Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Boty na enduro

#81 29.04.2013 12:01:35

Saimon
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 344
Založená vlákna
Motorka: Yamaha XT 660 Z Tenere
Věk: 24
1 0

Re: Boty na enduro


Jen dodám, že to kupování o číslo větších bot není pravidlo. Já mám normálně boty 46, když jsme si byl kupovat FORMY zkusil jsme 46ky a oni my byly a proč? Oni ti klusí z Formy nejsou úplně blbý, boty zančí tak jako normální, čili mám 46 beru 46 (když sedí). Bota jako celek je označená podle velikosti botičky (uvnitř na podrážce je ale 47), prostě na botě, krabici a já nevím kde ještě, tam kam se při koupi či objednání dívaš je prostě 46, z toho plyne před koupí vyzkoušet smile.

 offline 

 

#82 29.04.2013 12:09:49

pafka001
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 73
Založená vlákna
Motorka: Suzuki Rm 250
0 0

Re: Boty na enduro


já jsem teď měl koupeny starší Tech 10, ale už se poměrně dost rozpadaly tak šly z domu. Proto jsem v nich trošku ztratil důvěru, samozřejmě nevím co s nima předchozí majitel dělal  key Co se týče pohodlí, tak jsem byl spokojen. Není u Forem větší problém s kupování dílů než u Sidi?

 offline 

 

#83 29.04.2013 12:17:23

Saimon
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 344
Založená vlákna
Motorka: Yamaha XT 660 Z Tenere
Věk: 24
1 0

Re: Boty na enduro


pafka001 napsal(a):

já jsem teď měl koupeny starší Tech 10, ale už se poměrně dost rozpadaly tak šly z domu. Proto jsem v nich trošku ztratil důvěru, samozřejmě nevím co s nima předchozí majitel dělal  key Co se týče pohodlí, tak jsem byl spokojen. Není u Forem větší problém s kupování dílů než u Sidi?

To nevím, já zatím nic nekupoval smile ale na internetu je vešchno, podrážky, přezky, pásky, špičky, botičky a víc se snad ani nekupuje big_smile

 offline 

 

#84 21.05.2013 20:25:02

Re: Boty na enduro


Máte někdo zkušenosti s boty TCX Dune ? Heledám něco solidní v tomhle low endu. Ve výhledu jsem měl ještě FLY Maverik, ale na ne jsem nečetl nic moc pozitivního

 offline 

 

#85 21.05.2013 20:33:43

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Boty na enduro


Robinsson:

radsi neco takovyho jetyho http://www.motoinzerce.cz/prislusenstvi … -c-44.html


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#86 05.06.2013 22:02:58

Eddiewr
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 77
Založená vlákna
Místo: Rožňava SR
Motorka: WR 250 R
0 0

Re: Boty na enduro


Aj k botám dám recenziu tak ako k pneu  wink 
Gaerne SG10 DOPORUČUJEM  a12  ano 
od 13:40 do 21:45 na moto, bahno. kaluže, 5 krát dážď jak sviňa a nohy suché, max spotené  heh2 

 offline 

 

#87 05.06.2013 22:09:11

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Boty na enduro


Eddiewr:

mam je taky kratce a dobry,akorat me prekvapilo ze vevnitr jak kdyby ta membrana je jenom do pulky bot,mohla bejt vys


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#88 06.06.2013 16:10:56

Řezňa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 905
Založená vlákna
Místo: Třinec
Motorka: EXC 200
Tel: 776693366
4 0

Re: Boty na enduro


Já můžu porovnat jen SIDI Flexforce(předchůdce crossfire) a Gearne Fastback, obě s klouby.
Sidi byly taková volnější, neteklo do nich tak jako do G, přezky držely po zapnutí, ale jak se bota rozepla, tak se jakoby rozpadla. Hodně se stávalo že pásky se posunuly nebo vyjely, bylo velké zdržování je vždy nastavovat. Kloub lépe řešen jako u G. Nijak se nerozlepovaly a nepraskaly, G jsou na tom hůře.

Ted jezdím Gaerne Fastback. V botě se mi stojí pohodlněji, ale zato hůře chodí. Při chůzi kloub jakštakš funguje, ale ve předu  na nártu se ohne plast a začne mě tlačit do nohy. Nic příjemného, ale projevuje se jen při chůzi do kopce. Na rovině to jde. Ale jinak se vnich cítím pohodlněji. Teče do nich více. Snadněji se zapínají, přezky se téměř neotevírají. Pásky drží na svých místech.

Asi jsem prase, ale poslední dobou při těch deštích mi došel vosk na kůži. Boty už jsou starší. Zato mám v garáži hodně převodového oleje  lol  Normálně vezmu štětec a pořádně to všechno promažu, hlavně švy asi do výšky nad kotníky. Švy i pár kousků kůže co tam je. A docela je to voděodolné. Je to děsné prasáctví, ale ta mokrá tráva je děs big_smile  cool  Po čase se to teda smyje, ale určitě to pomáhá.

 offline 

 

#89 30.07.2013 19:59:51

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: Boty na enduro


Neví někdo, zda u Gaerne SG12 je potřeba koupit o číslo větší než mám normální nohu ? Nikde tu není krám, kde by bylo možný je vyzkoušet sad


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#90 30.07.2013 20:11:24

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Boty na enduro


MichalEXC:

maník co to tady vozí z Anglie, říká že SG12 vždycky o číslo větší než máš obyč boty  wink 

(vozí je za 9litrů i s poštou podle ceny kurzu)

 offline 

 

#91 30.07.2013 20:48:32

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Boty na enduro


MichalEXC:
pro mou nohu mám o 1,5 čísla větší. Pro pohodu se silnější ponožkou a až nohy natečou po delší době obuté, hlavně v létě...

 offline 

 

#92 30.07.2013 20:52:28

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Boty na enduro


Janek:
a co se ti tam rozpadá? Ukážeš? Já jsem synovi koupil starší, chtěl jsem to rozebrat a na jedný botě jsem se se zlou potázal. Ty šroubky jsou zajištěný Loctitem asi (nějaká modrá tekutina) a časem asi zareznou, takže se to v tom plastovém těle protáčí a nejde to rozdělat. Takže sice teoreticky můžeš koupit spoustu náhradních dílů k těm SG12, ale jak to rozdělat, to je teda věc. Nezabývá se nějaká firma i opravami? Neví někdo?

 offline 

 

#93 30.07.2013 21:24:29

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: Boty na enduro


OK díky moc všem. Doufám, že se nestanu jedním ze šťastlivců co se mu rozpadnou v kloubu.


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#94 30.07.2013 21:37:11

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Boty na enduro


Janek:
jj,teď teda nemám boty doma, ale jo, umím si to představit. Ty šrouby drží 4hranné kovové matky (vysoké pár mm). A ty 4hranné matky jezdí v plastovém profilu. Ten plastový profil má určitou dráhu a to tvoří pohyb toho kloubu, když ohýbáš chodidlo. Když šroub zarezne, tak tu matku v tom plastu protočíš a cítíš odpor jen občas, když ty hrany matky překonávají ten plast. U jedný boty mi pomohlo, když jsem vrazil šroubovák jako mezi tu matku a plast a tím to vzpříčil, aby se ta matka nemohla tak snadno protočit. Pak se ten šroub povedlo utrhnout.
Jo je to pěkná, dobrá bota, ale jak říkám, nejde to rozšroubovat po nějakém čase používání  a22 

 offline 

 

#95 30.07.2013 22:07:42

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Boty na enduro


tak to sg10 je teda vyresena lip ano 


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#96 07.08.2013 16:41:28

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: Boty na enduro


Tak SG12 dnes přišli.
Po rozbalení mě trochu překvapilo zpracování bot. Kovové špice na botě moc nesedí, šroubky jsou nedotažené. Budí to dojem, že to je celé odfláknuté, a že to tam asi dlouho nevydrží. Nit, se kterou jsou šitý podrážky, je podrbaná. To jsem teda taky čuměl. Za ty prachy bych čekal kvalitu zpracování trochu jinde.
Ale jinak ok.
Po nazutí jsem strnul údivem. Nedalo se v nich chodit. Hrůza a děs. Tak jsem popadnul věci, vlítnul do garáže, nacpal se do hadrů, do bot, řádně je utáhnul, a vyrazil jezdit. Zadek šel furt smykem. Ne kvůli plynu, ale brždění zadní brzdou vypadalo, jako kdybych měl na páce brzdy přivázanej 10kg šutr. Cit nikde. Řazení taková trága nebyla. Rychlosti tam jdou dá se říct prstem, takže vim jak pohnout nohou abych zařadil, nemusím je tam kopat, ale ono cvaknutí necítím. Takže neutrál je velká loterie. Zmizela obratnost ve stoje. Vzhledem k šířce bot v oblasti lýtek nejsem schopnej jí vyklánět tak, jako když jsem jezdil v keckách. Jasně, je to asi všechno o zvyku, ale první jízda je strašný zklamání. Nemluvim o tom, že po hodině a půl necítím kotníky, protože gelová vložka ještě nesedí...nevěděl jsem že SG12 nemají vnitřní botičku. To mě překvapilo.
Nicméně kladný na nich je, že se v nich cítím v naprostým bezpečí. Motorka mě dvakrát padla na nohu, protože jsem ji nestíhal vyndat. Když se mě něco podobného stalo v keckách, byla z toho díra v lýtku a pohmoždění kotník. V těchto botách mám pocit, že by mě nohu mohl přejet buldozer. Nevim proč, ale motorka mě dvakrát ve skoku ulítla. Prostě jsem ztratil kontakt s botama. To se mě předtím nikdy nestalo. Že bych za to víc tahal ?  lol Strach o zdraví tak nějak odešel, to je fakt. Pocit bezpečí tam teď je, o tom není pochyb, ale prostě nějak necítím to propojení nohou s motorkou. Je to jak jezdit s protézama.
V potoce naprostá spokojenost, ale na vodu po kolena to není. Průjezdy brodama, 500metrový úsek potokem, noha v suchu. Ale je v nich horko a noha se potí, takže zase tak suchý nohy jsem neměl. Co lze čekat v tomhle skurveným horku že ?

Takže doufám, že boty trochu povolí a sednou si, a pak se to všechno zlepší. Zatím je to naprostá tragédie...až na tu bezpečnost. Tam není o čem debatovat. A už jen dopilovat bezpečnost zbytku těla, neboť při přeletu přes řidítka a kotrmelci na kořeny jsem si hnul se zádama.
Tak snad se boty vyšlápnou než přijdu o zdraví. Mnoho štěstí přeji při ježdění cestou necestou všem smile

Editoval MichalEXC (07.08.2013 16:43:20)


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#97 07.08.2013 16:47:46

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Boty na enduro


MichalEXC:

to si sedne, neboj ano dej tomu 10mth a bude to ok wink 

 offline 

 

#98 07.08.2013 20:07:30

artaban
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 190
Založená vlákna
Místo: Olomouc
Motorka: YAMAHA YZ 450F, JAWA 250 kyvačka
Věk: 36
Tel: Mám černej
Web
0 0

Re: Boty na enduro


MichalEXC:

Jo jo jak píše strejda a14  já měl ten sám problém


Je to sice dál, ale zato horší cesta

 offline 

 

#99 09.08.2013 06:37:53

Lag3r
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 184
Založená vlákna
Místo: Rožnov pod Radhoštěm
Motorka: Ktm 17,Honda XR 400 98,Gilera 500 Dakota
2 0

Re: Boty na enduro


MichalEXC:
Měl jsem podobné pocity ze začátku, na ten cit si časem zvykneš a gelová výplň chce aspoň těch 10mth a bude to v pohodě.
Jinak co se týče bezpečnosti, tak asi nej. bota co se dá koupit. Jen ve čtvrtek se mi podařilo tak pěkně spadnout na skoku, a výsledek dvojitá otevřená zlomenina těsně nad kotníkem.

 offline 

 

#100 09.08.2013 13:15:52

Martin_voe
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 187
Založená vlákna
Místo: Praha
Věk: 32
0 1

Re: Boty na enduro


Lag3r napsal(a):

dvojitá otevřená zlomenina těsně nad kotníkem.

Fuj, toho se bojim, takovejdle zranění...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů