Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Problém s ČKP

#41 02.11.2012 10:56:23

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Re: Problém s ČKP


PETR TTRE:

Úroky ti (údajně) naskakujou jen v tý nezaplacený době, jakmile to zaplatíš tak se to zasekne na tý daný částce. Aspoň takhle jsem to pochopil když jsem volal že chci ten dluh taky zaplatit (3 dny za KTM) a tohle mi řekli, že můžu zaplatit až mi pošlou výzvu  smile 

Doufam teda že to tak i funguje  hmm 


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#42 03.11.2012 12:39:12

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Problém s ČKP


Janek:

dobrej návod  ano 

mě naštěstí tohle nepostihlo ale s podobnou neochotou a kličkováním jsem se zas setkal když jsem řešil nabouraný auto respektive vozík s motorkou.

jestli mohu doporučit obloukem se vyhnete pojištovně Slavia co sjednává povinný a kde co..  Omlouvám se za offtopic. Jen mi to napadlo, když jsem se dočetl jaký dobrodužství sis zažil... Měl jsem to podobné a kdybych se nestaral přisel jsem o nejakých cca 14 tisic...

 offline 

 

#43 04.11.2012 21:03:00

KarlosCZ
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 460
Založená vlákna
Místo: Praha 9
Motorka: není
Věk: 29
0 0

Re: Problém s ČKP


na tohle jsem narazil na netu, treba se to nekomu bude hodit

http://owww.cz/jak-jsem-vyhral-svuj-mal … jistitelu/

 offline 

 

#44 05.11.2012 09:44:46

KarlosCZ
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 460
Založená vlákna
Místo: Praha 9
Motorka: není
Věk: 29
0 0

Re: Problém s ČKP


tak kontaktovat ji asi zkousel, treba si pamatoval kde ji to auto predaval, ja sem taky jedno auto predaval u kupce doma

Totéž s tím, že mám kontaktovat tu paní, co ode mě auto koupila. Nevím kde je, na adrese trvalého pobytu se nezdržuje a jiný kontakt na ni nemám.

a taky mi pak zatrnulo kdyz skoro po roce mi prisel dopis s modrym pruhem ve kterym stalo ze s autem udelal borec nehodu, nemel to pojisteny a nemel ani dotazenej prevod, ale kdyz sem se telefonicky informoval tak mi sdelili ze mi to pouze oznamujou, jako poslednimu uvedenymu majiteli a ze se me to nijak vic netyka  a11 

 offline 

 

#45 28.02.2013 12:17:57

Sehny
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 70
Založená vlákna
Místo: Vysoké Veselí
Motorka: Kawasaki ZZR1400, Kawasaki KLE 500, Kawasaki KMX 125
Věk: 29
Tel: 776 309 230
2 0

Re: Problém s ČKP


Zdravím taky mam čerstvou zkušenost v minulém roce jsem v Dubnu koupil motorku ZRX 1100 a jelikož jsem na ni ještě neměl papíry tak stala v garáži a nejezdilo se na ni tak jsem jsi říkal proč budu platit pojistku (3200) když na ni nejezdím, jen co to šlo tak jsem udělal papíry a šel moto přihlásit což bylo v Květnu tak minuly týden mi přišel dopis že mam zaplatit 1770,- tak to je kurva brahy pojištěni na 54 dní  a1  zaplatim ať mam pokoj a je to


Lepší mrtvej, než-li druhej big_smile

 offline 

 

#46 28.02.2013 14:25:03

rakttr
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 130
Založená vlákna
Místo: sarda
Motorka: tt600r +gsx750r+jawa21
Věk: 34
Tel: 775144694
1 1

Re: Problém s ČKP


 ee5 hoj vsichni,zmrdi a porad jen samy zmrdi ee5 vazeny pane kdyz des k nim,a od nich ty kurvo zaplat.na gsxero750 platim 1400 kc a na ttr600 u cesky pojistovne 2800 kc to je mrdat,jen pro to ze pri prepisu mnela kooperativa zavreno a mne nic jinyho nezbylo,tak ze po 2 metrech du pric a oni ze to nejde  a takovy keci,bez pravnika nebo znamyho,j clovek v prdeli a31 ,cela zasrana politika v tomhle zasranym state,jen platit a kdyz clovek potrebuje nejak pomoct tak nejlepe,,zdechni hajzle mad sprosty slova jinak to nejde

 offline 

 

#47 28.02.2013 15:27:10

Mišák ttr600
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1802
Založená vlákna
Motorka: TT600R
Věk: 31
19 1

Re: Problém s ČKP


V pondělí mi volala máti,že u nich mám pozdrav od pojistitelů. A už sem měl tušení. Takže sem to otevřel a čtu,že od tehdy do tehdy nebyl pojištěn motocykl a žádají po mě 2880 Kč. a22  Tak sem valil dom a vytáhnul kupní smlouvu. Čumím a datum prodeje mi seděl. Vytáčím číslo uvedený na dopise. Tak sem řekl paní co mě postihlo a jakou mam šanci nic neplatit. Dopadlo tak,že sem ofotil k.s. zabalil zpět do obálky a nazdar bazar.Takže borec neplatil pojistku i když se dušoval,že si to hned zajistí. Dejte si bacha na šmejdy a schovejte si všechny smlouvy o koupi a prodeji.


Nejpěknější zásah do přírody je drapákem.

 offline 

 

#48 28.02.2013 18:07:43

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: Problém s ČKP


Mišák ttr600:
A tys tu motorku (auto) neodhlásil na nového majitele? Já když šel prodal motorku, tak jsem s velkým TP, kde jsem moto přepsal na nového majitele šel na pojišťovnu. Tam jsem řekl, že ruším pojistku z důvodu prodeje motorky, ženská si okopíroval velkej TP, dostal jsem papír že pojistná smlouva končí tímto dnem a hotová práce.


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#49 28.02.2013 20:45:03

Mišák ttr600
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1802
Založená vlákna
Motorka: TT600R
Věk: 31
19 1

Re: Problém s ČKP


Honza:

Byl sem napsaný v polopřevodu.


Nejpěknější zásah do přírody je drapákem.

 offline 

 

#50 23.01.2014 16:58:56

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Problém s ČKP


možná už to sem někdo dával, ale pokud z vás vytáhli nebo se snažili vytáhnout prachy tyhle ti baziliškové (ČKP) prachy, podpořte petici proti ČKP, resp za změnu zákona

p.s. ze mě hned v roce 2009 (1. rok co byl platný tento paskvil zákon) po handrkování a původním požadavku cca 3600,- kč vytáhli cca pětikilo, při tom výpověď z pojistky bývalého majitele byla podána 29.7.2009, já jsem pojistku přihlásil a zaplatil 30.7.2009, problém byl v tom, že smlouva o prodeji byla sepsána cca o týden dříve a bývalý majitel na motce nejezdil tak pojistku celý rok neplatil. Z býv majitele vytáhli posléze cca 10 tis kč , tak jsem jim to pětikilo nakonec se skřípěním zubů zaplatil, páč bývalý majitel byl velmi seriózní, motku mi prodal v perfekt stavu ještě se slevou, zákonnou pojistku neplatil páč do r. 2008 se platit nemusela, pokud nebyla motka v provozu, nechtěl jsem , aby ty prachy ještě ty svině tahaly z něj

http://petice.stopckp.cz/


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#51 23.01.2014 17:36:33

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Problém s ČKP


uz jsem tam podepsanej a nevim co z toho plati protože pokud nejsi pojistenej zaplati za tebe ale stejne to z tebe vysoudi....takze jim ty prachy zustanou

 offline 

 

#52 23.01.2014 17:49:44

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Problém s ČKP


offroaderxrr:

tak jsem přidal  ano 

 offline 

 

#53 23.01.2014 18:36:30

Re: Problém s ČKP


offroaderxrr:

z predchoziho majitele dostali 10 tis?  a30 .. ja osobne bych jim nedal ani kč smile... souhlasim že je to cele mega paskvil ale bohuzel spousta lidi je neznala zakona a svych prav smile nebo se jen nechteji handrkovat a raci zaplati  smile kdyz moto stoji a neni vyuzivano na pozemni komunikaci tak se pojisteni platit nemusi !!! potvrdil to nalez, ted nevim presne jestli ustavniho nebo nejvyssiho soudu ale je to tak  smile dokazovani je potom docela prdel a oplejtacka (vlastni zkusenost) ale nemaj narok a nikdy odemne neuvidej zadne penize  ano  tomuhle statu uz nezaplatim jedinou korunu navic aniz bych musel

 offline 

 

#54 23.01.2014 19:40:02

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: Problém s ČKP


Tak už po mě zase jdou lol 
Bejvalej majitel mi volal, že dostal od nich čumkartu a chtěj po něm 2,5litru...
Tak jsem mu poslal opis z převodu TP a budu čekat a14 
Ale bylo to k něčemu dobrý, zjistil jsem, že pojistit si něco přez makléře ještě neznamená, že mám pojistku v pohodě. Třebaže je i zaplacená ano 


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#55 20.06.2019 15:07:32

Re: Problém s ČKP


spacy napsal(a):

zdar, neumíte někdo zjistit majitele vozidla dle VIN? Prodal jsem Motorku a potřebuji zjistit komu. Když tak prosím o pomoc do SZ.

 lol 
To je dobry  ano 
Pokud ji novy majitel nezaregistroval do registru vozidel, tak jedine podle kupni smlouvy.
Pokud nezaregistroval, ale na cas si zaplatil povinne ruceni, tak na strankach ckp by mel byt odkaz, kam zadas udaje o vozidle a vyjede ti, kde a jestli je vozidlo pojisteny, ale pochybuju, ze ti to k necemu bude, protoze inicialy pojisteneho ti nesdeli.
Mozna nejaky znamy u fizlu by to mel zjistit, ale pokud nedoslo k prepisu, budes majitel ty a dolozit muzes jen kupni smlouvu, kterou asi nemas.
Kupni smlouva lze uzavrit i pouze ustne, ale potom vznikaji ale ....

 offline 

 

#56 20.06.2019 15:27:52

Re: Problém s ČKP


spacy napsal(a):

zdar, neumíte někdo zjistit majitele vozidla dle VIN? Prodal jsem Motorku a potřebuji zjistit komu. Když tak prosím o pomoc do SZ.

to musel být večírek lol 


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#57 20.06.2019 16:01:05

Re: Problém s ČKP


spacy:

Cca před dvěma měsíci jsem řešil něco podobného. Prodal jsem moto a majitel jí zaregistroval až po delší době a mě přišlo z ckp, ať zaplatím asi za 60 dní a ještě penále, tvl požadovaná částka byla skoro trojnásobná, jako povinný za celý rok. Šmejdi, hned jsem tam volal a musel jsem doložit kupní smlouvu. Pak mi přišel dopis, že to je v poho. Takže,  jak píše Janek, jestli borec moto nezaregistroval a ani nezaplatil povinný  A ty nevíš vůbec o koho se jedná, tak ti budu držet palce, abys pochodil. Mě zachránila smlouva a i tak mě to stálo nějaký čas.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#58 20.06.2019 18:39:33

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Problém s ČKP


spacy: Nyní, po novele zákona, má kupující povinnost přihlásit vozidlo do 10 dnů od prodeje, jinak mu hrozí pokuta až 50.000,- Kč.  wink 

Editoval JirkaR (20.06.2019 18:39:52)

 offline 

 

#59 20.06.2019 18:52:02

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Problém s ČKP


spacy:

Je pěkný že si ji zplnomocnil, ale povinnost přepsat vozidlo do 10 dnů je pořád na tobě pod hrozbou pokuty (což muže bejt v určitých případech to nejmenší  a8  ) měl si to nechat pojištěných na sebe dokud bys protistranu někde nedohnal. Tohle asi projedeš  ne 

 offline 

 

#60 20.06.2019 18:59:05

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Problém s ČKP


koll: Povinnost je na novém majiteli - ne na prodávajícím  wink 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů