Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Fyzická příprava na enduro ježdění

#41 24.06.2013 16:37:27

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Když jsem včera sekal trávu - KOSOU (nikoliv strunovkou, nebo jinou nedůstojnou náhražkou ee1 ), tak mě napadlo, že se tato činnost vlastně výrazně podobá jízdě na endůru: stojím a pohybuju se s nohama lehce pokrčenýma v kolenou, kopíruju rozmanitý terén, hefty držím pěvně, ale né křečovitě, bezchybně koordinuji práci nohou s rukama, jsem dostatečně agresivní, mám švih a odhodlání, a taky dodržuju servisní intervaly (to platí zejména pro ostré kosy...) takže Fischmene, to je výzva i pro Tebe, hlavně se správně rozhodnout a nepřepálit trénink a32  usch 


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#42 24.06.2013 17:29:46

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


 a1 

 offline 

 

#43 24.06.2013 17:42:19

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Mišák ttr600:

JJ taky si myslím, že daleko důležitější je právě to dýchání a na to funguje výborně běhání. Posilovna je dobrá abys nebyl tak  fyzicky zničenej.

Hajnej:
Výhoda správné techniky jízdy je jasná, ale to je taky hodně o praxi, vyježděnosti a talentu.
Znám kluka, který jezdil kdysi český mistrák a dnes má určitě přes 130kg a i tak je neskutečně rychlej. Vypadá na soutěžáku jak vosa na bombóně a stejně mi dá na prdel i přes to že měl snad 100let pauzu. Nicméně taky jsem ho viděl pěkně se rozsekat, právě kvůli tomu že dojel na fyzičku.

Fishmen:

Ber to tak, že to děláš hlavně pro sebe a budeš se i líp cítit. Navíc výhoda pro tebe je, že první rok budeš vidět výrazné změny k lepšímu a to je vždy největší motivace a odměna. Pak se člověk dostane na nějakou úroveň, která už vyžaduje víc snahy a dřiny a to je horší na morál.


Dej koním pít...

 offline 

 

#44 24.06.2013 21:06:57

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Janek:

Běháním posedlý rozhodně nejsem, ale když se zeptáš jakéhokoli sportovce, který potřebuje výdrž, tak tě na běhání vždycky odkáže.
Když jsem kdysi v mých cca 16ti jezdil motokros, tak jsem chodil běhat skoro každý den cca 5km a na závěr jsem to vždy ukončil cca 500m sprintem. S výdrží jsem tehdy vůbec problémy neměl. Prostě jsem odjel 20min + 2kola naplno a jediný faktor, který mě trápil bylo to co jsem prostě uměl, nebo jestli se mi nevysypala motorka.
Pak jsem zkoušel samozřejmě různé sporty a běhání šlo nějak stranou.
Teď když už jsem překročil třicítku koukám, že bývalá kondice je tatam, tak jsem běhání zase obnovil, ale už to nehrotím. smile
Do posilky chodím taky jen jednou týdně v rámci udržování si nějakého rádoby stavu.  bliz2  Vlastně mě to ani nebaví, ale beru to jako nutnost.

Fishmen bude mít dobrý to, že u sebe uvidí nějakou změnu a to by ho mohlo motivovat. Je vlastně jedno co bude dělat za sport, ale chtělo by to dělat i něco jinýho než jen jezdit. Důležitý bude taky najít nějakýho parťáka, pač jinak je všechno vopruz. Ani na motorce mě nebaví jezdit samotnýho.


Dej koním pít...

 offline 

 

#45 24.06.2013 21:11:17

ktm 350
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1470
Založená vlákna
Místo: Někde v lese,,Pohoř
Motorka: Momentálně na prodej
Věk: 15
Tel: 604519929
6 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Mohu potvrdit že cviky s těžší činkou,,docela dost pomůžou při zvedání a udržení motorky třeba někde v kopci nebo při tlačení  deb1 stejně tak souboje na zemi   ano 


Není ostuda spadnout ,ale zůstat ležet !!!

 offline 

 

#46 24.06.2013 21:34:35

Mišák ttr600
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1802
Založená vlákna
Motorka: TT600R
Věk: 31
19 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Činky doma nemám,ale chodím i z detektorem,patřičně oblečen a s výbavou. samozřejmě nechodím po turistických stezkách. Takže dobrá zabíračka,když jsem 4 hoďky v terénu v jakémkoliv počasí. Běh k tomu patří taky,když sem v Polsku,nenechám se na 3 roky zavřít. lol 


Nejpěknější zásah do přírody je drapákem.

 offline 

 

#47 24.06.2013 21:40:20

ktm 350
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1470
Založená vlákna
Místo: Někde v lese,,Pohoř
Motorka: Momentálně na prodej
Věk: 15
Tel: 604519929
6 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Mišák ttr600:

Tak třeba si nějakou tu činku vypípáš  a1  ano 
Ono není moc pravda že kostky z fitka nemají sílu ,,každý si na bench těch 180kg jako oni nedá  smile Ale jsem zásadně proti sračkám a sypání  a32 ale i když má někdo 2 metry a 120kg není nezranitelný ,a docela dost by jste se divili jak málo takovému frajerovi stačí  gp bohužel někdo ty 2 metry a 120 kg má aniž by cvičil a aniž by jsi to sám přál  key 

Editoval ktm 350 (24.06.2013 21:55:04)


Není ostuda spadnout ,ale zůstat ležet !!!

 offline 

 

#48 24.06.2013 21:52:08

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Já občas chodím na crossfit do gymu a to je hodně dobrý právě na zpevnění a vytrvalost. K tomu trochu běhu (to pak chcípám na nohy).
Nicméně jeden známej říká, je to o spáleným benzínu a má recht  a1 


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#49 24.06.2013 22:49:22

kossak
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 413
Založená vlákna
Motorka: BETA300RR
0 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


myslíte si , že Mandy jezdí stejně dobře jak cvičí ?

 offline 

 

#50 25.06.2013 00:21:06

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Já jsem taky vyžranej jak jateční vepř. Můj velkorysý sen vážit jen 100kg se splní jedině až chytim nějakou choleru. Úprava jídelníčku nefunguje. Sice jsem několikrát zhubnul, když jsem si zavedl tvrdou dietu, ale když jsem s tím skončil, tak jsem byl za tejden ještě tlustější než před tím. Bohužel tyhle diety se mi negativně odrážejí na pracovních výkonech. Hodně často musím vydržet třeba několik nocí nespat a už jsem si za ty roky našel systém jak to vydržet. Jednou z věcí je se pořádně nažrat. To mi koneckonců potvrdil i doktor, že pokud tělo nedostane energii z spánku, tak jí potřebuje ze žrádla. Když jsem jsem začal držet ty diety, tak jsem byl po nocích úplně hotovej. Takže dokud si nenajdu normální práci, kdy bych mohl mít normální pravidelnej režim dne, tak asi budu furt vyžranej, páč pohybu v práci taky moc nemám. Jde zhubnout pohybem. Když jsem tejden doma a pořád makám, tak zhubnu  i když jím pořád bůček a jiné dietní pochoutky. Když se vrátím k původní životosprávě, tak se zas vyprasím. Radši ale budu tlustej než mrtvej, tak že jsem si musel najít jinej způsob jak to zvládnout na motorce.
První věc je mít silnej motor (125tka mě fakt daleko nevyveze), pevnej rám a tuhý pérování.
Naprosto souhlasím s názorem Hajnýho.
Dospěl jsem k tomu bohužel až tehdy když jsem si pořídil Afriku. Začínal jsem na krosce. Tenkrát mi zkušení jezdci vysvětlili základní pravidlo "musíš mít sílu a nesmíš se bát vzít za plyn, hlavně se s tím moc neser a nepřemejšlej nad kravinama" Nejsem žádnej drobeček, takže dvoutaktní krosku jsem vždycky nějak přemohl. Když jsem přesedlal na TT, tak jsem jezdil pořád stejným způsobem, ale už jsem z toho byl úplně v hajzlu. Když jsem nemohl, tak jsem odpočinul a znova se pral s motorkou.Nějaká rovnováha? Na co? To nějak odpíchnu nohou.
Jenže prát se s váhou Afriky, to složí i Herkula, tak jsem začal chytat moudra od lidí, kteří jezdí v terénu na 1200GS a jiných mastodontech. Tam už se člověk s celou fyzičkou může jít akorát tak vyfotit, pokud nezvládá rovnováhu,techniku a plynulost jízdy. Sice se pořád nemůžu označit za zkušenýho voditele mastodonta, ale od tý doby co k ježdění přistupuju podobným způsobem, kterej popsal Hajnej, tak jezdím domů mnohem míň urvanej. Sice všude jezdím mnohem pomaleji než dřív, ale najednou je to radost a ne otrocká dřina. Chci se naučit projet něco pomalu,ale čistě. Ne to přeletět a když to vevyjde, tak to nějak silou přeprat.
Nedávno jsem si vzal TT a když jsem na něm jel stejným způsobem jako na mastodontu, tak jsem si připadal, jak když jedu na horským kole.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#51 25.06.2013 07:00:10

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


kossak napsal(a):

myslíte si , že Mandy jezdí stejně dobře jak cvičí ?

myslím, že Mandy bude dobrá i v něčem jiném  lol hezky ohebné tělíčko heh1 

 offline 

 

#52 25.06.2013 07:15:46

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Technika je zaklad, ale kdyz mas fyzu tak si to o to vic a dyl uzijes na pohodu a mas vic energie na blbnuti, coz neni na skodu...
Co se tyka techniky tak na xrv a lehke je uplne jiny jezdeni, ale ve finale na mastodontu limituje jen hmotnost a gumy... Ja si teda prenasim navyky z lehcich na tezkou a zaroven mi dost dava i jezdeni na kole v terenu, tam pak mam na moto velkou jistotu... Vzdy je potreba maknout, ale cim vic a lip jezdis, tim vic najdes mist, kde sice letis ale dokazes pri tom odpocivat...

Osobne mi nejvic dalo kdyz jsem mel nabehano kazdy den cca 15 km po kopcich (to je tak na hodku klidnyho behu)
a 3x tydne nalezeno neco na skalach...pak jsem v pohode mohl jet ve stupackach cely den bez znamek extra unavy...Neresil bych nejaky slozistosti, cvicil max nejaky zakladni cviky se zatezi svyho tela, protoze to je to, co vetsinou na rukach tahas...

 offline 

 

#53 25.06.2013 12:47:28

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


O tom už jsem taky přemýšlel. Prý nejde ani tak o hubnutí jako o vyčištění se od různých škodlivin a vlastně jsem ještě neslyšel nic proti tomu. Ale zase bych nerad zhubnul svaly, když nebudou mít dostatek bílkovin ze stravy.

 offline 

 

#54 25.06.2013 13:17:56

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Lasky:

Čeče Janek má pravdu.
To co popisuješ je od základu špatně a není se čemu divit, že to nefungovalo. Jestli ti to poradil doktor, tak mu dej lepáka až se zaparkuje pod stůl a začni jinak.

Kolega v práci studuje sportovní vejšku a dost se na stravování zaměřil a ikdyž jsem k tomu byl prvně skeptický, tak teď vidím že to opravdu funguje. On sám díky změně stravování zhubnul cca 15kg aniž by přišel o svalovou hmotu. Mimo to začal běhat a jezdit na kole a změna v jeho fyzičce je víc než znatelná. Předtím byl zadejchanej během pár minut aktivního sportu a teď bez problému uběhne 10km bez pauzy.

Osobně si myslím že diety jsou na hovno. Dieta ale není půst, protože ten jednou za čas opravdu není od věci v rámci vyčištění.

Další věc je že změna stravování není otázka týdne nebo měsíce, ale chce to prostě brát jako dlouhodobou záležitost na rok i víc. Pak už to člověk dělá automaticky a ani mu to nepřijde.

Jinej kamarád taky změnil stravování (nedržel diety) na cca 2 měsíce a zhubnul cca 10kg. Pak se na to vybodl, začal se cpát nesmyslama jako předtím a za další dva měsíce zase přibral. Problém je ale v tom že to bral jako nějakou krátkodobou dietu, což je blbost.


Dej koním pít...

 offline 

 

#55 25.06.2013 13:22:28

cibus
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Motorka: KTM SER, KTM 450 EXC
0 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Janku, Ty jsi to enduro vzal vážně vážně.

A s tou fyzičkou opatrně. Když ji máš, není se pak na co vymlouvat.

Proto jsem přestal běhat.  big_smile 

Editoval cibus (25.06.2013 13:34:40)

 offline 

 

#56 25.06.2013 13:46:19

cibus
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Motorka: KTM SER, KTM 450 EXC
0 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Jasan, rozumím, i jsem to tak hned ze startu chápal.

20 dní bez jídla je ale maso, resp. spíš nemaso. Mě by to stálo život. Taky se snažím vyloženě nekynout, ale takhle to nehrotím. :-)

A bacha. Mám nějaké info, že někde u Náchoda se na slabší kusy nečeká...

Editoval cibus (25.06.2013 14:05:44)

 offline 

 

#57 25.06.2013 13:59:29

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Semis, Janek:

Asi jsem se špatně vyjádřil. Doktor mi nic takovýho neradil. Spíš naopak mi vysvětlil, že pokud nezměním radikálně režim dne a budu dál provozovat tenhle magorismus,tak se můžu snažit jak chci a stejně to bude v prdeli. Neřekl mi nic takovýho, že se mám večer nažrat, ale připustil, že když tělo nenačerpá energii ze spánku, tak má člověk mnohem větší potřebu jídla, protože někde tu energii nabrat musí. Což je pravda, ale je to špatně to takhle praktikovat.
Já si právě zkoušel nastolit různý diety, požírat jen zeleninu, nesladit atd.,ale druhou noc už jsem byl úplně v řiti. Třetí noc se mi otvírala huba už ve 2ráno.takže nezbylo než zase udělat půllitr kafe z 4 polívkových lžic kafe a 4 lžic cukru a zase už se dalo fungovat.
Tohle jsem zkoušel několikrát. Prostě jsem postupně pokusama sám na sobě došel k závěru, na zelenině a jinej zdravej výživě nejde vydržet takovej zápřah, kdy člověk celej tejden spí jen tak 2-3 hod denně a ještě ne v kuse, ale poskládaný na několikrát.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#58 25.06.2013 16:57:20

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Lasky:

Hele furt na to koukáš nějak ze špatného úhlu smile
Ale když vidím tvé moto dole pod lajnou, tak se ani nedivím big_smile big_smile

To že budeš jíst zdravěji, přece vůbec neznamená, že budeš mít hlad. Jen to chce vynechat uplný srágory typu špekáček a podobně, trošku omezit pivo, nepřežírat se a jíst častěji v menších dávkách.
Většina "větších" lidí má problém právě hlavně v tom omezit to množství jídla, který do sebe najednou nacpou. Prostě se narvou co to jde a to je právě nejhorší. Nicméně nejsem odborník přes stravování, ale spíš tlumočím to co tady vede kolega a co vidím že funguje.

Honzan:
Nechci být hnidopich, ale nemůžu si nerýpnout. Jestli uběhneš za hoďku klidným tempem 15km, tak bys mohl vyhrávat maratony  wink  smile


Dej koním pít...

 offline 

 

#59 25.06.2013 18:03:04

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Semis: klidne muzes ryt, po 3 mesicich treninku byl denni beh v kopcovitem terenu dle aktualni nalady a zvolene cesty 12-17 km (vetsinou k tem 15)... Mel jsem na to vzdy cca hodku pred setmenim... do toho jezdil na kole, lezl...
Zhubnul jsem za 3 mesice behani cca 10 kg a mel asi nejlepsi fyzicku za poslednich 10 let... bohuzel pak jsem zacal travit vic casu s detma a postupne ubiral. Nicmene vaha mi dva roky vydrzela a az za posledni rok a kousek kdyz si neumim udelat cas na sport (bohuzel ani na motorky) vyhoupla zase nad 100 kg...
Nicmene asi to nemam uplne stejne, jako kdyz nekdo nic cely zivot nedelal. Ja stavim na 20 letech zavodniho plavani delsich tras a systematickeho treninku, takze telo se do zatezoveho rezimu prepne snadneji...

Mno a co se tyce maratonu, ty jsem chvili jezdil jen na kole (vetsinou takovy ty hnojaky kolem 50-100 km), protoze behat muzu jen v lese, jinak mi trpi klouby...

Editoval Honzan (25.06.2013 18:04:40)

 offline 

 

#60 25.06.2013 20:07:40

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Tak dneska jsem uběhl 4km bez přestávky. Moc v pohodě to nebylo, ale jsem rád, že jsem to zvládnul úplně bez pauz.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů