Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Fyzická příprava na enduro ježdění

#1 21.06.2013 23:07:20

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Fyzická příprava na enduro ježdění


Ahoj,
jelikož ještě pořád nemůžu mít motorku, ale snad tento nebo příští rok už bych to měl zvládnout, tak se snažím alespoň zamakat na sobě, dokud mám na to čas.

Byl jsem docela kousek. Měl jsem 126kg ale už jsem dost shodil plaváním a hlavně jídelníčkem. Chci dál hubnout, ale taky budovat tělo na enduro. Nevím co přesně bych pro to měl udělat. Posiluju zápěstí s kroužkem a začal jsem běhat.

Co byste mi ještě doporučili, abych se neunavil po pár minutách?

 offline 

 

#2 21.06.2013 23:08:59

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Ještě teda se snažím učit rovnováhu. Pořídil jsem gymnastický míč a snažím se na něm stát. Zatím jen na kolenou a jezdím na kole, kde se snažím držet balanc na místě a jezdit po zadním.

 offline 

 

#3 21.06.2013 23:22:05

Sehny
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 70
Založená vlákna
Místo: Vysoké Veselí
Motorka: Kawasaki ZZR1400, Kawasaki KLE 500, Kawasaki KMX 125
Věk: 29
Tel: 776 309 230
2 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Jezdit, Jezdit, Jezdit toť vše :-)


Lepší mrtvej, než-li druhej big_smile

 offline 

 

#4 22.06.2013 00:03:51

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Fishmen:

...docela motivační ukázka základních prvků tréninku Cyrila Desprese http://vimeo.com/25541594


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#5 22.06.2013 00:08:40

Lag3r
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 184
Založená vlákna
Místo: Rožnov pod Radhoštěm
Motorka: Ktm 17,Honda XR 400 98,Gilera 500 Dakota
2 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Základ tohoto sportu jsou především nohy (když máš správnou techniku jízdy a motorku těmi nohy opravdu držíš) a až potom ruce. Takže určitě kolo, běh atd...(a aspoň se u toho naučíš pořádně dýchat, protože jeden z nejčastějších problému s tvrdým zápěstím je špatné dýchání). Jestli chodíš do posilky, tak bych se zaměřil na vytrvalostní kruhové tréninky s krátkými přestávky, samozřejmě s přiměřenými váhami, aby si neodjel jednu serii  a pak už nemohl  big_smile Nebo cvičit s vlastní váhou klasické cviky dřep, kliky atd...
Na posílení zápěstí je dobré si sehnat řídítka popř. nějakou tyč, uvázat na ní provázek se závažím a namotávat. Také se dá použít např. powerball, ale nepřehánět to kvůli zánětu šlach.
A hlavně nejvíc ti dá ježdění.
Pár tréninkových videií. Stačí pohledat je toho docela dost.
http://www.youtube.com/watch?v=LmjQJmQJyNU
http://www.youtube.com/watch?v=5F-sMKdQeow
http://www.youtube.com/watch?v=oL9vLyFKgGc
http://www.youtube.com/watch?v=pu1maVU4HiE

 offline 

 

#6 22.06.2013 05:52:05

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Fishmen:

to hubnutí je OK  ano  tlusťochům to na enduru nikdy moc nešlo, respektivě hlavně z vytrvalostního hlediska smile pro mě je důležitější parametr vytrvalosti než síly ano2 
balón na balanc je taky dobrá zkušenost ano 
a jinak, je to fakt o ježdění, pro nás hobíky to nemá smysl extra hrotit, akorát se budeš zbytečně stresovat, že ti něco nejde a nebo že si unaven a výsledek žádný  sad 


je vždycky horší, když člověk od malička nesportuje a pak to chce všechno najednou dohnat...................


přeju hodně zdaru a hlavně se nestrhej, ať pak nemáš deprese  heh2  wink 

 offline 

 

#7 22.06.2013 07:57:49

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Diky za rady.

Janku tve si vazim nejvic. obcas koukam na forum na telefonu (jako ted) a kdyz ctu odpovedi, tak neni hned videt od koho jsou, pokud neprejedu vic doleva, ale tebe poznam hned smile tve odpovedi jsou vzdy k veci a vzdy prijdes s nicim vylozene tvym, ze je videt, ze jsi nad tim opravdu premyslel.

k tomu cviceni. nechci to nijak prehanet. spis hledam inspiraci do hubnuti. Vim, ze beh neni dobry na klouby. byl jsem cely zivot tlustej, tak si ted celkem uzivam rozsahy pohybu a vytrvalosti, ktery se mi najednou naskytli. ted mam 99, takze prvni checkpoint byt "dvouciferak" jsem zvladnul. moje cilova hmotnost by mela byt okolo 86 (mam i nejaky svaly) i kdyz merim jen 173, takze dokud mam cas, tak jsem chtel prizbusobit hubnuti enduru.

Editoval Fishmen (22.06.2013 08:01:59)

 offline 

 

#8 22.06.2013 08:33:39

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


co se týká vytrvalosti, tak ta se výborně buduje na silničním kole (nebo trenažéru, ale to je příšernej vopruz - pocitově 15 min. trenažéru je jako 1 hod. jízdy na kole...), neničí klouby a hlavně se dobře udržuje patřičná tepová frekvence (v mým případě 120 až 145 tepů za 1 min. - ale to má každej trochu jinak), jako sekundární efekt se dostavuje snížení váhy (po cca 45 min. se tělo přepíná do čerpání energie z tukových zásob - laicky řečeno)...
před lety jsem se zúčastnil několika cyklomaratonů a docela to pomohlo ano 


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#9 22.06.2013 09:07:08

ktm 350
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1470
Založená vlákna
Místo: Někde v lese,,Pohoř
Motorka: Momentálně na prodej
Věk: 15
Tel: 604519929
6 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Ahoj
Před rokem jsem začal s menší (přeměnou těla) neměl jsem žadnou extra nadváhu ,možná 5kg,,ale byly to spíše tuky , ikdyž jsem už předtím měl nějakých 185cm ,,tak se my mé  tělo prostě nelíbilo dělal jsem 1rok muay thai a potom 3 roky mma ,,a před prvním zápasem jsem musel sundat 8kg asi za 2 týdny,s pomocí trenéra a pravidelného cvičení se to povedlo aniž bych se cítil nějak fyzicky vyčerpaný ,když jsem zjistil že jde takhle rychle shodit a pěkně se vyrýsovat ,,začal jsem zpátky nabírat,,mám 15let a momentálně 89kg a 188cm,,dovoluji si říct že jsem v celkem dobré kondici,a povedlo se my dostat do formy bez suplementů apod. jde o to jak jsi do toho zapálený ,,jestli si třeba za týden neřekneš že je to únavné nebo že se ti nechce apod,,Doporučuji si sehnat jídelníček (na netu najdeš xxx) a sestavit si menší treninkový plán .Pokud to bereš opravdu vážně mohu ti poslat 2 měsíční progress  od trenéra který ho poskládal z rad od borců co profesionálně zápasí v americe,je to trénink na vytrvalost a celkové zlepšení fyzické kondice ,,Ale jak říkám záleží na tom jak vážně to bereš  smile Kdyby jsi chtěl ten plán pošlu ti ho do mailu nebo do SZ,,
Hodně štěstí ,Ondra


Není ostuda spadnout ,ale zůstat ležet !!!

 offline 

 

#10 22.06.2013 14:06:50

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


neboj, nic tak metrosexualniho neprovozuju. jidelnicek uz za ty 4 mesice mam svuj a vazim se jednou tydne + se snazim kazdy den neco delat. s hubnutim nepotrebuju poradit. spis jsem chtel radu typu: zacni delat mazoretky, protoze se naucis delat pyramidu a u endura se ti to bude hodit, protoze v depu to udela dojem.

jinak v hlave to mam snad ok.
Vahu mam vyssi, ale kazdej mi tvrdi, ze mam i hodne svalu a proto vyssi vahu. tim chci rict, ze 77kg je u me celkem nemozne. driv jsem posiloval, delal judo a BJJ

mohl jsi me i zaregistrovat minuly rok myslim v klatovech nebo u klatov, kde se jel zavod velkych endur. byl jsem tam na cumendu s psikem. daval jsem i jeho fotku sem.


ondro diky za nabidku, ale me posilka uz moc nebere. jednou tydne nejaky okruhovy trenink jeste mozna, ale ty doby kdy me to bavilo uz jsou pryc, proto se ji spis vyhybam.

 offline 

 

#11 22.06.2013 14:43:39

ktm 350
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1470
Založená vlákna
Místo: Někde v lese,,Pohoř
Motorka: Momentálně na prodej
Věk: 15
Tel: 604519929
6 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Fishmen:

je to na každém co potřebuje ,,ale o posilce nebyla řeč  wink  Já osobně do fitka nechodím ,cvičím jen doma ,, je ti k hovnu když jsi jak kostka ,,ale v běhu ti dá naprdel každej harant  a1  cvičím ,,spíše cviky typu hrazda ,kliky sklapovačky ,,fartlek ,,běhání po schodech ,,mediky, , těžko uchopitelná břemena apod..s činkami si ovšem taky zacvičím  smile ono je celkem šumák co děláš ,,stačí třeba hrát ping pong ,fotbal ,,cokoli při čem se musíš trochu více hýbat ,,pak už záleží na tobě kde si určíš hranici ,,,já to třeba dělám protože vím že v práci kterou chci dělat ,,bez fyzičky budu v prdeli a možná sem tam bez ní ani nedostanu  deb1  ale to je zase něco jiného ,,,, jestli chceš shodit třeba 10- 20 kg a nepotřebuješ to do měsíce ,,tak začni častějšíma procházkama v trochu kopcovitém terénu ,,plavání ,,a třeba po měsíci bych zkusil běhání třeba 3x týdně  wink Nečetl jsem to z internetu ,,dělal jsem to na vlastní kůži ,,jen to beru trochu vážněji a věnuji se tomu 3 rokem ,,,a jestli ti jde jen o enduro a o to že máš třeba ve výjezdu s motorkou problém pak budou stačit i ty častější porcházky ,bohužel ikdyž je to jen procházka tak by jsi to neměl ojebávat protože skončíš tam kde jsi začal a zjistíš že jsi jen ztrácel čas (taky vlastní zkušenost  heh2 )  Musíš si uvědomit co chceš a co vlastně od toho všeho a od sebe očekáváš ,,od toho bych odvíjel další plány  wink 
Edit: Znovu jsem si přečet tvůj první dotaz ,,jestli už jsi začal s běháním a máš upravený jídelníček ,,tak bych ti ten plán klidně mohl poslat ,,dá se z něj hodně pro tebe nepotřebných cviků vyřadit a upravit tak aby se to dalo zvládat aniž by jsi z toho byl nějak extra vyflustnutej ,,Ale jak chceš  ,,každopádně myslím že už to běhání hodně pomůže ,,je to jeden ź nejdůležitějších faktorů  ano 

Editoval ktm 350 (22.06.2013 14:50:33)


Není ostuda spadnout ,ale zůstat ležet !!!

 offline 

 

#12 22.06.2013 19:53:37

carbous
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 642
Založená vlákna
Motorka: Kawasaki kdx 250, Gas-Gas ec 300, KTM exc 450 2012
Věk: 39
0 2

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


no já myslím že nejdůležitější je vytrvalost. Mi začali chodit v zimě na hokej, tak dvě až tři hoďky týdně a přes léto občas jízda na kole střídavým terénem. U nás kuřáku se to hodně zlepšilo  big_smile   Taky bych se věnoval koordinaci těla, protože tu budeš při enduru potřebovat. Není to o tom abys měl sílu jako blázen, ale abys vydržel. Chce to ale čas, nic nejde ze dne na den. Já mám sice fyzicky namáhavou práci, což mi v tom dost pomůže, ale ta výdrž by se dala zlepšit a bylo by to super. Přeju hodně štěstí v dosažení tvých cílů.

 offline 

 

#13 22.06.2013 21:14:07

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Fishmen:

Při tvojí váze bych se určitě prvně hodně zaměřil na ten jídelníček, ale to jsi už udělal, tak to chce vydržet.
Kamarád jen díky jídelníčku schodil z 95kg na 80kg a říká že rozdíly ve výdrži při jízdě na motokrossu jsou neuvěřitelné.
Vydrží teď 2x dýl jezdit a při menšim vyčerpání. To ani netráví hodiny v posilce a pod.
Co se běhání týká, tak tam je to složité.
U tebe bude trošku problém s váhou aby ti opravdu tělo spíš netrpělo. Nicméně profíci tvrdí, že pokud se dodrží správný režim a používá kvalitní obuv, tak se klouby spíše posílí. Výdrž se tim opravdu výrazně zlepší.
Já jsem hubeňour a vždycky jsem hodně běhal. Teď jsem zase se tomu zase po pár letech začal trochu věnovat, ikdyž ne moc horlivě, ale i tak u mě došlo k znatelnému zlepšení. Pokud by člověk vydržel běhat 3x týdně, tak do půl roku vidí opravdu velké rozdíly.
Tréningy profíků na videích jsou pěkné, ale to jsou lidi o 50 levelů jinde než běžný člověk, takže toho bych se uplně nedržel.(tedy určitě ne z počátku)


Dej koním pít...

 offline 

 

#14 22.06.2013 21:37:07

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


diky kluci. zatim to vypada, ze budu chodit na prochazky, behat, plavat a hlavne bych chtel zlepis rovnovahu. jak treba trenuji trialisti rovnovahu? bez motorky.

 offline 

 

#15 22.06.2013 22:38:17

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


V trialu funguje nejlíp jen jezdit a jezdit, stejně jako jinde. U většiny sportů je pravidelný tréning důležitější než nějaký talent. V motocyklovém trialu pomáhá jízda na trialovém kole, protože se člověk naučí pracovat víc tělem a ne tahat vše plynem jako u krosky.
U krosky a endura je opradu výhoda mít silné nohy. Často na sobě vidím, že začínám dělat chyby, protože mi už nestíhaj nohy. Pak začneš vše tahat rukama a ty přestanou stíhat velmi rychle taky smile


Dej koním pít...

 offline 

 

#16 23.06.2013 07:34:58

josip01
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 200
Založená vlákna
Místo: Detva
Motorka: KTM 500 EXC-F SixDays ´17, ex KTM 690 R RallyRaid ´13, ex KTM LC4 640 enduro ´05, ex Aprilia Tuareg Rally 250 `87
Věk: 37
Tel: Nokia 3310
Web
0 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


fishmen:
skus toto http://www.martinus.sk/?uItem=144613
ked pojdes postupne, tak ti nehrozia ziadne zapaly sliach, natiahnutiny a podobne. svoju silu budujes svojou vahou postupne a bez potreby nejakych zariadeni. odporucam

Editoval josip01 (23.06.2013 07:35:20)


som skromný a najlepší.............

 offline 

 

#17 23.06.2013 09:02:34

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Nemate nekdo 1., 2. a 3. cislo casopisu motocykl, ze byste mi z ni oskenovali enduroskolu? Jsou tam dovre cviky na rovnovahu a mezizeberni svaly nebo co, ktere jsou pry dulezite.

 offline 

 

#18 23.06.2013 13:30:35

dejvV
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 241
Založená vlákna
Místo: Všetaty
Motorka: JAWA PICO ! Praga ED250, Gilera RC600R, AfricaTwin XRV750 RD07
Věk: +30
Tel: na požádání
Web
0 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Hezky napsal Janek.

Doplním   "život se dá prožít, proflákat, a nebo enduro..."

Enduro není o cvičení, ale o životní fylozofii, dále pak životosprávě a aktivním pohybu.  Když si večer po jízdě dáš smažák a 5 piv, tak zapomen na nějaké hubnutí aktivní enduro.

Obecně enduro a MX je do 80kg.

Mě hodně dalo v mládí závodní licence na kola cross-country. člověk vážil 60kg. na uzkém sedle horského kola seděl 4-5 hodin a šlapal v terénu... V desti, ve vedru, v krpupách.  Pak se občas usmívám nad motorkářema, kteří mají problém sedět na sedle enduro motocyklu celý den a ujet 500- 800km po silnici....

Nemusíte dělat co dělá Despres, astačí si na nějakých veteran enduro závodech poslechnput ty dědky co jezdily dříve a na čem... My se máme v bavlnce.

Pro začátek si vyjedte na kole, alespoň čtvrtinu toho co jste předchozí víkend jeli na enduru.

enduru zdar !


Život  se dá prožít, proflákat, nebo enduro !

 offline 

 

#19 23.06.2013 15:09:31

Hugila
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 700
Založená vlákna
Motorka: XRV
5 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Obecně enduro a MX je do 80kg.

no ještě že tu máme jezdce jako je Knight, kteří potvrzují, že enduro můžou špičkově jezdit i pořádní pořízci:)

 offline 

 

#20 23.06.2013 17:29:34

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Hugila:

já měl 80kg když jsem chodil na střední a to jsem kouřil  lol 


jinak, když si to tady někdo všechno přečte, tak nebude věřit co všechno je potřeba, aby se člověk svezl na enduru  lol 
zase ho tolik neblbněte s tou přípravou, vždyť jde o zábavu-sport a ne o práci  hmm 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů