Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Oprava tlumičů

#61 09.12.2012 11:34:06

Postmann
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 604
Založená vlákna
Motorka: RM-Z 450 2009, ZZR 600
Věk: 34
5 0

Re: Oprava tlumičů


Tak tak. Dobrej jezdec zajede i na vratech od chliva  big_smile 

 offline 

 

#62 09.12.2012 11:51:34

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Oprava tlumičů


Postmann napsal(a):

Tak tak. Dobrej jezdec zajede i na vratech od chliva  big_smile 

Jenže ten dobrej jezdec zase těžko bude chtít jezdit na něčem, co jeho um nebude podporovat, ale srážet  wink 
Takže jsme zase u toho, že čím lepší jezdec, tím chce lepší nářadí. Protože ho dokáže využít.


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#63 09.12.2012 12:20:58

samotar67
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 138
Založená vlákna
Místo: u Chrudimi
Motorka: Honda NX650Dominátor
Věk: 49
Tel: 776159250
0 0

Re: Oprava tlumičů


Klasika napsal(a):

Postmann napsal(a):

Tak tak. Dobrej jezdec zajede i na vratech od chliva  big_smile 

Jenže ten dobrej jezdec zase těžko bude chtít jezdit na něčem, co jeho um nebude podporovat, ale srážet  wink 
Takže jsme zase u toho, že čím lepší jezdec, tím chce lepší nářadí. Protože ho dokáže využít.

by mně zajímalo který jezdec dokáže na 100%využít potenciál svého stroje,podle mně ani profík na tož mi tady roll 


.....padám rád a padat umím......

 offline 

 

#64 09.12.2012 14:27:42

Dolph-cz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 272
Založená vlákna
Motorka: ktm 350
Věk: 39
0 0

Re: Oprava tlumičů


samotar67:

tady se vůbec nejedná o využití potenciálu stroje-přejedeš roletu,dostaneš 10 pořádných ran do rukou.čím lepší tlumiče,tím ty rány budou menší a tím pádem ti zůstane více síly a čerstvější ruce  na potom... a že ty síly ubývají hooodně rychle,to všichni víme...

prostě dobrá motorka vždy posune dopředu a špatná zase zpátky.to platí pro každého jezdce.....

 offline 

 

#65 09.12.2012 16:46:45

Postmann
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 604
Založená vlákna
Motorka: RM-Z 450 2009, ZZR 600
Věk: 34
5 0

Re: Oprava tlumičů


Dolph-cz:

Tak dobra motorka. Tak proc investovat velke penize do podvozku na deset let stare motorce, kdyz si muzu priplatit a vzit si novejsi a mam hned lepsi vse  big_smile U me vlastne 14 let  big_smile 
klasika :
mozna nebude uplne tak chtit ( pokud nejezdi veterany - klasiku ) ale malo kdo z nas se zivi tak, ze si muze dovolit na to zvyseni jezdeckych hodnot o dve mistecka v obcasnem volnaku utratit tolik financi za podvozek. Radeji udelanej funkcni standart a usetreny peniz na udrzbu dalsiho. To drobny zlepseni dotahne zimni posilovna a bezky u tech odhodlanych a u me to posune zpet rizek a salat  a1 

A rolety se u nas prece nejezdej jsou zakazane  big_smile Zimni fyzicka a je po porizich  big_smile 

 offline 

 

#66 09.12.2012 16:51:12

Vencam666
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1077
Založená vlákna
Místo: sever Čech
Motorka: Yzf450, rmz 250
Věk: 46
Tel: Přenosný
0 0

Re: Oprava tlumičů


Postmann napsal(a):

Dolph-cz:

Tak dobra motorka. Tak proc investovat velke penize do podvozku na deset let stare motorce, kdyz si muzu priplatit a vzit si novejsi a mam hned lepsi vse  big_smile U me vlastne 14 let  big_smile 
klasika :
mozna nebude uplne tak chtit ( pokud nejezdi veterany - klasiku ) ale malo kdo z nas se zivi tak, ze si muze dovolit na to zvyseni jezdeckych hodnot o dve mistecka v obcasnem volnaku utratit tolik financi za podvozek. Radeji udelanej funkcni standart a usetreny peniz na udrzbu dalsiho. To drobny zlepseni dotahne zimni posilovna a bezky u tech odhodlanych a u me to posune zpet rizek a salat  a1 

A rolety se u nas prece nejezdej jsou zakazane  big_smile Zimni fyzicka a je po porizich  big_smile 

A už jsi na běžkách letos byl??? a1 
Podmínky ideálni........ big_smile 
Až se jaro zeptá?

 offline 

 

#67 09.12.2012 16:58:13

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Oprava tlumičů


Janek napsal(a):

Stejně mi to ladění podvozků a olejů přijde pro běžnýho uživatele, enduristu amatéra, tak nějak zbytečný. Třeba mně kolísá váha během roku naprosto běžně o 5 až 10 kg. Když beru baťoh na celodenku, tak má minimálně 8 kg, když jedu nějakou tu naší "srandu", tak ho neberu. To abych si koupil tři sady pružin a podle okolností je měnil smile . Pro mě bude jednodušší naučit se jezdit na tom, co mám. Jasně, že musí být nějaký rozumný základ, někdo s metrákem živý váhy nemůže jezdit na moto se základním nastavením pro cca 70kg, ale honit nějaký niance +/- 5 kg mi zní jako scifi wink . Závodníci, který jezdí prakticky ve stále stejný formě, tak tam už bych to viděl jako nutný.
Olej jsem teď dával Valvoline za 170,- /litr a to bych se podle teorií, který tu čtu, nemohl asi ani rozjet smile . A ono mi to už půl roku funguje vcelku ke spokojenosti.

Takhle to nejde uplně brát. Když jedeš na celodenku s batohem, tak asi nejdeš lítat střelbu pod plnym plynem kde to jen jde.
Navíc když je jezdec o trošku těžší než je optimum toho podvozku, tak je to mnohem menší zlo, než když jsi o 10kg lehčí. Čím větší část zdvihu pérování využíváš, tím víc toho motorka pobere za tebe a v lese asi na dorazy jen tak nepůjdeš, ikdyž to budeš mít hodně měkce nastavený.
Když jsem viděl jakej "gaučík" má nastavej na svojí motorce Mikiberg, tak jsem čuměl smile Ale je to o tom že ví co jede a co využije a podle toho to má nastavený ať dře motorka za něj. A vo vo vo tom to je.


Dej koním pít...

 offline 

 

#68 09.12.2012 17:52:22

Dolph-cz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 272
Založená vlákna
Motorka: ktm 350
Věk: 39
0 0

Re: Oprava tlumičů


Janek:

sorry-ale co máš za motorku?18let starou klx?

tady se o nějakém fungování podvozku nedá mluvit,taky olej do vidlí nemá smysl nějak řešit,protože to co se tam lilo jako nové před 18 lety......to prostě nemá smysl řešit.

neber to jako výsměch,klx je dobrá motorka ale pokrok prostě nezastavíš....

já minulý týden prodal 8 let starou motorku,protože ten podvozek stál za hovno a koupil jsem si 3 roky starou motorku a vím,že proti funglovce to zase stojí zahovno....

my se prostě bavíme - jeden o voze a druhý o koze....

 offline 

 

#69 09.12.2012 18:00:20

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Oprava tlumičů


Já mylsím že většiina lidi ani není schopna říct zda jim podvozek vyhovuje či ne a zda je problem v nich nebo v podvozku a taky schopni říct co jim na tom podvozku vadí konec koncu se mužou vyjadřit sami ladiči kolik za něma přijde lidi a řekne jim co chtějí změnit na kolik jim podají informací aby s tím mohli něco udělat  to že tam někdo přijde a vybleje že to chce mít pohodlne a že ho z toho bolí ruce není zrovna idealní pro individualní nastavení a od toho se taky odvijí spokojenost a reference na ladiče. a pak si vyber.


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#70 09.12.2012 18:11:57

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Oprava tlumičů


kolik si viděl lidí co se pokouší něco vyjet vidíš jak jim to přední kolo střílí někde do prdele věší to po stromech a kolik z nich si řekne kurwa tu není něco v pořadku? něco dělají ruce o tom žadna. jinak at se vyjadří faryn nebo miki s čím za ním chodí lidi. někdo to tam zanese jen proto že ma vatu znaš to

Edit: Jenom jsem to tak hodil do placu aby byla taky nějaka objektivita a usudek a ne zkreslene info. uvital bych přispěvky typu ladil jsme si tlumiče bla bla a pořad mi to nefungovalo to a to a ten a ten mi to pomohl vyřešit. kdo nechce at si to nenecha ladit to tu přeci nebudeme řešit tlumiče jsou alchimie a ne trubky co do sebe zajiždí.

Editoval Tristan (09.12.2012 18:17:23)


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#71 09.12.2012 18:21:54

Dolph-cz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 272
Založená vlákna
Motorka: ktm 350
Věk: 39
0 0

Re: Oprava tlumičů


Tristan napsal(a):

kolik si viděl lidí co se pokouší něco vyjet vidíš jak jim to přední kolo střílí někde do prdele věší to po stromech a kolik z nich si řekne kurwa tu není něco v pořadku? něco dělají ruce o tom žadna. jinak at se vyjadří faryn nebo miki s čím za ním chodí lidi. někdo to tam zanese jen proto že ma vatu znaš to

no já ti nevím,ale to že se nedaří výjezd moc o podvozku nevypovídá...

 offline 

 

#72 09.12.2012 18:23:24

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Oprava tlumičů


Dolph-cz:

napsal jsem že něco je v rukach ale ne vše


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#73 09.12.2012 18:26:13

Dolph-cz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 272
Založená vlákna
Motorka: ktm 350
Věk: 39
0 0

Re: Oprava tlumičů


Tristan:

a k tomu editu:ladil mi podvozek faryn a změna veliká.dost jsem s ním i pokecal a na téma olej motorex,castrol a pod. ve vidlích,neoprény a podobné hovadiny se jen usmíval a říkal,že už nemá sílu to pořád dokola vysvětlovat...

 offline 

 

#74 09.12.2012 18:27:19

Dolph-cz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 272
Založená vlákna
Motorka: ktm 350
Věk: 39
0 0

Re: Oprava tlumičů


xfany napsal(a):

Dolph-cz napsal(a):

Tristan napsal(a):

kolik si viděl lidí co se pokouší něco vyjet vidíš jak jim to přední kolo střílí někde do prdele věší to po stromech a kolik z nich si řekne kurwa tu není něco v pořadku? něco dělají ruce o tom žadna. jinak at se vyjadří faryn nebo miki s čím za ním chodí lidi. někdo to tam zanese jen proto že ma vatu znaš to

no já ti nevím,ale to že se nedaří výjezd moc o podvozku nevypovídá...

Jses si jistej? a3 

no rozhodně nezkouším podvozek tím,že se postavím pod kopec a jedéém  lol  lol  lol 

 offline 

 

#75 09.12.2012 18:32:46

Dolph-cz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 272
Založená vlákna
Motorka: ktm 350
Věk: 39
0 0

Re: Oprava tlumičů


xfany napsal(a):

Dolph-cz napsal(a):

Tristan:

a k tomu editu:ladil mi podvozek faryn a změna veliká.dost jsem s ním i pokecal a na téma olej motorex,castrol a pod. ve vidlích,neoprény a podobné hovadiny se jen usmíval a říkal,že už nemá sílu to pořád dokola vysvětlovat...

Silu by mel mit furt protoze opakovani je matka moudrosti lol   wink 

no,jedině tak lol  lol 

 offline 

 

#76 09.12.2012 18:59:14

jungen
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 366
Založená vlákna
Místo: kousek od litovle
Motorka: nx 650,fzs 1000,gsxr-1100,dkw,nsu
Věk: 35
1 1

Re: Oprava tlumičů


jen takovej dotaz,ma nekdo nejaky video jak jezdi trochu kudlu v terene z tech co tady pisou?taky me zajima nastaveni atd a rad bych jen videl kdo to vyuzije,diky  smile 

 offline 

 

#77 09.12.2012 19:24:12

jungen
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 366
Založená vlákna
Místo: kousek od litovle
Motorka: nx 650,fzs 1000,gsxr-1100,dkw,nsu
Věk: 35
1 1

Re: Oprava tlumičů


xfany: ja psal jen trochu kudlu vis,ja jezdil silnice porad tak neco malo vim o kudle na asfalte,ptam se jen kteri to dokazi vyuzit v terenu to nastaveni atd a jen rad bych to videl ,nic proti nikomu nemam,jen me to zajima a hlavne zda to vyuzit,ja treba jezdim se svou starou babkou v terenu s tovarnim nastavenim a staci me to,menim olej ve vidlich pravidelne atd,ale jezdim jak snek treba   deb1 

 offline 

 

#78 09.12.2012 19:42:12

Dolph-cz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 272
Založená vlákna
Motorka: ktm 350
Věk: 39
0 0

Re: Oprava tlumičů


Janek napsal(a):

Dolph-cz napsal(a):

sorry-ale co máš za motorku?18let starou klx?
tady se o nějakém fungování podvozku nedá mluvit,taky olej do vidlí nemá smysl nějak řešit,protože to co se tam lilo jako nové před 18 lety......to prostě nemá smysl řešit.
neber to jako výsměch,klx je dobrá motorka ale pokrok prostě nezastavíš....
já minulý týden prodal 8 let starou motorku,protože ten podvozek stál za hovno a koupil jsem si 3 roky starou motorku a vím,že proti funglovce to zase stojí zahovno....
my se prostě bavíme - jeden o voze a druhý o koze....

Čte se to hrozně blbě, ale asi máš pravdu ano . To, co mám na předku, jsou vlastně jenom pumpičky. O fungování/nefungování opravdových tlumičů nemám ani páru. Budu šoupat nohama ano2 .

ne,ne....,motorkář je člověk srdcem a né motorkou-to je nejdůležitější a tom jsme si všichni rovni....  heart 


ale stroje se hodně liší  wink 

 offline 

 

#79 09.12.2012 20:02:41

Postmann
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 604
Založená vlákna
Motorka: RM-Z 450 2009, ZZR 600
Věk: 34
5 0

Re: Oprava tlumičů


Na KLX byl podvozek z KX. Normální kayaba shodná z KX kolem roku 94-95. Celkem fungoval. Samozřejmě jak je tady čas se nedá zastavit  big_smile U KLX byl problém spíš z váhou a tak trochu neohrabaností ( vlastnil jsem r.v. 94 )  wink 
Nakonec se asi všichni shodnem ( možná ) ať si každy nechá poladit podvozek dle svých možností a kde uzná za vhodné  smile .

Xfany : Ty holomku ty si nedáš říct a pořád mě budeš tejrat  big_smile  Že na tebe pošlu Láďu. Nechali jsme si totiž pérování na našich starých strojích dělat spolu. Aspoň víš co je hoby jízda  big_smile  Zetky jsem nadhodil jen tak že jsem je chvilku jezdil závodně. Bylo to jen takové orientační srovnání co se dá zajet i na pérech od gauče  big_smile 

 offline 

 

#80 09.12.2012 20:08:07

Postmann
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 604
Založená vlákna
Motorka: RM-Z 450 2009, ZZR 600
Věk: 34
5 0

Re: Oprava tlumičů


Vencam666:
Ne ne nebyl. Jsem v práci. Ale snad vyrazim. Až se jaro zeptá upřímě mu přiznám svou porážku řízkem a salátem, posedáváním u televize s pivem  big_smile  Ostatně jako každý rok pln iluzí o zimní přípravě  big_smile 

Editoval Postmann (09.12.2012 20:09:42)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů