Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Problém s ČKP

#1 04.10.2012 22:59:28

VencaCZ
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 32
Založená vlákna
Místo: jihočeský kraj
Motorka: tm 300,Kawasaki Z1000,jawa 350 kývačka,ČZ 250/455,čz 175/470sport,jawa 250 panel
Věk: 25
Tel: samsung
0 0

Problém s ČKP


Chlapy,před 2ma rokama sem koupil nepojízdnou třipade kejvačku.deset let prej stala znacka byla na motorce a typek platil normalne pojistku.typek hned ten den co sem ji koupil zrusil pojistku.no a ja sem ji na sebe prihlasil a sjednal pojistku až za týden.A ted po dvou letech po mě čpk chce zaplatil 7 nepojištěných dní.nekde sem slyšel že se zákona mám na sjednání nového pojištění 14dní.Jak to tedy je? volal sem jim a furt kecy ze to musim zaplatit.  a31 takze komunikace snima je naho... poslal sem je do...no nejprve to bylo 380kč a te chcou už 910kč .Nejsem moc na slovíčkaření tak nevim co jim mam v dopise napsat abych to nemusel platit.vím že to je par¨stovek ,ale radsi je projezdim na motorce...


jakmile to má kozy nebo kola, tak s tim budou problémy

 offline 

 

#2 04.10.2012 23:06:56

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Problém s ČKP


VencaCZ:

bohuzel to budes muset zaplatit,sou to zmrdi a maj z toho vydelecny kseft ne 


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#3 04.10.2012 23:12:07

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Problém s ČKP


Já s těma kreténama řešil něco podobnýho. Koupil jsem motorku a pojistil apřihlásil až za 3tejdny.Chtěli asi 700kč. Přel jsem se,hádal a odvolával,právníka do toho tahal,trvalo to asi rok a nakonec jsem to stejně zaplatil.
Je to banda kreténů.
Ze zákona nemáš lhůtu ani jeden den.Ten den kdy to koupíš to máš pojistit.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#4 05.10.2012 00:24:17

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: Problém s ČKP


Ta samá zkušenost...
Asi 4 dny za 700...
Nedat se, tvrdě do nich. Napsal jsem hustou odpověď asi na půl stránky A4, zmínil jsem, že auto stálo na soukromém pozemku, ve stavu nepojízdném...
Chtěli důkaz, nebo svědectví dvou osob, tak jsem ho poskytl s tím, že už mne celá záležitost obtěžuje a že vše předám právníkovi. Náklady s tím spojené budu po nich samozřejmě vymahat.
Odpověď zněla, že jsem sice poskytl vše potřebné, ale ne v řádném termínu, ale že jsou tak vstřícní a i tak celou záležitost anulují...
Je to spolek zlodějů, kterým stát napsal zákon na ruku, proto v žádným přápadě nic neplatit a nenechat se vochcat, protože zkouší co kdo dá.
Hodně zdaru.


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#5 05.10.2012 06:23:33

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: Problém s ČKP


To samý... týden než jsem pojistil motorku - pokuta 410,-.


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#6 05.10.2012 07:20:01

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Problém s ČKP


Já litr  ee3  za zrušenou pojistku a vyrozumění s 28mi denním požděním. Kooperativa = nikdy více. a22  a31  a31  a31 
Bacha na to, opravdu pojistit nebo depozit.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#7 05.10.2012 07:36:40

kasarek
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 189
Založená vlákna
Místo: Klatovy
Motorka: KTM EXC-F 250, KTM 450 EXC, Honda CR 250, Suzuki DR-Z 400
Věk: 24
0 0

Re: Problém s ČKP


To já jsem teďkonc taky platil. Koupil jsem si motorku a den po koupi jsem si přetrhal vazy v koleni a nějak jsem z toho ouplně zapomněl, že musím přihlásit motorku. vzpomněl jsem si na to až po 90ti dnech. po dvou letech mi taky přišel dopis a musel jsem zaplatit necelý 3tisíce. a jak jsem tak počítal, tak mi prominuli 10 dní. takže jsem si zaplatil zpětně ,, luxusní pojistku"  a5  a33 

 offline 

 

#8 05.10.2012 08:29:15

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: Problém s ČKP


já jsem koupil nepojízdnou motorku v depozitu, a přihlašoval jsem ji na sebe až po čtyřech měsících (mezitím furt depozit - a hned po přihlášení jsem pokračoval v depozitu vlastně až do teď). Je to už rok a půl a zatím se nikdo neozval, tak doufám že na mě zapomenou, bo to by asi jinak byla pěkná paleta.


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

#9 05.10.2012 09:09:37

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Problém s ČKP


motoline.cz:

Obávám se že ty kurvy nezapomenou na nikoho. Já už platil kvůli podobnejm několik dním 2x. Vždycky to někde vykutali šmejdi.....  a31 


Dej koním pít...

 offline 

 

#10 05.10.2012 09:38:04

Sendy
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 128
Založená vlákna
Motorka: Běta 450 RR, Vmax, BMW GS1150
0 0

Re: Problém s ČKP


I já mám jednu velice povedenou příhodu s ČKP. Koupil jsem motorku, přivezl domů a hned pojistil. Bohužel motor se po třech kilometrech jízdy rozletěl (jo, byla údajně po kompletní GO a31  ) S prodejcem jsem se dohodnul na odstoupení od smlouvy a vrácení motorky. Už na tomhle jsem prodělal 5.000,-. Motorku jsem na sebe ani nestihnul přihlásit. Pojistku jsem po týdnu ukončil s informací o odstoupení od smlouvy a vrácení vozidla. No a co se nestalo po skoro roce mi přišel dopis od ČKP, že jsem jediná dohledatelná osoba v registru pojišťoven a že budu platit. No a protože to původní prodejce nepojistil ani ji neměl před tím pojištěnou a já byl jediný "blbec" co ji na týden pojistil, tak po mě vymáhali roční penále. Marně jsem volal a psal, že jsem motorku po týdnu vrátil a odstoupil od kupní smlouvy. Prostě jsem byl jediný známý pojistník a tím to pro ně bylo vyřízené. Dokonce jsem sehnal toho prodejce a donutil ho podepsat čestné prohlášení se všema jeho identifikačníma údajema, že motorku převzal zpátky týden od prodeje. Ani tohle ČKP nezajímalo. Napsali mi, že prověřili všechny moje zaslané podklady a neshledali důvod proč by mi měli něco odpouštět. Navíc je motorka do dneška nepojištěná. Takže by mi za další rok přišel další dopis s výzvou k úhradě dalšího penále. A tak stále dokola.
Zavolal jsem do ČKP a seřval chudáka operátorku. Nicméně můj spis vytáhla a postupně jsme probrali všechny mé zaslané podklady. No a u čestného prohlášení prodejce o vrácení motorky se zastavila. Chvilku přemýšlela a pak navrhla, že pro ně už uzavřený případ otevře a nechá znovu posoudit. A co se nestalo. Volám tam za týden a prý po přezkoumání je všechno v pořádku. Prý přehodnotili své stanovisko a nadále na mě nebudou nic vymáhat. Včera mi od nich přišel dopis, že případ uzavřeli a omlouvají se mi za způsobené potíže. To že mně mezitím vyhrožovali vymáháním, soudy, exekucema, vysokýma pokutama... to přešli bez povšimnutí. Já strávil 2 měsíce v obavách co na mě ještě vytáhnou. A ONI TI HAJZLOVÉ SI VŮBEC NEPŘEČETLI CO JSEM JIM POSLAL ZA PODKLADY.  Prostě měli svou jedinou dohledatelnou oběť a víc je nezajímalo. Jak píšu, jsou to šmejdi největší!!!!

 offline 

 

#11 05.10.2012 10:23:29

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Problém s ČKP


Sendy:
V tomto máš naprostou pravdu. Taky po mně chtěli penále za nezaplacení pojistného za 3 měsíce na bývalou KTM 525 za 3000 Kč. Byo to za období, kdy já moto nevlastnil a předešlý majitel to dle mého musel mát v depozitu. Bohužel původní velký TP byl zřejmě popsaný a můj byl druhopis. Takže pro ně dohledatelná osoba jsem byl zřejmě já. Trvalo to 3/4 roku tahanic, než mi uznali mou nevinu.
Bohužel před rokem jsem při přihlašování Petrovy KTM 450díky hledání levnějšího pojičtění protáhl lhůtu k pojištění , myslím, že jsem to pojistil po 10 dnech po koupi a po půl roce byla doma obsílka na 500 Kč. Tady jsem nediskutoval a zaplatil. V tomto případě opravdu nic nenaděláš.

 offline 

 

#12 05.10.2012 12:48:55

VencaCZ
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 32
Založená vlákna
Místo: jihočeský kraj
Motorka: tm 300,Kawasaki Z1000,jawa 350 kývačka,ČZ 250/455,čz 175/470sport,jawa 250 panel
Věk: 25
Tel: samsung
0 0

Re: Problém s ČKP


Koukám že skoro každý má už skušenost stěmahle parchantama.Tak mi asi nezbyde nic jinýho než to zacvakat  sad   jeste počkám co mi napísou na muj mail.Napsal sem jim ze sem motorku koupil nepojízdnou a mesíc trvalo nez sem ji uvedl do pojizdneho stavu.že motorka stála v mojí garaži ten mesic,takze sem vozidlo neprovozoval na pozemních komunikacích ani verejně pristupnym miste.jde jen o tech 7 dni od koupi nez sem ji pojistil.no sem zvedavej jestli to vbec budou číst.a odepíšou...


jakmile to má kozy nebo kola, tak s tim budou problémy

 offline 

 

#13 05.10.2012 13:07:07

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Problém s ČKP


určitě to zaplať ano oni totiž příjdou na každého,nikdo jim neproklouzne a30 

já koupil motorku,předchozí majitel ji odhlásil,já se na ní rozstřelil a byl jsem 2 a půl měsíce mimo,pak jsem ji teprve pojistil a říkal jsem si "snad na mě nepřijdou" no a po dvou letech obálka na poště s divným pruhem a razítkem a zaplať skoro 3 litry  a31  nenaděláš nic...................

 offline 

 

#14 05.10.2012 14:29:02

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Problém s ČKP


Hlavně nevěřte teoriím že pokud neprovozuješ(odstavená,rozebraná,nepřepsaná) nemusíte platit.Řešil jsem nedávno-koupil jsem a hned volám svojí pojišťovačce že potřebuju povko.,ale že do ovy dojedu kolem půlnoci tak že jí to pošlu mms(velký tp) a ona mě pojistí,já další den jen dojdu podepsat smlouvy. Ve finále průser,protože NELZE pojistit se zpětnou platností ani 1 den(má to logiku skrze podvody)a tak jelikož jsem uzavřel smlouvu o den později než jsem nabyl tak  tam mám díru. Pokoušeli jsme se to řešit a nikde jsem nepochodil. Když jsem volal minulému majiteli ať přepíše datum na smlouvě a odhlásí až o den později,tak mi zdělil že nebylo vůbec pojištěno když byla motorka 5 měsíců v převodu a on neměl vůbec na sebe napsáno. Přitom ve velkém TP bylo odhlášeno na něho. Tak čekám až mi něco dojde,pak vezmu velký TP kde mám přihlášení až o 4 dny později a jsem zvědav jak se stím poperou když nebyla pojištěná těch 5 měsíců. Mám v ruce kupní smlouvu + TP a co bylo před tím mě nezajímá. Podle mého právníka je to jasné,ale mám počítat s tím že to budou chtít po mě a budem se soudit. Jelikož jsou pojišťovny v tomto státě pěkně vychcané,nedám jim zadáčo ani halíř!

 offline 

 

#15 05.10.2012 15:34:31

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: Problém s ČKP


To neni teorie, to je praxe, když to něčim doložíš, tak to tak funguje. Aspoň mě to tak zafungovalo... .Jen člověk nesmí ohnout hřbet a platit, ale  musí kolem sebe pořádně kopat. A vim i o spoustě dalších takovejch...
Prostě se nedejte.


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#16 05.10.2012 15:39:45

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Problém s ČKP


slugger:

nevím nestudoval jsem znění zákona,ale pokud ti ukládá že buď pojistka nebo depozit tak to bude jen na tom jak moc se jim bude chtit to řešit. Samo že prvořadé je se NEDÁT a neplatit při prvním bububu,ale pak už si to setsakramentsky dobře pozjišťovat vyk! 

 offline 

 

#17 05.10.2012 16:40:52

Paja450
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 183
Založená vlákna
Místo: Strakonicko
Motorka: Yamaha WR450F 2008
Věk: 22
1 0

Re: Problém s ČKP


Já jsem platil 750kc za to ze mi nejaká krůta v pojistovně neudělala pojistku na motorku ale na nejaký auto odnekud z prahy, po týdnu na to v pojištovně přišly tak se to napravilo, ale po roce a půl přišla první platba. Tak jsem to řešil s pojištovnou a musel jsem to uhradit, po půl roce znova obálka že jsem první platbu nezaplatil. Tak jsem jim poslal útržek ze složenky že už jsem pokutu jednou uhradil. Rok byl klid, poté mi přišla obálka že se mi omlouvají že pokutu za mně zaplatila pojištovna a že jsem ve všem nevině. Když jsem žádal o vrácení 750kc, tak mi bylo řečeno je už je případ uzavřen a že se tím nikdo zabývat nebude.


Chytřejší ustoupí, řekl si policista a uhnul se mi z cesty big_smile

 offline 

 

#18 06.10.2012 16:10:13

VencaCZ
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 32
Založená vlákna
Místo: jihočeský kraj
Motorka: tm 300,Kawasaki Z1000,jawa 350 kývačka,ČZ 250/455,čz 175/470sport,jawa 250 panel
Věk: 25
Tel: samsung
0 0

Re: Problém s ČKP


No příště až budu neco kupovat,to bude asi až budu mít peníze na mojí vysněnou  lol  tak si dám už sakra pozor a pojistku si udělám hned.abych se vyhnul temhle nepříjemnostem.to radim i vám,ale jak čtu tak to už všichni asi sakra víme.....


jakmile to má kozy nebo kola, tak s tim budou problémy

 offline 

 

#19 08.10.2012 17:48:19

Paja450
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 183
Založená vlákna
Místo: Strakonicko
Motorka: Yamaha WR450F 2008
Věk: 22
1 0

Re: Problém s ČKP


http://www.povinne-ruceni.com - zde si můžete vyhledat co potřebujete k pojištění motorového vozidla.


Chytřejší ustoupí, řekl si policista a uhnul se mi z cesty big_smile

 offline 

 

#20 08.10.2012 18:01:22

Paja450
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 183
Založená vlákna
Místo: Strakonicko
Motorka: Yamaha WR450F 2008
Věk: 22
1 0

Re: Problém s ČKP


VencaCZ:

Nachází se tu ještě jedna možnost, musel by jsi dokázat že jsi motocykl těch 7 dní nemohl provozovat na pozemní komunikaci a pak by jsi byl teoreticky bez postihu..


Chytřejší ustoupí, řekl si policista a uhnul se mi z cesty big_smile

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů