Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Rekluse-automaticka spojka

#1 13.01.2013 19:13:46

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Rekluse-automaticka spojka


xfany napsal(a):

● Co je to automatická spojka?

Core EXP, EXP a z – Start PRO jsou všechno automatické spojky. Automatická spojka je spojka ovládaná odstředivou silou, která se automaticky zapojí a rozpojí ve vztahu k otáčkám. Jezdec pouze potřebuje otočit plynem a zvýšit tak otáčky, aby se spojka zapojila a sepnula. Není to automatická převodovka, a tak musíte posunout převody. Výhodou je, že automatická spojka bude přenášet sílu automaticky a důsledně, což Vám umožní soustředit se na jiné aspekty Vaší jízdy. Všechny tři automatické spojky Rekluse umožňují přechod na manuální ovládání spojkové páčky za všech okolností. Automatické spojky Rekluse pomáhající zvýšit výkon pro motocykly a ATV.

● Jak spojka ovlivní mou jízdu?

Automatické spojky Rekluse umožňují jet rychleji, vštípit si důvěru a překonat i ten nejtěžší terén. Automatická modulace spojky zvyšuje trakci a zabraňuje „zašlápnutí motoru“. Hlavní výhodou pro motocrossové jezdce je to, že se zlepší jejich časy. Lepší trakce vede k efektivnějšímu a rychlejšími zatáčení. Snížením prokluzování kol a zvýšení trakce se Vaše starty podstatně zlepší. Pro offroadové závodníky bude mnohem snazší překonat technické úseky než kdy dříve. Automatické spojky Rekluse eliminují nutnost modulace spojky v nejbližším terénu, což Vám umožní plně se soustředit na terén před Vámi. To Vám umožní dosáhnout lepší trakce a zlepšit ovládání plynu. Navíc při poklesu otáček na volnoběh nedojde k „zašlápnutí motoru“. Budete tak moci jezdit mnohem déle, rychleji a s menší únavou, než kdy dříve.

● Mohu stále používat mou spojku jako normálně?

Ano, všechny tři automatické spojky Rekluse umožňují přechod k ručnímu ovládání spojky za všech okolností.

● Musím používat páčku spojky?

Máte možnost užít páčku spojky kdykoliv, ale není to nezbytné. Někteří jezdci zjistí, že jen zřídka využívají přechod na manuální režim z automatického režimu a zvolí si brzdovou sadu Rekluse. „Rekluse Brake Kit“ nahrazuje spojkovou páčku levou páčkou ruční brzdy sloužící k ovládání zadní brzdy.

Poznámka: Některé modely jsou vybaveny páčkou „2 – Finger Override“ pro potlačení přechodů mezi režimy.

● Je to nastavitelné?

Ano. Všechny tři automatické spojky Rekluse jsou nastavitelné tak, aby vyhovovaly jezdcovým preferencím a podmínkám. Sériové nastavení spojek je dle našeho zjištění nejlepším nastavením, které uspokojí většinu jezdců. Nicméně můžete podle návodů přizpůsobit nastavení dle Vašich představ změnou pružiny, klínů a volnoběžných otáček.

● Jak to funguje?

Tradiční manuální spojka využívá pružiny pro vyvolání tlaku na přítlačnou lamelu po celou dobu, kdy jezdec udržuje spojku páčky v tahu. Automatická spojka udržuje přítlačnou lamelu daleko od disků spojky v případě, kdy je motor vypnutý nebo běží na volnoběh. Pokud je využíváno plynu, zvyšuje otáčky motoru a odstředivá síla v rámci spojky rozšíří a natlakuje disky.

● Mohu s automatickou spojkou nouzově startovat roztlačením?

Všechny tři automatické spojky Rekluse jsou nakonfigurovány tak, aby bylo možné Váš motocykl nouzově nastartovat v případě, že Váš normální startovací režim selže. Nicméně, nemohou být nakonfigurovány na startování roztlačením tak jako je tomu u standardní spojky. Je nezbytné zastavit motocykl a provést úpravu (v případě některých modelů Rekluse je vyžadováno nářadí) pro roztlačení a poté provést další úpravy poté, co se motor podaří nastartovat.

● Musím vyměnit své stávající spojkové díly?

Žádné úpravy Vašich stávajících spojkových dílů nejsou vyžadovány.

● Mohu se vrátit ke svému sériovému nastavení?

Ano, vzhledem k tomu, že není nutná žádná změna stávajících spojkových dílů. Obecně platí, že se můžete vrátit k sériovému manuálnímu nastavení během 30 minut. S přidáním manuálního módu přítlačné lamely je možné Rekluse Core EXP převést z automatického do manuálního režimu a opět zpět do automatického režimu během 5 až 10 minu



http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1859_logo.jpg

xfany:

Doufam ze na to moje kolo senedela,jinak te kampani neodolam  a1 

 offline 

 

#2 13.01.2013 19:24:10

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: Rekluse-automaticka spojka


Nikde nemůžu najít, jestli má XR600R s něčím shodnej koš, abych rekluse mohl použít...  cool  ano 


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#3 13.01.2013 19:28:43

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Ahoj.Dá se ta spojka nastavit tak že začne zabírat dejme tomu při 5000 ot.min.?

 

#4 13.01.2013 19:29:11

zachvat
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 445
Založená vlákna
Místo: Jindř. Hradec
Motorka: Husaberg Fe450
Věk: 43
1 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Jaká je cena pro Exc 520?

 offline 

 

#5 13.01.2013 19:29:16

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Rekluse-automaticka spojka


Proč nemít co ? jako proč nemít tu automatickou spojku nebo spojkovou páčku smile

Jak píšou v článku mít místo spojky brzdu to mi přijde už jako úlet docela smile

A zajímalo by mě jak to funguje jestli třeba řadit při určitých otáčkách nebo to tam mužu sázet jak se mi zlíbí a nějakým zázrakem to bude k převodovce stejně šetrné jak bych tu spojku normál mačkal.. Jsem technický antitalent tak to něják né a né vstřebat  a1 

Editoval beachbitch (13.01.2013 19:30:20)

 offline 

 

#6 13.01.2013 19:30:39

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: Rekluse-automaticka spojka


zachvat napsal(a):

Jaká je cena pro Exc 520?

Téměř jak polovina motorky  lol  Jediná nevýhoda..

 offline 

 

#7 13.01.2013 19:41:14

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: Rekluse-automaticka spojka


Keď mám pri vypnutom motore zaradenú rýchlosť, je spojka zopnutá alebo rozopnutá? Jednoducho dá sa točiť zadným kolesom?


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#8 13.01.2013 19:45:44

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Rekluse-automaticka spojka


takže když budu chtít řadit pod plynem tak mi ani automatische spojka nepomuže ? .. už asi vím takže když budu řadit naopak dolu to vždy se zavřeným plynem tak to bude řadit jak kdybych zmačkl spojku ...    big_smile  áhááá...

nejvíc mi na tom asi láka ta nemožnost si to zašlápnout...

a jak se to chová když třeba nechám vyšší kvalt a normálně bych si pomohl spojkou abych si ušetřil řadění a třeba na trojku projedu všude když pomužu spojkou ..  Tady ta spojka se dá nastavit "že vycítí" kdy je motorka podtočená a zareaguje jako bych já zmačkl spojku ? 

Pardon za tak stupidní dotazy ale nějak mi to láká čím dál víc  heh2 

 offline 

 

#9 13.01.2013 19:56:59

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Rekluse-automaticka spojka


Toto napsal nekdo na M.cz  co je na tom pravdy? dik             Pokud mohu popsat zkušenost s reklusem Z start pro tak je to tak že pokud jsi extremista a tak trochu trialista a jezdíš rokle a překážky tak na reklus zapomeň měl jsem jej namontován týden a šel zpátky do krabice.Pokud jsi jezdec polních cest a motokrosař dá se to naladit poměrně slušně ale do těžších pasáží kde hobluješ spojku tam bys to umordoval dělá si to co chce a z kopce to pozadu couvá a je to velmi nepříjemný efekt s pozdravem Robert Stříbro


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#10 13.01.2013 20:02:58

brisano
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 478
Založená vlákna
Místo: Karlovy Vary
Motorka: Husaberg FE 450,Harley Davidson V- ROD
Věk: 27
Tel: 774576005
3 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Kolik tato věcička vyjde na Berga FE 450 / 05 ?

 offline 

 

#11 13.01.2013 20:11:38

brisano
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 478
Založená vlákna
Místo: Karlovy Vary
Motorka: Husaberg FE 450,Harley Davidson V- ROD
Věk: 27
Tel: 774576005
3 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Jo takhle, tak to jo. To se podívám sám. Jsem prostě jen myslel. A to znamená hovno vědět  smile 

 offline 

 

#12 13.01.2013 20:11:57

twinkam
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2438
Založená vlákna
Místo: Chomutov
Motorka: FE 350
Věk: 36
4 3

Re: Rekluse-automaticka spojka


Rekluse je dobra vec osobne jsem to nekolikrat vyzkousel na HSB 570 a i Fanyho FE 550  a bylo to moc prijemny a vyjezdy s jednou rukou v prdeli  ano  Co se tyka napr. klad ,kamenu ,potoku a jinych lahudek tak si proste primacknes spojku manualne jak na klasicky spojce ,takze za me 1A mit na to LOVE  uz ji socham do svoji exc 450  lol  

 offline 

 

#13 13.01.2013 20:12:02

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Pokud jedu z kopce se zařazenou rychlostí a uberu plyn motor začne brblat na volnoběh?

 

#14 13.01.2013 20:17:26

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Rekluse-automaticka spojka


Pasuje rekluse taky na xr650r? Našel jsem tabulku, ale je tam jen crf 450f/r/x


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#15 13.01.2013 20:19:56

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: Rekluse-automaticka spojka


brisano napsal(a):

Kolik tato věcička vyjde na Berga FE 450 / 05 ?

629 dolarů. Stejně jako pro dříve dotazovanou EXC 520.

 offline 

 

#16 13.01.2013 20:23:25

brisano
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 478
Založená vlákna
Místo: Karlovy Vary
Motorka: Husaberg FE 450,Harley Davidson V- ROD
Věk: 27
Tel: 774576005
3 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Kuurňa, to je teda pěkná pálka. Ale když to pomůže a uleví, proč ne.

 offline 

 

#17 13.01.2013 20:29:45

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: Rekluse-automaticka spojka


xfany napsal(a):

brisano napsal(a):

Jo takhle, tak to jo. To se podívám sám. Jsem prostě jen myslel. A to znamená hovno vědět  smile 

Jukni.....ja ji nasel za mene nez c.j

Jo, to je doporučená cena přímo na recluse.com.

 offline 

 

#18 13.01.2013 20:36:35

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Já vám na jaře písnu, jaký to je pro takový začátečnický střevo jako jsem já, už se na to těším, jak nebudu muset držet řidítka pouze 2ma prsty a dávkovat to všechno jen plynem. O lízání spojky v zatáčce ani meluvím.  a1 


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#19 13.01.2013 20:40:20

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Rekluse-automaticka spojka


Mám s Rekluse najetou 1Mth. A nemůžu říct nic, protože byste si mysleli, že bájím  a1 
Můžu jen citovat Fanyho slova: Proč až teď  wink 



http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/306_rekluse2.jpg

Editoval Klasika (22.01.2015 08:42:44)


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#20 13.01.2013 20:53:22

Brůča
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 253
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: BMW R 1150 GS,BMW K 1200 GT,Triumph 955i RS
Věk: 51
Tel: funkční
0 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


xfany:Měl bych prosím dotaz - možná hloupý, tak se předem omlouvám

1)Při rozjezdu stoupnou otáčky a přes kuličky sepne spojka a stroj se rozjede - teoreticky téměř na jakýkoliv kvalt, jen by to déle prokluzovalo. ANO - NE

2) při řazení nahoru jen ubereš, aby nebyl motor v tahu a přeřadíš - spojka není rozepnutá, protože motor je v daný okamžik vytočen - řadíš tedy jakoby bez spojky. ANO - NE

3) při řazení dolů a nutnosti brzdit motorem - kopeš kvalty dolů a moto brzdí, ovšem opět jakoby bez spojky (natvrdo)........dojde-li při vyšším kvaltu k poklesu na volnoběžné otáčky, přestane motorka brzdit a je zcela jedno, jaký kvalt tam poté nakopeš. ANO - NE

4) dojdeli k takové situaci, mělo by stačit zvýšit otáčky (aby spojka sepnula) a kopnout dolů o kvalt a opět dojde k brždění motorem. ANO - NE

5) pravděpodobně tedy dochází k řazení nahoru i dolů bez vypnutí spojky - tj. natvrdo, což by se dalo eliminovat spojkovou páčkou, která zůstává funkční. ANO - NE

6) používáš páčku, nebo tkzv. natvrdo? Co na to kolečka v převodovce?

Díky za odpovědi ano 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů