Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Roadbook

#1 15.01.2013 09:56:41

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Roadbook


Rozhodl jsem se založit toto téma, jelikož jsem zjistil, že tu toho o roadboocích zas tolik není a někeří lidé o tom vědí docela dost. Nerád bych dále spamoval Rumasovi ve vlákně Iceman, tak budu raději pokračovat zde.

Předchozí diskuze proběhla zde:   http://www.offmoto.com/viewtopic.php?id=7561&p=2

Rád bych si roadbook pořídil. Nepočítám s nějakým velkým využitím, takže bych raději něco levnějšího. O drahé mašině s el.posuvem vůbec neuvažuji.   
Koukal jsem na RB Čížek za 790kč  http://www.webareal.cz/cizek/eshop/0/0/5/7-RB-Basic-SET
To se mi zdá přijatelný peníz. Otázka je jestli to není moc malé a nebylo by tedy lepší si vyrobit něco sám. Měl by s tímhle někdo nějakou zkušenost?


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#2 15.01.2013 10:08:26

PaveleR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 284
Založená vlákna
Místo: Kutná Hora
Motorka: 950 SE TT600R
Věk: 46
0 0

Re: Roadbook


Lasky:malýho čížka dost lidí mění za něco většího-blbě se to v tý velikosti čte.
jak psal Janek tak i já mám RB z elektro krabice.
dost důležitý je i počítadlo-(no skoro nejdůležitější) a14 


...to dáme...

 offline 

 

#3 15.01.2013 10:39:05

rumas
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 119
Založená vlákna
Místo: Písková Lhota
Motorka: HSQ FE450
Věk: 28
0 0

Re: Roadbook


na to domácí žvýkání mám malýho čížka a jsem zatím spokojenej, vidím víc než dobře, takže nemám problém. kdysi na motoráji jsem použil papír asi s nějakou vyšší gramáží a musel jsem v polovině převýjet, páč se mi to tam nevešlo. Nejradši bych měl samozřejmě velkej, elektickej, podsvícenej a nad tím ICO na počítání metrů  smile 
další varianta je toto zařízení http://www.offroadnavi.cz/ je to sice dražší varianta, ale ušetříš na tabletu, GPS, roadbooku atd.  ano 

 offline 

 

#4 15.01.2013 10:41:20

Honza XT
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 549
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: EXC 250
4 1

Re: Roadbook


Chtel jsem se zeptat tech, kdo maji roadbooky bud origo nebo domaci, jak lehce se maji otacet ty osy. Jde o to, ze jsem roadbook delal z plastove krabice, pouzil gumove pruchodky na kabel a hlinikove tyce, na ktery se namotava papir. Ty tyce prochazi tema pruchodkama.
Udelal jsem to dost na tesno, protoze jsem si myslel, ze se to bude za jizdy odmotavat samo. Jakmile jsem namotal zkusebni kus papiru, zjistil jsem, ze tim jde otacet moc tezko.

 offline 

 

#5 15.01.2013 11:04:21

rumas
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 119
Založená vlákna
Místo: Písková Lhota
Motorka: HSQ FE450
Věk: 28
0 0

Re: Roadbook


cizek bez papiru mi jde lehce, s papirem je to horsi, klasicky musis povolit nejdriv horni osu, pak teprve odvýt spodni, jen spodni to odvýjet nejde. pokud mas elektrickej, tak to nejak synchronizovat, aby se odvýjely sočasně a stejnoměrně

 offline 

 

#6 15.01.2013 11:14:51

Honza XT
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 549
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: EXC 250
4 1

Re: Roadbook


No ja jsem prave myslel, ze za jizdy staci otacet jen jednou osou a jak je to spojeny tim papirem, tak se bude sama odvijet ta druha. Pokud bych musel nejprve povolit jednu a pak ten odmotany kousek navinout na druhou, tak to tim stravim 2x tolik casu a za jizdy to moc jednoduchy nebude.
To je normalni takto?

Pavle, mas foto tvyho roadbooku?

Jeste jedna vec, kolik mista pro papir je idealni? Myslim prumer te namotane papirove role jaky byva pri mistnich amaterskych podnicich.

 offline 

 

#7 15.01.2013 11:53:24

rumas
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 119
Založená vlákna
Místo: Písková Lhota
Motorka: HSQ FE450
Věk: 28
0 0

Re: Roadbook


omlouvám se, blbec jsem si myslel, že odvíjet se píše s Y   lol  teď už si to snad budu pamatovat

 offline 

 

#8 15.01.2013 13:16:32

PaveleR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 284
Založená vlákna
Místo: Kutná Hora
Motorka: 950 SE TT600R
Věk: 46
0 0

Re: Roadbook


krabice je seříznutá na výšku,místo původního víka je plexi,
šrouby co ho drží jsou nějaký nábytkový nožky se závitem M6
osičky mám v plastu s vůlí jen spojený gumičkou aby se neroztáčeli
taky převíjím jednou i druhou osou,podle toho jak je potřeba
je to blbý ale za ty prachy...... a20 



http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/16_02210001.jpg


...to dáme...

 offline 

 

#9 15.01.2013 13:59:34

Myna
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 145
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: DR 350S 90´
Věk: 23
1 0

Re: Roadbook


PaveleR:

Náhodou to vypadá dobře ano 
Mám pár otázek. Co je to za krabici a jak to máš utěsněný? Jestli do toho neteče či tak. Dík smile 


A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli key usch

 offline 

 

#10 15.01.2013 14:12:26

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Roadbook


Díky za tipy. Jak tak na to koukám, tak si to vyrobím sám. Takové krabice nabízí každý obchod s elektroinstalačním materiálem v cenách kolem stokoruny. V Č.Budějovicích např. Aspera.

Utěsnit to kolem plexiskla půjde zřejmě jakýmkoliv samolepícím těsněním na okna, či dveře a k utěsnění osiček poslouží orig.kabelové průchodky které jsou součástí krabice. Je to tak?


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#11 15.01.2013 14:19:51

Myna
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 145
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: DR 350S 90´
Věk: 23
1 0

Re: Roadbook


Aha, takhle, ona je to krabice na elektro, tak to už jsme doma a14 


A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli key usch

 offline 

 

#12 15.01.2013 14:44:33

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Roadbook


rumas napsal(a):

Nejradši bych měl samozřejmě velkej, elektickej, podsvícenej a nad tím ICO na počítání metrů  smile 
další varianta je toto zařízení http://www.offroadnavi.cz/ je to sice dražší varianta, ale ušetříš na tabletu, GPS, roadbooku atd.  ano 

Co se toho podsvícení pro případ noční jízdy týče, Tak já mám v plánu pořídit si takovou malou lampičku na osvícení interiéru auta. Prodává se to na pumpách nebo v Truckshopech za řádově stokorunu. Je to lampička na asi 30cm dlouhém ohebném tykadle a druhý konec je zapíchnutý v zásuvce zapalovače. Podmínkou tedy je mít zásuvku v okolí řidítek.
Teď jak se brzy stmívá, tak jsem při čtení mapy na tankvaku musel pořád vytahovat baterku a dost mě to sralo.
Jinak mám výhodu, že na Africe je orig.tripmaster a myslím, že je dostačující.

Co se týče té Offroadnavi, máte to někdo vyzkoušené? Jak jsem již psal. Zatím nemám žádnou navigaci a v práci používám Notebok, hlavně kvůli velikosti obrazovky. Byl jsem rozhodnut, že pokud si jí jednou koupím, tak jedině Garmin a ne žádnou šunku. Což je docela dost peněz. Ono totiž nejde jen o hardware, ale hlavně o software a s tím většina těch levných výrobců hodně zaostává ze vedoucím triem (Garmin, Tom Tom a Mio)

Na motorce se zatím spokojím s tím co nabízí navigace Nokia. Je to dost zoufalé, ale já stejně vždy potřebuju jen souřadnice a zbytek už zařídí mapa a kompas.
Pokud ovšem do nějaké navigace půjdu, tak chci aby to skutečně k něčemu bylo a radši si připlatím za funkční zařízení, než utratit relativně málo, ale za sráč, který neplní svůj účel.
Jeden z důvodů, který mne pomalu a jistě donutí si navigaci pořídit je právě rally a celkově hodně jiných akcí podle GPS. V Brebu Nou na Enduromanii na nás koukají jak na exoty, že ještě jezdíme v dnešní době bez gps jen s mapou a kompasem. 
Co vím, tak většina organizátorů, ale poskytuje data hlavně pro Garmin, nebo to lze nahrát i do jiných?

Proto se ptám, zda tuto Offroadnavi má někdo vyzkoušenou v praxi a mohl by mi říct, zda mi bude užitečná ke všem popsaným účelům?  Pokud ano, pak by to vůbec nemusela být špatná věc a  cena není až tak šílená. Dobrej Garmin stojí podobně. Toto ovšem pokud bude fungovat, tak jak se píše nabízí mnohem více funkcí a lepšé využití.

Editoval Lasky (15.01.2013 14:47:21)


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#13 15.01.2013 15:55:53

Honza XT
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 549
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: EXC 250
4 1

Re: Roadbook


PaveleR:

To vypada moc pekne.

 offline 

 

#14 15.01.2013 20:42:30

Honza XT
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 549
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: EXC 250
4 1

Re: Roadbook


Janku, ty pomocny tycky mas otocny nebo pevny? Co myslis, ze je lepsi? To je na sirku papiru A5? No musim rict, ze to mas velmi precizne provedeno. Ja se muzu jit zahrabat s tim mym...


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/508_img_9527.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/508_img_9528.jpg


Vyrobeno z krabice na svacinu smile Vyhoda je velmi rychle otevirani. Myslim, ze jsem udelal malou mezeru mezi hlavni a pomocnou tyckou. Osvetleni z LED pasku planuju dodelat. To pouzivaji i profi vyrobci.

 offline 

 

#15 15.01.2013 23:14:40

rumas
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 119
Založená vlákna
Místo: Písková Lhota
Motorka: HSQ FE450
Věk: 28
0 0

Re: Roadbook


Lasky:

tu navigaci offroadnavi dělá jeden kluk z lc8 klubu, viděl jsem tu jeho první verzi - velikost tabletu a možná i podobný funkce smile , ale osobně jsem to nezkoušel, umí to hodně věcí a hlavně si tam dáš mapu(téměř cokoli, co seženeš na netu nebo naskenuješ atd.) jakou potřebuješ, případně si dáš na půlku obrazovky takovou a na půlku makovou...vlákno o ní je tady(snad ti to půjde) http://lc8.cz/forum/default.aspx?g=posts&t=460

 offline 

 

#16 16.01.2013 11:44:50

Honza XT
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 549
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: EXC 250
4 1

Re: Roadbook


rumas:

Netusis, co ta offroad navi umi lip nez OziExplorer? Sam jsem si to nainstaloval do telefonu a ze by me to nejak ohromilo rict nemuzu, ale nevim, co se od toho da cekat. Mozna ty placeny funkce by staly za to.

 offline 

 

#17 16.01.2013 14:46:21

PaveleR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 284
Založená vlákna
Místo: Kutná Hora
Motorka: 950 SE TT600R
Věk: 46
0 0

Re: Roadbook


podsvícení mám z led pásků co dávám do nábytku,dají se stříhat po asi 5 cm a jsou na 12 V  !!! 


...to dáme...

 offline 

 

#18 16.01.2013 17:16:46

josip01
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 200
Založená vlákna
Místo: Detva
Motorka: KTM 500 EXC-F SixDays ´17, ex KTM 690 R RallyRaid ´13, ex KTM LC4 640 enduro ´05, ex Aprilia Tuareg Rally 250 `87
Věk: 37
Tel: Nokia 3310
Web
0 0

Re: Roadbook


pre pobavenie- vyrobene z obalu z nanukovej torty a ku tomu 2 elektrody a 2 klince tusim 200ky lol  odjazdilo to MECH v Levoci bez problemov a to mal itinerar po zlepeni skoro 4 metre

http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/236_jk098.jpg  http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/236_jk099.jpg


som skromný a najlepší.............

 offline 

 

#19 16.01.2013 17:55:19

doktor
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 112
Založená vlákna
Místo: Benešov
Tel: 606 660 601
0 0

Re: Roadbook


BigHusky (co dělá kufry) nám v Malackách řikal, že si kdysi dělal nějaký elektrický rb za rozumné Kč a snad by byl i schopný to zreplikovat. Zkuste ho ...
Jinak za možná ještě víc důležité než el. rb považuji nastavovatelný tripmaster s ovládáním u heftu. RB si můžeš posunout růčo o políčko dál když je "chvíle času" někde mezi děma body. Ale ty kilometry ...
Už jenom jet na celkové km oproti dílčím je nebe a dudy. A když je to ještě vylepšené tím, že si nemusíš hlavu zasírat matikou s dopočítáváním vzdálenosti, která ti nesedí díky předchozímu kufrování apod., a navíc to máš u ruky, že nemusíš pouštět heft ... to je k nezaplacení.
Jenže takto to v produkčních řešeních (IMO, ICO / FR, MD, TT) finančně dává smysl jen, když člověk jede třeba do Albošky apod.

Off-Road navi se mi jeví jako smysluplné řešení pro offroad cestovatele, který si sem tam střihne nějakou rally. Mě se to mooc líbí (jen nejsem cestovatel a rb mám). Třeba to, když můžeš mít naráz zobrazenou topo mapu a v druhém okně satelitní ... super. Navíc navigace tak, jak si jí představuju: spojení výhody papírové mapy a GPS ... udržuje tě pořád v kontaktu, pořád víš kde jsi, nejedeš slepě podle fialové čáry. Plus třeba HW zpracování ... Jestli Rumas nezahořkne a po Icemanovi bude mít chuť udělat jarní RBM, min. jedna Off-Road navi tam určitě bude. Nenechte si ujít alespoň kouknout se na "to", protože to je unikátní a to jenom a jenom v dobrém.

A ještě 2 rarity:
http://www.lc8.cz/obrazky/rks_2011/DSC_0385.jpg
http://www.lc8.cz/obrazky/rks_2011/DSC_0698.jpg

 offline 

 

#20 16.01.2013 23:38:17

rumas
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 119
Založená vlákna
Místo: Písková Lhota
Motorka: HSQ FE450
Věk: 28
0 0

Re: Roadbook


aa, pacient je tady  a1  neboj, rbmko bude stopro, iceman měl měl být jen vyplňovač volnýho času big_smile 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů