Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Nechat si udělat repas podvozku není marné!

#161 02.11.2012 14:27:24

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


tlumiče dělá taky mladej Kotrba - Klíčany

 offline 

 

#162 02.11.2012 15:00:11

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


matejcharvat:

To asi nejde takhle řešit, pač se to odvíjí od množství nutných oprav, ale tehdy i s tou opravou a výměnou tý jehly cca 3500kč.

foxdive:

Tak v tom bych problém neviděl. Pořádně zabalit a nějak pojistit a pohoda.


Dej koním pít...

 offline 

 

#163 02.11.2012 15:11:59

Hugila
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 700
Založená vlákna
Motorka: XRV
5 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


já a všichni známí, kteří si nechali dělat podvozek u Buráně, jsou velmi spokojenísmile
Já sem si u něj nechal dělat  zadní nerozebiratelný centrál s výměnou pístnice za delší, což asi úplně každý měnič gufer a pouzder nesvede a jsem navýsost spokojený.
Další pěkná  věc je jeho vstřícnost k zákazníkům...když sem posléze potřeboval znovu kouknout na centrál, páč sem měl podezření, že mi praskla membrána v nádobce s dusíkem, a chtěl jsem to mít do na druhý den dopoledne hotové, abych mohl jet na závody. Tak nejen že to opravdu stihl, ale ještě mě to doladil do tvrda u konce zdvihu, páč podle své "diagnostické" nálepky si všiml, že tomu dávám čočku větší než je u mastodontů obvyklé a hlavně za tuhle expresní opravu nic nechtěl....prostě to udělal úplně zadarmo:)
Takže za mě Buráň ano 

A jeho názorem na WP u KTM  naprosto souhlasím...ty tlumiče jsou přímo z továrny tragické. Dostaly se mně do rukou víceméně nové přední WP tlumiče z exc 2004, ketré byly hned po koupi motorky vyměněné za marzocchi. A v továrním setupu ty wp byly naklepávače rukou  a zubních plomb, děsběs...

 offline 

 

#164 02.11.2012 15:37:34

Vencam666
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1077
Založená vlákna
Místo: sever Čech
Motorka: Yzf450, rmz 250
Věk: 46
Tel: Přenosný
0 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Dneska si jedu pro komplet naladěnej podvozek od k-techu tak pokud zítra rameno dovolí tak dám recenzi

 offline 

 

#165 02.11.2012 15:48:40

Hugila
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 700
Založená vlákna
Motorka: XRV
5 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


po přečtení tohoto článku http://www.motorkari.cz/clanky/clanky-p … 22179.html , jsme dospěl k závěru, že to jsou spíš tabulkoví měniči než ladiči.
By mě zajímalo, co by ti rybízci dělali, kdybych po nich chtěl naladit přední vidlí z ostrého endura na 220kilovou motorku se 130kilovým jezdcem...takovou věc asi v tabulkách nemají deb1 

Tím neříkám, že to od k-techu bude špatné nebo nebude fungovat, ale o nějaké echt kustomizaci přímo na konkrétního jezdce to asi moc nebude:)

 offline 

 

#166 02.11.2012 16:27:04

Vencam666
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1077
Založená vlákna
Místo: sever Čech
Motorka: Yzf450, rmz 250
Věk: 46
Tel: Přenosný
0 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Hugila:

Měl jsem komplet podvozek od procircruitu na jedné motorce, na další už jsem si to nemohl bohužel dovolit ugh1 jezdil jsem pérování dělané Faltusem, pan Balaš mi dělal pérování asi 3x. Zatím a to se dalo čekat 1 procircruit bohužel i cenou ne 
Každý podvozek byl dělán na novou motorku po cca 5mh.
Než jsem to tam odvezl tak jsem to konzultoval s klukem, který to jezdí a řekl "za ty peníze lepší neseženeš"

Editoval Vencam666 (02.11.2012 16:31:02)

 offline 

 

#167 25.11.2012 00:55:30

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Hugila:

Tak určitě existují i lepší verze než K-tech, ale oni těží hlavně na tom, že v naprosté většině případů jezdí lidé na 1. pružinách neodpovídajících jejich váze a 2. dost rozjebanym nastavení útlumů 3. v některých případech i s nějakou vadou.
Celkový výsledek je tedy skoro vždycky lepší než původně smile
Kamarád to měl a taky byl spokojnější než předtim.
Bohužel takové předělávky jako jsi dělal ty asi nikdo z nich neviděl big_smile


Dej koním pít...

 offline 

 

#168 02.12.2012 22:21:03

Faryn
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 390
Založená vlákna
Místo: Rožnov:Pr
Motorka: Gas Gas 450FSR
Věk: 35
Tel: 608713226
Web
3 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Semis napsal(a):

Hugila:

Tak určitě existují i lepší verze než K-tech, ale oni těží hlavně na tom, že v naprosté většině případů jezdí lidé na 1. pružinách neodpovídajících jejich váze a 2. dost rozjebanym nastavení útlumů 3. v některých případech i s nějakou vadou.
Celkový výsledek je tedy skoro vždycky lepší než původně smile
Kamarád to měl a taky byl spokojnější než předtim.
Bohužel takové předělávky jako jsi dělal ty asi nikdo z nich neviděl big_smile

Napsal si to celkem dobře.
Jen v poslední době narážím na tlumiče které to mají za sebou vyk! 
Potom je problém vubec nějak naladit a11 


Kdo nikdy nezávodil stál celý život v řadě.

 offline 

 

#169 02.12.2012 22:29:12

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Faryn:

hoj,co myslis tim maji za sebou?vydreny,kluzaky desekany nebo co?dik


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#170 02.12.2012 22:51:37

Faryn
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 390
Založená vlákna
Místo: Rožnov:Pr
Motorka: Gas Gas 450FSR
Věk: 35
Tel: 608713226
Web
3 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


foxdive napsal(a):

Faryn:

hoj,co myslis tim maji za sebou?vydreny,kluzaky desekany nebo co?dik

Každé druhé jsou přetáhlé v brýlích a jsou diky tomu vydřené vyk! 
Nepoužívání přípravku(proč taky stačí hasák)
Malo kdo mění oléj tak jak má.
A to nemluvím o uprávách na které jsem narazil a11 


Kdo nikdy nezávodil stál celý život v řadě.

 offline 

 

#171 03.12.2012 22:11:43

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Tak pro informaci:
Nedávno jsem kecal o podvozcích s klukem od Motopointu, kteří dělají úpravy podvozku od K-tech.
Říkal, že mi pošle pár info kolik by mě to stálo a co by to obnášelo, pro udělání si představy. Tak tady to je:

-První možnost je výměna pružin, za ty které přesně odpovídají váze jezdce. To vyjde komplet na motorku na 5500kč.
Samozřejmě je předpoklad, že se to nebude dávat do vidlic a na centrál, kde byl olej a gufera naposledy dělány před jednou a více sezonami. Pokud to tak je, tak by to chtělo výměnu náplní, gufer a pravděpodobně i pouzder (pro jistotu). To typuju kolem 6tis navíc. Takže základ je za cca 11500kč aby člověk mohl říct, že je to tak jak to má být.

- Druhá možnost je kompletní přestavba tlumičů, včetně výměny vnitřních částí a přesného nastavení planžet atd. + pružiny na váhu jezdce. Samozřejmě se to řeší i podle stylu jízdy jezdce. Na to mají už dané tabulky, takže by to mělo fungovat už na první pokus smile To je verze, kterou vlastně dostávají závodníci, kteří už jednou na nějaké úrovni.
Na mojí motorku by tohle komplet vycházelo na 16tis kč.

  Vzhledem k ceně mojí motorky to nemá smysl, ale při koupi novýho stroje za cca 180tis a víc už by to za to určitě stálo.
Nemusim řikat, že rozdíl asi znatelný bude.
Když si vemu, že kamarád dával za kompletní předělání podvozku pro supermoto od Ohlinse u mr. Halbicha snad 70tis, tak je to od K-techu vlastně dost levný big_smile


Dej koním pít...

 offline 

 

#172 04.12.2012 00:46:40

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


xfany:

No důležitý je, že jsi spokojenej. A vo vo vo tom to je smile


Dej koním pít...

 offline 

 

#173 04.12.2012 08:15:47

Vencam666
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1077
Založená vlákna
Místo: sever Čech
Motorka: Yzf450, rmz 250
Věk: 46
Tel: Přenosný
0 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Semis:

Nechal jsem si to od k techu udělat a zatǐm spokojenost. Bylo to s výměnou předních pružin

 offline 

 

#174 04.12.2012 15:34:51

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Vencam666:

Napiš nějaký podrobnosti, co všechno ti dělali, měnili a kolik jsi vypláznul smile
..ať víme...


Dej koním pít...

 offline 

 

#175 04.12.2012 16:14:52

fiko7
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 148
Založená vlákna
Místo: Kolín
Motorka: KTM sx 250
Věk: 21
0 1

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!

 offline 

 

#176 04.12.2012 16:33:14

Vencam666
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1077
Založená vlákna
Místo: sever Čech
Motorka: Yzf450, rmz 250
Věk: 46
Tel: Přenosný
0 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Semis napsal(a):

Vencam666:

Napiš nějaký podrobnosti, co všechno ti dělali, měnili a kolik jsi vypláznul smile
..ať víme...

Předek- komplet repase- pouzdra, gufera, olej, jiné planžety,jiná péra
Zadek- komplet repse bez vým. péra.

Cena komplet myslím 14.000,-

Bohužel jsem to tam dával po úrazu a teď po 1,5 měsíci musím ještě rameno šetřit tak jsem tomu dal asi jen 4x, ale po doladění rozhodně moto klidnější a po skocích a na hrbolech stabilnější ,řekl bych celkově díky tomu i rychlejší.

 offline 

 

#177 19.03.2013 18:50:27

Al3ss
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 31
Založená vlákna
Místo: Hustopeče u Brna
Motorka: SUZUKI RMZ 450
Věk: 23
0 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Zdravím všechny,
jsem tu nový a chtěl bych se podělit se svými zkušenostmi ohledně repasu předních vidlí od Faryna.
Je to opravdu mistr ve svém oboru. Mám čínského motarda APOLLO ORION RX 125, který prodávala kentoya pod názvem kentoya stingray.
Začali mně téct přední vidle a já všude sháněl, kde by se dali opravit. Pokusil jsem se je opravit sám s kamarádem, ale to dopadlo ještě hůř  a8  . Psal jsem panu Procházkovi, který mě napsal že mu tlumiče mám zaslat a že zhodnotí, jestli se to vůbec vyplatí u číny.. Psal mi, že by bylo rovnou lepší koupit nové tlumiče a že se repas tlumičů nevyplatí. Toto už mi psalo více servisů. Jenže na tento typ motorky se dají sehnat pouze ze zahraničí a jelikož jsem student, nemůžu si to dovolit..
Pak jsem našel stránky offmoto, kde jsem si četl toto téma a dozvěděl jsem se o Farynovi.
Zkusil jsem se ho zeptat, jestli dělá repas na všechny typy motocyklů. Rychle mi odpověděl, že není problém a že mám zavolat, abychom se domluvili. Psal jsem 10.3. 2013 a tlumiče jsem poslal po domluvě 12.3. českou poštou. I přes menší chybku ve jménu Faryna byly tlumiče doručeny ..  a1 .  17.3. 2013 mně Faryn napsal, že je repas tlumičů hotový a já z toho čučel  ou2  . Tak rychle jsem to opravdu nečekal !  smile . Tlumiče mi dnes přišly a já jsem fakt šťastný, že to bylo tak rychle.
Jakmile roztaje venku sníh, půjdu to provalit a moc se na to těším !.
Takže tímto bych chtěl velice poděkovat panu Farynovi, který mně jako jediný napsal ,, není problém" a že mi tlumiče zrepasoval. Je to fakt borec.
Už vím na koho se obracet... Žádné problémy nenastaly i přesto, že jsem vidle posílal poštou a k tomu perfektní komunikace s Farynem.
Díky Faryne  smile  .

 offline 

 

#178 20.03.2013 14:12:42

hAjPR
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 33
Založená vlákna
Místo: Kutná Hora
Motorka: '07 640 Adventure, '88 650 Africa Twin
Věk: 25
0 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Jak píše Hugila, zajímalo by mě, na koho se obrátit s docela nestandardními požadavky? smile Mám 640A, která je ze série osazená dost měkkými pružinami (vzadu 70/260, předek přesně nevím).

Motorka je to těžší, já mám taky více jak standardní jezdec smile

S motorkou jezdím tak, jak mi přijde vhodné, tj. úplně vše smile Chtěl bych ale hlavně v terénu využívat celý zdvih tlumičů a vzadu nebýt pořád na dorazu...

A teď babo raď...?!

 offline 

 

#179 20.03.2013 14:41:05

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


hAjPR:

Kontaktuj Faryna,řekne ti jestli to jde nebo ne  wink 

 offline 

 

#180 23.04.2013 20:32:13

Al3ss
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 31
Založená vlákna
Místo: Hustopeče u Brna
Motorka: SUZUKI RMZ 450
Věk: 23
0 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Takže jsem tlumiče od Faryna pořádně otestoval v menším terénu a to i na silnici a musím říct prostě LUXUS  ano2   ano  ano  ano  ano !
Pokud někdo uvažujete o repasu tlumičů a nevíte komu je dat, tak jedině Farynovi ano2  ano2 ...  Perfektní komunikace, špičková a hlavně rychlá oprava! ano  Motorka krásně tlumí, neháže a pro mě hlavní problém nic nikde NETEČE, což je špica! Takže pro ty repasáky, co si mysleli, že čínské motorky nelze repasovat se hodně mýlili, jak je vidět, tak to Faryn zvládl na 1!
Takže to není o výrobci, ale o tom, kdo má jaké ručičky  a1 .  Faryn je prostě mistr ve svém oboru  ano  ano ...
Pokud budu ještě někdy potřebovat zrepasovat tlumiče, tak je dám jedině Farynovi..
Tímto bych chtěl ještě Farynovi poděkovat za skvěle odvedenou práci.
Děkuji moc!   

Editoval Al3ss (23.04.2013 20:33:02)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů