Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Oprava tlumičů

#121 11.12.2012 21:36:51

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Oprava tlumičů


xfany:

Krťa mě volal že prej jestli si to nepleteš s trvalými následky  lol .....čus Krťo ee1 

 offline 

 

#122 19.01.2013 17:58:44

Re: Oprava tlumičů


MatousekDave napsal(a):

MikiberG napsal(a):

To sou věci tady smile ... šoupu si nohama, nevím co bych tolika zkušeným napsal  smile  Protože sem byl párkrát zmíněn a vyzván tak zkusím z mýho pohledu ... pár otázek a odpovědí:

Kdo využije podvozek?
Správně nastavený nebo dokonce naladěný podvozek využije každý bez rozdílu!! Dokonce ho využije na 100% svých schopností!! Od malých po velké rychlosti!
Kdo má opačný názor tak tím kamufluje jiné důvody(peníze a podobně) nebo je sebemrskač. Je to jako s jinými věcmi buď si to chci a můžu dovolit a nebo ne a pak si radši najdu 10 důvodů proč to nechci (zatím smile ) Je ale zcestný tyhle zástupný důvody prezentovat veřejnosti jako ty pravý.
Jak psal Janek platí to i pro další  - je lepší šoupat nohama  wink - nic ve zlým.

Proč nastavovat nebo ladit podvozek?
- úspora sil - to je bez diskuze a řeknu, že na celým dni to dělá v pohodě 50% nemluvě o krátkodobý zátěži kdy to člověk už neudrží

- úspora peněz za opravy po kreších - když síly dojdou nebo je reakce podvozku neadekvátní umění jezdce dochází k pádům. Zrovna minulý týden si kolega rozbil přední masku a světlo (-2000,-), byl vyšťavenej a neudržel to v toleranci  smile  a22 .

- předcházení zranění - to si dovede každý představit z předešlých řádků a někdy to znamená konec ježdění na delší dobu nebo úplně (fin. ztráty, bolest k tomu)

- větší zábava - o tom není pochyb protože elementární problémy řeší podvozek a ne jezdec

- rychlejší učení a pokroky - to samé a navíc: Každý kdo se učil jezdit od pýky mi dá za pravdu, že někdy dojdete k bariéře psychiky a pomůže buď názorná ukázka,  nebo pokud není kdo by ukázal ale víte, že by to mohlo jít tak zkoušíte sami se zatnutými zuby. Pak následuje mnoho pokusů a  buď výprask v podobě ran a kopanců, pád, zranění ....atd, nebo podvozek pomůže a tak nějak to výjde .... a o tom to je  ano 

- sebevědomí - ano v konečným důsledku podvozek dodá sebevědomí a tím se jezdec dělá míň podvědomých chyb

Proč to nejde z fabriky?
A proč by mělo? smile - protože to nevyhovuje každému?  Proč si myslíte že to nejde dobře naladěný?
Je to sériová motorka sériově nastavená na určitý typ jezdce, s určitou průpravou, na určitý povrch pro určitý čas jízdy, na určitých pneu, s určitým serv. intervalem ....atd, atd. Tyhle všechny věci jsou výrobcem řečený a daný a určitě jsou OK jen si je to potřeba naštudovat.

Tohle je pravda:
Tristan:  
Já mylsím že většiina lidi ani není schopna říct zda jim podvozek vyhovuje či ne a zda je problem v nich nebo v podvozku a taky schopni říct co jim na tom podvozku vadí konec koncu se mužou vyjadřit sami ladiči kolik za něma přijde lidi a řekne jim co chtějí změnit na kolik jim podají informací aby s tím mohli něco udělat  to že tam někdo přijde a vybleje že to chce mít pohodlne a že ho z toho bolí ruce není zrovna idealní pro individualní nastavení a od toho se taky odvijí spokojenost a reference na ladiče. a pak si vyber.

To si udělám sám:
Sám si člověk může udělat ledasco zvlášť pokud nechybí odvaha a materiál na zkoušky  smile .
Pak jde o to jak, jakými nástroji, s jakou zkušeností, na co při tom příjde a jaký problém je schopen odstranit.
V průměru si běžný člověk je schopen udělat tu opotřebovávací prevenci s menší nebo větší možností nesprávné manipulace a možností budoucích škod.
Rizika a výnosy si každý musí zvážit a zodpovědět před sebou sám.

Servis nebo Ladění?
Servis je běžný opakující se cyklus k udržení tlumiče v kondici a dobrém stavu.

Ladění jsou úpravy na konstrukci, mechanickém sestavení , sestavě ventilů a výměny vhodných částí tak aby se dosáhlo optimálního chodu pro daný účel a jezdce. (i víc jezdců může spadat do jedný podobný kategorie)

Oleje:
To je alchymie a já osobně si olej míchám z několika přísad a typů oleje. Co, jak a proč sem psát nebudu. Někomu se to může zdát směšný nebo nesmysl ale mě se to osvědčilo.

Gufera a další spotřebák
Každý si to může nazkoušet ale kvalitu nejde ničím okecat. Zjednodušeně: šetřit se dá tam kde ve výsledku nečekám kvalitu a ani životnost.
Přiklad: Nákupčí nejmenované fa. poptával díly do technologie s větou: "Scháním to nejlevnější, na původu a kvalitě nezáleží (.....jinak mě vyhodí ..... ředitel nařídil.....) - nikdy si od nich nic nekoupím protože tuhle teorii razí při každém rozhodnutí a výsledek je jasný předem - ojebat spotřebitele.

Funguje to:
Pod tímhle pojmem si každý představuje něco jinýho a z jinýho úhlu - Např. to že mi vidle netečou a gufera nepustí olej ven je jen část jejich fce.

Enduro nebo kros?
Jsou to 2 uplně jiný světy v nastavení. Na jednom jde jet to druhý a "jezdec to zvládne" ale, ale , ale ... v podstatě i na simsonu projedu motokrosovou trať ...... tak nějak to je.

Co chtít udělat?
- Pokud jezdím převážně enduro a výlety na celý den, občas projedu motokros. trať tak jednoznačně enduro podvozek  se zaměřením na pohodlí
- jezdím enduro a trochu motokros třeba 50/50 - pak je dobrý si vybrat jestli to bude enduro nebo motokros naladěný k tomu druhému a jak hodně
....atd
Rozhodně je špatně se přeceňovat a nebo nedoceňovat - Říct to správně je stejně náročný jako to potom dobře udělat smile.
Nejradši mám když se s někým svezu a koukám co jede, co mu jde co ne. Co mu dělá motorka pod zadkem, příp. se na tom svezu. Pak si poslechnu co by chtěl a sem z toho jelen  lol, tak to udělám a nakonec se přelaďuje.  lol  - to je trochu vtip a trochu realita.

Mám to na enduro - dá se s tím i svižně?
- v pohodě dá a to i dost, případně se dá přitvrdit klikáním. Obvykle po vyzkoušení si každý najde tzv. proklik na střelbu...bomby...kudlu a není problém nastavit kdykoli.
Já osobně se vtom po nastavení už nehrabu a když, tak jen velmi lehce. Radši když jedu svižnějc tak na tom musím víc máknout tělem - to mi nevadí.

Mám to na kros dá se na pohodu?
Ovykle a po zkušenostech obtížně, klikáním se většinou pohodlí nedocílí a když tak to dobře nefunguje.


Cena:
Když se to povede tak je to levný a když ne, je to drahý. Víc nemá cenu psát.

Vyplatí se to?:
Ne
- pokud střídám motorky, hledám tu pravou a neutáh bych to finančně
- pokud na to nemám (snížil bych si živ. úroveň smile )
- pokud to nechci, z jakýhokoli důvodu
- pokud ještě nevím co chci
- pokud to co mám mi vyhovuje

ANO
- ve všech ostatních případech


Příklady kdy se to vyplatilo jsou všude kolem k vidění od úspěšných jezdců po úspěšné ladiče. Pak Jsou lidi kteří zkusili, vědí, chtějí a užívají si.

Třeba v mým případě jsem letošní sezonu prakticky celou odjel se zlomenou kostí v loktu . Stalo se mi to na jaře v Malackách a celkově sem najel něco k 200hod vč. 2x Rumunska - na sériovým podvozku bych to nedal ani omylem. Když sem si v RO pučil třeba Semisovu motorku tak sem už po 100m přemejšlel kam ji zahodím a pudu pěšky. Abych nevypadal jako blbec dal sem 200m a s pokorou skočil na svůj gaučík.

Pak mám mooře dalších příkladů .... ale to můžou psát i jiní.


Tak mě kdyžtak doplňte smile nebo se ptejte  beer 

MikiberG: Mě, jako naprostého amatéra by zajímalo, co všechno potřebuješ k tomu aby jsi mohl naladit tlumiče, když ti je někdo pošle. Kdyby jsi mohl (když už jsi se tak pěkně rozepsal) napsat příklad jak by sis to představoval, aby ti zákazník dal info o tom co jezdí atd... Protože ono asi není žádná sranda to ladit někomu koho vůbec neznáš. Protože on ti si řekne, že jezdí enduro, má rád potůčky atd. jenže to je strašně obecný, potůček může vypadat
takhle:
http://www.youtube.com/watch?v=aLGscfmo … e=g-user-u
nebo takhle: http://www.youtube.com/watch?v=XOSNUCjJN_8
pak ti řekne že má rád gauč, ale někdy si vyjede na hodinku za barák a dává tomu čočku a pořád mu jen klepají dorazy. To přece strašně těžký to někomu naštelovat na dálku..

No a ještě, dá se něco udělat s tlumiči na XR nebo DR, vím že jsou to endura na lesní turistiku, ale.. Myslím něco krom výměny za tlumiče z jiné moto, což nevyjde zrovna levno. Zda se koupit třeba nějaká sada, po které by chování zlepšilo? Protože umí dělat nové tlumiče lepší a lepší, tak zda-li vymysleli nějaký zlepšovák i na ty staré?

Tak snad se ti ze mě nezježí vlasy na hlavě. big_smile a24 

xr na lesni turistiku ? s tim nemužu souhlasit. :-) xr se do lesa hodi nejmeně. je to zavodni motorka na zavody BAJA . nebo spiš byla.  co se tyka podvozku je zastaraly a všeobecně zajiste na hovno, v mem připade jsem zadni tlumič vymenil za nový orygo, předni tlumiče jsem vyčistil, nalel novej olej, trošku vic, dle manualu, aby vidle byla tvrdší, změna byla velmi citelna. bavime se o xr 600,  xr 400 mela podvozek podstatne lepší hlavně delší zdvihy a předni vydle byla komletně štelovatelna oproti šestikilu. motorka toho zvladne moc ale docela zaleži kdo ji drži za řiditka. kroužim v zimní  hale  v mohelnici i v lete na mx tratich a je to docela prdel :-) jasně že na mx motorky to nestači ale že by mela podvozek na nějakou turistiku s tim nelze souhlasit. aby to dobře fungovalo musiš mit pružiny na svou vahu a zrepasovany tlumiče se spravnym množstvim oleje aby to fungovalo jak ma.  Zapomen na to že si koupiš tlumiče s krosky a budeš mit vyhrano. musel by jsi předelat brejle a kolo a brzdič. začni počítat, jsi při dobre konstalaci na 10 000,- při špatně 20 000,- jenže tedka ty tlumiče musiš nastavit na sebe, takže když se netrefiš zase budeš muset koupit jine pružiny a když nebudou udelane tak este rapasi, cca 15 000 - 25 000,- ? zadek musiš předělat na tlumič kerej ma zdvih 300 mm. nadobka musi jit dolu stejne jako na xr 400 nebo tlumiče ze starejch mx ktere meli vyfukovy svod vrchem.  předelat přepakovani je sebevražda, pač to by si musel byt hodne velikej kapr aby to fungovalo.  zadek počitej 7 000 - 10 000,- takže nemužu uplne souhlasit s mimibergem že dělat něco s pumpičkama nema cenu.  ma cenu ty pumpičky dostat do top stavu a poladit je co to jde, dle manualu vyrobce.  dostat podvozek u xr na top stav v orygo puvodu je 10 000 i se spravnejma pružinama.  vidiš rozdil  v cene že jo.  pokud mysliš xr 400 tam se da upravovat tlumiče mnohem lepe, podobne jako u mx motorek a určitě to ma cenu. a zase je to vyrazně levnější než předělavani tlumiču z mx motorek.

 offline 

 

#123 19.01.2013 18:16:25

Re: Oprava tlumičů


MikiberG
koukam že dělaš tlumiče tak se v tom asi vyznaš, určitě si přečteš co sem psal a vzhledem k tomu že s tebou u těch pumpiček uplně nesouhlasim, tak bych byl opravdu rad kdyby si mě přesvědčil o opaku. sto let toužim po předělani podvozku na xr 600. na enduro seru pač na to nemam nervy ale bavi mě opruzovat na mx tratich. řikal si že nema cenu ladit a čarovat s puvodnim podvozkem u xr, ja mam konkretne namysli xr 600. jak sem již napsal  xr 400  ma podvozek podstatne lepší a na to co ta motorka umi jde i podvozek v puvodnim stavu za minimalnich nakladu ladit jak na pružinach tak na hydraulice. u xr 600 to nejde pač ma tlumiče 280 a zastaralou koncepci kde toho moc ladit nejde co se tyka hydrauliky hlavně v přednich vidlicích. řikal jsi že existuji tlumiče o hodně lepší za přijatelné ceny. mužeš mi prosimtě něco navrhnout jak bych podvozkově posili xr 600 ?  myslim kompletni přestavbu, realnou funkční a k tomu i přibližnou realnou cenu. koupit ohlinse komplet za 100 000 je nejjednodušší řešení. vime všichni .  beer   lol 
motokrosovou motorku mam, kdyby tě chtělo napadnout takove řešeni  usch 

Editoval pedal (19.01.2013 18:18:55)

 offline 

 

#124 19.01.2013 18:41:18

mirbubak
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 379
Založená vlákna
Motorka: ktm exc 200
Věk: 27
Web
3 1

Re: Oprava tlumičů


pedal:suchman predělával xr 600 a daval do předu vidlice z cr 250 tušim,,,jinak podvozkově to xrko posílíš tak že si ho nechaš na tu lesní turistiku a enduro a mx budeš jezdit na motorce ktera je na to stavěná ano 

 offline 

 

#125 19.01.2013 18:53:08

MatousekDave
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 361
Založená vlákna
Motorka: Bez moto..
Věk: 18
Tel: HTC :D
0 0

Re: Oprava tlumičů


pedal: Já psal, že výměna za novější výjde cenou trochu jinde. No a tlumiče XR jsou oproti tlumičům na nových ostrých trochu jinde, proto ta "lesní turistika".. Proto jsem se ptal jak a zda se dají vylepšovat. To, že je potřeba se o ně starat jsem bral tak nějak jako samozřejmost. roll Jo a myslel jsem 400. wink 

Editoval MatousekDave (19.01.2013 18:56:15)

 offline 

 

#126 19.01.2013 19:42:03

Re: Oprava tlumičů


MatousekDave napsal(a):

pedal: Já psal, že výměna za novější výjde cenou trochu jinde. No a tlumiče XR jsou oproti tlumičům na nových ostrých trochu jinde, proto ta "lesní turistika".. Proto jsem se ptal jak a zda se dají vylepšovat. To, že je potřeba se o ně starat jsem bral tak nějak jako samozřejmost. roll Jo a myslel jsem 400. wink 

pokud si myslel xr 400, potom nevim co řešiš v dobrem, kup pružiny na svou vahu, nechej je zrepasovat, nastav dle manualu na,, asi tam nebudou psat mx,, tedy na hard, předpokladam že do předu bude vice oleje, dozadu možna i vice dusika a věř tomu že budou stihat i lafky, naklikat musiš samozřejmě na trati. pokud by ti to nestačilo dej někomu předělat hydrauliku, samozřejmě že upravcu je dost, možna i mikiberg, ja bych todle asi svěřil LK suspension, ale to je docela taky dost peněz. rozhodně ale tlumiče na xr 400 už nejsou pumpičky.  to by jsme pumpičkama mohli nazývat všechny  tlumiče do roku 2005

 offline 

 

#127 19.01.2013 19:46:19

adis
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 593
Založená vlákna
Motorka: beta 450RR
Věk: 31
2 0

Re: Oprava tlumičů


ja jsem s xrkem najezdil v terenu dost a muzu ti s cistim svedomim rict,ze stim podvozkem neudelas nic,teda v ramci moznosti. pokud do toho chces dat penez tolik,kolik stala motka a vice,tak se ti to mozna povede. daval jsem hutsejsi olej,silnejsi pruziny a vsechno bylo k hovnu. ostry ssjezd,nebo mensi skok a vzdy to slo na doraz.u 600 je predni vidle predkopla vic nez u 400,coz z ni dela bezkonkurencni motku ve vysokych rychlostech na moc nerozbitych usecich,nebo v dlouhych tahlych vyjezdech,ale na mx tratich s ni moc dobre nenajezdis
a na predek se vetsinom meni vidle s cr 500 i s brylema

Editoval adis (19.01.2013 19:47:37)

 offline 

 

#128 19.01.2013 19:56:19

Re: Oprava tlumičů


mirbubak:

no jasne, na mx mam motorku na mx a jezdim na ni. ale mě bavi jezdit mx i na xr 600. chapeš ? nechapeš ja vim. hodně lidi to nechape. ale xr 600 je pro me srdcovka a bavi me na tom jezdit hlavně ne po lese a po silnici.  lol  a protože dnešni motokros uš neni uplne tak motokros ale každej to spiš předělava na superkros tak musim k tomu upravit podvozek. ono dnešní motokros by se taky špatně jezdil na kroskach  90 let. taky mě nejde o předělani jen přednich tlumičů, a zadek nechat orygo, protože to je uplny nesmysl po technicke strance, jizdni vlastnosti by se zhoršili to už je davno vyzkoušene.  z motorky se stane v určitych rychlostech neovladatelna plečka.  jedno řešeni mam a to pravě předělani na podvozek z xr 400 kdy to vychazi nejlevněji a po tech strance asi nejlepe. ptam se mikiberka jako odbornika na tlumiče jestli by neměl nejaky lepší realny napad. nic vic nic meně. nebo klidně nekdo jinej

 offline 

 

#129 19.01.2013 20:11:09

Re: Oprava tlumičů


adis napsal(a):

ja jsem s xrkem najezdil v terenu dost a muzu ti s cistim svedomim rict,ze stim podvozkem neudelas nic,teda v ramci moznosti. pokud do toho chces dat penez tolik,kolik stala motka a vice,tak se ti to mozna povede. daval jsem hutsejsi olej,silnejsi pruziny a vsechno bylo k hovnu. ostry ssjezd,nebo mensi skok a vzdy to slo na doraz.u 600 je predni vidle predkopla vic nez u 400,coz z ni dela bezkonkurencni motku ve vysokych rychlostech na moc nerozbitych usecich,nebo v dlouhych tahlych vyjezdech,ale na mx tratich s ni moc dobre nenajezdis
a na predek se vetsinom meni vidle s cr 500 i s brylema

kdyš sem s tim jezdil po lese nepoznal sem na podvozku jedinou slabinu, po te co sem začal jezdit jen po mx tratich, jak sem psal dřive, stačila repas předku a vice oleje, na 20 m lafkach mě předni vidle nikdy necvakly do dorazu a na jinejch skocich ani nahodou. zadni tlumič nema problem protože je uplně novy, starej měl vydřeny tělo protože puvodni majitel asi nikdy nedělal repas.  motorka je jen hodně gumova ale relativne pohodlna, ano ma to nizke zdvihy respektive 280 a mohla by mit 300 a vetší rozsah nastaveni, a lepší tlumeni o to mi jde. nechci s toho dělat mx special ten mam, chci se na tom vozit a nedavat zahulit orygo tlumičum ktere si chci nechat. nechci je zničit.

vidle s cr 500 by v dobrem stavu dnes prodal jen blbec a jen blbec by je dal na xr 600. a čim bude cr 500 starší tim bude mit v puvodnim stavu větší cenu.  taky mě jde i o zadek, měnit jen předek je nesmysl.

 offline 

 

#130 19.01.2013 21:15:44

adis
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 593
Založená vlákna
Motorka: beta 450RR
Věk: 31
2 0

Re: Oprava tlumičů


pedal:

na dvacetimetrove lavce ti to vyrazi zuby lol 

 offline 

 

#131 19.01.2013 21:34:46

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Oprava tlumičů


pedal:
- myslím že nechceš jít do mx vidlí, který jsou opravdu technicky jinde než na xr, potom se koukni na fora xr (hlavně zahraniční) kde se určitě několik let mnoho badatelů pokoušelo ze std dostat max. Budou tam i řešení o mx podvozku na xr. Pokud se pletu a nic tam nenajdeš tak je to na tobě aby si to vymyslel. Stejně tak jako se chceš poprat s xr na mx tratích s novějšíma motorkama tak tě to čeká se std podvozkem. Určitě by std podvozek šel hnát za hranu toho co je schopen zvládnout ale je to na dlouhý zimní večery a ty já nemám.

Obvykle jsou jednodušší řešení i rychlejší a většinou i správný.
příklad: Já osobně když sem řešil podvozek na BMW 650 Dakar tak jsem to postavil na MX podvozek (předek i zadek) a je to úplně něco jinýho. Před tím jsem se pokoušel poladit std podvozek, předělával vnitřky, upravoval, zvětšoval zdihy...péra, dofukování... ale stejně to stálo za bačkoru. A navíc to stejně směřovalo prakticky k tomu co už je v MX vidli std vymyšlený - rozdíl byl v tom že úpravy byli časově a technicky náročný a výsledek tomu neodpovídal.
To samý tě čeká na std podvozku xr, budeš bádat, vymejšlet, zkoušet, následuje radost..... zklamání, hodíš to do kouta, ....vrátíš se ktomu... je to výzva .... zase čas ...je to lepší...ale ještě by to chtělo...  a tak dokola... Jestli to opravdu chceš tak to zvládneš i sám... z toho co píšeš sis to odladil k obrazu a dobrý... tak laď dál .. jednou najdeš to správný řešení.

Nezávodil si loni v Hradišti?

 offline 

 

#132 19.01.2013 21:40:16

Hugila
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 700
Založená vlákna
Motorka: XRV
5 0

Re: Oprava tlumičů


MikiberG:

ten žluťásek v hradišti nebyl pedálsmile

 offline 

 

#133 19.01.2013 21:43:33

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Oprava tlumičů


Hugila:
už sem klidnej  lol 

 offline 

 

#134 20.01.2013 13:45:36

Re: Oprava tlumičů


MikiberG napsal(a):

pedal:
- myslím že nechceš jít do mx vidlí, který jsou opravdu technicky jinde než na xr, potom se koukni na fora xr (hlavně zahraniční) kde se určitě několik let mnoho badatelů pokoušelo ze std dostat max. Budou tam i řešení o mx podvozku na xr. Pokud se pletu a nic tam nenajdeš tak je to na tobě aby si to vymyslel. Stejně tak jako se chceš poprat s xr na mx tratích s novějšíma motorkama tak tě to čeká se std podvozkem. Určitě by std podvozek šel hnát za hranu toho co je schopen zvládnout ale je to na dlouhý zimní večery a ty já nemám.

Obvykle jsou jednodušší řešení i rychlejší a většinou i správný.
příklad: Já osobně když sem řešil podvozek na BMW 650 Dakar tak jsem to postavil na MX podvozek (předek i zadek) a je to úplně něco jinýho. Před tím jsem se pokoušel poladit std podvozek, předělával vnitřky, upravoval, zvětšoval zdihy...péra, dofukování... ale stejně to stálo za bačkoru. A navíc to stejně směřovalo prakticky k tomu co už je v MX vidli std vymyšlený - rozdíl byl v tom že úpravy byli časově a technicky náročný a výsledek tomu neodpovídal.
To samý tě čeká na std podvozku xr, budeš bádat, vymejšlet, zkoušet, následuje radost..... zklamání, hodíš to do kouta, ....vrátíš se ktomu... je to výzva .... zase čas ...je to lepší...ale ještě by to chtělo...  a tak dokola... Jestli to opravdu chceš tak to zvládneš i sám... z toho co píšeš sis to odladil k obrazu a dobrý... tak laď dál .. jednou najdeš to správný řešení.

Nezávodil si loni v Hradišti?

samozřejmě že mx vidle byl prvni okopirovanej napad, jenže to neni tak jednoduchy finančně. o ohlinsu je zbytečny se bavit pač na to jednoduše nemam.  venku všichni řeši jen předni vidle, nebo řešili a jak sem četl tak to neni dobre řešeni hlavně pro ty co jezdi soft enduro a cesty, motorka se stava nestabilni a vlastně to funguje huř než orygo, navic se tam neřeší nastaveni toho podvozku nebo se to řeši malo. asi to tem klukum stači, ja nedokažu si představit dat tam jakejkoli podvozek z rozdilnejch krosu, dyk na mx motorce stači aby si předek nemel doladěnej se zadkem a motorka jako celek nefunguje, to přece viš dyš se f tom hrabeš a jezdiš na tom. takže předelani jen jedne časti nevidim moc dobře. proto sem se tě ptal na nazor nebo zkušenost co si o tom mysliš. a hlavně proto že se v tom hrabeš jestli nemaš nějakou možnost vhodne tlumiče pozhanět. ano na netu se daji koupit ruzne vidle v ruznym stavu, takže koupit si nahovno vidle za nekřestansky prachy umi každej blbec. a pač ač ja blbec zajiste sem podle nekterejch pilotu tak asi nemam na to zbytečně vyhodit prachy za věc ktera mi je nanic. nad standartnim podvozku už nic vymešlet nebudu pač sem davno pochopil to co řikaš že to nema cenu, standart podvozek nechci ani předelavat ani ničit, proto chci dat odolnější k mojemu blbnuti.  ale chci zachovat puvodni jakoby vzhled xr, nechci žadny ramovy překopavky a podobne tuningy jako sou nekdy videt na netu.  zatim sem prve nejbliže tomu podvozku z xr 400 , ma 300 zdvihy a je kompletně seřiditelnej a da se na něm uš lip dělat hydraulika. a nevypada moc moderně, skoro jako orygo xr 600.  ale ptam se každeho kdo se mota kolem tlumiču tak sem se zeptal i tebe.  jde o to že se třeba potkaš někde s vidlema nebo zadkem vhodnym na muj nesmyslny napad a budeš vědet že ten tlumič neni uplně f prdeli a nabidneš mi ho na prodej, nebo prodej zprostředkuješ.
ty viš  pokud tlumiče dělaš v jakem stavu někdy ten tlumič je, ja uš taky vim že velke procento vidli ktere se prodavaji na netu jsou vice meně f prdeli.  asi si myslim že to nemusime tady rozpitvavat před nekerejma štouralama, pač uš se zase ozývaji se svejma objevama pro nich ameriky.  dyby tě neco napadlo dej vědět, dyby si něco měl na prodej nabidni. dik

mysliš f boršicich ?  ja nigdy nezavodim  lol 

Editoval pedal (20.01.2013 13:47:01)

 offline 

 

#135 20.01.2013 13:58:25

Re: Oprava tlumičů


Janek napsal(a):

pedal:
Z m.cz tě vykopli, resp. ses svým projevem vykopl sám a jdeš dělat rozbroje sem? Pokud ses nezměnil, nejde ti o nic jinýho, než vyvolat konflikt.
Nechci nikomu brát iluze, ale tímto se docela dobrý téma mění v hru na kočku a myš a obávám se, že nic konstruktivního z toho nevznikne.

z m.cz sem se vykopl sam přesně kvuli takovejm čurakum jako seš ty. ty jako největčí soudce a vševět vidiš rozbroj v tom gdyž něgdo neco napiše nebo se zepta, nebo nedejbože děla něco co neni normalni že jo..
ano odešel jsem z říše rypaku a uplnejch čuraku tobě podobnejm. a pokud tady budou do me rejt i další podobni jako ty a zjistim že je tu přemíra idiotu tak odejdu i s tadyma. ja se nepotřebuju někde seberealizovat nesmyslnym blafkanim, ale libit si nic nenecham, jaka škoda že se to neda řešit hned osobně, vsadim se že k mnohym rypanim jako od tebe nebo ostatnich na m.cz by ani nedošlo že jo.  blee1 těm normalnim na m.cz se omlouvam usch  ale těch uš tam taky moc nezbylo.

 offline 

 

#136 20.01.2013 14:03:31

Re: Oprava tlumičů


adis napsal(a):

pedal:

na dvacetimetrove lavce ti to vyrazi zuby lol 

 a30  neboj neboj, musiš trefit dopad.

 offline 

 

#137 20.01.2013 14:06:43

MatousekDave
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 361
Založená vlákna
Motorka: Bez moto..
Věk: 18
Tel: HTC :D
0 0

Re: Oprava tlumičů


pedal napsal(a):

Janek napsal(a):

pedal:
Z m.cz tě vykopli, resp. ses svým projevem vykopl sám a jdeš dělat rozbroje sem? Pokud ses nezměnil, nejde ti o nic jinýho, než vyvolat konflikt.
Nechci nikomu brát iluze, ale tímto se docela dobrý téma mění v hru na kočku a myš a obávám se, že nic konstruktivního z toho nevznikne.

z m.cz sem se vykopl sam přesně kvuli takovejm čurakum jako seš ty. ty jako největčí soudce a vševět vidiš rozbroj v tom gdyž něgdo neco napiše nebo se zepta, nebo nedejbože děla něco co neni normalni že jo..
ano odešel jsem z říše rypaku a uplnejch čuraku tobě podobnejm. a pokud tady budou do me rejt i další podobni jako ty a zjistim že je tu přemíra idiotu tak odejdu i s tadyma. ja se nepotřebuju někde seberealizovat nesmyslnym blafkanim, ale libit si nic nenecham, jaka škoda že se to neda řešit hned osobně, vsadim se že k mnohym rypanim jako od tebe nebo ostatnich na m.cz by ani nedošlo že jo.  blee1 těm normalnim na m.cz se omlouvam usch  ale těch uš tam taky moc nezbylo.

I když nejsem moderátor ani nic takovýho, prosím bez urážek!! Chodím jsem dá se říct denně a to se mi tady líbí, že se neurážíme! I když máme hloupý dotazy jako mívám já.. vyk! beer gp 




pedal: Máš někde natočený jak skáčeš? (Nemyslím to ironicky, jen bych to chtěl vidět) Viděl jsem fotky co máš na profilu, a jsou moc pěkný.. wink 

Editoval MatousekDave (20.01.2013 14:47:46)

 offline 

 

#138 20.01.2013 14:33:13

Re: Oprava tlumičů


MatousekDave:

ano bez uražek to bude když bude nekdo do me rejpat tak nejak po motorkařsku a ne jako blbej čech co blafka nesmysle z poza kompijuuuuuuuutru a čte lidem v hlavě to co tam neni, bohužel ani nechape to co si přečte ve zkutečnosti.  a11  ja sem pro řadu normalnich lidi splachovaci, necham si klidne nakadit na hlavu a eště si to tam pro radost okoli klidne rozmažu, ale když na mě zautočí nějaky nebezpečny individum kopu kolem sebe co to jde.

no s tim natačenim je to stejne složite jako s focenim, pusobim  asi jako exot proto si mě asi foti  nebo točí i no. lol  to co mam v akci na profilu sem našel někde na netu. ruzně.  ani nevim gdo to fotil. natočeny to taky nekdo z nekama ma pač par lidi sem v hruze viděl že cisi čarovali s čimsi kolem trati ale fakt nevim kdo. to viš, dyš jedu sem rad že s toho nesletim a tak se nedokažu u toho este fotit a natačet, aš to dokažu budu king usch a je mi blbe dycky za nekym jit a řict: hele ja tu budu blbnout a ty me budeš točit abych to pak dal na net a oni mi budou placat po zadech, nebo nekeři treba i pomlouvat nebo ja nevim co  lol  aaaale jo je to hesky dyš to nekomu pusobi potěšeni, něco asi budu nechavat točit, ne pro to že sem to ja ale pro to abych ukazal čeho všeho je xr 600 schopna. kdyš se podaři bude něco i z mohelnice s haly a pak neco v letě asi jo. ale musiš počkat. taky se uvidi co zeženu za aparat, na tel to nema cenu zaznamenavat

 offline 

 

#139 20.01.2013 14:53:11

MatousekDave
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 361
Založená vlákna
Motorka: Bez moto..
Věk: 18
Tel: HTC :D
0 0

Re: Oprava tlumičů


pedal napsal(a):

MatousekDave:

ano bez uražek to bude když bude nekdo do me rejpat tak nejak po motorkařsku a ne jako blbej čech co blafka nesmysle z poza kompijuuuuuuuutru a čte lidem v hlavě to co tam neni, bohužel ani nechape to co si přečte ve zkutečnosti.  a11  ja sem pro řadu normalnich lidi splachovaci, necham si klidne nakadit na hlavu a eště si to tam pro radost okoli klidne rozmažu, ale když na mě zautočí nějaky nebezpečny individum kopu kolem sebe co to jde.

Ty jo, ale tím si vůbec nevysvětlil, proč jsi mu začal sprostě nadávat.. A když už, tak by jsi to měl řešit formou SZ, ne?

 offline 

 

#140 20.01.2013 15:25:48

Re: Oprava tlumičů


MatousekDave napsal(a):

pedal napsal(a):

MatousekDave:

ano bez uražek to bude když bude nekdo do me rejpat tak nejak po motorkařsku a ne jako blbej čech co blafka nesmysle z poza kompijuuuuuuuutru a čte lidem v hlavě to co tam neni, bohužel ani nechape to co si přečte ve zkutečnosti.  a11  ja sem pro řadu normalnich lidi splachovaci, necham si klidne nakadit na hlavu a eště si to tam pro radost okoli klidne rozmažu, ale když na mě zautočí nějaky nebezpečny individum kopu kolem sebe co to jde.

Ty jo, ale tím si vůbec nevysvětlil, proč jsi mu začal sprostě nadávat.. A když už, tak by jsi to měl řešit formou SZ, ne?

blbci kdyš pošleš zpravu, budeš se s nim hadat sto let, potom on vytrhne s kontextu uplne všechno a vylepi to veřejně někam na forum a směje se, vlastni zkušenost viš jsou jiste věci ktere by se neměli dělat, on mě tady veřejně slovně napadl a ne že mě vynadal, to mi totiš nevadi, ale začal mě tady pomlouvat a vytvařet o me jakysi nesmyslny obraz o tom kdo jsem a jaky jsem,  aniž by mě znal. takže řešeni jsem zvolil veřejne tak aby všichni věděli o co jde, na m.cz  začali admini dělat to že mazali moje vysvětleni situace, ktera vznikla  a byl jsem za nejhoršího na světě anichž bych cokoli udělal, kvuli teto svinske cenzuře jsem s tama odešel,   to je šumak už. jen jsem řekl svuj nazor, nebo se branil proti temhle českejm svinim, tento jev se totiš vyskytuje hojně hlavně tady f našem českym bananistanu, a veř mi že kdyby mi todle človek řekl veřejně do  oči tak bych mu taky veřejně předevšema rozbyl hubu. jenže on si taky nikdo na trati nedovoli přijit a řikat takove nesmysle že jo, kerejma jine špiní. protože sam hovno umi  ja opravdu bytostně nenavidim todle podle me nejsprostější chovani a proto je taky moje reakce takova.  mužete mi nadavat, mužete rejpat, mužete se mi smat, ale nikdo ad si nedovoli me soudit když me nezna a když jo ad mi to řekne do oci co ma za problem ve sve hlave.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů