Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Moto vs CHKO

#21 22.07.2012 17:34:59

Jawson
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1668
Založená vlákna
Místo: Znojmo
Věk: 24
2 0

Re: Moto vs CHKO


Tristan:

No možná jednou jo.. lol 
Když  to byl strážce tak ten asi žádné povolení aby si mě vyfotil nepotřebuje nemyslíš..?  big_smile A digi  zámek to je co..?


FULL GAZ..!
Ride fast or be last..
Není důležité mít omezovač v motorce,ale v hlavě..

 offline 

 

#22 22.07.2012 17:48:39

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: Moto vs CHKO


Tristan:
Důkazní materiál v přestupkovém řízení nemusí být stejný jako v prokazování trestní odpovědnosti. Pokud správní orgán uzná, že fotka stačí, tak to tak je. Samozřejmě máš možnost se odvolat a pokud máš trpělivost a peníze dotáhnout vše k soudu, pak soud většinou rozhodne ve Tvůj prospěch. A nebo taky ne.  ne 
Proto se Tě většina policistů a jiných orgánů snaží přesvědčit o uznání přestupku hned na místě. Proto hodný pán nabídnul "pětikilo". Samozřejmě stačilo říct, že Jawson v uvedenou dobu byl jinde nebo že na fotce je někdo jiný atd atd. Případně mu odmítnou cokoliv sdělovat a je an orgánu, aby přestupek dokázal.
Ale pokud by si prvoinstanční orgán dal práci, vyslechnul toho zelenomozka, sepsal s ním zápis, sehnal svědky atd atd. tak rozhodne jak rozhodne. Ty máš možnost odvolání, napadnout nevěrohodnost důkazů atd. Běh na dlouhou trať a je dobré mít advokáta. Proto bohatí, mocní, právníci neplatí vůbec žádné pokuty na místě a pak se chechtají všem a19 
Kousek od mé chaty si vyjezdil kluk (pitomec) mezi stromkama trať a chodil jí hoblovat skoro každé odpoledne. Dva místní se naštvali, nafotili ho, když si sundaval přílbu a kouřil, došli na odbor životního prostředí, vzájemně si to osvědčili, doložili foto a kluk dostal 25000. Ani se neodvolával.

Editoval Vlk (22.07.2012 17:58:54)


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#23 22.07.2012 18:58:37

Jawson
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1668
Založená vlákna
Místo: Znojmo
Věk: 24
2 0

Re: Moto vs CHKO


Vlk:

Tak tak,proto jsme nic nezapírali a řekli jak to bylo,protože by tam byla ta možnost že by to šlo ještě někde dál než na správu CHKO a už by to byla pálka jak prase..
Možná jako jediná naše výhoda by bylo to že ten borec-ochránce nám neukázal žáden průkaz,ikdyž jsem ho po něm chtěl a že nebyl slušně ustrojen atd..Zde je to přesně podle Organizačního řádu strážce přírody..:
Při výkonu služby či jiné činnosti v terénu být vhodně a slušně ustrojen a používat předepsané označení stráže přírody (zelená bundokošile/bunda se služebním odznakem, nášivka CHKO, služební průkaz). Strážce má nad služební nášivkou označení „Strážce“.

Editoval Jawson (22.07.2012 18:59:41)


FULL GAZ..!
Ride fast or be last..
Není důležité mít omezovač v motorce,ale v hlavě..

 offline 

 

#24 22.07.2012 22:31:15

error
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 323
Založená vlákna
Místo: KL :)
Motorka: YAMAHA DT 125 R (99)
Věk: 19
Tel: SExARCs
0 1

Re: Moto vs CHKO


Tristan napsal(a):

Jawson ty o těch svých příhodach mužeš napsat jednou povídky  usch 
Nevímjak je to s tím fotakem ale kuwa mě nesmí vyfotit vlastní otec natož abych se nechal fotit někym cizím na to podle mě nema pravo a když už tě vyfotí tak jeho material přeci nemuže byt použit jako  usvědčující protože jednak neměl svolení tě fotit a nevím co je na tom pravdy pokud ma byt fotka usvědčující material tak fotak se kterým to bylo foceno musí mít tuším říkali digi zamek tak by to mohl někdo objasnit. mě někdo cizí fotit takmu ten fotak nasekam na nudličky a klidně třeba na koupališti.

 lol  lol  lol  lol  asi tak  ano 


.......pojedem tudma... smile
-kdo maže, ten jede :-) -                                                           

https://email.seznam.cz/imageshow/iZkdewGUZY4UEvpZtcmoHY3Pc7lZuxu8B3xsZeUmZa4GQqXWfS0q_zhvAvFE-w59YYcaCW8

 offline 

 

#25 18.06.2013 11:50:17

d2ejazz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 134
Založená vlákna
Místo: Jižní Čechy
Motorka: KTM 250SX, KTM GS250 1983
Věk: zralý
Tel: mám
0 0

Re: Moto vs CHKO


Chlapi, když to tady tak čtu ..., tak ať je zákon o prokazování viny napsaný jakkoliv, tak při činnosti, která nespadá pod trestní právo, se jakákoliv fotografie dá považovat za narušení soukromí a (a teď to zní kurevsky prudérně) porušení ochrany osobních údajů. Ježdení a to i po CHKO, je pořád jen přestupek zatím, nikoliv trestný čin ...
Za druhé, pokud ťě někdo bonzne, nebo jen v dobré víře poskytne cizímu člověku jméno a adresu a tyto údaje jsou bez Tvého vědomí použiti při jakémkoliv správním řízení, máš jednak právo vědět KDO poskytnul Tvá osobní data a KOMU a za jakým účelem - bez Tvého souhlasu a vědomí. Na základě zákona na ochranu osobních údajú máš právo tento zákon použít na svoji obranu.
Za třetí, pokud jezdíš po poli, lesní/ polní cestě, prostě pokud jsi si jistý, že nejsi na veřejné komunikaci a Tvůj věk odpovídá kubatuře stroje ..., klidně ať si kdokoliv policii zavolá. Nevstahuje se na tebe silniční zákon a pokud někomu nejezdíš po soukromém - viditelně vyznačeném pozemku, nemají s Tebou co řešit.
Za čtvrté, jelikož bydlím přímo v CHKO, takže ať se hnu kamkoliv, musím přes CHKO jet, vím že je nejlepší tento postup: 1/ Dohoda se zastupitelem obce kde bydlím, jen formálně, od kdy do kdy chci jezdit (trénovat), aby to nerušilo lidi. Už jen to, že o Tobě ví, vezme vítr z plachet stěžovačům, práskačům a jiným knedlíkům. 2/ dohoda s myslivci, zní to jako Sci-Fi, ale my jsme se prostě domluvili, že budeme jezdit po lese od 10 dopol do max 16:30odpol, aby se zvěř zbytečně moc neplašila na noc, kdy chodí žrát (a kdy na ně čumichrásti můžou střílet, že?! :-) ).
Držte se chlapi, všechno jde v klidu a nemusíte být ani milionáři!

PS.: Má rada může fungovat jen a pouze, pokud je Vám 18 a více let.


4stroke power please.
CRF 450 R .. nevím, proč jsem si ji tak dlouho odepíral!

 offline 

 

#26 18.06.2013 11:58:52

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Moto vs CHKO


d2ejazz napsal(a):

1/ Dohoda se zastupitelem obce kde bydlím, jen formálně, od kdy do kdy chci jezdit (trénovat), aby to nerušilo lidi. Už jen to, že o Tobě ví, vezme vítr z plachet stěžovačům, práskačům a jiným knedlíkům. 2/ dohoda s myslivci, zní to jako Sci-Fi, ale my jsme se prostě domluvili, že budeme jezdit po lese od 10 dopol do max 16:30odpol, aby se zvěř zbytečně moc neplašila na noc, kdy chodí žrát (a kdy na ně čumichrásti můžou střílet, že?! :-) ).
.

dobrej postup  ano 

 offline 

 

#27 18.06.2013 12:06:30

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Moto vs CHKO


d2ejazz napsal(a):

Chlapi, když to tady tak čtu ..., tak ať je zákon o prokazování viny napsaný jakkoliv, tak při činnosti, která nespadá pod trestní právo, se jakákoliv fotografie dá považovat za narušení soukromí a (a teď to zní kurevsky prudérně) porušení ochrany osobních údajů. Ježdení a to i po CHKO, je pořád jen přestupek zatím, nikoliv trestný čin ...
Za druhé, pokud ťě někdo bonzne, nebo jen v dobré víře poskytne cizímu člověku jméno a adresu a tyto údaje jsou bez Tvého vědomí použiti při jakémkoliv správním řízení, máš jednak právo vědět KDO poskytnul Tvá osobní data a KOMU a za jakým účelem - bez Tvého souhlasu a vědomí. Na základě zákona na ochranu osobních údajú máš právo tento zákon použít na svoji obranu.
Za třetí, pokud jezdíš po poli, lesní/ polní cestě, prostě pokud jsi si jistý, že nejsi na veřejné komunikaci a Tvůj věk odpovídá kubatuře stroje ..., klidně ať si kdokoliv policii zavolá. Nevstahuje se na tebe silniční zákon a pokud někomu nejezdíš po soukromém - viditelně vyznačeném pozemku, nemají s Tebou co řešit.
Za čtvrté, jelikož bydlím přímo v CHKO, takže ať se hnu kamkoliv, musím přes CHKO jet, vím že je nejlepší tento postup: 1/ Dohoda se zastupitelem obce kde bydlím, jen formálně, od kdy do kdy chci jezdit (trénovat), aby to nerušilo lidi. Už jen to, že o Tobě ví, vezme vítr z plachet stěžovačům, práskačům a jiným knedlíkům. 2/ dohoda s myslivci, zní to jako Sci-Fi, ale my jsme se prostě domluvili, že budeme jezdit po lese od 10 dopol do max 16:30odpol, aby se zvěř zbytečně moc neplašila na noc, kdy chodí žrát (a kdy na ně čumichrásti můžou střílet, že?! :-) ).
Držte se chlapi, všechno jde v klidu a nemusíte být ani milionáři!

PS.: Má rada může fungovat jen a pouze, pokud je Vám 18 a více let.

 ano  ano Zase jsem o něco chytřejší  smile 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#28 18.06.2013 12:31:47

NiMMiC
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 400
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: HBG 300,450,550
Věk: 27
Web
1 0

Re: Moto vs CHKO


d2ejazz:

a kde že nám v okolí UH tato dohoda platí ? ano 

 offline 

 

#29 18.06.2013 13:04:48

Vojta_410
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 367
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 250 TPI
0 0

Re: Moto vs CHKO


d2ejazz napsal(a):

Chlapi, když to tady tak čtu ..., tak ať je zákon o prokazování viny napsaný jakkoliv, tak při činnosti, která nespadá pod trestní právo, se jakákoliv fotografie dá považovat za narušení soukromí a (a teď to zní kurevsky prudérně) porušení ochrany osobních údajů. Ježdení a to i po CHKO, je pořád jen přestupek zatím, nikoliv trestný čin ...
Za druhé, pokud ťě někdo bonzne, nebo jen v dobré víře poskytne cizímu člověku jméno a adresu a tyto údaje jsou bez Tvého vědomí použiti při jakémkoliv správním řízení, máš jednak právo vědět KDO poskytnul Tvá osobní data a KOMU a za jakým účelem - bez Tvého souhlasu a vědomí. Na základě zákona na ochranu osobních údajú máš právo tento zákon použít na svoji obranu.
Za třetí, pokud jezdíš po poli, lesní/ polní cestě, prostě pokud jsi si jistý, že nejsi na veřejné komunikaci a Tvůj věk odpovídá kubatuře stroje ..., klidně ať si kdokoliv policii zavolá. Nevstahuje se na tebe silniční zákon a pokud někomu nejezdíš po soukromém - viditelně vyznačeném pozemku, nemají s Tebou co řešit.
Za čtvrté, jelikož bydlím přímo v CHKO, takže ať se hnu kamkoliv, musím přes CHKO jet, vím že je nejlepší tento postup: 1/ Dohoda se zastupitelem obce kde bydlím, jen formálně, od kdy do kdy chci jezdit (trénovat), aby to nerušilo lidi. Už jen to, že o Tobě ví, vezme vítr z plachet stěžovačům, práskačům a jiným knedlíkům. 2/ dohoda s myslivci, zní to jako Sci-Fi, ale my jsme se prostě domluvili, že budeme jezdit po lese od 10 dopol do max 16:30odpol, aby se zvěř zbytečně moc neplašila na noc, kdy chodí žrát (a kdy na ně čumichrásti můžou střílet, že?! :-) ).
Držte se chlapi, všechno jde v klidu a nemusíte být ani milionáři!

PS.: Má rada může fungovat jen a pouze, pokud je Vám 18 a více let.

A co když se se zastupitelem obce nepůjde domluvit? to na sebe jen upozorníš a sám se tak trošku napráskáš a je po ježdění.. nebo ne?  smile 

 offline 

 

#30 18.06.2013 13:52:39

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Moto vs CHKO


NiMMiC:

to me taky zajima smile  ano 


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#31 18.06.2013 14:49:47

carbous
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 642
Založená vlákna
Motorka: Kawasaki kdx 250, Gas-Gas ec 300, KTM exc 450 2012
Věk: 39
0 2

Re: Moto vs CHKO


d2ejazz: je dobré vědět že to jde i po dobrém. Tady u nás s tím asi ale neuspějem. Místní hajný je magor už jen když za nim přijdeš pro dřevo a městský úřad taky není moc pro. To už jsme kdysi zkoušeli ať nám povolí ježděni od do po bývalém vojenském prostoru. Zamítli to i když se tam celé roky nic neděje a navíc pro výstavbu domů je tam půda kontaminovaná. Prostě byrokracie, když z toho nic nekápne tak proč to povolovat že? Navíc tady máme slavného pana Cveka a to je s prominutím pěkný kokot.

 offline 

 

#32 18.06.2013 19:54:28

mikkal
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 60
Založená vlákna
Motorka: Jimny/2" lift kit
Věk: 29
Web
0 0

Re: Moto vs CHKO


Bydlím po Lysou h., do CHKO to mám co by kamenem dohodil, v samotném CHKO, resp. u rezervací se vzhledem k fotografování krajiny Beskyd pohybuji poměrně často a musím konstatovat, že česká/slovenská demence v tomto ohledu nemá obdoby. Chlapi s cross mašinami a 4kolkama tady s poklidem drážkujou téměř vrcholy Ondřejníku, okolí Hamrů atd atd.  Lidi jsou naštvaní, revírníci si nevědí rady. I kdybych někoho vyfotil, bohužel bych horko těžko v tom našem kocourkově dotyčnému něco prokázal, natožpak jít ještě dále. Je škoda, že úřady nevyjdou vstříc tím, že by zřídili enduro tratě jako například v Rakousku a jiných zemích. Každopádně, dle mého mašina do CHKO rozhodně NEpatří a jakékoliv mudrování a ohánění se paragrafy v případě chycení v těchto končinách nepomůže...

 offline 

 

#33 18.06.2013 22:17:39

Re: Moto vs CHKO


mikkal:

No, za situaci v Beskydech si můžou starousedlí domorodci sami. Chko se hodí akorát těm, které to živí. Samotná podstata dávno nikoho nezajímá. A ozívají se troubelíni, kterým nedochází souvislosti a sami si nedokážou zamést před vlastním.


Enduru 3x hurá!

http://www.merimex.cz/

Editoval radas (18.06.2013 22:24:08)


El hombre de mitos

 offline 

 

#34 18.06.2013 22:37:52

Řezňa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 905
Založená vlákna
Místo: Třinec
Motorka: EXC 200
Tel: 776693366
4 0

Re: Moto vs CHKO


Tak nedávno mi jeden známý policista vyprávěl jak na Polici přišel strážce. Kluk snad do 30, vysoký ale hubený, nedostudoval ani zedníka.... Je strážce, takže snad jako veřejný činitel nebo tak něco...

No kluk přišel na Policii, podat stížnost nebo oznámení že dostal po držce. Na Čantoryji zastavil partu poláku snad v nějakém offroudu. Nevím co přesně se tam dělo, ale prý si asi moc vyskakoval a dali mu po držce. To bylo ve čtvrtek.
V pátek šel na Policii zase, zase někoho zastavil. Tentokrát prý našince. No zase dostal po držce  lol  lol  lol 

Asi to zní vymyšleně, ale ten známý mi to vážně říkal tak jak to píšu. Nějaké bližší info neříkal, jen se děsně smál že dva dny po sobě no lol 

Jawson: No a nebyl to ten co zastavil Vás? Prý vysoký ale chudý chlápek kolem 30.

 offline 

 

#35 19.06.2013 08:56:29

mikkal
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 60
Založená vlákna
Motorka: Jimny/2" lift kit
Věk: 29
Web
0 0

Re: Moto vs CHKO


2 radas: První věta je naprostý nesmysl. Na obou stranách "táborů" se bohužel najdou duté hlavy, ale příjde mi, že je jich stále více, bohužel, ve prospěch motorkářů. To co napsal Řezňa (mimochodem, máš moji mašinu:D ) je bohužel produkt systému, s jakým dané lidi vybírají. Někdy mi prostě příjde, že to jsou jedinci, kteří skrze tuto "práci" léčí své komplexy...

+ nechápu jak se  můžeš ohánět lesní technikou  nee1 - apropó - typická hloupá argumentace ve stylu " já to tam rozryju 100x méně než lesák s tou mašinou"

Editoval mikkal (19.06.2013 09:34:01)

 offline 

 

#36 19.06.2013 09:25:43

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Moto vs CHKO


mikkal: Naprostej souhlas jezdim kde se dá ale když vidim značku CHKO,CHKU tak se mu obloukem vyhnu nebo toto uzemi rychle opoustim kdyz teda nebloudim,prostě nedraždim už tak rozdrážděnou kobru bosou nohou roll 


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#37 19.06.2013 09:28:51

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Moto vs CHKO


Tak jsem zvědav jak dlouho bude toto vlákno živé a budou se tady omílat do nekonečna věci už 100x probrané. Pořád to budou dva tábory které se nikdy nedomluví. Né že by si až tak zavázeli,ale z principu a z důvodu výše zmíněných dutých hlav. Pokud mne někdo chce buzerovat za to že jezdím po lese,ať to dělá(musí mne ale nejdřív chytit a nejsem si jist jak konfrontace dopadne),já mu vykládat nebudu že by tam neměl z jeho pohledu být ani cyklista,kůň už vůbec ne a v případě Beskyd asi ani pěší turista (vzhledem k jeho masovému výskytu), to si musí v hlavě srovnat sám. Pojďme udělat zákon,který vstup do lesa zakáže všem,včetně zvířat (ty taky páchají škody) a umožní se tam dostat pouze pro účely těžby a údržby. Odpočinkovou zónu bych vynechal,pro mne je totiž odpočinek enduro a zase by jsme byli ve při ... Bude to super,lesy nám budou na hov.o a bude klid. Pro hnidopichy uvádím že jsem dlouholetý rybář,houbař a přírodu mám vcelku rád usch 

 offline 

 

#38 19.06.2013 09:45:02

mikkal
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 60
Založená vlákna
Motorka: Jimny/2" lift kit
Věk: 29
Web
0 0

Re: Moto vs CHKO


2 Jarynn: Když jsem ještě jezdil enduro a bydlel na Hlučínsku tak jsme měli projeto snad celé Prajzsko  a1 a mnohdy jsem nechápal proč na tom či onom místě byly zákazy vjezdu.. chci tím jen říci, že není les, včetně jeho obyvatel, jako les a s tím související rozdíl mezi nechráněným územím a CHKO. Je super, že u vás máte "chemičku" kde se můžete vyřádit. Vím, že u nás kluci jezdí pole kolem Frýdku a Frýdlantu, ale na Prajzskou to nemá  tongue 

 offline 

 

#39 19.06.2013 12:16:38

Jawson
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1668
Založená vlákna
Místo: Znojmo
Věk: 24
2 0

Re: Moto vs CHKO


Řezňa:

NO je to možné,to je on http://beskydaci.fotoslav.cz/index.php? … EDr+Raszka


FULL GAZ..!
Ride fast or be last..
Není důležité mít omezovač v motorce,ale v hlavě..

 offline 

 

#40 19.06.2013 13:04:04

Re: Moto vs CHKO


a co tohle? http://strazprirody.cz/index.php?modul= … ars=clbl,6
 usch  usch  usch 
stat se strážcem a kdyz mne naky myslivec ci pejskar zastavi tak vyndam placku a sem v poho big_smile a to je muzu jeste skasnout (myslivec povoleni ci co vsechno to obnasi big_smile, a nevidel sem pejskare v lese se psem na vodittku ba dokonce s kosikem big_smile big_smile)

sice by tam o mne uz vedeli a meli mne nekde v databazi, ale nevim zda by se dalo argumentovat ze jedu na moto abych chytil zlodeje dreva, nebo ostatni motorkare nebo neco big_smile kazdopadne porad mam helmu a placka by byla jistota kdyby slo do tuheho big_smile

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů