruzinku, pak vytahnout cely kluzak a pak ten zbytek gufera velice opatrne "vysekat" malym "majzlikem". A tuto pasaz bych pri dalsi repasi uz podstupovat nechtel - mate na to nekdo figl ?

 offline 

 

#4 02.11.2013 21:07:10

artaban
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 190
Založená vlákna
Místo: Olomouc
Motorka: YAMAHA YZ 450F, JAWA 250 kyvačka
Věk: 36
Tel: Mám černej
Web
0 0

Re: Výměna gufer předních tlumičů


Já bych to dal Farynovi  ano  ale votom to je když už tak pořádně ano  a bez starostí


Je to sice dál, ale zato horší cesta

 offline 

 

#5 02.11.2013 23:06:36

Thomas
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 415
Založená vlákna
Místo: Kuřim
Motorka: PW 50
Věk: 9
4 1

Re: Výměna gufer předních tlumičů


A je hotovo, práce na chvilku a zbytečný někam dávat, když si je samozřejmě nechci ladit. Tovární nastavení mně vyhovuje a navíc jsem ušetřil cca 2000,- co by jinde chtěli za práci.

 offline 

 

#6 02.11.2013 23:36:43

Thomas
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 415
Založená vlákna
Místo: Kuřim
Motorka: PW 50
Věk: 9
4 1

Re: Výměna gufer předních tlumičů


Borci, nemáte zkušenosti s podložkama pod pružinu? Přemýšlím, že bych je tam zkusil dát, neboť na trati je poježdění nic moc. Ale za ty nekřesťanský peníze za blbou podložku, co Yamaha chce, tak to nedám.

Sehnat něco obdnobnýho tvaru nebo vyrobit není problém. Ale přemýšlím nad materiálem, nějaká slitina hliníku by byla lepší než ocel? Originál má tloušťku 2,3mm a můžou se dát max 2 na tlumič. Bude mít 2,3mm nějaký pocitový rozdíl?

Editoval Thomas (02.11.2013 23:43:50)

 offline 

 

#7 03.11.2013 00:16:55

Bitrin
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 825
Založená vlákna
Místo: Pole,louky,dům-S.Morava
Motorka: SHERCO 510i; Suzuki Kingquad 700; Jawa 250
Věk: 24
Tel: Nokia
6 0

Re: Výměna gufer předních tlumičů


Včera jsem si přetěsňoval na TTR a taky bych řekl že tam mám podložku dá se tak říct protože je vysoká asi cca 5cm jako asi bude origo protože to tam vždy bývá nicméně by se to určitě dalo udělat vyšší je to určitě slitina neboli kdybych to řešil dal bych slitinu hliníku s něčím aby to bylo tvrdší a bude to akorát tužší,ale od toho tam je funkce pístků a planžetek aby nepustili neboli nedovolili maximální propružení i když nevím co máš za moto protože jestli nemáš nějkaý kvalitnější podvozek asi bych se na to vysral.Jinak narážeče kufer mám udělaný ze silonu na průměr trubky a paráda.A gufera navlíkat pře nějaký sáček pořádně namazaný olejem a nebo jak mně učil Raduz přes kondom.Ono není problém si to vyměnit vždy sám,ale pokud nevíš co na tom kontrolovat popřípadš co se mění za nové tak je to potom problém.


Ride to live and live to ride!:-)
(Jezdím,abych žil a žiju,abych jezdil)

 offline 

 

#8 07.04.2016 06:57:57

Zobák310
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 848
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: KTM 350
Věk: 1989
5 0

Re: Výměna gufer předních tlumičů


Ahoj nenasel by se tu sikovnej obrabec co by vyrobil narazec gufer?nebo nevi nekdo o starsich za rozumnej peniz?pripadne jina obstojna alternativa.narazet to pres stary gufera je na kokot.diky


Nejde o to zvítězit, ale zůčastnit se.

 offline 

 

#9 07.04.2016 23:31:48

Re: Výměna gufer předních tlumičů


Zobák310 napsal(a):

Ahoj nenasel by se tu sikovnej obrabec co by vyrobil narazec gufer?nebo nevi nekdo o starsich za rozumnej peniz?pripadne jina obstojna alternativa.narazet to pres stary gufera je na kokot.diky

ja mam v dilne tohle..ale kurna nejak si nevybavuju, ze by to bylo tak drahe...

mam pocit, ze sem za to daval necelejch 1000kc a rikal jsem si ze je to pecka a super kup..tak mozna jsem to kupoval v nejake akci.. nevim. nicmene jsem s tim spokojenej. Pak mam jeste i na silnicni motorky, tam jsou jine prumery...ale to neni predmetem diskuse... davat gufera bez narazece je oser...

http://www.motoretezy.cz/cz/e-shop/1105 … -50mm.html


suzuki Rm-Z 450

 offline 

 

#10 08.04.2016 05:08:51

Zobák310
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 848
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: KTM 350
Věk: 1989
5 0

Re: Výměna gufer předních tlumičů


cuir:

No vypada to pekne ja zas celou sadu moc nepotrebuju me by stacil prumer 48mm ale dik za tip


Nejde o to zvítězit, ale zůčastnit se.

 offline 

 

#11 08.04.2016 23:36:04

Re: Výměna gufer předních tlumičů


Zobák310 napsal(a):

cuir:

No vypada to pekne ja zas celou sadu moc nepotrebuju me by stacil prumer 48mm ale dik za tip

no ja kdyz to kupoval, tak to vychazelo ze koupúim tuhle sadu , ktera byla za stejne penize jako jeden konkretni prumer vyfrezovaneho cnc narazedla...cili pro me toto byla ajsna volba..navic motorky delam a tak se mi to fakt hodi. A aji tak bych si ji koupil, protoze v pripade vymeny stroje uz zas budou jine vidle.. a zas bych kupoval jinej narazec.takhle vim ze to mam..jednak na svoje masiny a druhak i na ty co prijedou. Nicmene pokud clovek fakt neplanuje mit jendu motorku do duchodu a nechce s crossem jen tak skoncit tak ta sada je podle me nejlepsi a vic neresis..


suzuki Rm-Z 450

 offline 

 

#12 09.04.2016 19:28:33

Kulda73
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 402
Založená vlákna
Motorka: KTM 125 LC2, HSQ WR 125, Honda XL600
Věk: 17
Tel: 605482397
0 0

Re: Výměna gufer předních tlumičů


Zobák310 napsal(a):

cuir:

No vypada to pekne ja zas celou sadu moc nepotrebuju me by stacil prumer 48mm ale dik za tip

Dneska jsme ho dělali ze silonu a paráda,zkus někomu říct je to za chvilku. cool 


Kawa Power!

 offline 

 

#13 09.04.2016 20:28:44

blejdamint
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 536
Založená vlákna
Motorka: Honda xr 650r
Věk: 50
2 0

Re: Výměna gufer předních tlumičů


Thomas:

tady je to krasne videt, nepotrebujes skoro nic

https://www.youtube.com/watch?v=k-RpTS3 … otorcycles


Kdo chce hleda jak, kdo nechce hleda proc

 offline 

 

#14 09.04.2016 22:21:14

Zobák310
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 848
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: KTM 350
Věk: 1989
5 0

Re: Výměna gufer předních tlumičů


Kulda73:

Uz mam taky ze silonu  ano 


Nejde o to zvítězit, ale zůčastnit se.

 offline 

 

#15 10.04.2016 07:10:04

curcab
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 367
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC
Věk: 33
0 0

Re: Výměna gufer předních tlumičů


blejdamint napsal(a):

Thomas:

tady je to krasne videt, nepotrebujes skoro nic

https://www.youtube.com/watch?v=k-RpTS3 … otorcycles

Gufero narazi blbě přes funkni (stírací) část gufera .Narazece origo. mají osazení které se funkčním částem vyhne.Takhle  gufero dojebe nebo minimálně zkrátí životnost.


i pád na držku je pohyb vpřed.

 offline 

 

#16 10.04.2016 09:10:39

blejdamint
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 536
Založená vlákna
Motorka: Honda xr 650r
Věk: 50
2 0

Re: Výměna gufer předních tlumičů


curcab napsal(a):

blejdamint napsal(a):

Thomas:

tady je to krasne videt, nepotrebujes skoro nic

https://www.youtube.com/watch?v=k-RpTS3 … otorcycles

Gufero narazi blbě přes funkni (stírací) část gufera .Narazece origo. mají osazení které se funkčním částem vyhne.Takhle  gufero dojebe nebo minimálně zkrátí životnost.

ukol znel,,

nesmi projet muz s kozenou brasnou..................

ptal se na na levny spusob narazeni, je jasny ze s narazecem to bude na 100 procent a4 


Kdo chce hleda jak, kdo nechce hleda proc

 offline 

 

#17 10.04.2016 09:23:38

Kulda73
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 402
Založená vlákna
Motorka: KTM 125 LC2, HSQ WR 125, Honda XL600
Věk: 17
Tel: 605482397
0 0

Re: Výměna gufer předních tlumičů


Zobák310 napsal(a):

Kulda73:

Uz mam taky ze silonu  ano 

Paráda  ano 


Kawa Power!

 offline 

 

#18 12.04.2016 18:03:31

ladik164
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 599
Založená vlákna
Místo: Tišnovsko
Motorka: KTM 530 EXC-R
Věk: 27
Tel: Galaxy S4
8 0

Re: Výměna gufer předních tlumičů


dneska jsem taky dělal výměnu na své 530. Gufera jsem narazil jak ten machr na videu. luxus práce. horní matka jde povolit klíčem na flexu kdyby někdo potřeboval  ano 

Editoval ladik164 (12.04.2016 18:03:50)


Co je mi platná moje chytrost, když hloupost světem vládne....

 offline 

 

#19 17.02.2021 07:51:33

sedmizlodej666
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 7
Založená vlákna
Místo: Rohozná - Pelhřimov
Motorka: TT600R
Věk: 34
Web
0 0

Re: Výměna gufer předních tlumičů


Ahoj
včera jsem rozdělával vidlici a chystám se vyměnit gufera a olej. Mám nově TTR z roku 1998 a nevím kdo to kdy dělal takže spíš preventivně.
U levé strany se mi spodní šroub začal po asi 6ti otáčkách protáčet, tak jsem na doporučení stlačil vidli kurtama o 16cm a stejně se mi to nepodařilo povolit. Teď to nejde ani povolit ani utáhnout.
Pochopil jsem že když vrchní víčko oddělám pak stáhnu vnitřní trubku tak se dostanu někam kde asi odhaduji rozdělám tyčku pod pružinou a uvidím něco kam bych měl vložit nějaký sražený čtyřhran na podržení spodní trubky která se protáčí.

Můžete mě někdo nasměrovat?

gufera třeba tyhle ? https://motoshop.miramoto.cz/cz/e-shop/ … i-108.html

Díky


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/555_img_20210216_182629.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/555_vidle.jpg

 offline 

 

#20 17.02.2021 09:05:11

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Výměna gufer předních tlumičů


sedmizlodej666:

Ahoj je dobré ten spodní šroub povolovat rázovým utahovákem. Pak nemusíš nic nahoře aretovat.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů