Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Živnost nebo s.r.o. ?

#1 13.04.2012 10:37:23

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Živnost nebo s.r.o. ?


Pracuju v rodinné firmě a momentálně se z více důvodů řeší, zda z obyčejné živnosti nepřejít na s.r.o.
Poradí někdo nebo víte, na koho se obrátit, kdo by dokázal říct, co se vyplatí více?
Jde hlavně o to, abychom státu necpali zbytečně prachy navíc... Jsme malá firmička  ou1 
Kdyby tady byl někdo, kdo do toho vidí, popíšu mu aktuální stav firmy a důvody....
Dík.


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#2 13.04.2012 10:46:51

Re: Živnost nebo s.r.o. ?


Klasika:

ja mam s.r.o. , protoze obchoduji s velkymi financnimi prostredky a je to pro mne bezpecnejsi.
Mela by jsis najit nejakou kvalitni ucetni a ta ti poradi.
Jinak delat ucetnictvi u zivnostniku a pravnickych osob je trosku jina kava.
Na ic jsem si delal ucto sam, to byla brnkacka. Ale u s.r.o. a pote, co jsem z zprostredkovani presel k fyzickym nakupum a prodeji bych ucto sam rozhodne nezvladl.
Navic vyhoda ucetni je v tom, ze sleduje aktualni zmeny v zakonech a narizenich a pak je aplikuje. Ty bys musela sama zjistovat co a jak a to bez delsi praxe a znalosti by byla pekna fuska.
Zalezi, v cem podnikate.

 offline 

 

#3 13.04.2012 10:47:52

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Živnost nebo s.r.o. ?


Klasika:
Mam taky s tatou malou firmicku,(4-6 lidi dle potřeby),zakladali jsme s.r.o.cko protoze vetsina mych zakazniku jsou firmy a fabriky a vetsina byla komunikativnejsi ve vztahu firma-firma nez firma-zivnostnik. Za tu dobu  jsem si snad 100x nadaval ze jsem to neresil zivnosti,s.r.o.cko je zbytecne komplikovane at uz s uctem, danenim,mzdama atd. Pokud nemusis nesel bych do toho. Nejsem uctar ,ale mam i zivnost a kdyz to srovnam tak zivnost je podstatne jednodussi,alespon z meho pohledu.

 offline 

 

#4 13.04.2012 10:50:43

Re: Živnost nebo s.r.o. ?


Jarynn:

tak tak  usch  ano 

 offline 

 

#5 13.04.2012 11:20:24

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: Živnost nebo s.r.o. ?


http://www.profispolecnosti.cz/rady-zku … ckou-osobu

nejvíc starostí je s převodem skladových zásob. Chce to ale promyslet jestli to má opravdu smysl. Dělat to jenom kvůli image je blbost. Já jsem tuhle otázku řešil asi přes měsícem a nakonec jsem to zavrhl. Nic by mi to nepřineslo.
Pokud ale někdo bere a prodává velké obraty na splatnost, tak to bude mít smysl v okamžiku, kdy ho nějaký odběratel vyjebe. Přijít třeba o barák je potom prekérka.


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

#6 13.04.2012 11:24:48

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Živnost nebo s.r.o. ?


motoline.cz:

No ono to neni tak uplne jednoduche,je mylna predstava ze s.r.o. ruci jen svym majetkem. Neznam presne zneni,ale je tam i nejaka zakernost ve smyslu ze pokud jsi spolecnik tak procentuelne rucis take svym majetkem. Samo ze to jde ale lip posefovat nez u zivnostnika....

 offline 

 

#7 13.04.2012 11:25:32

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: Živnost nebo s.r.o. ?


Klasika:

sro je lepši na ručení, pokud podnikáte v čemkoli rizikovým... byť i pokutou, je lepší sro.

horší jsou daně a zaměstnanci... ale pokud si necháš živnost, tak firma může bydlet u živnostníka a nájem vyjde zpětně zrovna vždycky ve stejné výši jako daně...  a11 a živnostník peníze co "nemá na účtě" nedaní...

počítej pak i se silniční daní (u živnostníka v podstatě neřešíš)


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#8 13.04.2012 11:35:26

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Živnost nebo s.r.o. ?


Zatím díky za postřehy.
Firma se zabývá výrobou mříží (pevné, rolovací a nůžkové), takže někdo chce mříž, zavolá, my zaměříme, vyrobíme, namontujeme, vyinkasujeme a šmytec. Firma je papírově psaná na bráchu, táta je v důchodu (takže on je vlastně síla zadarmo), máme dva zaměstnance a mě jako účetní.
Skladové hospodářství - pár metráků železa a nějaký ten motor na rolovací mříže.

Táta se v tom s.r.o. shlídl (dle jeho slov je to PRO VŠECHNY HROZNĚ VÝHODNÝ) a já bych ho ráda přesvědčila o tom, že to třeba až tak výhodné být nemusí... Ale nerozumím tomu a potřebovala bych argumenty.
Taky je možné, že má pravdu...


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#9 13.04.2012 14:10:14

Re: Živnost nebo s.r.o. ?


Argumenty a páky ti asi nedám, na to tomu zase tak moc nerozumím. Ale dle mého názoru se vám s.r.o. nevyplatí. Taťka nejspíš někde slyšel, jak ti to dodá větší "image", jak ručíš jen základním kapitálem a takový ty obecný řeči.. Ale že tomu tak úplně není a a že je s tím mnohem víc práce, to už se tak často neslyší.

Záleží co máte za klienty. Pokud děláte pro menší firmičky a normální smrtelníky, řekl bych, že v dnešní době soukromník na IČO (pokud je kvalitní) působí důvěryhodněji než "nějaká" firma..

Skočil bych za nějakým finančním (daňovým) poradcem. Za hodinku budeš mít jasno ...  smile 

 offline 

 

#10 13.04.2012 15:55:13

Mar_o-46
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 214
Založená vlákna
Motorka: Honda XR400
Věk: 20
0 0

Re: Živnost nebo s.r.o. ?


Já jsem podnikal jako OSVČ, živnost jsem ukončil a teď budu zakládat s.r.o. Jestli je to pro Vás výhodnější je těžko říct, musí si to spočítat každý sám.

S.R.O:
Pluska
- ručí do výše nesplaceného vkladu, potom společníci neručí svým majetkem vůbec. Jednatel rovněž, nicméně v případě, že jednatel nejedná hospodárně, může ručit celým svým majetkem.
- lepší "image"
- lepší daňová optimalizace
- s.r.o neplatí žádné SP a ZP. (nicméně, pokud má zaměstnance tak těm se ze mzdy odvádí Daň, SP, ZP) rozdělení zisku se pak daní pouze srážkovou daní z příjmů
- z mého pohledu je také na s.r.o skvělé, že buduješ určitou hodnotu - kredit. Pokud firma vydělává, vždy potom jde prodat i bez know-how za pěkné peníze.

Mínus
- obtížnější při založení, nutnost ZK
- obtížnější vedení účetnictví
- jako OSVČ si peníze vybírá osoba kdy chce, s s.r.o už ty peníze vybrat tak jednoduché není.

Navíc, na webtrhu jsem se dočetl, že se chystají změny a má se zvýšit procento odvodů se zisku u živnostníků. Nevím na kolik, podrobně jsem to nestudoval. Mě odvody se zisku dělaly okolo 35%, na s.r.o přestupuji hlavně kvůli tomu ručení, tomu že na s.r.o buduji nějakou hodnotu a také pro mě velké plus, mohu být opět neplátcem DPH než překročím obrat. Zaměstnance nemám.


Full Gass

 offline 

 

#11 13.04.2012 18:18:40

Re: Živnost nebo s.r.o. ?


Mar_o-46:

A mohu se zeptat co děláš?

 offline 

 

#12 14.04.2012 12:35:56

Mar_o-46
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 214
Založená vlákna
Motorka: Honda XR400
Věk: 20
0 0

Re: Živnost nebo s.r.o. ?


RadoTP: e-shop


Full Gass

 offline 

 

#13 14.04.2012 14:03:44

adis
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 593
Založená vlákna
Motorka: beta 450RR
Věk: 31
2 0

Re: Živnost nebo s.r.o. ?


sro je pro stat pruhlednejsi,tudis lepe kontrolovatelny tok financi,tudis efektivnejsi vybirani dani.
pokud to neni zasadni problem ,tak NEBRAT vyk! at si papalasi poradi i bez nasich tezce vydrenych penez blee1 

 offline 

 

#14 14.04.2012 14:18:58

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Živnost nebo s.r.o. ?


adis:

daně musí platit všichni i podnikatelé,ne jenom my zaměstnanci  a8 žádné schovávání nebude  heh2 

 offline 

 

#15 14.04.2012 14:45:15

adis
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 593
Založená vlákna
Motorka: beta 450RR
Věk: 31
2 0

Re: Živnost nebo s.r.o. ?


Strejda-GC napsal(a):

adis:

daně musí platit všichni i podnikatelé,ne jenom my zaměstnanci  a8 žádné schovávání nebude  heh2 

  ee4 blee1  blee1  blee1 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů