Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

XL600LM - kousla se mi

#1 10.07.2012 10:53:13

MíraXL
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Místo: Hradec Králové
Motorka: XL600LM(2x),EXC520
Věk: 55
Tel:
0 0

XL600LM - kousla se mi


tak se včera můj kreténismus vyjevil naplno !!! Po víkendové delší vyjížďce (cca 1000km) jsem zapomněl zkontrolovat hladinu oleje v rámu, tak jsem se včera večer jel projet abych to mohl zkontrolovat a nenapadlo mě nic lepšího než to vzít po pěkné cestě. Ve 130km/h se mi kousla a po vykreslení jedné periody sinusoidy na asfalt jsem lehnul. Něco takového jako zmáčknout spojku mě nenapadlo. Na moto jen obroušené závaží a držák kufru. Já spálené ruce pod rukavicema a prodřené kalhoty až na prdel, jinak v pohodě. Mašinu jsem zvedl, naházel neutrál, zkusím prošlápnout kick a šlo to. Vozím sebou 1/2l oleje, dolil jsem ho, zkusím startér a chytla skoro hned. Dojel jsem pomalu domů (cca 15km), dolil ještě 1/2l oleje na hladinu a nechal ji být. Dnes ráno k ní přijdu a chytla hned, žádný jiný zvuky něž běžný rachot, z výfuku nekouří - prostě "stejné jako tenkrát". Co s tím, když normálně pojede? Mám se na to vykašlat, poctivě kontrolovat olej, mít furt 2 prsty na spojce a doufat, že nezapomenu myslet kdyby se to kouslo znovu? Nebo to rozebírat? Sám si na to netroufám. Jinak šlape jak hodinky.


Raději začít později, nežli vůbec !

 offline 

 

#2 10.07.2012 11:13:02

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: XL600LM - kousla se mi


určitě ne!!!! motorka musí bejt spolehlivá!!! přiště tě to může potkat v horší situaci a žvejkne tě třeba protijedoucí auto!!!!!!
Dej dolů hlavu, zkoukni stav vačky (ta většinou odchází při málo oleje jako první) dej dolů válec.... když se to kouslo jednou, tak se to bude stávat pořád... protože ten material je už načatej -rýha, nebo něco takovýho ... bude se ti to akorát hřát a kdykoli se to kousne znovu heh11 


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#3 10.07.2012 11:21:25

MíraXL
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Místo: Hradec Králové
Motorka: XL600LM(2x),EXC520
Věk: 55
Tel:
0 0

Re: XL600LM - kousla se mi


Vojtas:

Jsem si to myslel, tak jo budu to řešit. Dík


Raději začít později, nežli vůbec !

 offline 

 

#4 10.07.2012 15:59:14

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: XL600LM - kousla se mi


to se ti jako kousnul celej motor? to by muselo běžet hooodně dlouho na sucho aby se takhle zakousnul ne ? mě se NX přidřelo taky na vačce a to tak že na ní chybělo cca 2-3mm materiálu i na vahadlech a jediný co šlo z motoru za zvuky bylo klepání vahadel jak to mělo velkou vůli, ale motor futr jel :-) ......ale když píšeš že jsi dolil dohromady litr oleje tak to bude asi spoušť  ne  .....rozeber to a jestli budeš opravovat tak sundej i válec s pístem protože ten bude taky v háji si myslim.


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#5 12.07.2012 12:27:36

MíraXL
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Místo: Hradec Králové
Motorka: XL600LM(2x),EXC520
Věk: 55
Tel:
0 0

Re: XL600LM - kousla se mi


Jste mě kluci nepotěšili, ale máte pravdu. Dám to rozhodit a uvidí se. Ale asi to nebude hned, dám pak vědět co všechno je KO. Naštěstí mám ještě jednu, kterou honím v terénu. Ať ti Wáco šlape XRV.


Raději začít později, nežli vůbec !

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů