Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Oprava tlumičů

#161 21.01.2013 12:02:06

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Oprava tlumičů


kick-start:

ja mam na motce tlumice six days a pro me jako courala jr to uplne k nicemu-nebo nepoznam rodil oproti klasice,jedine co je navic je moznost stelovani predku predpeti pruziny o 1,5cm  a v zadu jedno  stelovani navic  ani nevim ceho usch co je vevnitr jine oproti klasice nevim

Editoval foxdive (21.01.2013 12:02:59)


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#162 21.01.2013 13:15:01

Re: Oprava tlumičů


foxdive napsal(a):

kick-start:

ja mam na motce tlumice six days a pro me jako courala jr to uplne k nicemu-nebo nepoznam rodil oproti klasice,jedine co je navic je moznost stelovani predku predpeti pruziny o 1,5cm  a v zadu jedno  stelovani navic  ani nevim ceho usch co je vevnitr jine oproti klasice nevim

koukal jsem do manualu KTM 2013 co je nove a narazil na to, tak jsem chtel byt trosku v obraze, bo jsem nevedel o co jde.  ty mas tlumeni v leve, odskok v prave (bily, cerveny sroub)? jaky mas modelovy rok? chtel bych se dopatrat od kdy s tim v KTM zacli.

MikiberG napsal(a):

takze upravily a pouzily system ktery se dava do vidlic na horska kola (pero v jedne trubce, tlumic v druhe).
pokud tomu dobre rozumim tak "obyc." KTM maji porad jednokomory, starsi Six days meli dvoukomory a ted maji 4-komoty. ve kterem modeloverm roce nastala tahle zmena?

 offline 

 

#163 21.01.2013 14:05:05

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Oprava tlumičů


kick-start:

nene ja mam  modelovy 07 a sou to sixky a jednokomory


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#164 21.01.2013 14:48:43

Lag3r
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 184
Založená vlákna
Místo: Rožnov pod Radhoštěm
Motorka: Ktm 17,Honda XR 400 98,Gilera 500 Dakota
2 0

Re: Oprava tlumičů


kick-start:

EXC - jednokomory
SX,XC - dvoukomory
EXC six days do roku 2012 jednokomory od roku 2013 čtyřkomory

4CS OFF-ROAD VIDLICE -4 komorový systém. Nové uzavřené kazety ,technologie patentovaná pod názvem WP 4CS má ještě více konzistentní tlumicí vlastnosti a zároveň umožňuje řidiči nastavit konec progrese. Nastavení jednotky je umístěno na horním konci kolečkem a jsou rozděleny do komprese (vlevo) a Rebound (vpravo). Seřízení řidič může provést přímo z místa řidiče bez použití nářadí. Nová údržba, příjemná konstrukce umožňuje rozebrat tlumicí jednotku v několika krocích bez drahých speciálních nástrojů. Nyní údržbu a individuální úpravy lze provést v kratším čase. Patentovaný 4 komorový systém z 4CS, vidlice spojuje výkon uzavřené kazety vidlice s jednoduchostí otevřené kazety vidlice a také má výhodu dalšího snížení hmotnosti celého systému. Během tohoto procesu komora kazety komunikuje s vnitřní trubicí komory přes základní nastavení a zajišťuje tak dokonalé tlumící vlastnosti po celou dráhu a pro široké spektrum stylů. Výrazně vyšší útlum stability lze dosáhnout zejména v rychlých jízdách. Oboustranné nastavení pístu umožňuje seřízení pro různé typy motocyklů, v enduru a motokrosu možných. Prostřednictvím koaxiálně umístěné nádrže komory, která je zodpovědná za předpětí oleje v objemu, byla instalace prostoru tlumicí jednotky využita optimálně, zatímco dodatečně snížila váhu. Další novinkou je snížení tlaku Groove (PRG) přiváděného na pístnici. To účinně zabraňuje přetlaku v tlumicí jednotce a automaticky vyvažuje olej z vnitřní trubice na vnější trubici komory. Tak je stálý tlumící výkon zajištěn po celou dobu, bez ohledu na kolísání teploty a momentální rychlost. Vidlice je optimalizovaná z hlediska provozu a tření, stejně jako speciálně vyvinutý WP olej, který optimalizuje tření, zadrhávání a opotřebení, 4CS vidlice nabízí dlouhodobou spolehlivost výkonu. S touto novou vidlicí WP koncepce stanovuje nové standardy v oblasti off-road a znovu plní své očekávání zákazníků týkající se výkonu a kvality .Současně zlepšuje komfort obsluhy a snadnou údržbu. Nová vidlice WP 4cs schéma

Tak něco z provozu:
Prvmí dojmy jsou,že fungují jako fabrické jednokomory,čili spíše měkké.Já jen doplním,že fabrické jednokomory(2007-2010) byly perfektní na technickou pomalou jízdu a středně rychlou,při palbě začly ztrácet(ponořovaly se a chodily nadoraz),oproti tomu dvoukomory,které se dávaly na XC modely(2011-2013) byly záběrem posunuty na ten střed s náběhy do pomala a rychla,což bylo perfektní na CC a enduro.Jsou to jen první dojmy z dvoudenního endura a určitě na nich půjde zase ladit vše jinak oproti sériji.

Zdroj: http://toje.mypage.cz

Editoval Lag3r (21.01.2013 14:52:33)

 offline 

 

#165 21.01.2013 19:29:16

Re: Oprava tlumičů


Lag3r napsal(a):

kick-start:

EXC - jednokomory
SX,XC - dvoukomory
EXC six days do roku 2012 jednokomory od roku 2013 čtyřkomory

a vis do kdy mely SX jednokomory a od kdy dvoukomory?

 offline 

 

#166 22.01.2013 21:13:00

Lag3r
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 184
Založená vlákna
Místo: Rožnov pod Radhoštěm
Motorka: Ktm 17,Honda XR 400 98,Gilera 500 Dakota
2 0

Re: Oprava tlumičů


kick-start napsal(a):

Lag3r napsal(a):

kick-start:

EXC - jednokomory
SX,XC - dvoukomory
EXC six days do roku 2012 jednokomory od roku 2013 čtyřkomory

a vis do kdy mely SX jednokomory a od kdy dvoukomory?

Od roku 07+ začali dávat dvoukomory (SX).

 offline 

 

#167 04.03.2013 14:50:11

Re: Oprava tlumičů


Zuzak76:
Já dávám tlumiče v Praze sem - www.motomechanik.cz a v poho. Nehrajou si na žádný ladiče ale udělají co je potřeba.

 offline 

 

#168 14.09.2015 20:02:51

Jardasonyx
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 341
Založená vlákna
Místo: Lomnice nad Popelkou
Motorka: Honda XR 650 R
Věk: 44
0 0

Re: Oprava tlumičů


K tématu :-) Ja si nechal udělat na XR 650 R zadní tlumič.Výměna oleje KYB+dusík,přetěsnení,výměna horního ložiska (měl jsem vlastní),nastavení...celkem 2000kč včetně poštovného.Trvalo to cca 5 dní od doby kdy jsem to dal na poštu.Kvalitu zjistím časem :-)

Editoval Jardasonyx (14.09.2015 20:22:27)


Co rána to metr!

 offline 

 

#169 14.09.2015 20:22:34

Re: Oprava tlumičů


Jardasonyx:

Kdo ti to dělal?

 offline 

 

#170 15.09.2015 14:33:28

Jardasonyx
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 341
Založená vlákna
Místo: Lomnice nad Popelkou
Motorka: Honda XR 650 R
Věk: 44
0 0

Re: Oprava tlumičů


RadoTP:

JM Moto


Co rána to metr!

 offline 

 

#171 20.09.2015 17:14:08

Móňalos tt 600r
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 13
Založená vlákna
Místo: Břeclavsko
Motorka: tt 600 r
Věk: 32
0 0

Re: Oprava tlumičů


Zdarec.Neví někdo nějaký kontakt na opravu předních tlumičů.Nejlépe Jižní Morava.Tečou a docela dost teda jen ten kde je brz.kotouč.
Na oboch sem vyměnil gufera ale vypadá to že bude potřeba udělat pouzdra.Díky za kontakt.

Editoval Móňalos tt 600r (20.09.2015 17:27:35)

 offline 

 

#172 21.09.2015 06:17:11

Vizibable
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 368
Založená vlákna
Motorka: Yamaha TT 600 R
Věk: 30
2 0

Re: Oprava tlumičů


Móňalos tt 600r:

Zdejší člen Faryn. Za mě u něj velká spokojenost + solidní jednání.

 offline 

 

#173 23.04.2016 14:43:46

antares
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 48
Založená vlákna
Motorka: GasGas Txt 280 pro
Věk: 42
0 0

Re: Oprava tlumičů


JM Moto -zadní Kayaba, za 5 dni i s dopravou zpet - zatim drzi. - cena 1600 Kč

 offline 

 

#174 23.04.2016 17:27:03

milanride
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 516
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC TPI
Věk: 26
1 0

Re: Oprava tlumičů


antares napsal(a):

JM Moto -zadní Kayaba, za 5 dni i s dopravou zpet - zatim drzi. - cena 1600 Kč

A rozsah servisu? (jinak u JM Moto jsem si nechával dělat nikasil a super)

 offline 

 

#175 23.04.2016 20:36:36

pampalíny
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 94
Založená vlákna
Místo: jih čech
Motorka: gasgas 300,exc 520,crf 450...
Věk: plnoletej...cca 2x
Tel: takový ten s klikou
0 0

Re: Oprava tlumičů


milanride napsal(a):

antares napsal(a):

JM Moto -zadní Kayaba, za 5 dni i s dopravou zpet - zatim drzi. - cena 1600 Kč

A rozsah servisu? (jinak u JM Moto jsem si nechával dělat nikasil a super)

jen k tomu nikasilu..taky jsem si nechal u JM moto kutná hora dělat nikasil a  a31  bych se z něj..zrovna tak z pana Machalického ..arogantní blbec...nikasil mi vydržel přesně 25mth...pak znovu GO motoru ...záruka- 0 ... fakt supr týpek...u něj nenechám už ani korunu i kdyby byl ten poslední na světě ...


kde sem...tam to ucpu...jako ten tampon

 offline 

 

#176 23.04.2016 22:01:23

milanride
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 516
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC TPI
Věk: 26
1 0

Re: Oprava tlumičů


Tak to je zvláštní i v mém okolí s ním byli spokojení

 offline 

 

#177 24.04.2016 17:47:18

antares
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 48
Založená vlákna
Motorka: GasGas Txt 280 pro
Věk: 42
0 0

Re: Oprava tlumičů


s tlumičem netuším co s tím bylo,  14 dní jsem jezdil na trati a najednou strašně začal uchcávat a pak vytekl úplně.

 offline 

 

#178 24.04.2016 20:05:48

pampalíny
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 94
Založená vlákna
Místo: jih čech
Motorka: gasgas 300,exc 520,crf 450...
Věk: plnoletej...cca 2x
Tel: takový ten s klikou
0 0

Re: Oprava tlumičů


milanride:

já taky dával na doporučení kamaráda,že je to prý super....bohužel na mě vyšlo to procento,kdy se to nepovede...když mi přišel válec,volal jsem do jm mota ,že se mi to moc nelíbí..vypadalo to jako ,když to brusič obrousí přes rozměr a už mu nezbyde přídavek na honování/lapování..když jsem to pánovi řekl,tak mě setřel,že takhle to má být a přidal přiblblou otázku,jestli už jsem někdy viděl origo nový válec(nejspíš si myslel,že ne,když to bylo na 12 starou motku)..pak mi zavěsil telefon...původně jsem očekával něco jako: ok, pošlete mi to a já se na to podívám..o tom nechtěl ani slyšet...druhý den jsem volal unovu,jak to tedy vyřešíme a že mi zapoměl poslat účtenku(3800 mi přišlo docela dost ..nikasil + přerovnání dosedací plochy pro hlavu-tu jsem chtěl přebrousit a týpek jí jen přejel na soustruhu..za 800kč (to sem si mohl udělat sám na soustruhu za 10 minut)..tak odpověď: pošlete mi DPH a já vám pošlu účet...celej žhavej posílat někomu takovýmu peníze a čekat jestli třeba teď slovo dodrží..

možná,že je to príma chlápek...ale nejspíš jen do tý doby ,než se k něčemu má postavit jako chlap...odpovědnost za svou práci -nulová(i když on je to jen přeprodejce...sám to nedělá)


no a já byl hlupák,že sem tu prasečinu do motorky nandal...

jinak pro nevěřící tomáše  ten válec mám pořád doma i s tím zázrakem od něj...raději jsem nakonec koupil nový origo...

Editoval pampalíny (24.04.2016 20:07:24)


kde sem...tam to ucpu...jako ten tampon

 offline 

 

#179 24.04.2016 21:00:49

Monix
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI, YZ250F/20
Věk: 50+
2 0

Re: Oprava tlumičů


pampalíny napsal(a):

milanride:

já taky dával na doporučení kamaráda,že je to prý super....bohužel na mě vyšlo to procento,kdy se to nepovede...když mi přišel válec,volal jsem do jm mota ,že se mi to moc nelíbí..vypadalo to jako ,když to brusič obrousí přes rozměr a už mu nezbyde přídavek na honování/lapování..když jsem to pánovi řekl,tak mě setřel,že takhle to má být a přidal přiblblou otázku,jestli už jsem někdy viděl origo nový válec(nejspíš si myslel,že ne,když to bylo na 12 starou motku)..pak mi zavěsil telefon...původně jsem očekával něco jako: ok, pošlete mi to a já se na to podívám..o tom nechtěl ani slyšet...druhý den jsem volal unovu,jak to tedy vyřešíme a že mi zapoměl poslat účtenku(3800 mi přišlo docela dost ..nikasil + přerovnání dosedací plochy pro hlavu-tu jsem chtěl přebrousit a týpek jí jen přejel na soustruhu..za 800kč (to sem si mohl udělat sám na soustruhu za 10 minut)..tak odpověď: pošlete mi DPH a já vám pošlu účet...celej žhavej posílat někomu takovýmu peníze a čekat jestli třeba teď slovo dodrží..

možná,že je to príma chlápek...ale nejspíš jen do tý doby ,než se k něčemu má postavit jako chlap...odpovědnost za svou práci -nulová(i když on je to jen přeprodejce...sám to nedělá)


no a já byl hlupák,že sem tu prasečinu do motorky nandal...

jinak pro nevěřící tomáše  ten válec mám pořád doma i s tím zázrakem od něj...raději jsem nakonec koupil nový origo...

posloucháš špatný kamarády smile 

 offline 

 

#180 24.04.2016 22:31:02

milanride
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 516
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC TPI
Věk: 26
1 0

Re: Oprava tlumičů


Já jsem dlouho pročítal diskuze, než jsem to tam na doporučení dal, ale myslim si že je to ok...ale jak je vidět, u nás je lepší koupit rovnou novej válec než pokoušet nikasil  a11 

Editoval milanride (24.04.2016 22:31:29)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů