Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

mazivo na řetěz

#21 29.04.2010 23:06:10

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: mazivo na řetěz


No některý rady jsou fakt hustý big_smile
Nedávno přišel zákazník s kamarádem a na dotaz jaký mazadlo použít mu kámoš radil:
Já nemažu ničim. Ušetřim a když řetěz odejde tak ho vyměnim. - málem jsem si ustřík smíchy big_smile
To že mu odejde 10x dřív a ještě mu orezlej neohebnej řetěz ubírá výkon mu asi nedošlo.

Já používám Motul. Na silnici Road+ a do terénu OFFroad. Dobře drží a není ho příliš silná vrstva, na kterou by se lepil bordel.
Na závodech jsem kdysi vyfasovával různý výrobky a některý byly naprosto tragický. Kolikrát to udělalo silnou vrstvu, která pak odlítávala a zašpinila celou motorku včetně mě. Ještě se mi osvědčil Castrol, kterej mi přišel jedinej na podobný úrovni.

Motorovej nebo jinej normální olej je upně na prd. Tim že to nelepí to akorát hned vyteče a odlítá, takže efekt mazání je asi tak prvních 5minut jízdy. Jediný je dobrý že to aspon udržuje O nebo X-kroužky pružný a neztvrdnou. 

Bezkroužkový řetězy je dobrý hlavně pořádně vyčistit a to víceméně čimkoli uplně do čista, protože bordel pak funguje jako brusná pasta. Pak to mažu OFFroadovým Motulem, který vytvoří tenoučkej nepříliš lepivej film a řetěz chodí lehce.

Kroužkový řetězy by se neměly čistit ničim agresivním, protože se zaprvý poškozujou ty kroužky (tvrdnou a puchřej), který musej těsnit a zadruhý se vyplavuje mazivo uložené od výroby pod nimi. To se tam samozřejmě nedostane zpátky ani namazáním sprejem, protože ten už pod ně nepronikne.
Při správné údržbě stačí mazat jen vnitřní kovové články řetězu, které jsou v kontaktu s rozetou a pastorkem, protože tam je největší tření, takže otírání vnějších článků řetězu po namazání je v pohodě.
Ta teorie s vazelínou nabalenou na rozetě je teda docela békovina, protože do toho se samozřejmě natlačí bordel, kterej akorát zvyšuje opotřebení řetězovky.

Na krosce to po každým ježdění očistim a namáznu a i přes to těch sprayů za rok moc nespotřebuju, takže to zas tak drahý neni. Čistej řetěz se maže líp.


Dej koním pít...

 offline 

 

#22 30.04.2010 21:25:03

Re: mazivo na řetěz


tak jsem nakonec koupil nějakej šmejd od Valvoline za 2 kila. Chlapík mě to doporučil, že je s tím spokojenej. Pořádně jsem vypral řetěz, vyfoukal a nastříkal sprayem. Je to bílý jak mlíko. Asi 5 sekund to normálně teklo, pak to ztuhlo. Zvenku jsem to celý utřel a v článkách nechal jen nezbytně nutnou vrstvu, aby se netvořila brusná pasta. Asi po 10ti minutách jsem jel 120 km/h a naprosto v poho-nic nelítá, krásně drží. Je to hustý, takže se to v dešti hned neumyje. Pak jsem zkoušel polňačku a bordel se lepí tak nějak normál. Asi dost pomohlo, že to bylo pořádně vytřený zvenku. Zatím spokojenost. Někdy v budoucnu napíšu, jestli to lze koupit i v budoucnu, nebo to hodím do kamen. Takovej testík. Každopádně díky všem za příspěvky a rady ano 

Editoval Ataman (30.04.2010 21:28:27)

 offline 

 

#23 30.04.2010 22:34:57

b.da
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 35
Založená vlákna
Motorka: DR 600
Věk: 32
0 0

Re: mazivo na řetěz


Retěz mažu směsí oleje-libovolný druh smíchaný s vazelínou nulkou,to je ta,co se dá natáhnout z kapičky na 3 metry vlásek.Dá to trochu práci promíchat,chytá se na to bordel ale fakt tam z toho aspon něco zůstane.Používám řetěz bez kroužků a motorku meju šroubovákem,takže trochu sraček ze řetězu beru jako konzervant.Velká výhoda toho je ve vodoodolnosti vazelíny 0.Akorát se to musí naředit tak akorát,aby se to vcuclo do řetězu ale neodlítlo.mažu jednou týdně,sadu mám rok a něco a vše  ano 


TO víte.Nemažete,klepe TO a29

 offline 

 

#24 02.05.2010 21:56:37

Re: mazivo na řetěz


viteka 32:Ahoj,vy používáte spojku na perko i na 520?Někde jsem četl doporučení max do 50 koní.Já ted na 550 mam chut vyměnit to perko za nytovací,mam z toho docela strach-je to dost obroušené a motorka je divoch.

 offline 

 

#25 02.05.2010 22:22:43

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: mazivo na řetěz


Martas:

sem měl sponku s pérkem aji na CR500 a to bylo vyladěny na vic jak 70HP wink 

Teď mám DID X-kroužek na TT-R a ta sponka je tak natvrdo, že bych tam to pérko ani nemusel mit a drželo by to. Spiš je problém to rozdělat když je potřeba to shodit


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#26 02.05.2010 22:32:11

pospis
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 149
Založená vlákna
Místo: Highland
Motorka: Yamaha 600 tt
Věk: Šedivim a plešatim
0 0

Re: mazivo na řetěz


Navrc.TT-R napsal(a):

Martas:

sem měl sponku s pérkem aji na CR500 a to bylo vyladěny na vic jak 70HP wink 

Teď mám DID X-kroužek na TT-R a ta sponka je tak natvrdo, že bych tam to pérko ani nemusel mit a drželo by to. Spiš je problém to rozdělat když je potřeba to shodit

Presne tak. ta "lisovací" spojka je supr. Akorát to rozebítání chvílku trvá a musí se s citem. ano 


Kdo nepadá, jezdí pod svý možnosti.
Myslel jsem si, že si mysli, že si myslim....  - - Leon, Listopad 2009
http://www.offmoto.com/uploads/447_anim_final.gif

 offline 

 

#27 03.05.2010 06:48:05

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: mazivo na řetěz


Martas:
Nemám jak snýtovat spojky, tak používám origo spojky k řetězu s pérken, jen když je už moc zbroušené, tak spojku vyměním. Náhradní sponku raději vozíme s sebnou, už několikrát kámošům se rozthl řetěz ve spojce.

 offline 

 

#28 03.05.2010 21:50:59

Re: mazivo na řetěz


viteka 32:snýtovat se da důlčíkem.S sebou vozim komplet článek a dvě perka.občas se stává že to perko je dost unavene a vyskočí i lehkym štouchnutim kombinačkama.mě to taky nikdy nevyskočilo,brachovi na xt 350 jo.Asi je to dílo nahody nebo opotrebeneho retezu.

 offline 

 

#29 14.03.2012 21:32:57

OndraMZ
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 607
Založená vlákna
Motorka: Exc250 17
0 0

Re: mazivo na řetěz


Chci se zeptat, máte někdo zlušenost s tímto sprejem? Měl jsem možnost výhodné ceny tak jsem ho na zkoušku vzal.  smile 

http://www.inmoto.cz/putoline-mazivo-na … ring-500ml

Editoval OndraMZ (14.03.2012 21:33:16)

 offline 

 

#30 05.06.2012 15:33:42

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: mazivo na řetěz


já za sebe doporučuji Motorex offroad - je to průhledný olej, který má na omak minimální lepivost, ale maže výborně, nechytá je na něj bordel, zatím nejlepší spray, který jsem měl možnost vyzkoušet. Řetěz čistím po každé vyjížďce umeju vapkou a nechám oschnout a potom kartáčem na řetězy očistit a namazat. Důležité je po namazání nechat cca 10 minut vytěkat plyn z oleje aby měl přilnavost. Nastříkat těsně před vyjetím je totální blbost. Jinak teď mám nově v práci olej na řetězy Berner s teflonem a ten se mi také zdá dobrý - průhledný olej, který je dost suchý a obsahuje částečky teflonu. Důležité je aby byl olej co nejméně lepivý vůči prachu a samozřejmě je důležité pravidelně čistit a mazat.

Editoval skodavrs (05.06.2012 15:34:58)

 offline 

 

#31 05.06.2012 19:34:55

Petr KTM
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 149
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 2006
Tel: Samsung :-)
2 0

Re: mazivo na řetěz


Používám - VALVOLINE Syntetic chainlube - bílá barva - nastříkat nechat zaschnout a drží jak prevít !!! - vydrží v pohodě celou vyjížďku cca100-130km - odolný proti vodě - vhodný na Okroužky - drží tak dobře že nejde sundat ani vapkou - musím použít MILIT (take se mě osvěčil - supr pomer cena výkon) a to někdy i 3x než je řetaz v poho. - rozety používám GROSSKOPF kde jsou drážky na odvod bahna mezi každým zubem. gp 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/742_fotografie0406.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/742_fotografie0408.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/742_fotografie2686.jpg


Ready to Race

 offline 

 

#32 06.06.2012 10:03:01

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: mazivo na řetěz


Petr KTM:
to že ti to na tom drží jak prevít právě není zrovna dobré na enduro použití, protože to na sebe lepí spousty prachu, toto mazivo je spíše vhodné na silniční motorku. Ale pokud jsi s tím spokojen, tak proč ne, je to tvůj řetěz.

 offline 

 

#33 06.06.2012 16:28:48

Petr KTM
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 149
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 2006
Tel: Samsung :-)
2 0

Re: mazivo na řetěz


skodavrs:

Prach se ti nalepí na kažé mazivo - jedná se o to že neštříká z řetězu a že tam pořád je ... někdy na vyjížďce máme řetaz jak hadici ´´nejdou ani vidět články´´ ale pod tím je ten bílý sajrajt valvolin který to maže - kluci take mažou vazelínu z olejem - někdy hodím foto jak mají od toho zaflákané motorky - ve vodě za něma stopa jak po tankeru - každý to řeší po svém a v rámci financí -


Ready to Race

 offline 

 

#34 07.06.2012 11:50:43

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: mazivo na řetěz


jo můžeš mazat čím chceš vše je lepší než nic,  já jen že to není ideální, čím méně prachu se nalepí tím méně dochází k oděru. Ty maziva speciálně na enduro - čirá také přilnou k řetězu, ale lepí na sebe daleko méně bordelu.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů