Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Vyměnit WR450F ?

#41 20.12.2013 21:20:23

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Vyměnit WR450F ?


Janek:
...Když se člověk podívá na old endurovidea, je jasně vidět, jak jsme zparchantěli a nevážíme si toho, co máme...
Janku hrozně mě štve že to musím napsat,ale máš 1000%pravdu,tak to prostě je a2 

 offline 

 

#42 20.12.2013 21:59:33

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Vyměnit WR450F ?


... zase se to tu zvrhává v souboj demagogií, takže Palo, sice vím, že Břeclav je daleko, ale kdybys měl náhodou cestu do Liberce, tak ti nabízím možnost svezení na Beta 4T-400, KTM EXC 125-2T a KTM EXC 200-2T. Kdybys o to stál, tak bych asi domluvil i KTM EXC 300 2T nebo i jiný 4T 450, ale ty 450 mi přijde že nemá moc smysl, protože dobrého představitele máš. Ještě se zkus podívat na svý motorce (nebo na toho nech někoho juknout)jaký tam máš převod a jestli někdo zásadněji ladil projev motoru. Jak říkal RSWR, tak to opravdu dělá strašně moc. Ještě v kombinaci s naladěním podvozku to má pro tebe jako začátečníka obrovské rozdíly vnímání té samé motorky. Jen blbá změna převodu dělá fakt moc. Zkus tomu dát víc času na to, abys svoji motorku lépe poznal a vyzkoušej alespoň něco změnit (nechat si změnit). To se ti bude hodit i kdybys náhodou motorku vyměnil za něco jiného. Hodně zdaru ano 

 offline 

 

#43 21.12.2013 06:46:57

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Vyměnit WR450F ?


Janek:
Mne to vůbec neštve, ale stojím, za tím co napsal Janek. ano  Je na tom kus pravdy, vůbec nejde ohánět se tím, zda na to mám nebo ne, ale vážit si toho, co mám a nehledat problémy, tam, kde nejsou.

 offline 

 

#44 21.12.2013 10:06:25

Re: Vyměnit WR450F ?


Palo7 napsal(a):

Výkon mně ani až tak moc netrápí, (mám něco najeto na silnici) umím krotit pravou ruku, ale spíš asi ta hmotnost a velikost motky

co se tyce velikosti motorky (vyska sedla, sirka, delka) tak napr. mezi WR450F a WR250F neni zadny rozdil. 250 je jen o nejake 2kg lehci coz je v tomto pripade zanedbatelne.
pises ze tvuj problem neni v davkovani vykonu motoru, to je OK. takze bych se zameril na nastaveni podvozku.
oservisovat si predni tlumice zvladnes doma sam. to ze netecou neznamena ze jsou v poradku. kdyz by jsi je nechtel rozdelavat zkouknout v jakem jsou stavu jejich vnitrnosti, tak urcite alespon vymenit olej. rozhodne nedoporucuji davat hustsi nebo ridsi, pouzij vyskozitu tak jak je napsana v manualu a naklikej taktez do vychoziho stavu dle manualu.
zadni tlumic doma neoservisujes, takze pruzinu nastav podle navodu tady a opet naklikej vychozi hodnoty dle manualu.

potom to projed a muzes zacit ladit. ja si ladil tlumice jizdou po oranisti. krasne tam poznas rozdil v tom jak tlumice chodi. nasel jsem si v lanu nejake uzsi misto (asi tak 100m siroke) preletel ho cele ve stupackach na dvojku (v lanu doporucuji nezastavovat) a sledoval jak se motorka chova. jestli me kope zadek do prdele nebo to nesitha pobrat.  to same predek. pred tim nez vyrazis doprucuji nastudovat co je utlum a odskok, v tomhle si musis udelat 100% jasno, a taky vedet na 100% kde se ktera hodnota na tvych tlumicich nastavuje (predek i zadek).

dalsi vec je prevodovy pomer sekundaru. vetsina lidi dava dozadu o 2 az 3 extremisti i 5 zubu navic oproti tovarnimu nastaveni. me ale vyhovovalo dat rozetu mensi (rychlejsi prevod) motorka se me pri rozjezdech a v pomalych usesich lepe ovladala, rozjezdy byly daleko plynulejsi a pri pomale jizde pri spojkovani nebyla tak agresivni.

je toho hodne co muzes na sve motorce poladit, vychytat, vyzkouset zmenit. az potom vyslov zaver jestli jsi nedosahl chovani jake si predstavujes a muzes uvazovat o vymene stroje. pokud se sam nepustis do nelezeni toho pro tebe nejvhodnejsiho nastaveni, muzes koupit a prodat spousty motorek a stejne se k optimalnimu stavu nedostanes. dopadne to tak ze nakonec na enduro zanevres uplne a vratis se k silnici. a pritom by stacilo tak malo - sam se zapojit.....

PS: rozetu na odzkouseni mam na prodej tady

 offline 

 

#45 21.12.2013 12:38:50

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Vyměnit WR450F ?


děkuji všem za účast a rady  ano 
jelikož jsem typický zástupce lidu a lépe než trápení se na motce, mně jde sedění u PC s lahví Tramínu  big_smile  (právě provádím  smile  )
tak budu pokukovat po něče zajímavém (menším a lehčím) ale jezdit zatím nepřestanu na WRku
Tlumení mně ani tak netrápí, výkon bych nějak asi ukrotil, ale váha v malé rychlosti a velikost mně trocha serou (kvůli tomu jsem už několikrát měnil i silniční moto)
Tak prosím o případné názory když už měnit, tak za co? Aby tam byl fakt rozdíl hlavně v ovladatelnosti a manipulaci (i na místě)
Líbí si mně zde na inzerci Huska TE250 a nebo se fakt odvázat a vzít Freeride 350?

 offline 

 

#46 21.12.2013 12:53:47

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Vyměnit WR450F ?


Palo7 napsal(a):

děkuji všem za účast a rady  ano 
jelikož jsem typický zástupce lidu a lépe než trápení se na motce, mně jde sedění u PC s lahví Tramínu  big_smile  (právě provádím  smile  )
tak budu pokukovat po něče zajímavém (menším a lehčím) ale jezdit zatím nepřestanu na WRku
Tlumení mně ani tak netrápí, výkon bych nějak asi ukrotil, ale váha v malé rychlosti a velikost mně trocha serou (kvůli tomu jsem už několikrát měnil i silniční moto)
Tak prosím o případné názory když už měnit, tak za co? Aby tam byl fakt rozdíl hlavně v ovladatelnosti a manipulaci (i na místě)
Líbí si mně zde na inzerci Huska TE250 a nebo se fakt odvázat a vzít Freeride 350?

Výběr endura se tu řešil snad 100x, podobně na motorkářích. Přečti si témata o tom a uvidíš, že stupidnější dotaz jsi dát nemohl. Jak ti může někdo radit, co by sis měl vybrat místo WR 450 za jinou. Většina endur jsou vysoké kozy, tam moc nepochodíš.Váha motorky není vše, více záleží na nastavení motorky.
Každému sedne něco jiného, co jeden bude vychvalovat do nebes, dalšímu nesedne, někdo preferuje 2T, jiný 4T. Tady je jediná rada-musíš se projet na více strojích a vybrat, který ti sedne. Ale ta volba je jen na tobě, každý si tím musí projít sám. Máš to velmi ulehčené, nemáš problém s financema smile 

 offline 

 

#47 21.12.2013 12:58:26

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Vyměnit WR450F ?


WR 450 je na začátek dobrá téměř v jakýmkoli pojízdným stavu... najeď na tom tak 50mth a ono se ti problém trochu ukáže sám. 
250-350 jsou váhově skoro to samý jen tě budou nutit víc točit motorem ale jestli si přešel ze silnice a jsi na tom čerstvej tak stejně jedeš na traktor a tam je naopak ta 450 pro tebe vstřícnější.

Jestli ti je 35 a je to tvoje první off motorka tak zvedni zadek ze židle, zašpuntuj Tramín (na odpočívání máš čas až umřeš) a jdi oběvovat nový věci na enduru... jezděj si brblačky ... cokoli hlavně tu neseď u PC a nemotej si hlavu 1000+1 dobrou radou.

Zatím nepotřebuješ ani Free ani 350 ani 2t... to co máš je na začátek supr.

Až budeš mít těch 50hod tak sem napiš a oživ to tu ... bude to už mít hlavu a patu  ano 

 offline 

 

#48 21.12.2013 13:02:03

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Vyměnit WR450F ?


MikiberG:

Palo7 a Lenku asi nepřesvědčíš a30  smile 

 offline 

 

#49 21.12.2013 13:20:43

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Vyměnit WR450F ?


MikiberG:
WR 450 je na začátek dobrá téměř v jakýmkoli pojízdným stavu.....Jestli ti je 35 a je to tvoje první off motorka tak zvedni zadek ze židle, zašpuntuj Tramín (na odpočívání máš čas až umřeš) a jdi objevovat nový věci na enduru... jezděj si brblačky ... cokoli hlavně tu neseď u PC a nemotej si hlavu 1000+1 dobrou radou.

Tak tohle je kvalifikované shrnutí ano .
Kdybych měl hodnotit EXC krátce po nákupu (ale už s něčím malinko najetým na XT a LC), tak bych ho v Hradišti (modří, žlutí a další vědí -závod družstva na 1 moto lol  lol  lol ), tak jsem ho na místě musel poch..., pos... a zapálit. Bohužel, na pos...poch... a zapálení byl mezikus. Jsem o trochu starší, o hodně "opatrnější", a tu 450ccm hračku pořád objevuju. Vozím se, koukám, jak to jde kolem ostatním lépe, ale hraju si svojím způsobem, pomalinku se něco učím, zkouším, padám, vztekám se...přestávám a znovu zkouším. Takže asi si, na rozdíl od "rychlíků" troufnu odhadnout pocity Pala. Jde to překousnout usch . Už tady byla řeš o nastavení, podvozku, převodu -dělá to doslova divy. A na začátek taky není nutné dávat si ty nejvyšší mety, i cesta je cíl.


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#50 21.12.2013 13:28:14

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Vyměnit WR450F ?


díky   ano 
tak jinak, je někdo nejlépe na jížní moravě kdo mně pomůže nastavit pro mně WRko? Nejlépe jestli je to možné, tak snížit a pak ladit. Těžko můžu říct co chci nastavit, jen vím že nemám jistotu při balancování na překážkách (pro mně teď vinohradní terasy) a jízdu kolem nohy. Když jedu po dráze na cross trochu rychleji, tak mně ta hmota ani na skokách nějak asi netrápí, ale děsím se toho že chytím rygol nebo něco podobného a motku z toho tělem nevytáhnu  sad  pokud potřebuji prudce brzdit tak na místě skoro vždy padnu na bok  sad 
Vážím sice 75kg, ale jsem spíš slabší stavby těla  big_smile  než jsem začal kdysi cvičit (teď více než 2roky nic), měl jsem asi 60kg a těch 15kg navíc není úplně samej sval (to nebylo ani při 60kg) a samozřejmě jako egoista jsem vždy cvičil jen ruce a prsa  hmm  Teď jsem začal cvičit na Bosu kvůli rovnováze a koupil kettelbel na celkové cvičení.
Mám problém moto i zvednout když padne na bok  hmm  ale nakonec zvednu, jen musím pustit spojku, ktrou většinou stihnu zahamsnout než padnu. Nebo je pro mně dobrá pomoc  pro jezdění Rekluse?

Editoval Palo7 (21.12.2013 13:31:57)

 offline 

 

#51 21.12.2013 13:36:04

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Vyměnit WR450F ?


viteka 32:
pro tebe stupidní, pro mně třeba něco bude přínosné. Třeba už někdo měnil moto z důvodu nevyhovující velikosti a váhy a podělí se o zkušenost

 offline 

 

#52 21.12.2013 13:49:18

Re: Vyměnit WR450F ?


allanktm: priste dej aspon jeste jeden palec   lol  lol 

 offline 

 

#53 21.12.2013 13:49:19

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Vyměnit WR450F ?


allanktm napsal(a):

Mikiberg RSWR
 ano  ano  ano  ano  ano 

 ano  ano  ano  lol 

Editoval tank (21.12.2013 13:49:45)


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#54 21.12.2013 16:16:40

Re: Vyměnit WR450F ?


allanktm: a kdo tady v enduru ,uz neco dokazal ??

 offline 

 

#55 21.12.2013 16:39:19

Re: Vyměnit WR450F ?


Mikagen:
jo to je urcite super

 offline 

 

#56 21.12.2013 16:48:30

Re: Vyměnit WR450F ?


allanktm:

na me se vyser .ja teprve zacinam   ano2    

uz mas vanocni stromecek  tongue 

 offline 

 

#57 21.12.2013 17:11:15

Re: Vyměnit WR450F ?


allanktm:

a poradis mne co bych mel koupit za darecky ja  lol 

 offline 

 

#58 21.12.2013 17:29:05

Re: Vyměnit WR450F ?


Mikagen:
na motorku kupuji furt neco.ja mam vanoce celej rok  lol 

 offline 

 

#59 21.12.2013 18:03:53

Kopi
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 141
Založená vlákna
Místo: Strmilov
Motorka: Yamaha WR 250 F
Věk: 26
0 0

Re: Vyměnit WR450F ?


WR 400 mě vodila,ale chtěl jsem startér,tak přišlo wr450 rok 06(rám ocel).No a ta mě vodila ještě víc,ale sezonu jsem přežil.Na další sezonu jsem koupil wr250f(rám dural),otevřenou,jen jsem musel nechat upravit podvozek.WR250F byla ohromná změna k lepšímu.První jízdu jsem si připadal,že jedu na kole.Prostě jsem si s tou motorkou mohl dovolit daleko víc.Odjela se mnou cc,strnišťáky,3xrumunsko a nikdy mi výkon a krouťák nechyběl.Řikala mi pane 3roky a díky nedostatku času šla do světa.Teď mám motokros.Kawu 250 4t se vstřikováním na občasný ježdění po tratích.Za sebe můžu říct,že 450 jede jak splašený,ale chce to umět a mít na to fyzičku.

 offline 

 

#60 21.12.2013 20:16:38

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Vyměnit WR450F ?


Mám podobný problém, výšku mám stejnou, jak Palo7, ale co je horší o 20 kg víc, takže obratnost daleko horší a taky mi chyběly cm na došáhnutí na zem. Na KTM 525 jsem to řešil snížením sedla.
http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/351_p1010238.jpg
http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/351_p1010101.jpg
Novému majiteli KTM to zase nevyhovuje, takže by chtěl origo sedlo smile 
Na nové Betě jezdím snížené sedlo z původní Bety 450
http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/351_dsc05507.jpg
http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/351_p1010185.jpg
Je to několik cm, možná 8, ale pomohlo mi to dost.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů