Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Prisava vzduch, kudy?

#1 31.10.2013 09:12:27

Wiblyz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 173
Založená vlákna
Místo: Rakovník
Motorka: TT600S
Věk: 37
Tel: 911 ( chtějte kapitána Kolečka )
1 0

Prisava vzduch, kudy?


Ahoj mam dlouhodobej problem. Nejakou tu sezonu zpatky jsem menil hridel radici packy, takze jsem rozpulil motor, vymenil hridel a zase to slozil. Do niceho jineho jsem se tenkrat nevrtal. Normalne to startovalo, ale pri jizde uz to tak nejak jemne pocukavalo - nebylo to teda nic extra znatelnyho a spis to bylo jenom pri nejakejch otackach ci rychosti. Postupne jsem zacal resit, kde je problem. Letos nekdy zacatkem sezony zacala blbnout uz i na volnobeh. Masinu normalne nakopnu ( vzhledem k tomu, ze nejezdi, tak to par pokusu veme, ale je to normalni - po prvnim nakopnuti uz jde dycky hned ), ale uz i na sytic kolisaj otacky. Tohle pretrvava ikdyz se motor zahreje a je to v docela velkym rozsahu. Pri jizde uz to dost skube a hada se to. Problem vidim v motoru, protoze ostatni soucasti jsem vyzkousel / povymenoval a rozdil zadnej. Vymeneno - priruby u karburatoru, komplet nekolikrat udelany karburatory ( tam ten problem nebude, protoze uz to delalo bez zasahu do nich po prvnim slozeni motoru ), vymeneny CDI, svicka, vzduchovej filtr, benzin tece naprimo do karbecu jen pres hadicku ( nadrz cista ). Prakticky to dela jak s tema starejma vecma, tak s tema novejma beze zmeny. To co ma bejt nastaveny v urcitym rozsahu, to sedi - rozvody, ventily, karbece. Jeste tenkrat menil kamos v praci na stolovce gufera v hlave - tu jsem mel dole a prinesl jsem mu ji at to omrkne a prej komplet ventily dobry ( je to dobrej mechanik, kteryho ta prace zivy, tak to bude ok ). Rovnou jsem koukal na valec a je dobrej. Akorat kdyz proslapnu nakopavacku, tak slysim vzduch - jak kdyz to nekde vevnitr foukne. Urcite nebude chyba nekde v tesneni u valce, hlavy, ani mezi karterama - to by prece tekl olej, ne? V par tematech jsem se docetl, ze muze byt spatne gufero na klice. Problem je, ze ja zadny gufero na klice nemam. Ne ze bych ho menil, ale neni ani v microfiche. Nebo to neni klasicky gufero, jak ho chapu ja, ale neco jinyho? Jediny gufero, ktery jsem koukal je na vyvazovaku. Muze to prisavat pod pist tamtudy? Diky za rady.


Větev ti neublíží, když ji před tebou nikdo nenatáhne.

 offline 

 

#2 31.10.2013 10:59:45

Ládínek
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 341
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: XT 600
Věk: 50 + 10
5 0

Re: Prisava vzduch, kudy?


Janek:Janku, pošli mu to měřidlo tlakování na odvětrání motoru. nebo neusne:usch:  Když si plete 2T a 4T a neví si s tím rady ani jeho mechanik po několikátém rozebrání tak to bude mít asi rozbitý a je potřeba aby se na to mrknul ten, co  tomu rozumí. Já bych doporučil vyměnit mechanika. Nebo to poslat do Ikemu. wink 


Moje XTčko žije tam, kde končí asfalt.

 offline 

 

#3 31.10.2013 19:48:07

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: Prisava vzduch, kudy?


Wiblyz:

Vyzkoušej to klasicky sprejem. Vem třeba čistič na brzdy,nastartuj a stříkni třeba na přírubu karburátoru atd. Když se zvednou otáčky,tak jsi našel místo kde to přisává. wink 

 offline 

 

#4 31.10.2013 21:21:10

Ládínek
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 341
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: XT 600
Věk: 50 + 10
5 0

Re: Prisava vzduch, kudy?


Janek:

Podívej se, jestli ti to třeba netlakuje moc při běžícím motoru do odvětrání motoru, který asi bude přivedený do sání.

Jen jsem chtěl říci, že to asi těžko posoudí, když v tom neni zběhlej.


Moje XTčko žije tam, kde končí asfalt.

 offline 

 

#5 31.10.2013 22:58:00

Wiblyz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 173
Založená vlákna
Místo: Rakovník
Motorka: TT600S
Věk: 37
Tel: 911 ( chtějte kapitána Kolečka )
1 0

Re: Prisava vzduch, kudy?


Janek napsal(a):

Wiblyz: Nepleť dohromady 4T a 2T, to že odfoukne "něco" při prošlápnutí je normální - komprese musí utéct, jinak by se motor nepřehoupl přes horní úvrať. Něco málo jde skrz koužky pod píst, ale většina přes otevřený výfukový ventil.
Podívej se, jestli ti to třeba netlakuje moc při běžícím motoru do odvětrání motoru, který asi bude přivedený do sání. To by mohlo dělat, že to má moc vzduchu a blbnou otáčky motoru. Pokud to je ok, spíš bych hledal v příslušenství na motoru než v něm.

Ja to myslel tak, ze je to fakt slysitelny a driv to pri proslapnuti slyset nebylo. A na to gufero se ptam, protoze jsem na to narazil, ze to nekdo zminoval v x tematech a to i u 4T.


Větev ti neublíží, když ji před tebou nikdo nenatáhne.

 offline 

 

#6 01.11.2013 07:48:28

Wiblyz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 173
Založená vlákna
Místo: Rakovník
Motorka: TT600S
Věk: 37
Tel: 911 ( chtějte kapitána Kolečka )
1 0

Re: Prisava vzduch, kudy?


Ládínek napsal(a):

Janek:Janku, pošli mu to měřidlo tlakování na odvětrání motoru. nebo neusne:usch:  Když si plete 2T a 4T a neví si s tím rady ani jeho mechanik po několikátém rozebrání tak to bude mít asi rozbitý a je potřeba aby se na to mrknul ten, co  tomu rozumí. Já bych doporučil vyměnit mechanika. Nebo to poslat do Ikemu. wink 

Mas pravdu - zeptal jsem se na blbost, ktera u 4T neni. Nicmene tvoje odpoved to tady degraduje nekam na uroven Motorkari.cz. Holt Vseznalek chodi po vsech forech, takze diky za NIC.


Větev ti neublíží, když ji před tebou nikdo nenatáhne.

 offline 

 

#7 01.11.2013 10:20:55

Ládínek
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 341
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: XT 600
Věk: 50 + 10
5 0

Re: Prisava vzduch, kudy?


Wiblyz:

Tak to teda promiň jestli se tě to dotklo. Já jsem se bavil s Jankem kterého znam už několik let osobně ze sportovních akcí. A věřím že ho to neurazilo. Tobě jsem neodpovídal.
Trošku mě udivilo, že ti dal tak těžký úkol. Posoudit kolik ti tlakuje pod píst.
Jinejma slovama jsem chtěl říct že na ten karburátor by se ti měl mrknout Suchman a nebo to celé poslat do IKEM-RADUZ. Těmto slovům jsi asi nerozuměl. Mi se ale mezi sebou tak bavíme.
Já to tu sleduju z toho důvodu, že na XT a TT mam najeto celkem 75000 km. Proto mě zajímá každá taková závada Třeba jako ta tvoje. Přesto jsem si nedovolil tobě osobně nic radit. Tak chytrej zase nejsem i když si nejraději dělám vše sám. Při takové složité závadě jako máš ty je potřeba postupovat vylučovací metodou. Jak vidno ty už jsi zkusil vše. Tak jsem navrhoval aby se na to mrknul někdo kdo tomu oravdu rozumí. Po internetu to jde ale těžko.
Janek taky posílá věci do IKEMU. A neni na tom nic, co by mělo kohokoliv urazit.
Může to být oříšek i pro odborníka. A nebo taky nějaká pitomost Jako měl Janek stou špatně zasunutou hadičkou. A v IKEMU jim trvalo několik dní něž na to přišli. Jsou to někdy úsměvné závady. Tak se na mě nemrač.


Moje XTčko žije tam, kde končí asfalt.

 offline 

 

#8 01.11.2013 10:37:06

Wiblyz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 173
Založená vlákna
Místo: Rakovník
Motorka: TT600S
Věk: 37
Tel: 911 ( chtějte kapitána Kolečka )
1 0

Re: Prisava vzduch, kudy?


Ou, tak to bych se mel omluvit ja tobe.  neutral  Ja myslel, ze to s tim IKEMem myslis jinak. A myslel jsem, ze je tva odpoved urcena mne. Promin.  a21 


Větev ti neublíží, když ji před tebou nikdo nenatáhne.

 offline 

 

#9 01.11.2013 20:07:14

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: Prisava vzduch, kudy?


Chlapci HEZKÝ  ano  takhle si to pěkně vyřikat a vysvětlit to se už moc nevidí...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů